Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

AproX D

New member
mam pytanko do "oblatanych" już użytkowników EH65 - czy to normalne że dźwięk materiału nagranego z TV na HDD jest nagrany w znacznie cichszy czy też ja mam coś "skopane" w ustawieniach ???:confused:
 

takietam

New member
Picioo napisał:
@takietam
Twój problem może rozwiązać RH200. Po lekkiej korekcji ustawień pozwala nagrywać w trybie divx. I masz duuuużo miejsca na HDD.
Sorry za lekki of topic.
Jesteś pewien? Nagrywa bezpośrednio na hdd w mpeg 4?
 

Kaceli

New member
takietam napisał:
Jesteś pewien? Nagrywa bezpośrednio na hdd w mpeg 4?

Z instrukcji nagrywarki nie wynika aby możliwe było w ogóle wybieranie metody kodowania zapisu, ale - być może - Picioo zna jakieś "sztuczki" za pomocą których można skłonić nagrywarkę do nagrywania w mpeg4. :))
Według mojego rozumienia słowa pisanego, nagrywarka dopuszcza tylko kopiowanie mpeg4, ale tylko z płyty na HDD, zaś w drugą stronę (z HDD na płytę), tylko na nośnik DVD, ba na płytach CD nie nagrywa.
 

Flapu

New member
Witam
Jestem użytkownikiem EH65 od około pół roku ale niedawno zauważyłem taką przypadłość: Powiedzmy że mam zaprogramowane w timerze nagrywanie filmu powiedzmy z programu TVN7. Film sie automatycznie nagrywa i wszystko jest OK, jednak na drugi dzień jak włączam nagrywarkę to w tunerze nagrywarki nadal jest ustawiony TVN7 chociaż nagrywarka na wyświetlaczu i informacjach statusowych wyświetla że jest to komórka nr 1 czyli TVP1 u mnie. Jak wyłączę i włączę nagrywarkę (lub dokonam przełączenia kanału) wszystko wraca do normy... reasumując, zauważyłem że po nagrywaniu z timera po pierwszym włączeniu wyświetlany jest ostatnio nagrywany program (bez względu na to co pokazuje na wyświetlaczu i on screen) aż do momentu przełączenia lub ponownego odpalenia urządzenia.
Też tak macie ?

Pozdrawiam
 

Kaceli

New member
Kaceli napisał:
Z instrukcji nagrywarki nie wynika aby możliwe było w ogóle wybieranie metody kodowania zapisu, ale - być może - Picioo zna jakieś "sztuczki" za pomocą których można skłonić nagrywarkę do nagrywania w mpeg4. :))
Według mojego rozumienia słowa pisanego, nagrywarka dopuszcza tylko kopiowanie mpeg4, ale tylko z płyty na HDD, zaś w drugą stronę (z HDD na płytę), tylko na nośnik DVD, ba na płytach CD nie nagrywa.

Chciałem dodać, że uwagi powyższe dotyczą, oczywiście, ("offtopicowej" tutaj) nagrywarki LG RH200MH, a nie Panasonic EH65, która jest przedmiotem watku.
Pozdrawiam.
 

Picioo

Member
@Kaceli i @takietam
Tak jest możliwe nagrywanie w RH200 bezpośrednio na HDD w mpeg4 jak i kopiowanie z płytek. Specjalne menu umożliwia załączenie tej i innych ciekawych opcji.
 

Kaceli

New member
Picioo napisał:
@Kaceli i @takietam
Tak jest możliwe nagrywanie w RH200 bezpośrednio na HDD w mpeg4 jak i kopiowanie z płytek. Specjalne menu umożliwia załączenie tej i innych ciekawych opcji.

Zdradź nam w takim razie gdzie znajduje się owo "specjalne menu", bo w firmowej instrukcji obsługi LG (vide załącznik) nie ma mowy o takich sekretach. :(

Pozdrawiam.
 

Kaceli

New member
Kaceli napisał:
Zdradź nam w takim razie gdzie znajduje się owo "specjalne menu", bo w firmowej instrukcji obsługi LG (vide załącznik) nie ma mowy o takich sekretach. :(

Pozdrawiam.

Aha, dostałem komunikat, że mój załacznik nie mieści sie w limicie Forum, zatem moge tylko podac adres, gdzie leży instrukcja nagrywarki RH200, na którą się powołuję. No, więc "leży" tu:
http://tiny.pl/cdlq

Pozdrowienia.
 

Kaceli

New member
Kaceli napisał:
Aha, dostałem komunikat, że mój załacznik nie mieści sie w limicie Forum, zatem moge tylko podac adres, gdzie leży instrukcja nagrywarki RH200, na którą się powołuję. No, więc "leży" tu:
http://tiny.pl/cdlq

Pozdrowienia.

Proszę wybaczcie, że paplam jak baba na targu, ale mam jeszcze jedno "post scriptum" do odpowiedzi dla Picioo:
Otóż pisząc "zdradź nam", bynajmniej nie szydziłem, choć mogło tak wyglądać. Pytam z zaciekawieniem, bo ciągle jeszcze nie podjąłem decyzji który model kupić (łaziłem dziś po salonie a nagrywarkami ok. 2 godz., ale w miarę upływu czasu byłem tylko coraz bardziej skołowany :)) i - być może - twoje informacje mogą przechylić szalę na rzecz LG RH200. Co prawda wstępnie jakby wyeliminowałem ten model, ale skoro są "nowe okoliczności w sprawie"....
No, i - oczywiście - kolejne sorry - za "off topic". Wszak to wątek dotyczący Panasonica EH65, który wciąż jest wśród moich faworytów do zakupu.
 

takietam

New member
Przepraszam za kontynuowanie, ale gdzie w instrukcji do do RH 200 jest to napisane, bo szukam i na stronie 35 nagrywanie na hdd nie ma nic o trybie mpeg 4.
Ewentualnie poproszę o łopatologiczne wyjaśnienie na pw
 

Kaceli

New member
takietam napisał:
Przepraszam za kontynuowanie, ale gdzie w instrukcji do do RH 200 jest to napisane, bo szukam i na stronie 35 nagrywanie na hdd nie ma nic o trybie mpeg 4.
Ewentualnie poproszę o łopatologiczne wyjaśnienie na pw

No, więc i ja w instrukcji nic nie znalazłem, ale nalegając natretnie uzyskałem w końcu prywtna informację, ze chodzi o niedostępne normalnie dla użytkownika menu serwisowe. Rzeczywiście, na dwóch stronach internetowych, do których linki również otrzymałem, angielskiej i niemieckiej toczy się dyskusja na ten temat, podawane są odpowiednie kody serwisowe i wyniki doświadczeń. Co prawda niektórzy usczestnicy dyskusji skarżą się, że po wprowadzeniu kodeów serwisowych ich nagrywarki "zaniemogły", ale pewnie są i tacy, którym udało sie "wydusić" ze sprzętu więcej niż oferuje producent.
Gdybym to ja był w posiadaniu dokładnej instrukcji uaktywnienia tego zapisu w DivX-ie, podałbym go bez wahania, bo to w końcu żadne przestępstwo. Niestety, zbyt mało orientuję się w tej dziedzinie, nie mam tej nagrywarki, a tylko instrukcję obsługi ściągniętą z internetu.
Pozdrowienia.
 

Kaceli

New member
Montaż na Panasonicu EH65 ?

Powróćmy może "do naszych baranów" - jak mawiają ponoć Francuzi (osobiście nie słyszałem :) czyli do bohaterki tego wątku - nagrywarki Panasonic EH65.
Interesuje mnie jak nagrywarka radzi sobie w praktyce z montażem? Folder reklamowy nagrywarki wspomina, co prawda, o możliwości dodawania i kasowania, ale operuje takimi pojęciami jak: tytuł i rodział. Tymczasem w życiu występuje zazwyczaj potrzeba kasowania określonych fragmentów (od klatki do klatki), ewentualnie wstawiania (przestawiania z miejsca w miejsce) takowych, tworzenia tzw. czołówek, przejśc itp. Czy operacje takie są możliwe i jaki jest stopień ich skomplikowania; czy może poradzić sobie z nimi średnio obyty ze sprzętem użytkownik czy tez wymagają przyswojenia sobie wcześniej pewnej wiedzy o zasadach pracy przy montażu.
Niestety, producenci i dystrybutorzy bardzo po macoszemu traktują w opisach ten problem, a przecież w przypadku nagrań własnych (co innego filmy, choć i tu bywają kłopoty z reklamami) montowanie materiału, choćby proste, to wręcz konieczność.
 

takietam

New member
@Kaceli, dzięki za wyjaśnienie, czyli o ile się da to droga eksperymentalną, pewnie ryzykując utratę gwarancji, nie wiadomo też czy jakość jest dobra no i czy niewiadomojakimcudem kiedys takie ustawienie sie nie zresetuje itp, itd.
Gra niewarta świeczki.
Co do montazu to dla mnie najpotrzebniejsze funkcje, czyli wycinanie reklam działa bez zarzutu, jest proste -przynajmniej jak się je parę razy wykona - choć denerwującym może być fakt, że na granicy filmu i reklamy nie da sie rozdzielić klatki filmu od pierwszej klatki reklamy, czyli albo kasujemy klatkę filmu, albo zostawiamy klatkę reklamy.
Co do innych funkcji to się nie wypowiadam, bo nie są mi potrzebne więc nie próbowałem robić pełnej edycji.
 

Kaceli

New member
takietam napisał:
@Kaceli, dzięki za wyjaśnienie, czyli o ile się da to droga eksperymentalną, pewnie ryzykując utratę gwarancji, nie wiadomo też czy jakość jest dobra no i czy niewiadomojakimcudem kiedys takie ustawienie sie nie zresetuje itp, itd.
Gra niewarta świeczki.
Co do montazu to dla mnie najpotrzebniejsze funkcje, czyli wycinanie reklam działa bez zarzutu, jest proste -przynajmniej jak się je parę razy wykona - choć denerwującym może być fakt, że na granicy filmu i reklamy nie da sie rozdzielić klatki filmu od pierwszej klatki reklamy, czyli albo kasujemy klatkę filmu, albo zostawiamy klatkę reklamy.
Co do innych funkcji to się nie wypowiadam, bo nie są mi potrzebne więc nie próbowałem robić pełnej edycji.

Żebyśmy mieli jednak tzw. jasność: sprawa nagrywania bezpośrednio w formacie DivX i ustawień serwisowych dotyczyła ("offtopicowej" w tym wątku) nagrywarki LG.
Natomiast w sprawie montażu odpowiadasz mi - jak rozumiem - na temat nagrywarki Panasonic EH65. Można zatem, jak wynika z twojej wypowiedzi, z użyciem samej tylko nagrywarki wycinać i wklejać materiał z dokładnością do 1 klatki? Trudno, jedną klatkę z filmu można chyba poświęcić, choć w zasadzie przerwy na reklamę robione są "na zakładkę", to znaczy film jest ciut cofany (o parę sekund), więc na dobra sprawę można nie stracić ani 1/25 sekundu. Trudniej natomiast "skleić" materiał tak, aby z kolei nie powtórzyć zbyt wielu klatek.
Masz jeszcze jakieś inne, ciekawe doświadczenia z Panasonicem EH65? Wciąż boksuję się z myślami i raz to "Panas" jest "na górze", a raz Samsung DRH-738, który ma parę niewątpliwych przewag.
Pozdrowienia.
 

takietam

New member
Cóż jeszcze rzec by można, prosta w obsłudze, kontrowersyjny wygląd, brak czarnego koloru, czyta baardzo porysowaną płytę cd, której nie dały rady napędy: lg 1666B, pioneer 111D, denerwuje fakt braku lączenia tytułów (ale wg. wcześniejszych postów można to obejść).
No i jeszcze raz proostotaaa obsługi i świetny pilot.
Nie mam z nią żadnych problemów (kupiona w listopadzie ubiegłego roku).
Na temat Samsung DVD-HR 738 znalazłem coś takiego: "nie kasuje i nie dzieli częsci materiału krótszych niż 5 sekund, z tego powodu jeśli pomyliliście się w montażu o 3 sekundy, trzeba je będzie zachować w zmontowanym materiale na zawsze, nie nagrywa z full prędkością materiału z hdd na płytę dvd jeśli zostały wycięte reklamy, pilot wolno reagujący, nie mozna przerwać w żaden sposób zaprogramowanego nagrywania - tylko poprzez wyjęcie wtyczki z kontaktu" i o ile jest to prawdą to jak dla mnie dyskfalifikuje ten model.
Mam wrażenie, że jedynym konkurentem dla EH 65 może być tylko Pioneer, no ale przegrywa cenowo.
 
Ostatnia edycja:

ein

New member
takietam napisał:
Co do montazu to dla mnie najpotrzebniejsze funkcje, czyli wycinanie reklam działa bez zarzutu, jest proste -przynajmniej jak się je parę razy wykona - choć denerwującym może być fakt, że na granicy filmu i reklamy nie da sie rozdzielić klatki filmu od pierwszej klatki reklamy, czyli albo kasujemy klatkę filmu, albo zostawiamy klatkę reklamy.
Co do innych funkcji to się nie wypowiadam, bo nie są mi potrzebne więc nie próbowałem robić pełnej edycji.

No wlasnie wkurza mnie to bardzo, ze nie moge sobie dokladnie edytowac nagrania co do klatki i nie ma bata - komerchy ulamek zostaje. Choc i tak jest lepiej niz w koreancach, bo tam dali chore 5 sek. To juz wogole stawia pod znakiem zapytania edytowanie czegokolwiek.
Taka rada dobra, jak cos nagrywacie to metoda pare minut przed "na wszelki wypadek" gwarantuje wlasnie owa klatke reklamy na poczatku nagrania. Ja ustawiam rowno o czasie (nagrywarka minute przed ust. czasem zaczyna prace) i czasami udaje sie uniknac tego cholerstwa.
Oczywiscie o tworzeniu wlasnego menu mozna zapomiec ale to akurat nie wystepuje w przyrodzie, wiec trudno to uznac za wade EH65 tylko ogolny niefajny pomysl na nieumieszczanie takich funkcji w nagrywarkach przez producentow.

Ogolnie jednakowoz jestem zadowolony. I to glownie z powodu doskonalej jakosci nagran via n-ka (mam tu na mysli kanaly HD jak i SD - oczywiscie wszystko idzie na ustawieniach SD z tunera ale jakosc nagrywania EH i nastepnie odtwarzania w 1080i niweluje w sposob znaczacy te niedogodnosc).
No wlasnie jakosc nagrywanego materialu daje sporo satysfakcji i umozliwia tworzenie wideoteki o jakosci bliskiej orginalnym nagraniom DVD (oczywiscie DVD5, solidny material na dwuwarstwowce to inna para kaloszy). Tu naprawde warto miec dobrej jakosci sygnal, bo wynik bywa zdumiewajacy. Z n-ki ma sie ta sama wysoka jakosc w SD, oczywiscie na kanalach ktore sa nadawane w wysokiej jakosci, bo z tym bywa roznie. Nagrane audycje z kanalow HD, mimo ze natywnie z pogorszona jakoscia imho wogole nie roznia sie od dobrego jakosciowo materialu DVD. Co wiecej z Cyfry mimo znacznie gorszej jakosci sygnalu nadawczego takoz jest niezle, no i nie ma problemu z reklamami, dzieki zas napisom i org sciezce jedyne, co denerwuje w zarchiwizowanym materiale to loga (szkoda ze nagrywarki nie maja jakiejs fajnej funkcji redukujacej widocznosc takich nieporzadanych elementow... cos na ksztalt algorytmow wykorzystywanych przy edycji cyfrowej fotografii w oprogramowaniu sluzacym do takich celow).
Mozna sobie nawet upscalowac taka Cyfre poprzez HDMI (tandem z PV) gdy na AV nagrywarki ustawimy C+. Wyglada to oczywiscie tak sobie, znacznie lepszy efekt -co ciekawe- jest po nagraniu materialu na nagrywarce i jego odtworzeniu. Widac ze algorytmy poprawy nagrywanego obrazu w pewnym zakresie naprawiaja to co nadawca popsul. Skaler jest ok, choc nie wytrzymuje porownania z Toshibowym HD playerem.

Mam natomiast zastrzezenia do jakosci wbudowanego tunera. Jest on znacznie gorszy niz np montowany w jednym z najtanszych modeli JVC (M-10). Mialem taka nagrywarke i powiem szczerze ze mina mi zrzedla, jak to sobie porownalem. Na szczescie nie byla to wada dyskwalifikujaca, bo i tak nagrywam za posrednictwem AV, zarowno ze wzgledu na tresc, jak i jakosc dostarczanego sygnalu. Ale warto imho zwrocic na to uwage. Moje porownanie obu sprzetow wypadlo w tym aspekcie bardzo niekorzystnie dla Panasa.
 

Flapu

New member
zdjecia 16:9...

Witam
Może ktoś już przerabiał ten problem, a mianowicie wyswietlanie zdjęć np. z karty SD w formacie 16:9.
Mojego Panasonica EH65 mam podłączonego do plazmy 42PV60 przez HDMI ale nie mogę go zmusić do wyświetlania zdjęć w formacie 16:9 żeby były wyświetlane bez zniekształeceń na moim TV - obraz jest spłaszczony i są czarne pasy na górze i na dole (pomaga tylko funkcja ZOOM w TV ale nie o to chodzi żeby z niej korzystać). Sądziłem że jak mam TV w formacie 16:9 i w nagrywarce tez usytawię 16:9 to nie ma bata i zdjecia mają być wyświetlane w formacie 16:9 a nie innym.

Czy ktoś może wie jak tego dokonać ?

Pozdrawiam
 

Kaceli

New member
ein napisał:
No wlasnie wkurza mnie to bardzo, ze nie moge sobie dokladnie edytowac nagrania co do klatki i nie ma bata - komerchy ulamek zostaje...

Przecież nie musi zostać. Możesz poświęcić parę klatek zapisywanego materiału i wyciąć z tzw. marginesem - jak mówią chirurdzy.

ein napisał:
Oczywiscie o tworzeniu wlasnego menu mozna zapomiec ale to akurat nie wystepuje w przyrodzie, wiec trudno to uznac za wade EH65 tylko ogolny niefajny pomysl na nieumieszczanie takich funkcji w nagrywarkach przez producentow.

A co, konkretnie, masz na myśłi teskniąc do własnego menu? I czy znany Ci jest jakiś precedens, aby nagrywarka (lub odtwarzacz) DVD miał taka własciwość jak tworzenie własnego menu?
 
Do góry