nagrywarka i odtwarzacz DVD - xvid,divx, napisy

hojlo1

New member
Bez reklam
Amix napisał:
Co to jest "zmienny postprocesing softwarowy" ????....
.... no właśnie o merytorykę dyskusji chodzi (nie - co by było, gdyby było....).
Zadajesz pytanie, więc nie pozostaje mi nic innego jak przytoczyć (ponownie) ...siebie (...odpowiedź dawno jest - tylko trzeba do tematu podchodzić uczciwie...):
....Pisząc coś o sprzęcie ...trzeba go znać ... (kliknąc link - już więcej wiadomo).....
Cóż mogę dodać ??? ;) (nic - trzeba czytać/doczytać - ja to znam...).

Co do estetyki - kwestia umeblowania i rozmieszcznia (u mnie praktycznie niewidoczny) - a zastąpił kilka odtwarzaczy Divx, w tym znanych, duńskich stylistow określany jako "State of Art".
Stwierdziłem - że to ma grać (a sprzetu co "wygląda i gra" jeszcze nie wyprodukowano = nie licząc b.drogich "barebone").
Nic z Żoną nie umila mi tak popołudnia - jak właśnie pokaz slajdow (ze wspólnego spaceru) z dowolnie dobrana muzyką w tle, z pięknymi przejściami...gdzie zamiast pilota trzymamy kubki z kawą itp (...ustawa o trzeźwości....).
Nikt nie gra w gry na Xboxa (bo dzieci juz dawno w domu nie ma i nie po to był kupiony....)

Prawdziwy kinomaniacy (np. forum pl.rec...) mają swoje zdanie i używają prawie wyłącznie projektorów (olbrzymi ekran) i sterują to np. PC z wydajnymi kartami graficznymi, gdzie testy wykazują właśnie przewagę postprocessingu użytego w PC (real foto), a kogo nie stać to i Xboxa używa (np. po VGA) - lecz nie plazm do oglądania ("plazmy do Aptek" - tak na innym forum ten sprzet traktują....oczywiście nie do końca sprawiedliwie).
Do tego plazma przy transmisjach SD/programy TV (no moze oprócz najnowszego Pioneera za 30k) określana jest jako namiastka jakości przyzwoitego CRT (z dawnej, solidnej produkcji)a do kina domowego jest za mała....
Czyli znowu (mam nadzieję, że to się zmieni) - obecny przerost formy na treścią opisany np tutaj ( w 1wszym akapicie):
http://www.cdrinfo.pl/news/10187
....a tutaj polecam ostatni akapit:
http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/010164.php



schriss - tak , jak napisalem wcześniej - na stronie Sigmy w specyfikacji technicznej jest, co obsługuje (znajdziesz wląsnie błąd hardwarowy - na czym się zacina....choć oczywiście nie jest opisany jako błąd).
Tak że przy Divx/Xvid nie jest tak różowo jak w teorii (poklatkowe ogladanie itp - jak nietypowe składowe kodeka użyte....).
Soft tutaj nic nie pomoże (juz jest inny model chipa - poprawiony....jeśli się nie mylę).


Teraz powrócę do tematu:

Sam posiadam taki zestaw:
a/ nagrywarkę DVD z HDD (stary Pioneer produkowany jeszcze w Anglii)
b/ Xbox podpięty przez RGB do nagrywarki i spięty przez LAN z PC i Internetem....

..........uwazam , ze na dzisiaj brak konkuretów w taki zestawieniu (oglądam wszystko i nawet z pokazu slajdów mogę film DVD_Video zrobić, nie wspominając o innych formatach.....), który to odtworzy każdy odtwarzacz DVD.... .


Pozdrawiam.:)
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...oj nikro - też nie czytasz uważnie (wszystkie problemy opisane/rozwiązane) i np. moje praktyczne podejście (gdzie sam chętnie o "konkurencji" poczytam - choć nadal uważam, że brak na dzisiaj....) oraz propozycje innych.....;)

Tutaj namiar na stronkę zawodowców:
http://www.xboxmediacenter.com/info_project.htm (kliknij), gdzie jest np coś takiego (chyba nie trzeba tłumaczyć):
XboxMediaCenter is a free open source (GPL) multimedia player for the Xbox™ from Microsoft. Currently XboxMediaCenter can be used to play/view most common video/audio/picture formats such as MPEG-1/2/4, DivX, XviD, MP3, AAC, JPG, GIF plus many more less known formats directly from a CD/DVD in Xbox DVD-ROM drive or of Xbox hard-drive,....
- Read files directly from a CD, VCD or DVD media in the Xbox's DVD-ROM drive**
(Support CD/DVD formats: ISO 9660 - Mode1/2/XA, UDF 1.02 and XDVDFS/CDX)
(DVD-ROM playback is on-the-fly only....
...itp. także o USB "mass storage" (kwestia doboru napędu, co pisalem....).

Ps - ja nie namawiam w gruncie rzeczy na Xboxa, ale:
a/ pisac prawdę - nie slogany (chocby i przejrzeć ostatni namiar)
b/uczciwie dodam że przy HD Xbox juz nie wydala (z praktyki tylko 720p jeszcze "ciagnie" w miarę dobrze, ale juz nie np x264...
d/ choć jest brzydki - jest ok 7my odtwarzacz Divx w mim domu i funkcjonalnie nic go nie jest w stanie dogonić (nawet PC z WMC) no i zestawiony z nagrywarka po RGB.... gości pod TV juz ok 3lata bez awarii ;)
c/ zamienić go mogę szybko (kasa czeka), ale problemem jest to ,ze znając praktycznie działanie XBMC - obecnie na ma na co (moze uda sie na X360 to uruchomić i wtedy kolejne kilka lat spokoju - a niech inni eksperymentują, gdy ja będę oglądał/słuchał: co chcę i kiedy chcę)

Dodam ze sporo znajomych ma podobnie zestawiony sprzęt (nagrywarka osobno i Xbox, lub w jego miejscie jakiś tani odtwarzacz Divx, do 200zł).

Pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

j.jacek

New member
Witam
może byś pomyślał o Bellwoodzie 301u tani odtwarzacz dvd czyta praktycznie wszystkie formaty ,obecna wersja nawet qupl,posiada skaler obraz po rgb i po
kompozycie całkiem przyzwoity
pozdrawiam
 

Krzych

New member
Rowniez posiadam xboxa, ktorego uzywam jako odtwarzacz wszelkich filmow, od dvix/xvid po dvd i mocniej skompresowane pliki 720p. I zapewniam, ze xbox z media center na pokladzie jest naprawde doskonaly. Po podlaczeniu kablem componentowym i ustawieniu 720p badz 1080i, dostajemy dodatkowo bardzo dobre upscalowanie zblizajace nas do natywnej rozdzielczosci wyswietlacza. Mozna rowniez zakupic pilot ktory wyelimnuje potrzebe korzystania z pada. W kazdym badz razie w pelni potwierdzam wczesniejsze wypowiedzi hojo1. Jest tylko jeden punkt z jakim sie wami nie zgadzam, mianowicie brzydota xboxa. Oto zestaw jaki skompletowalem/kompletuje (sprzedalem niedawno lcd i kupuje jakies 32-37 samsunga) i nie uwazam by xbox nie pasowal do reszty i byl brzydki. Zreszta zostawiam to do wlasnej oceny:

Moj zestaw

PS: Xbox oferuje wzorowa wspolprace po ftp, mozna np. udostepniac filmy, zdjecia itp na dysku sieciowym, badz dysku pc i ogladac je bez kopiowania z tych zrodel. Bez problemow konfiguruje sie siec, otoczenie sieciowe, grupy robocze - wszystko to obsluguje xbox.

Polecam! Co do zakupu juz skonfigurowanej konsoli to wszystko mozna znalezc u Juchego, wlasciciela wzmiankowanego wyzej www.iksboks.aplus.pl. Jest to godny polecenia sprzedawca. Mila odmiana po piratach z allegro montujacych podrobki chipow... :-x

Pozdrawiam
Krzysiek
 

nikro

New member
zacheciliscie mnie ;) na tej stronie tez pisze, ma wyjsc xbox z HD-DVD, wiec chyba jeszcze poczekam ;)
a jak sie odbyw akomunikacja z komputerem? Xboxowi trzeba przydzielic wlasne IP przez router?

Jest do tego polsa instrukcja, ktora tlumaczy te opcje sieciowe itp? ;)
 

helcik

New member
napęd HD-DVD jest dostępny na razie w USA za 200$

ale zapomnij, że na nowym X360 będziesz miał te same możliwości multimedialne co na X. Jak do tej pory, nie udało "otworzyć" platformy X360 na software homebrew, zatem jesteś skazany na to co oferuje Microsoft, czyli niewiele.
DivX-a na tym nie odtworzysz.

Nie spotkałem jeszcze nikogo kto byłby rozczarowany możliwościami "starego" X-a, sam wciąż go używam i na razie nie widzę żadnej rozsądnej alternatywy. Problem w tym, że ludzie jakoś nie wierzą że to jest super rozwiązanie dopóki nie przekonają się o tym na własnej skórze. Też byłem takim sceptykiem, ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że żaden zakup nie sprawił mi tyle radochy co to cholerstwo.
Wygląd pudła można zmienić jak komuś się nie podoba, są do tego mody jak w komórkach. Ja mam wersję Crystal i przy 50" ekranie to jest "maleństwo" ;-)

Jak tylko pojawi się XBMC na X360 (może za sprawą XNA?) zupgraduję sprzęt, ale na razie nie wyobrażam sobie nieczego w zastępstwo.

pozdrawiam,
helcik
 

nikro

New member
czyli na TV z HDMI czy HDTV to sie za bardzo nie nada z jakoscia?
a mozesz mi podac dokladnego linka do tego zestawu, bo ni mgoe tam znalezc... tylko zeby byly opisane wszystkie opcje ;)
 

Krzych

New member
Xbox 1 z tv z hdmi bedzie doskonaly, bo podlaczysz go po componencie i bedziesz mial wolne hdmi do dekodera hdtv iti jesienia. Co do gotowego zestawu to bedzie potrzebne Ci to:

Xbox+pad+czincz
Chip DuoX
DVD z Autoinstallerem (jakbys co popsul ;))
Kabel Componentowy (dla 480p/720p/1080i)

Opcjonalnie:
Wiekszy, szybszy, cichy dysk
Pilot
Wyjscie Coaxial dla audio w 5.1 (na kablu bedziesz mial toslink)
Wyciszenie konsoli

A na koniec, pozostaje sie potargowac i poprosic o kilka gier na hdd, bys mogl poznac xbox z innej strony niz odtwarzacz multimediow.

Co do konfiguracji xboxa w sieci, to wyglada to podobnie jak w pc, wpisujesz ip, maske podsieci, dns'y, grupe robocza itp. Ja xbox'a mam podpietego pod router ktorego ip w lan to 192.168.1.1, pc ma 192.168.1.2, a xbox 192.168.1.3. Szczegoly konfiguracji oraz polska najlepsza instrukcje znajdzies TUTAJ, powodzenia w walce :).
 

nikro

New member
a jak zamowie to mi ten facet to wszystko zlozy od razu?

rmvb oczywiscie odtwarza? plyty obsluguje wszystkie te popularne?
a co mi daje polaczenie z kompem poza menagerem plikow? jakie sa jeszcze opcje?
jest w tym nagrywarka? zebym mogl zgrac cos z dysku na plytke i np z TV na dysk albo plytke?

Z gory thx
 

Krzych

New member
Tak, wszystko dostaniesz zmontowane i z zainstalowanym oprogramowaniem.

Tak odtwarza rmvb (obsluguje niemal wszystko, a jesli jeszcze nie to zaraz bedzie poniewaz, xbmc jest oparty na linuxowym playerze i na jest na biezaco aktualizowany). TUTAJ lista odtwarzanych plikow przez XBMC, lecz mysle ze jest niepelna...

Tak obsluguje wszystkie popularne plyty (dvd, vcd, cda itp). Odtwarza bez problemow tloczone plyty cd, natomiast w przypadku nagranych, moze byc wymagana wymiana napedu np. na TAKI. Ja mam naped ktory wypalonych plyt cd nie czyta, ale nie byl to dla mnie problem, poniewaz co ciekawsze filmy dvix z kolekcji albo skopiowalem na dysk konsoli po ftp, albo nagralem na dvd-r sony (xbox dobrze mi czyta te plyty), a reszte rozdalem/wyrzucilem.

Polaczenie xbox z pc daje mozliwosc (i z poziomu pc i xbox'a) kopiowania udostepnionych plikow, odtwarzanie w locie multimediow (tylko z poziomu xbox'a) itp, jesli ktos nie ma routera, moze udostepnic internet xbox'owi mostkujac polaczenia z dwoch kart sieciowych. Natomiast polaczenie z internetem umozliwa synchronizacje czasu w konsoli z serwerem czasu, mozliwosc sprawdzania pogody (z weather.com), ustawienia newsow rss, granie przez siec za posrednictwem xbox live (badz granie za darmo za pomoca xlink kai/xbconnect oszukujac konsole, ze pc jest druga konsola), oprocz tego istnieja liczne pluginy udostepniajace np. radia internetowe, rozklad filmow w telewizji, stremowane trailery filmow i wiele innych.

W standardzie xbox posiada zwykly odtwarzacz dvd, jednak z pewnoscia mozna w nim zamontowac nagrywarke z pc (dla chcacego nic trudnego), ktora daloby sie pozniej nagrywac uzywajac jednej z dystrybucji linuxa na xbox'a. Ale generalnie byloby to raczej nie wygodne i nie praktyczne.

PS: Wiekszosc z tego dostaniesz z polskim interfejsem (pluginy do XBMC moga byc nie przelumaczone i linuxy).

Pozdrawiam
Krzysiek
 

nikro

New member
czyli nowy naped, ktory odtwarza cd tez mi zamontuje od razu?
z nagrywaniem rzeczywiscie nie ma co kombinowac, wiec poszukam czegos innego i porzadnego ;)
orientuje sie ktos moze czy nagrywari DVD moga sie laczyc z komputerem tak jak wlasnie xbox? albo czy mnoga nagrywac na plytki CD?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
panasonic EH65

wybór jest jasny. NIe wiem dlaczego na Twoje pytanie o nagrywarkę, któś Ci proponuje XBox'a :?: Hmmmmm z tego co pisaleś to ta nagrywarka spełnia Twoje wymagania, no może nie nagrywa w HD ;) Odtwarza divx'y, ma HDMI, ma upscalling, nagrywa na wszystkich mozliwych płytach DVD. Nie wiem też skąd pomysł, że jak odtwarza divx to nie odtwarza Xvid??
Ja mam poprzedni model EH 60, mający mniej funkcji i możliwośći i jestem z niego więcej niż zadowolony. Rewelacyjnie prosta obsługa, i wolność w oglądaniu TV. Pzdr
 

hojlo1

New member
Bez reklam
pooh1968 - doczytaj 1wszy post pytającego i określ (dokładnie), które funkcje masz dostępne?.

Drugie pytanie - czy w Twojej nagrywarce mozesz z oglądanego "Divxa" np. DVD_Video zrobić (czyli zgrać np na HD i pózniej na DVDR już jako standard....)?

Pozdrawiam. :)
 

Amix

New member
hojlo1 napisał:
Drugie pytanie - czy w Twojej nagrywarce mozesz z oglądanego "Divxa" np. DVD_Video zrobić (czyli zgrać np na HD i pózniej na DVDR już jako standard....)?

Pozdrawiam. :)
Po co ???
Po to rippowć dvd żeby z divx znowu robić dvd ??
Nie wspomnę o jakości takiego materiału.
Jeśli już to łatwiej i szybciej robi się to na kompie
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Amix - jako praktyk Ci odpowiem, że z dobrego np. Xvida zrobisz lepsze jakościowo DVD_Video niż jakaś wersja "gazetowa" (zaszumiona - co do pism dokładają).
Do tego jak np Xvid HR/HD - nie podlega to dyskusji (kwestia obrazu, bo dźwięk przewaznie wyjdzie DD2.0).
No i jeszcze uruchom postprocessing, to kopia może przewyższyć lichy oryginał mpeg2..jak to była np. wersja gazetowa.
Zauważ, że tak wykonane DVD-Video (np z pięknymi napisami, choćby i w 4erch liniach, co w tradycyjnym DVD-Video niemożliwe) = kompatybile z każdym odtwarzaczem DVD (nawet najtańszym).

Sprawdzone wielokrotnie w praktyce.;)

Pozdrawiam.:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry