Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

ArtS007

New member
Bez reklam
Przepraszam, za lekki off-topic, ale obiecałem, że sprawdzę. A taka informacja może wielu się przydać.

Nagrywarka Sony RDR-HX710 nie pozwala kopiować w trybie Hi-Speed również plików VRO.

ArtS :)
 

darekfoto

New member
marlin napisał:
Witam.
Mam tą nagrywarkę tydzień. Na razie jestem bardzo zadowolony, a wybrałem ją dzieki temu Forum.
Nie mogę sobie dać rady z połączeniem na HDD dwóch nagrań w jedno aby później nagrać to jako jeden kawałek na płycie. Myślę, że coś jest nie tak z moją guzikologią. Staram się to robić zgodnie z instrukcją, niestety nic nie wychodzi.

Pozdrawiam;)

Nie można łączyć tytułów, ale można rozdzielić.

Można łączyć tylko rozdziały (tj. usuwanie indexów, znaczników z materiału filmowego). Robi się to po wejściu do podglądu rozdziałów i ponownym naciśnięciu "S" (SUB MENU)
 

maksb

New member
Odzyskanie danych...

Czy ktoś próbował na tym sprzęcie odzyskać dane z hdd? podłączyć do kompa i ontrack? W ogóle mogę rozkręcić ten sprzęt czy stracę gwarancję?
 

marlin

New member
Łączenie rozdziałów/tytułów

Dziękuję za odpowiedź od Dariusza B.
Jak zatem nagrać na płytę kilka tytułów z HDD ale tak, żeby nie było między nimi przerw t.zn. ma to wyglądać jak jeden tytuł ?
Jeszcze jedno pytanie: Chodzi o format 16:9. Czy zgrane z kamery na HDD materiały w tym formacie zachowują ten format i czy później można to zgrać na płytę zachowując format 16:9 ?

Jacek P;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Spróbuj wykorzystać do tego celu playlistę. U mnie w Sony mogę dodawać do playlisty różne tytuły.

ArtS :)
 

darekfoto

New member
marlin napisał:
Jak zatem nagrać na płytę kilka tytułów z HDD ale tak, żeby nie było między nimi przerw t.zn. ma to wyglądać jak jeden tytuł ?

Ja to robię na PC w nero.

marlin napisał:
Chodzi o format 16:9. Czy zgrane z kamery na HDD materiały w tym formacie zachowują ten format i czy później można to zgrać na płytę zachowując format 16:9 ?

Nie wiem dokładnie, ale myślę, że powinien być nagrany taki sygnał jaki jest wpuszczony do wejścia Video. Jak jest potem przy kopiowaniu tego na DVD - nie mam pojęcia, ale powinien nagrać 16:9.
 

Kemp

New member
marlin napisał:
Dziękuję za odpowiedź od Dariusza B.
Jak zatem nagrać na płytę kilka tytułów z HDD ale tak, żeby nie było między nimi przerw t.zn. ma to wyglądać jak jeden tytuł ?
Jeszcze jedno pytanie: Chodzi o format 16:9. Czy zgrane z kamery na HDD materiały w tym formacie zachowują ten format i czy później można to zgrać na płytę zachowując format 16:9 ?

Jacek P;)
Witam,
Wybierasz "Drive select" na HDD.
Po wciśnięciu klawisza "Functions" na pilocie w Menu głównym wchodzisz w "Do innych funkcji".
Następnie w "Zaawan. kopiowanie".
Na ekranie widzisz trzy opcje:
1. Kierunek kopiowanie - HDD na DVD
2. Tryb kopiowania - Video High Speed
3. Utwórz listę - 0, po prawej stronie ekranu masz "Nowy element (Razem = 0). Lista wygląda podobnie do listy nagrań. Wchodzisz na "Nowy element" i wyświetla Ci wszystkie nagrania na HDD. Wybierasz rozdziały (nie musisz martwić się o kolejność wybierania bo w Sub Menu masz później opcje "Przenieś" do edycji tej listy).
Po wybraniu całego materiału wchodzisz na "Rozp. kopiow." , następnie potwierdzasz wybrany tryb High Speed i pojawia się bardzo ważny komunikat: " Rozpoczęcie kopiowania" i do wyboru podświetlone "Tylko kopiowanie" lub po lewej "Kopiow. z finaliz.". Wybierając opcję "Tylko kopiowanie" uzyskujmy możliwość dogrania do tej płyty kolejnych rozdziałów ale brak jest możliwości odtwarzania tej płyty na innych urządzeniach. Aby była możliwość odtwarzania na innych urządzeniach należy płytę sfinalizować czyli opcja "Kopiow. z finaliz".
Jeszcze jedna ważna uwaga. Jeśli zostanie wybrana funckja "Tylko kopiow." i kolejny rozdział będziemy chcieli dokleić w prostszej formule czyli w Menu głównym wybierzemy "Kopiowanie" następnie wybierzemy rozdział to po wciśnięciu "Rozpocznij" nie da się cofnąć funkcji kopiowania i płyta zostanie automatycznie sfinalizowana. Aby unikać tego problemu należy doklejać kolejne rozdziały przez "Zaawan. kopiowanie".
Po zakończeniu i sfinalizowaniu płyty cały materiał odtwarzany jest jako całość a w Menu płyty podświetlone są wszystkie rozdziały jak w każdej płycie DVD. Oczywiście na etapie nagrywania można edytować nazwy rozdziałów itd.
Pozdrawiam,
 

thinkrun

New member
Buczenie DVD/TV? kiedy jestem w menu

Witam,
nagrywareczkę mam co prawda od dziś i niby wszystko ok, ale jak wchodzę do menu w DVD to zaczyna buczeć, czy ktoś zna takie zjawisko, na forum nie kojarzę (a czytałem wszystko o tym sprzęcie co było ;)
pozdrawiam,
thinkrun
 

Kemp

New member
thinkrun napisał:
Witam,
nagrywareczkę mam co prawda od dziś i niby wszystko ok, ale jak wchodzę do menu w DVD to zaczyna buczeć, czy ktoś zna takie zjawisko, na forum nie kojarzę (a czytałem wszystko o tym sprzęcie co było ;)
pozdrawiam,
thinkrun
Poza typowym odgłosem odczytywania płyty nie powinno być żadnych dziwnych buczeń. Jeśli po jakimś czasie efekt nie ustąpi to pozostaje serwis (sporadycznie ale każdemu może się coś przytrafić).
 

thinkrun

New member
Buczenie jednak w TV

Dzięki Kemp, po dokładnej analizie wychodzi, że to chyba TV (37pv60) które mocno buczy jak ma stałe jasne tło, a takie jest przy menu DVD (kolorystycznie ok), pooglądamy, zobaczymy, to co dobre to że do TV przyjadą w razie czego, zawsze można dobrą stronę znaleźć ;)
 

Kemp

New member
DivX-y najlepiej chodzą na CD-ROM i DVD+R.
Czy płyty, które używasz były sfinalizowane podczas "wypalania"?
Może tutaj jest problem - to pierwsza myśl, która mi się nasuneła.
 

jacekpj

New member
DVD+RW 4,7GB SONY nagrywane NERO (legalny). Zaznaczona finalizacja.

Probowalem tez na CD-R i na tej poszlo

PS. Nie doczytalem watku do konca stad zamieszanie w sprawie dvixow. Wybaczcie.
Jak widze zdania sa podzielone. Pozostaje mi jutro kupic po jednej plycie i potrenowac.
 
Ostatnia edycja:

Kemp

New member
darekfoto napisał:
DIVX moga byc nagrane tylko na DVD-R !!! oraz CD
Proponuję nie ponawiać tego tematu, o którym pisaliśmy w połowie wątku. Mnie DivX-y chodzą na DVD+R. Sam robiłem kilka prób z różnymi formatami (łącznie z wpadką "RW"). Niestety trzeba wypróbować najlepszy format dla danego egzemplarza - bo nie ma reguły.
 

darekfoto

New member
Kemp napisał:
Proponuję nie ponawiać tego tematu, o którym pisaliśmy w połowie wątku. Mnie DivX-y chodzą na DVD+R. Sam robiłem kilka prób z różnymi formatami (łącznie z wpadką "RW"). Niestety trzeba wypróbować najlepszy format dla danego egzemplarza - bo nie ma reguły.

Według specyfikacji (instrukcja strona 32) jest napisane, że powinien odtwarzać na CD oraz na DVD-R na pewno i tak napisałem, jeśli Tobie cos takiego się udało z innym formatem to dobrze, ale nie jest to regułą więc nie wiem po co wprowadzać ludzi w błąd. Pomyślą, że wszystkie odtwarzacze muszą czytać inne formaty, a tak nie jest.

Przytoczę właśnie kilka cytatów z połowy wątku:
------------------------------------------------
" DVD+RW - nie, chce ją sformatować po włożeniu.
DVD+R - nie, twierdzi że płyta niekompatybilna
DVD-R - czyta i MP3 i AVI
CD-R - czyta i MP3 i AVI
CD-RW - sprawdziłem jedną, czytał AVI (nie sprawdziłem MP3) "

" Panasonic DMR-EH65 nie czyta plików Divx nagranych na nośniku DVD+R, bez problemu natomiast czyta divixy z nośnika DVD-R. "

" DVIX nie są czytane przez DVD-RW
Nie odtwarza DIVIX z DVD-RW, ani z +RW "
---------------------------------------------------
 
Do góry