Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

aKySZ

New member
High speed czyli???

Darku, a tak w przybliżeniu liczbowo? Np. dwa razy szybciej? Trzy razy szybciej niż 1 do 1????
Dzięki!
 

aKySZ

New member
HS czyli ile?

Domyślam sie, że zależy to od rodzaju użytej płyty DVD, oraz np. prędkości SP/LP... Dlatego zróbmy założenie, używam płyty DVD-R a prędkość to SP. Ile w takim wypadku high speed wyniesie przy nagrywaniu "ruszonego materiału"????
 

darekfoto

New member
Prędkość jest zależna od rodzaju płyty - jeśli kopiujesz np. na płytę DVD-R x16, to będzie kopiowało jak nagrywanie danych w kompie przy ustawieniu nagrywania na x16. Wszystko zależy ile zajmuje film. Jeśli nagrywamy w SP to prędkość kopiowania w stosunku do trwania filmu wyniesie x25 (nagra 1 godzine filmu w 2min 25s)

Można tabele prędkości kopiowania zobaczyć tu: http://www.panasonic.com.pl/pdf/katalogi/diga-2k6-wio.pdf na stronie 9.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nagrywarka nagrywa z dużą szybkością, gdy:

1. Rozmiar filmu mieści się na płycie.
2. Nie zachodzi konieczność zmiany trybu nagrywania (np. z SP ma LP).

ArtS :)
 

mka

New member
czy to następca

Panasonic DMR-EH65EPS, czy to jest jakaś nowa wersja 65, zamiarzam ją kupiś co o niej sądzicie????
 

Kemp

New member
mka napisał:
Panasonic DMR-EH65EPS, czy to jest jakaś nowa wersja 65, zamiarzam ją kupiś co o niej sądzicie????
To jest dokładnie ta sama nagrywarka tylko z pełną nazwą.
"EP" oznacza produkt na Wschodnią Europę.
"S" - kolor srebrny.
Cały wątek rozpisujemy się co o niej myślimy.
Pozdrawiam,
 

mka

New member
kupic czy nie??

Dzieki za odp. Czy jest jakaś konkurencja w tej cenie (ok. 2000zł.) i z tak rozbudowanymi możliwościami. Nie mam pojecia o typowo technicznych sprawach. Czy warta jest uwagi a może jakiś konkurent. Jak możecie to pomóżcie. Szczególnie zależałoby mi na opinii jej posiadaczy i jej codziennym używaniu, czy ma jakieś duże mamkamenty odbiegające od opisu i możliwości jakie podaje producent.
Z góry dzięki za odpowiedź:?:
 

Kemp

New member
Witam,
W największym skrócie:
- EH65 nie ma konkurencji w przedziale cenowym poniżej 2000 zł
- największymi atutami są doskonały obraz ze skalerem na HDMI i Componencie oraz równie dobra fonia
- stwierdzonym mankamentem jest brak możliwości zgrywania z DVD na HDD mpg, DivX i jpeg, aczkolwiek ostatnie posty opisywały ewentualne obejście tej przeszkody
Powtórzę, że wielokrotnie opisywaliśmy i odnosiliśmy się do różnych zagadnień dotyczących użytkowania oraz konkurencji.
Polecam poświęcić trochę czasu i poczytać wątek od początku.
Decyzja będzie łatwiejsza.
Służę także pomocą na "prywatnej wiadomości".
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

jarzak

New member
na pewno kupić

jeżeli potrzebna ci nagrywarka dvd.
Ja posiadam ją już 2 m-ce i naprqwdę nie żałuję wydania 1,6 tyz. zł.
Teraz chyba można ją kupić taniej - nie w MM itp.
Pozdrawiam, szczęśliwy posiadacz.:) :) :) :) :)
 

bart

New member
Ja sie dolaczam - uzywam tego panasa od tygodnia (sugerowalem sie opiniami na forum) i jak na razie jestem b.zadowolony - odtwarzanie dvd po hdmi - zyleta, intuicyjne menu, jakosc nagranego materialu bez zarzutu. Polecam, zwlaszcza do kompletu z Vierą.
 

hojnorek

New member
Kemp napisał:
Witam,
W największym skrócie:
- EH65 nie ma konkurencji w przedziale cenowym poniżej 2000 zł
- największymi atutami są doskonały obraz ze skalerem na HDMI i Componencie oraz równie dobra fonia
,

skaler działa tylko z HDMI :( i to było moje najwieksze do dziś rozczarowanie po zakupie tego sprzętu - dziś chyba przyszła pora na kolejne a mianowicie: wkładam DVD do PCta i z-player podaje mi info: 6ch: Polski: (AC3/48khz/16bit). wkładam tą samą płytę do eh65 i pod menu Audio dostaje informacje: Pol: DD Digital 3/2.1ch
czy ktoś mi może wytłumaczyć skąd rozbieżności??

i zasadnicze pytanie - czy mogę nagrać materiał z dźwiękiem 5.1 z DVD na HDD a następnie z HDD na DVD ?? jak to zrobić??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
AC3 i DD to to samo. 6ch, a 3/2.1 to też to samo. Jest OK.

3/2.1 oznacza L+R+C/RL+RR.LFE, gdzie:
L - lewy front,
R - prawy front
C - centralny
RL - lewy surround
RR - prawy surround
LFE - subwoofer

ArtS :)
 

maur

New member
Koledzy !
Po wgraniu w komputerze zdjęć jpeg pochodzących z aparatu cyfrowego na płytkę DVD-R (mój komputer z nagrywarką DVD) nie mogę otworzyć tych zdjęć na EH65. Czy ja coś źle robię, czy tak się po prostu w EH65 nie da ? (płytka w kompie czyta się bez zarzutu)
Z góry dziekuję za odpowiedź.

P.S. Jestem zachwycony tą nagrywarką, korzystam z niej razem z Panasonic 42PV60EH.
 

Kemp

New member
hojnorek napisał:
skaler działa tylko z HDMI :( i to było moje najwieksze do dziś rozczarowanie po zakupie tego sprzętu
Nieużywam kabla componentowego ale informacja o skalowaniu progresywnym na wyjściu "Component Video Out" jest w instrukcji obsługi str 18. Są tam również uwagi kiedy skalowanie może niedziałać.
Pozdrawiam,
 

malinesqu

New member
Witam Wszystkich.
od kilku tygodni jestem szczesliwym posiadaczem tej nagrywarki i zgadzam sie z wiekszoscia ze jest to super sprzet i ciezko mu znalezc konkurencje w tym przedziale cenowym.

...znalazlem tylka jedna rzecz/niedogodnosc, moze to drobiazg, ale jakos czasmi jest to troche denerwujace ze: na wyswietlaczu nagryawrki w czasie odtwarzania plyt cd, mp3, czy filmow nie ma numerów kawałka, numeru sceny w filmie, numery mp3 itp ??? jest tylko pokazywany czas aktulany filmy, czy tylko czas utworu, .....czasami dobrze wiedziec który z kolei utwor słuchamy, lub ktora scene ogladamy....

szukalem w instrukcji wszedzie ale nie znalazlem ze jednak pokazywane jest ten numer (myslame ze moze cos nie potrafilem ustawic wyswietlacza)

czy wam to tez przeszkadza ?

wydaje mi sie ze wiekszosc sprzetu tego typu takie rzeczy mozna znalezc na wyswitlaczu....
pozdr
 

marek1984

New member
Jak wygląda z wyświetlaniem DivX?
Ktos smucil ze nie mozna wrzucic 16:9 itd. W tej chwili przejsciowo uzywam jakiegos gownianego odtwarzacza z makro za 99zl Trak, mozliwosci wyswietlania jego sa takie:
4:3PS, 4:3LB, 16:9
Możliwości mojego tv to: "Pełny"; "Normalny"; "Panoramiczny"; "Kinowy 14:9"; "Kinowy 16:9"

Jak sprawa wygląda z DMR EH-65 :>? Jeśli mówicie, że nie ma problemów to biorę ją jutro. :]
 

hojnorek

New member
Kemp napisał:
Nieużywam kabla componentowego ale informacja o skalowaniu progresywnym na wyjściu "Component Video Out" jest w instrukcji obsługi str 18. Są tam również uwagi kiedy skalowanie może niedziałać.
Pozdrawiam,

sprawdzę wieczorem stronę 18 mojej instrukcji
faktem jest że na Component Video Out działa "konwersja" do trybu progresive (czyli bez przeplotu) ale nie ma mowy o żadnym upscalingu. menu HDMI w którym ustawia się rozdzialczość do której źródło ma być skalowane jest niedostępne
 
Do góry