Nadchodzi TCL DP660 w czystej formule, Z ANdroidem 7,0.

anana900

New member
Czesc Wam,
jestem nowy na tym forum.

Też celuje w ten telewizor, ale po przejrzeniu problemów z jakimi się on boryka raczej go nie kupię.

Może ktoś z was robił "risercz" tv w tej kategorii cenowej, może jest jakis inny model (producent) ktory nie będzie miał takich problemów jakie wystepuja w tym TCL:
- wolna karta sieciowa - brak mozliwosci odtwarzania 4k przez intenet
- brak polskich znakow

?

Pozdrawiam
R
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Pierwsze słyszę by nie szło oglądać 4K przez internet , to raczej bzdura ale z tym przetłumaczeniem to fakt , słyszałem że nie do końca jest przetłumaczone,jest Hitachi 55HL7000 albo Toshiba 55U78 bodajże u kikiego za 2499zł z dolby vision , jego pytaj o dokładne dane
 

intrak

New member
Czesc Wam,
jestem nowy na tym forum.

Też celuje w ten telewizor, ale po przejrzeniu problemów z jakimi się on boryka raczej go nie kupię.

Może ktoś z was robił "risercz" tv w tej kategorii cenowej, może jest jakis inny model (producent) ktory nie będzie miał takich problemów jakie wystepuja w tym TCL:
- wolna karta sieciowa - brak mozliwosci odtwarzania 4k przez intenet
- brak polskich znakow

?

Pozdrawiam
R

NIGDY nie miałem takich problemów jak piszesz..
Na Androidzie 8.0 mnie najbardziej wkurzającym problemem softwareowym jest przywieszająca się głowica DVB-C po kilku - kilkunastu włączeniach tv, po prostu w pewnym momencie przestaje przetwarzać kanały, trzeba rebootnąć TV i problem z głowy.
Codziennie mam kontakt ze wszystkim powszechnymi markami spotykanymi w sklepach i póki co TCL wypada najsprawniej poza tym jednym problemem, wcześniej coś tak się działo z Audio po JACKu ale to poprawili, napisy po polsku są, poza tym napisy i ich kodowanie wypuszcza nadawca (operator) a nie tv... on obsługuje większość formatów. Nie mówię że TCL jest najlepsiejszy na świecie, ale jak mam do wyboru smutnego Philipsa bądź inne cudo na Androidzie, to lepiej wybrać TCL patrząc na matryce i soft. Ten przedział cenowy został przez nich na polskim rynku podbity, chyba że ktoś znajdzie "coś" ciekawszego to czekam na link ;-)

A co do forum Kiki'ego i wielkie zapowiedzi, daj sobie siana, zobacz od kiedy czekamy na test tego modelu, Kiki nie odpisuje praktycznie na wiadomości prywatne póki nie jesteś niebieski, traktuj to forum jako zlepek wiedzy, a nie miejscie do sugerowania się co wybrać. Zbieraj info, przemyśl i wtedy podejmuj decyzję.

Pozdro ;-)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czesc Wam,
jestem nowy na tym forum.

Też celuje w ten telewizor, ale po przejrzeniu problemów z jakimi się on boryka raczej go nie kupię.

Może ktoś z was robił "risercz" tv w tej kategorii cenowej, może jest jakis inny model (producent) ktory nie będzie miał takich problemów jakie wystepuja w tym TCL:
- wolna karta sieciowa - brak mozliwosci odtwarzania 4k przez intenet
- brak polskich znakow

R

Oglądam 4k przez netflix i czasem po dlna z kompa - bez problemu. Stosowałem połączenie wifi i kabel.
Polskie znaki są. Z tego co pamiętam autor skargi miał problem bo plik srt miał niewłaściwe kodowanie polskich znaków
 

anana900

New member
Panowie Adam85Rbk, intrak, firefl - dzięki za odpowiedzi.

O tym modelu 55dp660 chyba przeczytalem wiekszosc forum polskiego i angielskiego - nie ma dużo tego. Opinie w polskiej sieci sa mieszane - ale to chyba należy traktować z przymrużeniem oka.

Na tym kanale yt koles wrzucil kilka filmow z tym modelem tv, jakby ktos wczesniej nie widzial: channel/UCTo45y_Ip0wOGTbozunQKHQ/videos - zawsze dodatkowe info (koncowka adresu z yt bo nie mam uprawnien do publikacji calych linkow)

Najgorsze jest to że nie można w stacjonarnym sklepie tego TV obejrzeć (Lodz). Mało kto ma ten model i tylko na zamowienie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test modelu będzie jak oficjalnie będzie zatwierdzony Android 8,0.
Więc za kilka dni.
Są dostępne od ręki DP660 .
To jedyny taki model na świecie - ale szczegóły wkrótce w teście.
 

harnaskrosno

New member
bo to nie za skarby się robi tylko usb fat32, właściwy przycisk na tv trzymany w czasie załączenia zasilania. Jak nie działa sprawdzić inny usb w tv i inne pendrive.

Pendrive sformatowany fat32, sprawdzone 2 pendrive, sprawdzony każdy port USB w tv. W instrukcji napisane usb 2.0, trzymać przycisk power aż zacznie migać dioda, nic się nie dzieje. Na pendrive co prawda tworzą się 2 katalogi Android i coś jeszcze ale aktualizacja się nie rozpoczyna.:popcorn:
 

firefl

Active member
Bez reklam
Pendrive sformatowany fat32, sprawdzone 2 pendrive, sprawdzony każdy port USB w tv. W instrukcji napisane usb 2.0, trzymać przycisk power aż zacznie migać dioda, nic się nie dzieje. Na pendrive co prawda tworzą się 2 katalogi Android i coś jeszcze ale aktualizacja się nie rozpoczyna.:popcorn:

co masz wgrane na pendrive w głównym katalogu? Powinien być plik Update.pkg jeśli dobrze pamiętam. Skoro masz 2 katalogi to nie jest to.
 

harnaskrosno

New member
Dzieki Panowie pomogło, zamiast trzymać przycisk power w telewizorze ja trzymałem na pilocie :D

Więc tak:
* pendrive sformatowany w FAT32
* do głownego katalogu pendrive wrzucamy plik Update.pkg
* włączamy wtyczke zasilania trzymając przy tym przycisk power w telewizorze.

jest jeszcze jedna procedura do zrobienia ale nie dało mi się jej odpalić. Dzis bede kompinował.

Press the Option button in the remote control:
Press OK on the icon: picture.
Scroll down to the line: contrast.
With the remote control, do the key sequence: 6 4 2 5
The special menu appears.
Go to the line “reset all” and press OK.
Go to the line “reset shop” and press OK.

-dziś czekam na nowsze oprogramowanie wgram i się podziele. Na stronie TCL jest to
V8-T658T01-LF1V373_PKG_USB_GMC.

Pozdrawiam
 

harnaskrosno

New member
Dzieki Panowie pomogło, zamiast trzymać przycisk power w telewizorze ja trzymałem na pilocie :D

Więc tak:
* pendrive sformatowany w FAT32
* do głownego katalogu pendrive wrzucamy plik Update.pkg
* włączamy wtyczke zasilania trzymając przy tym przycisk power w telewizorze.

jest jeszcze jedna procedura do zrobienia ale nie dało mi się jej odpalić. Dzis bede kompinował.

Press the Option button in the remote control:
Press OK on the icon: picture.
Scroll down to the line: contrast.
With the remote control, do the key sequence: 6 4 2 5
The special menu appears.
Go to the line “reset all” and press OK.
Go to the line “reset shop” and press OK.

-dziś czekam na nowsze oprogramowanie wgram i się podziele. Na stronie TCL jest to
V8-T658T01-LF1V373_PKG_USB_GMC.

Pozdrawiam
#EDIT
Ok zaaktuqlizowalem. Nie ma tej procedury klawiszy 6 4 5 2, instalujesz na nowo wybierasz kraj,godzinę, logujesz się na konto google i po sprawie. Na pierwszy rzut oka Android 8 chodzi płynniej, lepszy interfejs bardziej czytelny. Za kilka dni większą recenzja.
 

LoloPin

New member
Ja mam wersję 65 calową 65dp660 z androidem 8.0, dla moich potrzeb telewizor sprawdza się idealnie. Jak chcecie żebym coś sprawdził to piszcie, postaram się posprawdzać w wolnej chwili.
 

klop11

New member
Ja mam wersję 65 calową 65dp660 z androidem 8.0, dla moich potrzeb telewizor sprawdza się idealnie. Jak chcecie żebym coś sprawdził to piszcie, postaram się posprawdzać w wolnej chwili.

Mogłbyś zrobić test karty sieciowej? Po WIFI i po LAN? Ja używałem programu Analiti z google play. Mi film 4K@60fps z YouTube buforuje, a jak wchodzę w statystyki dla nerdów to jest 30Mb/s.
 
Do góry