Nagrywarka DVD LG RH200MH

Axl2000

New member
ArtS007 napisał:
LG najprawdopodobniej nie obsługuje nagrywania na "plusach".

ArtS :)

w instrukcji pisze ze +RW obsługuje, na zaślecpce od tacki na nagrywarce też...

no ale cóż, zamówiłęm 25 szt. DVD-R i mam nadzieje że pójdzie...jak nie rozwale tą nagryware...
 

kotaszcz

New member
Axl2000 napisał:
Aha oddać nie moge bo wziałem na raty...tylko sie zastrzelić...

Dlaczego nie ?! Zawsze masz prawo do wymiany sprzętu poprzez zrobienie aneksu do umowy lub nawet do odejścia od umowy w ciągu 7 dni. Masz takie prawo, więc jeśli chcesz to to zrób, tylko nie wiem czy Lg i tak z całego towarzystwa nie jest najlepszy. I napewno obługuje plusy, w końcu to "Super Multi Recorder".. Na twoim miejscu pojechał bym ze sprzętem do sklepu i wyjaśnił sytuacje.. Może jest uskodzona?!
 

badar

New member
Kaceli napisał:
Trochę się z Tobą podroczę i powiem tak: jeśli "nie chcesz trzymać kolekcji płyt", to film pożyczony od znajomych po prostu oglądasz i oddajesz im płytę. A więc nadal nie widzę sensu przegrywania jej na HDD.
:)
Pozdrowienia.
K.

Cześć.
Podałem luzny przykład, jedni będą mimo wszystko zbierac kolekcję na nagrywarce, inni na DVD. Różnie ludzie do tego podchodzą.:)
A teraz jeszcze nawiązanie do probleu z DVD+RW.
Ta nagrywarka (rh200) bez problemu obsługuje w/w nośniki.
Tylko raz miałem z płytką problem. Nagrywarka nie chciała zainicjowac płyty, która była nagrana na PC. Musiałem najpierw ją skasować w Nero, i dopiero czysta zainicjowała się w nagrywarce.
Pozdro.
 

Axl2000

New member
badar napisał:
Cześć.
Podałem luzny przykład, jedni będą mimo wszystko zbierac kolekcję na nagrywarce, inni na DVD. Różnie ludzie do tego podchodzą.:)
A teraz jeszcze nawiązanie do probleu z DVD+RW.
Ta nagrywarka (rh200) bez problemu obsługuje w/w nośniki.
Tylko raz miałem z płytką problem. Nagrywarka nie chciała zainicjowac płyty, która była nagrana na PC. Musiałem najpierw ją skasować w Nero, i dopiero czysta zainicjowała się w nagrywarce.
Pozdro.

No wlasnie kupiłem nową DVD+RW (Verbatim) w sklepie, wlaozylem do nagrywary...śmiga, nagrałem coś...śmiga...

włożyłem do nagrywarki w kompie, skasowałem (quick erase) i...nie chce zainicjować, teraz robie full erase, jak nie zainicjuje to dopiero bedzie lol...wtedy wynika z tego ze RW nagrywa/kasuje tylko te ktore nie miały styczności z kasowaniem/nagryaniem na kompie...NO COMMENT
 

fredek666

New member
Kopiowanie kart pamięci SD

Nie chce otworzyć ani skopiować plików MP3 oraz JPEG na dysk.
Formatowałem karty SD i MMC w FAT i FAT32 i po wkopiowaniu na nie w/w plików nagrywarka ich nie widzi!!!
Co należy jeszcze zrobić:sad:
 

Axl2000

New member
fredek666 napisał:
Nie chce otworzyć ani skopiować plików MP3 oraz JPEG na dysk.
Formatowałem karty SD i MMC w FAT i FAT32 i po wkopiowaniu na nie w/w plików nagrywarka ich nie widzi!!!
Co należy jeszcze zrobić:sad:

same problemy widze :|

ja po nagraniu programu TV na DVD+RW i finalizacji dysku wlozylem do kompa i usunalem nero (fast erase) - do nagrywary i...nie inicjuje...20 minut mija i nic, płyte wlozylem do kompa full erase w nero i to samo...

SORRY ALE TA MULTI-NAGRYWARKA to jedno wielkie gówno !!

Od dzisiaj kupuje wszystko samsunga...mam tv samsunga w duzym pokoju, mikrofale samunga, odkurzacz samsunga, telefon samsunga, nagrywarke dvd do kompa samsunga i wszystko cacy, pokusilem sie na LG i g*** z tego mam...
 

Sakito

New member
Mam RH278H..?

Pozwoliłem sobie przenieść mój post z innej stronu tu, bo dotyczy, lub jest związany z wątkiem:
Szkoda, że do tej pory nikt nie podzielił się spostrzeżeniami o RH278h.
Tak się złożyło, że w dniu dzisiejszym odbieram taką nowiutką z serwisu LG, jako sprzęt zamienny za uszkodzony RH200MH. Nie wiem czy mam ją natychmiast wystawić na aukcję jako nówkę "BOX" czy też zatrzymać i przetestować. W drugim przypadku muszę niestety liczyć się ze spadkiem uzyskania ceny przy wystawieniu.
Wiem też, że nie jest to najlepszy czas na zakup nagrywarki. Do drzwi naszych stukają już nagrywarki zapisujące HD 1280x720 w MPEG 4 i to na zwykłych płytrach DVD! Tylko jak tu pozostać zupełnie bez zanim nastąpi ich sprzedaż?
Czy ktoś z użytkowników forum ma już doświadczenia z edycją na HDD i zapisem na DVD materiałów włąsnych i tych z TV?
Czy menu dysku DVD wygląda tak samo jak to tworzone przez RH200MH?
Jaka jest rozdzielczość (dokładność) edysji? (+/- ilość klatek)
Czy faktycznie edytowany materiał można kopiować tylko z prędkością 1:1?
Czytałem gdzieś, że nagrywarka ma możliwość dopasowania kopiowanego materiału z HDD do wolnej przestrzeni na DVD. Czy to jest prawda?

PS.
Nagrywarkę mam już w domu.
Mam mieszane odczucia czy rozpakować i przetestować, czy raczej wystawić na aukcję. Myślę, że decyzja zapadnie w ciągu godziny.
Jeśli zostawię, napiszę szczegółowo co w trawie piszczy.
Pozdrawiam
 

barti60

New member
kotaszcz napisał:
Dlaczego nie ?! Zawsze masz prawo do wymiany sprzętu poprzez zrobienie aneksu do umowy lub nawet do odejścia od umowy w ciągu 7 dni. Masz takie prawo, więc jeśli chcesz to to zrób, tylko nie wiem czy Lg i tak z całego towarzystwa nie jest najlepszy. I napewno obługuje plusy, w końcu to "Super Multi Recorder".. Na twoim miejscu pojechał bym ze sprzętem do sklepu i wyjaśnił sytuacje.. Może jest uskodzona?!



Czlowieku zasyanow sie co ty piszesz!!! Nie ta takiego prawa w Polsce ze masz 7 dni na np odstapienie od umowy!!! Kupiles sprzet i juz jesli sklep w ktrym kupiles ma w wewnetrzynch procedurach jakis pare dni na "sprawdzenie sprzetu" to ok ale jesli nie to kupiles sprzet i koniec potem pozostaje ci albo gwarancja od producenta lub gwarancja sklepu tzw "niezgodnosc towaru z umowa" ustawa z 27 lipca 2002... zapoynaj sie z nia a potem pisz prawde a nie wypisuj GLUPOT
 

Axl2000

New member
SPRZEDAĆ !! i trzymać się od LG z daleka...

wlasnie "odkryłem" ze kilka albumów przegranych na HDD jako MP3 nie da sie odzyskać na płyte...no szału dostane...
 

reptil

New member
dlaczego rozpatrujecie tylko te modele!!!? proponuje oszczędzić trochę kasy i kupić coś innego np sony RDR-HX 920, a nie użalać się i złościć. Lepiej zainwestować i nie żałować. Pozdrawim
 

KKuba

New member
Bez reklam
Tak sobie czytam ten wątek - zainteresowany opisem w Audio Video i ręce mi opadają. Już po przeczytaniu tekstu w Audio Video podejrzewałem, że ta nagrywarka jest delikatnie mówiąc słabo dopracowana. Ale to co czytam to jakaś katastrofa. Mam proste porównanie do Pioneera DVR-433, który ma... 2 lata(!) DRV-540 (zeszłorocznego) Moje uwagi, są takie:
- Pioneer od dwóch lat ma porządne i przemyślane menu ekranowe, a nie partyzantkę jak u LG (zobaczcie jak wygląda kolorystyka i układ menu),
- Pioneer pozwala po edycji w trybie video nagrywać płyty DVD w pełnej prędkości (można wyciąć, przyciąć i nagrać w 2 minuty!!!),
- nigdy nie zdążyła mi się odmowa nagrania sygnału TV,
- Nagrywa mi najbardziej dziwaczne płytki DVD typu Titanium etc.
Jedyną słabością Pioneera 540 (poza dziwnym pomysłem wycięcia portu FireWire - w 545 znów jest) jest beznadziejne odtwarzanie DiviX. Ale tu proponuje się nie oszukiwać - nie ma nagrywarki, która by dobrze robiła wszystko ok (tylko w Erze takie rzeczy). Po prostu kupiłem sobie DVD do DivX i nie ma problemu.
Wszystko bym zrozumiał, ale dobiła mnie cena nagrywarki. LG życzy sobie za tą nagrywarkę tyle co Pioneer za 545 (ta juz ma HDMI i upscaling - uwaga nowy scaler nie ten skopany w DV-490 oraz FireWire). Delikatnie móiąc nie ta liga. Po prostu należy sobie dać spokój dopóki LGE jakosci oprogramowania nie poprawi. Szkoda nerwów: jest Samsung, Pioneer, Panasonic – naprawdę jest w czym wybierać, nie ma powodu popierać rozwiązań chybionych. W tym tempie to LG dojdzie z rozwiązaniami funkcjonalnymi do poziomu Pioneera za około 2 lata. :cool:
 

Sakito

New member
Rh278m

Pomyślałem sobie, że nic się nie stanie jak włączę i przyjrzę się dokładniej.
Pierwsze wrażenie to ten sam system wentylacji. Wiatraczek wysunięty poza obudowę z plastikową osłoną na dwóch srubkach. Przeczucia miałem trafne. Po włączeniu słychać go identycznie jak w RH299MH - to wkurza!
Nie mogli tego zmienić? Konstruktorzy są głusi?! NIe wiem dlaczego powielono ten sam błąd.
Wizualna zmiana jest duża. Czy na lepsze trudno powiedzieć - rzecz gustu. Natomiast wyświetlacz jest wyraźny, czytelny i widać wszystko dobrze pod każdym kątem. Ktoś napisał, że patrząc z pozycji "leżąc", w poziomie, obudowa odcina widocznie dolne partie cyferek - to nie jest prawda, wszystko jest OK.
Ale co ja tu o wyglądzie. Przejdę do szczegółów i niuansów. Zaznaczam, że nie wszystko jeszcze sprawdziłem.

MENU
Menu jest identyczne jak w RH200MH. Jest szare i niestety nie zachwyca. Jedyna zmiana to dodatkowe opcje dla MPEG4.
ZŁACZA
W stosunku do poprzednika zniknął klasyczny composite na wyjściu na tylnej sciance. Widać konstruktorzy pomyśleli, że nikt już nie używa. Hmmm... ja używałem, bo mam panasa z 1989 roku a do zmiany dopiero się przygotowuję. Na szczęście miałem przejściówke ze scart'a. To jednak nie jedyna zmiana. Choć dodano złącze USB pod przednią klapką to w zamian zniknęło złącze S-video. Ciekawe czemu? Na tylnej ściance jest.
Dzisiaj nagram materiał na HDD i spróbuję coś z nim zrobić a następnie przegrać na różne sposoby. O wynikach napiszę jutro.
pzdr
 

Sakito

New member
Test RH278H (domowy test :))

Mam już pewne doświadczenia więc się nimi dzielę.
1. Edycja tak samo na niskim poziomie jak w RH200MH. Dokładność podziału lub wycięcia scen to +/- 10 do 15 klatek - to dyskwalifikacja. Największą trudność sprawia wycięcie reklamy z filmu. O ile początek wycięcia jeszcze jest znośny to trafienie w koniec graniczy z cudem. Na domiar złego nie możemy się niestety poprawić i przyciąć po raz wtóry, bo rozdzielczość nowego cięcia od starego to ok. 3 do 5 sekund. Tak więc nie przytniemy niczego bliżej niż 5 s od już wykonanego cięcia :-( - FUJ.
2. Jestem na etapie przegrywania filmu z HDD na DVD. Wiadomo już, że szybkie kopiowanie należy włożyć pomiędzy bajki i marzenia.
3. Nagrywarka ma nową pozycję przy wyborze kopiowania - AUTO. Właśnie ją sprawdzam i ciekawi mnie, czy dopasuje długość tytułu do przestrzeni na DVD. Wynik za ok. 0,5godz.
4. Pomimo procesora obrazu 54MHz/10bit obraz jest bardzo ładny, wyraźny i kontarstowy. Jest to niewątpliwy plus tego sprzętu.

KKuba.
Masz rację, że lepiej dołożyć trochę grosza i kupić Panasa lub Pionka. Oba są godne polecenia. Ja należe do tych, którzy nie wpadli na genialny pomysł, by przed dokonaniem zakupu RH200MH poczytać fora. Teraz już nie ma to znaczenia. Ponieważ za RH200MH zapłaciłem 1600 a wystawiając RH278M uzyskam najwyżej 1200. Nie opłaca mi się teraz dokładać 800 tylko po to, by cieszyć się lepszym sprzętem przez co najwyżej pół roku, bo za tyle mniej więcej czasu wejdą nowe technologie na zwykły DVD. Wtedy oddam ten córce i przymierzę się do czegoś szczególnego.
I zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości postu. Nie ma co narzekać tylko dokonywać trafnych wyborów.
cdn...

10:35
Nagrywanie zakończone.
Wygląda no to, że nagrywarka coś tam sobie dobiera i próbuje dopasować tytuł do płyty. Wnioskuję to po długości tytułu 1h38m i pozostałym czasie na płycie DVD 0h06m, a na płytę wchodzi 2h05m.
Myślę, że nagranie filmu 3h00m pokaże czy jest to prawdziwy FIT czy nie.
I jeszcze jedno. Jeśli chodzi o jakość nagrania to jest naprawdę bardzo dobra.
pzdr

PS.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub propozycję sprawdzenia czegoś, to bardzo proszę :)
 
Ostatnia edycja:

Sakito

New member
Szybkie nagrywanie w RH278M

Nagrywarka RH278M nagrywa w trybie fast! Sprawdzone!
Jest jednak pewna zależność o której nic w instrukcji nie jest napisane.
Otóż, można kopiować szybciutko i wszystko, nawet edytowany materiał z cięciami ale pod warunkiem, że tryb zapisu materiału na HDD będzie odpowiadał przestrzeni na dysku DVD właśnie w tym trybie. Mówiąc prościej; na płytę DVD 4,7G skopiujesz w trybie fast materiał HDD:

Tryb XP - do 1h
Tryb SP - do 2h5m
Tryb LP - do 4h15m
itd.

Nagrywarka nie potrafi przeformatować/optymalizować materiału w formacie XP o czasie trwania powyżej 1h5m na format SP w trybie fast(szybki), jak i analogicznie dla innych trybów w obydwu kierunkach.
Zatem jeśli chcemy szybko, musimy z góry założyć ile i w jakim formacie.
cdn...

PS.
Jeśli ktoś ma wiedzę na temat kodów serwisowych do tej nagrywarki
to bardzo proszę o informację. Istnieje mianowicie możliwość odblokowania paru funkcji w tym możliwość kopiowania materiału MPEG4 na DVD, czy uaktywnienie przesyłu danych przez USB w zablokowanych firmowo obszarach.
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
Sakito napisał:
PS.
Jeśli ktoś ma wiedzę na temat kodów serwisowych do tej nagrywarki
to bardzo proszę o informację. Istnieje mianowicie możliwość odblokowania paru funkcji w tym możliwość kopiowania materiału MPEG4 na DVD, czy uaktywnienie przesyłu danych przez USB w zablokowanych firmowo obszarach.

Przepraszam, a skąd wiesz , że "istnieje możliwość odblokowania paru funkcji"? Wydaje mi się, że ktoś, kto wie o takiej możliwości musi wiedzieć także jak to zrobić. Inaczej nie jest to źródło autorytatywne lecz rozpowszechniające zasłyszenia.
Dlaczego o tym wspominam? Jakiś czas temu ktoś pisał już o takiej możliwości, ale jak "przyszło co do czego", to najpierw sugerował, że to nielegalne, a później podał adres jakiejś niemieckiej witryny, gdzie uczestnicy ... narzekali, iż nic nie osiągnęli, a popsuli sobie sprzęt.
Nie wiem czy nie warto w tej sprawie skontaktować się z pracownikiem autoryzowanego serwisu LG i dowiedzieć się "z pewnych ust" jak sprawa wygląda. Samo przeglądanie menu serwisowego nie jest nielegalne przecież nielegalne, można nawet, naciskając rózne klawisze na pilocie przypadkowo wybrać określoną sekwencję, tak więc serwisant nie powinien robić z tego tajemnicy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dobrze powiedziane. Generalnie dzisiejsze sprzęty dostraja się poprzez menu serwisowe. Jest to o wiele wygodniejsze od rozkręcania sprzętu i kręcenia jakimiś pokrętłami. Zresztą, nie te czasy. Sekwencje wywołujące takie menu są tajemnicą serwisów, gdyż z tego one żyją. Poza tym przeciętny użytkownik mógłby sobie więcej krzywdy zrobić przy pomocy takiego menu.

Należy szczególnie uważać na rady typu: wgraj firmware, będzie lepiej. Należy bardzo szczegółowo analizować wypowiedzi w sieci, gdyż w wielu wypadkach może dojść do uszkodzenia sprzętu. Generalna zasada. Jeśli sprzęt działa poprawnie, nie należy na siłę go "ulepszać".

ArtS :)
 

Sakito

New member
menu serwisowe

Też zgadzam się z tą opinią.
Jeśli ktoś nie ma pojęcia o sposobie funkcjonowania takiego sprzętu, nie ma wyobraźni i wyczucia, to nie powinien nawet szukać informacji o kodach. Poruszyłem ten temat tylko z dwóch powodów. Pierwszy, to 100% pewność co do możliwości kopiowania materiału MPEG4 na płytę. Założenie takie wynika stąd, że sprzęt posiada procesor do tegoż EMEG-a i tylko ograniczenie w ustawieniach nie pozwala materiału przenieść z HDD na płytę. Drugie, to dokładnie to samo założenie w odniesieniu do portu USB. Zaznaczam, że nie szukam ulepszenia wyglądu menu i dodatkowych wodotrysków, to chyba jest oczywiste. Zaś kody do LG istnieją i należy im się przyglądać z dużą starannością, jednocześnie nie robiąc nic pochopnie. Swoją drogą nowy RH278M przedstawia się w sofcie jako RH200. Idąc tą myślą dalej, LG zmieniło tylko obudowę, zlikwidowało czytnik kart dając w to miejsce USB (żaden problem - ten sam hardware), nie zmieniło menu ani jego wyglądu, no i odblokowało możliwość nagrywania MPG4 na HDD co było możliwe już w RH200MH. Ale przecież to ta sama nagrywarka w zmienionej skórze. Szkoda tylko, że nie poszli malutki kroczek dalej, nie przekopali troszkę softu i nie poprawili zgodności wizualizacji początku cięcia z rzeczywistą klatką filmu. Jak zapewne użytkownicy zauważyli, ta niedokładność to 15 klatek (jeśli początek cięcia ustawimy na ostatnią klatkę filmu przed pierwszą klatką reklamy, to cięcie wyląduje dokładnie na 15 klatkę reklamy) Proponuję brać to pod uwagę i za każdym razem cofnąc w zwolnionym trybie 1/16 o te 15, bo później nie można się już poprawić i będziemy mieli na filmie 0,5s reklamy.

PS.
I jeszcze jedno. Nie trzeba szukać na niemieckojęzycznych stronach informacji o kodach - czytałem post, który go wskazywał.
Na polskich stronach też są informacje choćby na forum "divix".
Myślę, że jeśli ktoś szuka i wie czego szuka, do tego ogólnie mówiąc zna się na tym i owym, to potrafi to znaleźć wraz z rzetelną informacją o sposobie użycia. Jeśli wiedzy rzetelnej nie ma, to lepiej niech nie podpowiada innym, bo tylko naszkodzi. Czyli najlepiej nie podawać informacji o kodach publicznie na forum, a jedynie w indywidualnych korespondencjach.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Sakito napisał:
Szkoda tylko, że nie poszli malutki kroczek dalej, nie przekopali troszkę softu i nie poprawili zgodności wizualizacji początku cięcia z rzeczywistą klatką filmu. Jak zapewne użytkownicy zauważyli, ta niedokładność to 15 klatek (jeśli początek cięcia ustawimy na ostatnią klatkę filmu przed pierwszą klatką reklamy, to cięcie wyląduje dokładnie na 15 klatkę reklamy) Proponuję brać to pod uwagę i za każdym razem cofnąc w zwolnionym trybie 1/16 o te 15, bo później nie można się już poprawić i będziemy mieli na filmie 0,5s reklamy.
Ciekawe jest to, o czym piszesz. Jeśli rzeczywiście jest to zawsze 15 klatek to podejrzewam, że nagrywarka wstawia klatkę kluczową przy zmianie sceny i cięcie tuż za nią wymaga skoku do kolejnej klatki kluczowej. Klatki te są najwyraźniej wstawiane co 15 klatek (jak w NTSC). Najlepiej przekonać się o tym kopiując film do komputera i sprawdzając lokalizację klatek kluczowych. Najczęściej klatki te są umieszczane w stałych odstępach bez względu na zmianę sceny. Ponieważ cięcie strumienia MPEG najłatwiej przeprowadzić właśnie na klatkach kluczowych, stąd moje podejrzenie. Można spróbować jeszcze jednego triku, mianowicie cofnąć się o jedną klatkę i zobaczyć, jaki będzie efekt cięcia.

Nagrywarka Sony RDR-HX710 działa w ten sposób, że cięć fizycznych dokonuje na klatkach kluczowych (co 12 klatek), ale tę niedokładność widać dopiero po szybkim kopiowaniu na płytę. Gdy materiał pozostaje na dysku, wówczas następuje dokładne cięcie, ale obraz jest przy odtwarzaniu zamrażany w miejscu cięcia na jakieś pół sekundy. Aby zachować dokładność cięcia przy kopiowaniu na płytę, należy skopiować film w trybie 1:1. Nagrywarka ta potrafi ciąć z dokładnością do jednej klatki, taki więc nie ma problemu z ewentualną korektą. Materiał skopiowany w trybie 1:1 zachowuje dokładność cięcia i jest już odtwarzany w sposób płynny.

ArtS :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...z tymi "cięciami " to jest róznie.
Mój stary pionierek przy PAL (na HDD) tnie co 1klatkę (w trybie edycji), czyli dokładność = 1/25 sek.
Na DVD_Video mozna zgrywać, jak się chce i zawsze jest płynnie (brak cięcia, choć znacznik jest w tym miejscu...).
 

Sakito

New member
Sposób na głośny wiatrak??

Informuję, że serwis nic nie może poradzić na głośną pracę wiatraczka chłodzącego. Nie wiem czy jest to powód do oddania sprzętu i żądania zwrotu gotówki, być może, ja jednak - z róznych powodów :) - chcę doprowadzić to urządzenie do znośnego stanu użytkowania.
Zadaję więc pytanie.
Czy ktoś ma patent na ten wiatraczek - warczek???
Dodaję, że jest to śmigiełko w obudowie 40x15 (nietypowa głębokość); 12V; 0,08A.
 
Do góry