Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

Moirte

New member
Dzięki za odp
to to kicha musze Wybrac Sony 750 loub samsunga 757.

A chciałm Panasonica bo lubię firmę i mam trochę ich sprzętu i jestem zadowolony.
A co do Sony i Samsunga to jakos nie mam przekonania ale coś trzeba wybrać
 

amadeo

New member
Moirte,

Nie wiem czy to może mieć wpływ na Twoją decyzję ale Panasonic DMR-EH67 na pewno odtwarza JPG z HDD (w odróżnieniu od EH57).

Amadeo
 

maderos

Member
Bez reklam
Witam. Troszke odswieze temat. Mam pytanko takie: jaka nagrywarka bedzie najlepsza ( mozliwosc ustawienia roznej masci "polepszaczy" ) do przegrania materialu z s-vhs na dvd wlasnie. To jest dla mnie priorytet. Nie interesuje mnie odtwarzanie divx, dvd itd ( mam soniacza od tego ). Jesli admin ( moderator ) czy ktokolwiek inny odpowiedzialny za forum stwierdzi, ze pytanie juz padlo itd, prosze o skasowanie mojego posta.


mad
 

aprokop

New member
edrum napisał:
Witam

Też jestem ciekaw, czy istnieje możliwość kopiowania z kompa bezpośrednio na dysk nagrywarki. Z racji swoich parametrów technicznych może się okazać ( w najbliższym czasie ) hitem na rynku nagrywarek DVD. Choć drogie to już są dostępne:

http://www.estore.pl/produkt/DMR-EH65.html

http://www.jonczak.pl/oferta.php?id_towaru=1517

Pozdr.

Przy kopiowaniu plików do i z kompa pozostanie opcja z demontażem i montażem dysku z nagrywarki i podłączeniu do PC-ta. Ale co z gwarancją nagrywarki? ....
Coś za coś.
Pozdrawiam
 

jawoka

New member
Nagrywarka Panasonic EH 67

Bardzo chciałabym się dowiedzieć czy w tej nagrywarce po czasowym wyłączeniu prądu zaprogramowane do nagrania programy telewizyjne zostaną skasowane czy też po włączeniu prądu będą dalej w pamięci i zostaną w odpowiednim czasie nagrane. Pisałam m.in. w tej sprawie do Panasonica ale na to właśnie pytanie nie uzyskałam odpowiedzi. Może ktoś z forumowiczów wie coś na ten temat.
 

kufel

New member
cześć
W modelu nowszym (eh57) ustawienie zegara jest utracone po ok. 60 minutach. Tak więc po tym czasie timer nie uruchomi nagrywania.

Jeżeli chodzi o model eh65:
Masz to w instrukcji str.65 "W przypadku awarii sieci elektrycznej nastawienia zegara pozostają w pamięci przez około 60 minut"

pozdrawiam
 

Kaceli

New member
Trzy pytania do użytkowników (zaawansowanych)

Witam!
1. Czy ktoś z Szanownych Użytkowników nagrywarek EH-57/67 wie może jak to zrobić aby strona tytułowa (powitalna, otwierająca czy jak ją tam nazwać, w każdym razie chodzi o ekran, który pokazuje się po włożeniu i wczytaniu nagranej wcześniej płyty) nie zawierała sześciu prostokątów jeśli na płycie jest tylko jeden jedyny tytuł?
Już kilka razy przeglądałem całe menu pod tym właśnie kątem, ale nie znalazłem nic takiego, co by pozwalało zdefiniowac jakoś inaczej tę stronę niż czyni to automatycznie nagrywarka.
Co prawda nie ma to kluczowego znaczenia, ale mnie osobiście irytuje, gdy jeden jedyny tytuł na płycie (a w przeważającej części tak właśnie jest: jedna płytya - jeden film) pokazuje się w maleńskiej rameczce w górnym lewym rogu, zaś cała reszta ekranu zieje niezagospodarowaną pustką.
2. Druga sprawa to brak rozdziałów. Z instrukcji (mętnej, to prawda) wynika, że przy standardowym nagraniu w trybie SP nagrywarka powinna samoczynnie robić rozdziały, tymczasem mój egzemplarz nie robi ich ani przy nagrywaniu zaprogramowanym ani przy bezpośrednim włączeniu nagrywania (użycie przycisku REC).
3. Czy widzicie jakieś różnice w nagrywaniu na płytach +R i -R ? Na jakich nagrywacie i dlaczego właśnie na tych? Ja osobiście przyzwyczaiłem się do nagrywania na płytach -R, ale nie bardzo wiem dlaczego. Zdaje się chodziło mi o to, że płyta +R domaga się formatowania przed nagraniem, a to wydłuża tylko procedurę nie dając nic w zamian. Ale może się mylę ...
Pozdrawiam.
 

jawoka

New member
czasowe wyłączenie prądu w nagrywarce

Dziękuję Kufel za odpowiedź. Ja zamówiłam EH-67 więc myślę że w niej też tak będzie.:)
 

eliott

New member
Czy w tej nagrywarce EH 67 mozna nagrywac filmy z cyfry+ w dwoch wersjach językowych? jesli tak to jak to to zrobic i jak uruchomic odtwarzanie filmu w drugiej wersji językowej, coś w tej instrukcji pisze o takiej mozliwosci ale zbyt metnie i skacząco w kilku miejscach tej instrukcji, nigdzie nic dokładnego nie jest opisane
 

eliott

New member
dzieki , to akurat mam zrobione i nagrywam fim sprawdzony ktory w danej chwili nadaje w dwoch wersjach jezykowych tylko ze nagrywa mi zawsze po po polsku, przynajmniej ja nie potrafie tego odtworzyc w drugiej, mowa oczywiscie o nagrywaniu na dysku , czy tryb nagrywania ma tez znaczenie? chodz probowalem na roznych w tym tez na XP
 

jola64

New member
Witam !
Jeśli mogę się włączyć do tego wątku , to wg mnie nagrywanie dźwięku dwujęzycznego może się odbywać tylko na HDD i DVD RAM , pod warunkiem , że zapis w trybie kopiowania jest nastawiony na wył.
Tak samo jest z formatem obrazu 16:9. Natomiast tryb nagrywania XP , nagrywa dźwięk w LPCM ,więc dźwięk dwujęzyczny się nie nagra. Pozostałe tryby nagrywają się w Dolby Digital.
Jeśli natomiast chcesz nagrać dźwięk dwujęzyczny z zewnętrznego źródła(np.dekodera cyfrowego) to wybierz M1 i M2 na dekoderze i oczywiście zapis w trybie kopiowania zostaje na wył.
Oczywiście ,gdybyś chciał skopiować nagrany materiał z HDD na płytę dvd to możesz uczynić to tylko w trybie normalnym , inaczej w czasie rzeczywistym.
Napisz czy pomogła moja rada.
 

eliott

New member
Dziekuje za rady ale niestety dalej nie mam, nie mniej widze ze mialem troche zle ustawione pewne rzeczy, nie wiem czy dobrze rozumiem ale ten m1 i m2 jest tylko dla dekodera natomiast w nagrywarce dajemuy M1? ponadto zapis w trybie kopiowania na wył to jest w ustawieniach/ płyta / ustawienia zapisu? no i wreszcie jak odtwarzać tą druga wersje jezykową, gdzie to znalez bo ja naciskam przycisk audio, czy dobrze? ale niestety tylko zmieniaja sie kanały lewy prawy i razem
 
Ostatnia edycja:

rad_killer

New member
Witam,
praktycznie juz podjalem decyzje o zakupie nagrywarki Panasonic DMR EH67. Chce ja kupic ze wzgledu na spora ilosc kaset VHS ktore posiadam, wiec sporo bedzie archiwizowania. Ale nagrywarka bedzie mi takze sluzyla jako odtwrzacz filmow w formacie DivX. Po przegladanieciu i przeczytaniu prawie 40 stron (uffff), wzbudzilo we mnie niepokoj to, ze napisy sa MALE. No "male" to raczej ocena subiektywna - ale jak male?? Czy ktos z szanownych forumowiczow moglby zrobic fotke cyfrowka telewizora, gdzie akurat sa wyswietlane napisy do filmu DivX i umiescic na stronie??? Pozwolilo by mi to chociaz troche wyrobic sobie zdanie na temat wielkosci czcionki :] Wiem, latwiej jechac do marketu i samemu zobaczyc, ale jestem uziemniony w domu na najblizsze kilka tyg. i nagrywarke bede chcial kupic przez Internet. Dzieki, pozdrawiam.
 

Kaceli

New member
bagiennik napisał:
Odtwarzacz do Divxów bez portu USB to nie do końca przemyślane posunięcie :>

Zgadzam się z tą opinią. A jeszcze ogólniej rzecz biorąc, to uważam, że obecnie wytwarzanie jakiegokolwiek sprzętu RTV bez gniazda USB jest poważnym mankamentem. Poprzez USB łączy się już dosłownie wszystko, nie tylko pendrive'y i karty pamięci (wetknięte w czytnik z USB), ale także aparaty cyfrowe i telefony, które również nagrywają filmy.
 

BioComp

New member
Ja żałuję bardzo tylko jednej rzeczy - że nagrywarki Panasonic'a nie posiadają funkcji TimeShift...

Witamy!

Uprzejmie informujemy, że nagrywarki bedące obecnie w ofercie Panasonic Polska nie posiadają funkcji TimeShift.


Z poważaniem,
Maciej Zwierzchowski
Info / Panasonic Polska

Szkoda :( Czytałem że mozna chociaz odrazu z pilota nagrywać - dobre i to na pocieszenie...
 
Do góry