Nagłośnienie sufitowe Stereo od A do Z ?

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jestem po testach. Jednak monitory wygrywają tutaj w przyjemności słuchania.
Tak , jak mówiłem - lokalizacja . A , po drugie - bas . Fizyki nie oszukasz.
I choć mam zrobione skrzynki dla Magnat IC 82 z wełną, taką jak stosuje się w obudowach głośnikowych , nie jest to samo , co monitory . Stare leciwe Mission 701 grają fenomenalnie .
Ja osobiście , czułem się jak w Tesco , gdzie z sufitu napier... muzyka
Pomyśl o 2-3 mini wierzach , wyjdzie taniej i ciekawiej

Nie bój się używek , można znaleźć fajne kombinacje .
Denon 109 , 107 lub Arcam Solo , Mini , Onkyo , Marantz , Yamaha serii 400 , 800
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak , jak mówiłem - lokalizacja . A , po drugie - bas
U siebie w łazience, gdzie grają wyłącznie jako stereo, skierowane lekko pod kątem w dół grają lepiej od niejednych monitorów, a basu jest pod dostatkiem i naprawdę go czuć.
Zależy od przetworników, moje mają 160mm niskotonowe i potrafią łupnąć ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U Henia w wychodku dwa "głośniczki" instalacyjne KEFa podłączone do drugiej strefy grajka Marantz M-CR611 gadają aż miło. Nie wychodziłbym :D
 

chaosman

New member
Dzięki za linki Henry. Akurat do KEFa nikt mnie nie musi namawiać. Mam i sobie chwalę :). Także modele które podałeś będą na początku listy przed zakupem. Z tą mała zmianą że do łazienki na parter muszę kupił stereo bo wg mnie 2 głośniki na m2 sufitu nie będą dobrze wyglądały. Kable już mam, materiały i pomysł na wytłumienie głośników również a jak przyjdzie pora na zakup głośników to na pewno sprawdzę wszystkie możliwe ceny.
 
Do góry