Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

kaliope

New member
eh57

czyli mowisz ze divix pieknie odtwrza, i tylko czasami jest probem z proporcjami obrazu? caly czas mysle jescze o pionner 645....co sadzicie? albo LG RH 278 H...co proponujecie?

liczy sie dla mnie dobra jakosc dvix, latowosc i dobra jakosc przegrywania vhs na dvd oraz latowosc zgrywania materrialu z kamery


aha i co moge robic przez usb ktre ma pionner i lg a brakuje w panasonicu?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kaliope napisał:
aha i co moge robic przez usb ktre ma pionner i lg a brakuje w panasonicu?

oglądać zdjęcia
przy wyborze raczej nikt Ci nie pomoże gdyż chyba nikt nie ma akurat tych 3 nagrywarek
to będzie wybór intuicyjny.
Panasonic zbiera jak na razie najwięcej pochwał jeżeli chodzi o nagrywarki i tym powinieneś się chyba kierować

pozd
 

sulik

New member
Kaceli napisał:
...A wracając do meritum: czy ktoś z Szanownych Użytkowników (zdaje się, że na razie jest tu trzech) sprawdził już to, co mnie akurat interesuje najbardziej i co zdecydowanie odróżnia nagrywarki Panasonic (przynajmniej te z "wyższej półki") od Samsunga i LG (nie wiem jak jest z Thomsonem, Philipsem i Sony), to tzw kdowanie dynamiczne czyli automatyczny dobór stopnia kompresji w zależności od ilości miejsca na dysku lub płycie....Ciekawy jestem na ile ten system, pozwalający wykorzystać do maksimum "przestrzeń" dyskową, ma znaczenie dla jakości obrazu? Czy skóka warta jest wyprawki? Czy jakość obrazu w filmie 80 min, nagranym w trybie SP (2 godz. na płycie 4,7GB) różni się od jakości tegoż filmu nagranego w trybie automatycznego wyboru kompresji? Wiem, że aby wykonać takie porównanie trzeba by dysponować dwoma różnymi nagraniami, ale mając na dysku materiał nagrany w trybie XP można przeprowadzić taki eksperyment.
Witam.

Wczoraj przeprowadziłem taki eksperyment na filmie Lista Schindlera nagranego wcześniej za pośrednictwem tunera satelitarnego. Film nagrałem na dysku w trybie XP (3 godz. 7 min.). Wczoraj skopiowałem go na płytę w trybie FR. Kopiowanie trwało tyle co film - dokładnie to wyglądało to tak jak przegrywanie na 2 magnetowidach film się odtwarzał z dysku i nagrywał na płytę. Jakość obrazu i dźwięku jest moim zdaniem b. dobra (chociaż odtwarzana ta płyta na kompie ma widocznie gorszą jakość, ale wydaje mi się że zależy to od decodera DVD). Prawie nie widać różnicy. Jest pewna niedogodność jaką zauważyłem. Mianowicie w trakcie takiego kopiowania nagrywarka nie pozwala na oglądanie czegokolwiek z urządzenia które jest do niej podłączone (np. magnetowid, tuner satelitarny itp.). W momencie przegrywania nic nie mogłem zrobić oprócz przerwania nagrywania. Wyściem z takiej sytuacji moim zdaniem jest dwutorowe podłączenie takiego urządzenia do telewizora. Jednym kablem scart poprzez nagrywarke, a drugim bezpośrednio do TV. Może jest jakiś inny sposób na wyeliminowanie tej niedogodności ale narazie nie znalazłem go.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
sulik napisał:
[...] Jest pewna niedogodność jaką zauważyłem. Mianowicie w trakcie takiego kopiowania nagrywarka nie pozwala na oglądanie czegokolwiek z urządzenia które jest do niej podłączone (np. magnetowid, tuner satelitarny itp.). W momencie przegrywania nic nie mogłem zrobić oprócz przerwania nagrywania. [...]
Rzeczywiście upierdliwość. W Sony nie można prawie nic w tym czasie robić, ale z pewnością można korzystać z tunera satelitarnego podłączonego do nagrywarki i można przełączać wejścia w nagrywarce. Nie jestem pewien, czy można zmieniać kanały w tunerze nagrywarki, ale sądzę że tak. Po prostu nie korzystam z sygnału z anteny naziemnej. I jeszcze jedna rzecz: można ustawiać w tym czasie Timer i można wyłączyć nagrywarkę.

ArtS :)
 

kufel

New member
eh 57

Witam ponownie

Dwa wg mnie dosyć istotne pytania:
1. Jak nagrywarka radzi sobie z jakością odtwarzania muzyki z płyt cd (porównując do zwykłego odtwarzacza)
2. Czy nagrywarka ta również wykorzystuje układ poprawy jakości przy przegrywaniu z vhs.
Proszę o opinie użytkowników.

pozdro
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kufel napisał:
Witam ponownie

Dwa wg mnie dosyć istotne pytania:
1. Jak nagrywarka radzi sobie z jakością odtwarzania muzyki z płyt cd (porównując do zwykłego odtwarzacza)
2. Czy nagrywarka ta również wykorzystuje układ poprawy jakości przy przegrywaniu z vhs.
Proszę o opinie użytkowników.

ad.1 - bajka...:):):)
ad.2 - nagrywa poprawnie - ale tylko vhs nie kodowane /bez blokady macrovision/
 

Kaceli

New member
Ponieważ zamówiłem egzemplarz EH57 w kolorze czarnym - czekam nadal. Przy okazji tego czekania poczytałem dziś instrukcję obsługi. Jakież to wszystko skomplikowane. I pomyśleć, że w magnetowidzie, którego ponoć nagrywarka DVD jest następcą, wystarczały cztery przyciski .... :(
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
[...] I pomyśleć, że w magnetowidzie, którego ponoć nagrywarka DVD jest następcą, wystarczały cztery przyciski .... :(
Nie martw się za bardzo. Tak naprawdę codzienna obsługa nagrywarki może sprowadzać się również do Play, Rewind, Forward i Stop. Do tego programowanie nagrań z uwzględnieniem odpowiedniego trybu nagrania. Cała reszta, szczególnie edycyjna, może być na spokojnie poznawana później.

Zresztą, gdybyś miał okazję zobaczyć mój (emerytowany) magnetowid SVHS firmy JVC, to zdziwiłbyś się, co magnetowid może umieć. Ostatnie magnetowidy zostały sprowadzone do najprostszych funkcji. Gdyby to samo zrobić z nagrywarką, kto by to kupił?

ArtS :)
 

Kaceli

New member
ArtS007 napisał:
Nie martw się za bardzo. Tak naprawdę codzienna obsługa nagrywarki może sprowadzać się również do Play, Rewind, Forward i Stop. Do tego programowanie nagrań z uwzględnieniem odpowiedniego trybu nagrania. Cała reszta, szczególnie edycyjna, może być na spokojnie poznawana później.
Zresztą, gdybyś miał okazję zobaczyć mój (emerytowany) magnetowid SVHS firmy JVC, to zdziwiłbyś się, co magnetowid może umieć. Ostatnie magnetowidy zostały sprowadzone do najprostszych funkcji. Gdyby to samo zrobić z nagrywarką, kto by to kupił?
ArtS :)

Oczywiście, poszedłem trochę w literaturę. Sam też mam Blaupunkta (w rzeczywistości to Panasonic, tylko oznakowany jako Blaupunkt) sprzed 15 lat, który umożliwia nawet prosty montaż nagrań (rzecz jasna we współpracy z drugim magnetowidem), dogrywanie ścieżki dźwiękowej itp. Niemniej rozbudowa funkcji, a wraz z nią mnogość ustawień i skomplikowanie obsługi współczesnego sprzetu RTV (i nie tylko, także telefonów GSM itd) poszły już - moim zdaniem - ciut za daleko. Osobiście nie znam chyba nikogo, kto umiałby obsłużyć "kompletnie" taką np. nagrywarkę DVD, a przede wszystkim, kto miałby potrzebę wykorzystywania wszystkich jej funkcji.
W konkretnym przypadku EH57 dochodzą jeszcze specyficzne funkcje tej nagrywarki, związane z jej współpracą z TV Panasonic. Dział ten jest mocno rozbudowany w instrukcji obsługi, choć - statystycznie rzecz biorąc - najwyżej ok. 10 proc. użytkowników (szacunek własny) tej nagrywarki posiada również telewizor Panasonica z adekwatnymi funkcjami.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
Sam też mam Blaupunkta (w rzeczywistości to Panasonic, tylko oznakowany jako Blaupunkt) sprzed 15 lat, który umożliwia nawet prosty montaż nagrań (rzecz jasna we współpracy z drugim magnetowidem), dogrywanie ścieżki dźwiękowej itp.
Pewnie odpowiednik J35 Panasonika, taki z klapką... :) Miałem taki sprzęt.
Kaceli napisał:
Osobiście nie znam chyba nikogo, kto umiałby obsłużyć "kompletnie" taką np. nagrywarkę DVD, a przede wszystkim, kto miałby potrzebę wykorzystywania wszystkich jej funkcji.
Już znasz ;) Wprawdzie moja nagrywarka Sony jest nieco uboższa w funkcje, ale oprócz złącza DV wykorzystuję praktycznie niemal wszystkie jej możliwości.

Najważniejsze, aby nie podchodzić do tego, jak do egzaminu na prawo jazdy. Będziesz korzystał z tych funkcji, które będą Ci potrzebne. Nadmiar funkcji wynika z tego, że jeden chce DivXów, drugi jakiejść funkcji Link. Takie życie. Lepiej mieć nadmiar funkcji niż ich niedosyt.

Panasonic ma jeden poważny problem. Ich instrukcje obsługi przypominają spis możliwości, a nie logiczny wywód na temat użytkowania sprzętu.

ArtS :)
 

sulik

New member
ArtS007 napisał:
Panasonic ma jeden poważny problem. Ich instrukcje obsługi przypominają spis możliwości, a nie logiczny wywód na temat użytkowania sprzętu.

ArtS :)
Witam.

Potwierdzam to w 100%. Wczoraj siedziałem chyba z 20 min. i próbowałem znaleść jak podczas kopiowania oglądać jakiś program (nawet przy kopiowaniu w dużej prędkości jesteśmy zmuszeni oglądać na ekranie planszę z paskiem postępu) i stwierdziłem że ta instrukcja mogłaby być o połowę cieńsza bo ok 50% tekstu się powtarza przy różnych okazjach (kopiowanie takie czy inne, a na dole ciagle te same uwagi). Wydaje mi się że zorganizowanie to w jakis logiczny sposób i pozbycie się tych niepotrzebnych powtórzeń zwiększyłoby czytelność instrukcji.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Co do powtórzeń nie do końca się zgodzę, gdyż z czasem zagląda się do instrukcji wyrywkowo i wówczas wypis uwag znajdujący się pod ręką nie jest taki zły. Ale przy czytaniu od deski do deski bywa to rzeczywiście drażniące.

ArtS :)
 

sulik

New member
ArtS007 napisał:
Co do powtórzeń nie do końca się zgodzę, gdyż z czasem zagląda się do instrukcji wyrywkowo i wówczas wypis uwag znajdujący się pod ręką nie jest taki zły. Ale przy czytaniu od deski do deski bywa to rzeczywiście drażniące.
Ja bym to zrobił tak, że takie uwagi zbiorcze dla całego działu np. kopiowanie dałbym na końcu działu a nie pod każdym podrozdziałem. Pod podrozdziałami uwagi które tylko ich dotyczą, a do ogólnych odwołanie do strony takiej i takiej. Moim zdaniem napewno rozjasniłoby to troche instrukcję.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
znalazłem już pierwszy minus nagrywarki EH57
na pilocie brak klawisza "wysuwania tacki napędu"

nie wiem jak jest w innych panasonicach ale ja miałem już chyba z 6-7 różnych nagrywarek i w każdej na pilocie był ten klawisz.
Czy to jakieś niedociągnięcie Panasonica i EH57 czy ten Panasonic tak to ma?

może to nie za wielki minus - ale dla mnie duzo używającego nagrywarki jest to minus.

pozd
 

sulik

New member
jarwisz napisał:
znalazłem już pierwszy minus nagrywarki EH57
na pilocie brak klawisza "wysuwania tacki napędu"

nie wiem jak jest w innych panasonicach ale ja miałem już chyba z 6-7 różnych nagrywarek i w każdej na pilocie był ten klawisz.
Czy to jakieś niedociągnięcie Panasonica i EH57 czy ten Panasonic tak to ma?

może to nie za wielki minus - ale dla mnie duzo używającego nagrywarki jest to minus.

pozd
A możesz więcej napisać dlaczego dla Ciebie to minus?
Przecież żeby wyjąć płytę to i tak musisz podejść do nagrywarki, a jak już jesteś przy niej to przecież możesz przycisnąć przycisk umieszczony na nagrywarce :D
 

Kaceli

New member
sulik napisał:
A możesz więcej napisać dlaczego dla Ciebie to minus?
Przecież żeby wyjąć płytę to i tak musisz podejść do nagrywarki, a jak już jesteś przy niej to przecież możesz przycisnąć przycisk umieszczony na nagrywarce :D

Jest to rodzaj "moralnego" braku (bo wszystkie mają) czyli pewnego rodzaju niedosyt. W odtwarzaczach DVD Philipsa, które mam w liczbie sztuk: dwie - modele 723 i 720SA (bynajmniej nie dlatego, żeby były takie świetne, ale dlatego, że - jako jedne z bardzo niewielu odczytują i wyświetlają na własnym displayu CD-Text), problem wysuwania i wsuwania tacki rozwiązany jest w ten sposób, że osobnego klawisza do tej funkcji nie ma, ale wysunięcie tacki uzyskuje się poprzez przytrzymanie 2 sek. klawisza STOP, zas wsunięcie następuje automatycznie wraz z przyśnięciem PLAY.
A tak na marginesie: ja widzę (dosłownie, bo na rysunku w instrukcji, jako, że sprzętu wciąż nie mam, czekam na czarny) inny mankament tej nagrywarki. Jest nią żałośnie "króki" display, który pozwala wyświetlić zaledwie 6 liter lub cyfr czyli tyle, co nic. Nie wiem skąd tak daleko posunięta "oszczędność" i czy - powiedzmy - cztery kolejne "cele" podniosłyby aż tak bardzo koszt wyświetlacza? A pozwoliłyby wzbogacić urządzenie o wspomnianą wyżej funkcję odczytu i prezentacji CD-Textu, która dla mnie akurat jest istotnym udogodnieniem przy odtwarzaniu płyt CD.
I chciałbym w tym miejscu rozprawić się z góry z ewentualnym argumentem, że nagrywarka DVD nie jest przeznaczona do odtwarzania płyt CD. Owszem, jest, bo gdyby nie była, to producenci nie wyposażaliby jej w odrębny laser do tej funkcji, a ponadto co najmniej połowa użytkowników nie jest "maniakalnymi" audiofilami, którzy do każdej płyty kupują oddzielny sprzęt i zastawiają nim cały "living room". Choćby dlatego, że rządzi nim zwykle jakaś "pani domu", która preferuje swoje kultowe przedmioty - porcelanę, kryształy i inne pierdoły. :)
Dla jasności: u mnie akurat żadna "pani domu" nie rządzi salonem i sprzętów RTV mam nastawiane w całym domu jak w niezłym komisie (m.in. 3 gramofony, stąd "komis" :), niemniej rozumiem tych, którzy muszą żyć w "trudniejszym otoczeniu". :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Brak klawisza Eject jest rzeczywiście dyskusyjny, jednak czasami wysunięcie płytki trwa dobrą chwilę i wówczas między naciśnięciem takiego przycisku, a podejściem do odtwarzacza płytka już na nas czeka. :p

Wyświetlacz - już o tym pisałem. Oszczędności zaczynają być absurdalne. Ale to my po części jesteśmy temu winni.

Praktycznie w każdym odtwarzaczu, jaki znam, przycisk Play wsuwa płytę i zaczyna odtwarzanie. I myślę, że na tej funkcji nikt nie będzie oszczędzał. Chyba, że usuną przycisk Play.

Pamiętam, jak w Pioneerze 433 pojawił się mały pilot, gdzie wiele funcji było skojarzona z przyciskiem Shift. Większość z nich nie bolała, ale przycisk do omijania reklam (30 s. naprzód) wymagający użycia klawisza Shift tobyła dla mnie lekka przesada. Między iinymi dlatego mam nagrywarkę Sony.

ArtS :)
 

Kaceli

New member
ArtS007 napisał:
Wyświetlacz - już o tym pisałem. Oszczędności zaczynają być absurdalne. Ale to my po części jesteśmy temu winni.
Pamiętam, jak w Pioneerze 433 pojawił się mały pilot, gdzie wiele funcji było skojarzona z przyciskiem Shift. Większość z nich nie bolała, ale przycisk do omijania reklam (30 s. naprzód) wymagający użycia klawisza Shift tobyła dla mnie lekka przesada. Między iinymi dlatego mam nagrywarkę Sony.
ArtS :)

Tak, rzeczywiście pisałeś już kiedyś o absurdalnych oszczędnościach, ja mam podobne wrażenie, choć z kolei producenci mają ... kalkulację ekonomiczną i coś tam z niej musi wynikać, skoro akurat robią, jak widzimy (i pomstujemy).
A czy mógłbyś tak "offtopicowo" powiedzieć coś o nagrywarkach Sony, bo folderowe opisy niewiele mówią, są w zasadzie tylko wykazem parametrów, podczas gdy często ważniejsze są walory (lub wady) użytkowe, a przede wszystkim wygoda i łatwość obsługi. (Ewentualnie, jeśli funkcja moderatora nie pozwala Ci "offtopicować", zamieścić wypowiedź w innym wątku, poświęconym Sony lub sprawom ogólnym i podać link)
Pozdrowienia.
 

ein

New member
Niestety

we wszystkich Panasach Diga nie ma eject i dla mnie -przyzwyczajonego ze obsluguje wszystko za pomoca pilota- to bardzo irytujacy brak. W poprzedniej nagrywarce JVC byl, w glupiej Mancie jest a tu cholera musze wciskac to eject na przedzie i dodatkowo myle sie czesto bo pod napedem ("logiczne") jakis pacan-projektant umiesil on/off. To sobie czasami na wysuniecie tacki poczekam :( Absolutnie do poprawy, a widze ze w nowej serii nic sie nie zmienilo w tym wzgledzie.

Cena za nastepce-odpowiednika EH65 czyli EH67 jest moim zdaniem totalnym przegieciem. Jest tu marketing (1080p), HDMI w wersji 1,3 takoz marketingowo dodane, bo z plyta DVD nic to nie da (przypominam nowa specyfikacja to dzwiek HD w pelni wykorzystywany przez v3 plus wieksza glebia koloru - wszystko via BD lub HD-DVD). Dodali SD-HC, czyli 4 czy 8 gb karte wloze... ok jest to jakis postep, bo i w nowych aparatach strzela sie pamieciozerne fotki ale do diabla dlaczego nie dali AVCHD?! Jak juz robia linie produktow wzajemnie sie wspierajacych (ot chocby VIERA Link) to jaki byl problem dac nowy kodek HD via slot SD i korzystac w pelni z mozliwosci np nowo nabytej kamery zapisujacej w tym formacie. I tu zonk - jak chcesz wykorzystac to kup NOWY TELEWIZOR VIERA, bo stary, nawet topowy model 500 czy 600 nie lyknie (a taki pierwszy na rynku 65 calowiec fullHD rowniez nie wyswietli ze slotu nic - trza bedzie kablami calosc spinac). Dla mnie to podstawowy zarzut pod adresem Panasa... wypuszczaja niby to topowa serie nagrywarek a pozbawiaja je w pewien sposob uzytecznosci poprzednikow (moja nagrywarka jest kompatybilna z kamerami z tego samego roku produkcji, choc i tu mozna sie doczepic... bo cyfrowki zapisuja filmy w movikach. Ehhh ale mi linia produktow jasna d...)
Dobra wyzalilem sie. Ogolnie od paru miesiecy oswoilem sie ze sprzetem i poczatkowa niechec ustapila akceptacji. Wiem jakie to, to ma ograniczenia ale do wiekszosci kluczowych zastosowan jest to bardzo fajny sprzet, no i co najwazniejsze gwarantuje bardzo dobry obraz a po podpieciu do ampli takoz dzwiek. Ale Panas powinien pare rzeczy przemyslec, bo niedociagniecia uwidaczniaja sie bardzo szybko i przynajmniej dla niektorych moga byc bardzo irytujace (szczegolnie, co ciekawe, dla ludzi viernych :D marce - bo jak widac Panasonic gra tutaj nie zawsze vair!)
 

Owsior

New member
Różnice dmr-eh55 dmr-eh57

Zastanawiam się nad kupnem którejś z poniższych nagrywarek i niewiem czy opłaca się dopłacić te około 250 zł.
Różnice jakie znalazłem między eh55 a eh57 to:
1. brak hdmi (ale mam telewizor crt grundig xedance 100Hz i raczej przez kilka lat nie będę go zmieniał, a jak pewnie zmienie to już te nagrywarki będą przestarzałe - więc to wejście nie jest mi raczej potrzebne)
2. w eh57 brak czytnika SD (to mi nie przeszkadza bo i tak z reguły podłączam aparat fotograficzny przez wejście video-in)
3. w eh-57 sterowanie q-link (mój telewizor nie obsługuje - więc mi nie potrzebny)
To tyle różnic, które znalazłem, a teraz pytanie:
1. czy są jakieś inne różnice: np czytanie nowszych divx, czytanie formatów, które nie czytała eh-55, zmiana wielkości napisów, dodane nowe funkcje - ogólnie wszystko co przemawia za eh57.
2. W eh57 czytałem, że podczas wysuwania tacki otwiera się jakaś dziwna klapka. Czy nie macie obawy, że będzie to słaby punkt tej nagrywarki i ta mechaniczna część będzie się częściej psuła niż w eh55?
3. Nosze się z zamiarem kupienia także ampla. Czy podłaczenie dvd do amplitunera przez hdmi daje lepszy dźwięk niż przez złącze optyczne?
4. czy mogę skonfigurować pilota w eh-55 na telewizor grundig (znalazłem w instrukcji 57 a nie znalazłem w 55)
Z góry dziekuje za wszelkie fachowe odpowiedzi :blagam:
 
Do góry