Nagrywarka DVD LG RH200MH

bocian65

New member
Witam.

Czy ma ktoś również problem z odtwarzaniem zdjęć z wejscia karty pamieci nr 2. Nagrywarka nie widzi karty SD

Z góry dziękuję za pomoc.
 

dr Marian

New member
Nagrywnia z AV na HDD

LG wypusciło nowy model RH278H lepszy od 200MH doszło kilka nowych funcji fast dubbing po edytowanym filmie kicha jest z kartami pamieci tego nie ma ale ma jest za to USB więc sie to równoważy.

Tylko jest brzydsze od 200MH

pozdr,
 

WIAN

New member
Uwagi na temat użytkowania LG RH200MH

Nagrywarkę LG RH200MH używam od lutego 2007 [ około 12 miesięcy]. Jestem z niej prawie zadowolony.
Przeważnie nagrywam bajki dla dziecka oraz seriale.
Teraz kilka uwag krytycznych:
- niestety po wycięciu reklam w trybie edycji nagrywarka przegrywa z dysku HDD na płytkę DVD w czasie rzeczywistym czyli tyle czasu ile trwa oglądanie filmu.
Nie jest możliwe użycie trybu szybkiego przegrywania [Fast] to znaczy że procesor nagrywarki przed realizacją nagrania nie przygotowuje sobie obrazu [Image] pliku do nagrania - tak jak to robią nagrywarki komputerowe.
Brak możliwości użycia trybu [Fast] po edycji powoduje, że twardy dysk HDD szybciej się zapełnia niż ja mam szansę zgrać jego zawartość na płytki DVD.
- druga uwaga krytyczna dotyczy niewątpliwej wady oprogramowania powodującej, że można nagrać tylko 255 tytułów plików pomimo wolnego miejsca na dysku - moim zdaniem to skandal
-konsekwencją braku możliwości używania trybu [FAST] w moim przypadku było uszkodzenie się [nadmierne zużycie przy pracy w trybie 1:1] lasera po ok 500 godzinach nagrywania płytek DVD - na szczęście mam 2 lata gwarancji i mam nadzieję że zdążę drugi raz wymienić laser na nowy po drugim roku eksploatacji
-brak możliwości współpracy nagrywarki z komputerem PC powoduję, że opisywanie tytułów nagrań jest niewygodne i bardzo czasochłonne. Uważam, że przynajmniej powinna być możliwość podłączenia zwykłej klawiatury komputerowej a najlepiej klawiatury z łączem radiowym lub na podczerwień.
-po wybraniu w ustawieniach języka polskiego uważąm, że polskie znaki do opisywania nazw tytułów nagrań powinny być oferowane domyślnie w tablicy znaków - aktualnie polskie znaki są dostępne po wybraniu tablicy zanaków łacińskich
Aktualnie mam zamiar kupić nagrywarkę dla żony.
Szukam takiej która nie ma w/w wad.
Widziałem w sklepie model LG RH299 w cenie 1999zł ale nie wim czy jest lepsza od RH200 - Z instrukcji obsługi nic nie wynika. Może ktoś wie.
Możliwe, że będę musiał sam kompletować nagrywarkę kupując kartę tunera TV do komputera, chociaż chciałbym tego uniknąć kupując sprzęt dostępny na rynku.
 

amaron

New member
Mam pytanko
Czy do nagrywarki RH200MH można dołożyć większy dysk niż 250GB tzn jaki duży i czy normalnie będzie nagrywarka się zachowywała?
 
Do góry