NAD M3 vs Advance Acoustic X-i90 vs mój zestaw

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do NAD'a laczysz po analogu CD, zawsze.
Na tym to polega. Bez znaczenia, czy masz NAD'a polaczonego z ampli, czy nie.
Proste, ze NAD tutaj musi zagrac konkretnie, trudno zeby nie.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak też zrobiłem i jak pisałem muzyka zagrała świetnie. Dziwią mnie opinie, że komuś się nie podoba ale to zapewne rzecz gustu. Tylko z tym kinem jest kłopot. I mam rozterkę czy zostawić go w domu czy oddać. Muszę podjąć decyzję do wieczora :sad:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie no bo jak na razie to wiadomo że NAD gra najlepiej bo nie ma porównania. Cena spora a może coś tańszego zagra podobnie i będzie lepiej wyposażone i bardziej urodziwe;). Na pewno bym się nie napalał na razie na nada jak bym nie miał większego grona porównań;)
 

Veto

New member
To nie jest rzecz gustu,NAD to dziadostwo jak większość urządzeń na rynku!!W krellu masz z automatu na jednym wejściu np s2 ustawione jako końcówka reszta jest normalnie .NAD nie wpadł na ten pomysł .Słuchanie przez pre am amplitunera obraża mój słuch .To ta funkcja w krell-u,"Press the button or key again and hold it for four seconds. The
phrase "thr" disappears from the front panel display (11), indi-
cating that Theater Throughput is disengaged".Hegla 100 miał mój znajomy ok 1 miesiąc -lekki tuning w MF E11 i pozbył się dziadostwa.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie jest rzecz gustu,NAD to dziadostwo jak większość urządzeń na rynku!!W krellu masz z automatu na jednym wejściu np s2 ustawione jako końcówka reszta jest normalnie .NAD nie wpadł na ten pomysł .Słuchanie przez pre am amplitunera obraża mój słuch .To ta funkcja w krell-u,"Press the button or key again and hold it for four seconds. The
phrase "thr" disappears from the front panel display (11), indi-
cating that Theater Throughput is disengaged".Hegla 100 miał mój znajomy ok 1 miesiąc -lekki tuning w MF E11 i pozbył się dziadostwa.

Czekaj możesz napisać to dokładniej? Właśnie to decyduje, że nie wezmę NAD - problem z podłączeniami. Słuchanie Yamahy w stereo z Nadem jako końcówką mocy nie ma sensu a nie zamierzam ciągle przepinać kabli. Potrzebuję coś takiego, żeby wzmak pracował albo jako końcówka mocy do kina albo jako wzmacniacz stereo z pełną regulacją z jego poziomu.
Czy ja chcę za dużo? :D
 

Veto

New member
Tak jest włączenie a poprzedni napisałem wyłączenie
urn on the KAV– 400xi power.
2. "Press and release the button on the front panel or the key on
the remote (5) for the device you wish to configure for Theater
Throughput. The LED illuminates.
3.
Press the button or key again and hold it for four seconds. The
front panel display (11) shows “thr.”
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jest włączenie a poprzedni napisałem wyłączenie
urn on the KAV– 400xi power.
2. "Press and release the button on the front panel or the key on
the remote (5) for the device you wish to configure for Theater
Throughput. The LED illuminates.
3.
Press the button or key again and hold it for four seconds. The
front panel display (11) shows “thr.”

To byłoby to czego potrzebuję. Czy są jeszcze jakieś inne wzmacniacze na rynku, które pracują w ten sposób?
 

Veto

New member
Już nie widzę ostatniego wątku 6 strona 7 mi nie wchodzi -przekierowuje mnie na jakiś inny temat, nie mogę zakładać tematów od początku - ogólnie ta strona i prowadzący to chyba robią to specjalnie. Nie wiem czy teraz jak napisałem to będzie to widać
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już nie widzę ostatniego wątku 6 strona 7 mi nie wchodzi -przekierowuje mnie na jakiś inny temat, nie mogę zakładać tematów od początku - ogólnie ta strona i prowadzący to chyba robią to specjalnie. Nie wiem czy teraz jak napisałem to będzie to widać

Tak, widzę. Musisz oczyścić historię i wszystko będzie dobrze.
 

Veto

New member
Jestem na 6 i z niej piszę 7 str nie widzę-400xi kupisz za ok 5-6 tyś,kwestia czy eprom 50Hz eu 60Hz usa - przerabiany z usa na eu czy nie -miałem ok 6 sztuk ,jak dobrze wykonany to nie robi różnicy.I on najlepiej gra- nie kupować najnowszy S300i oraz stary 300i !!!
 

myty

New member
już zbaraniałem, czego dyzio oczekuje. Jak oglądasz tylko filmy i słuchasz radia to Twoja Yamaha zupełnie wystarczy. Ale jak chcesz słuchać świetnej jakości cd to musi być wzmacniacz. Nie rozumiem chyba o co chodzi, sorry
 

werf

Active member
Bez reklam
Wracając do tematu przedwzmacniacza Yamahy i regulacji głośności robiłeś kalibracje z M3 ?
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
już zbaraniałem, czego dyzio oczekuje. Jak oglądasz tylko filmy i słuchasz radia to Twoja Yamaha zupełnie wystarczy. Ale jak chcesz słuchać świetnej jakości cd to musi być wzmacniacz. Nie rozumiem chyba o co chodzi, sorry

Dokładnie o to mi chodzi.
Właśnie to decyduje, że nie wezmę NAD - problem z podłączeniami. Słuchanie Yamahy w stereo z Nadem jako końcówką mocy nie ma sensu a nie zamierzam ciągle przepinać kabli. Potrzebuję coś takiego, żeby wzmak pracował albo jako końcówka mocy do kina albo jako wzmacniacz stereo z pełną regulacją z jego poziomu.
Czy ja chcę za dużo?
 

Scrollek

New member
Hej Masz dobry (drogi sprzęt) i kupując jeszcze droższy wiadomo że chcesz więcej i lepiej. Spokojnie. Jeżeli możesz wypożycz Arcama A38 (jak już wymieniasz końcówkę mocy to na coś co gra 2 razy lepiej) Tą końcówkę co masz teraz Advance Acoustic X-A160 (XA160) nie jest zła tylko problemem jest przedwzmacniacz nawet w tak drogim ampli.
Jakbyś zapiął konkretny przedwzmacniacz z cd było by genialnie.

A więc:
Yamahe zostawiasz do kina poprzez hdmi łączysz oppo, następnie oppo poprzez rca łączysz to proponowanego Arcama A38. Yamahe poprzez preout łączysz z main in w arcamie A38. I masz wszystko.
Możesz spróbowac tez z Atoll IN 100 SE jest połowe tańszy i w cenie Twojej końcówki.
Ja osobiście słuchałem Arcama A28 i ładnie pompował. Świetnie się zgrywa z Kefami. Ty musisz popróbowac co się zgrywa z Twoimi jednocześnie posiadając main in na którym Ci zalezy.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi o to, że piękny dźwięk stereo był w momencie kiedy preout z Yamahy był podpięty do wejścia np disc lub CD było podpięte do wejścia CD. Ale wtedy nie było kompatybilnego kina domowego. Gdy wyjmowałem zworki i wpinałem się do preout w NAD to działał jako końcówka mocy i wtedy było pełne sterowanie volume ale brakowało tego dźwięku stereo.
Nie wiem czy to wyjaśniłem?
 

werf

Active member
Bez reklam
Chodzi o to, że piękny dźwięk stereo był w momencie kiedy preout z Yamahy był podpięty do wejścia np disc lub CD było podpięte do wejścia CD. Ale wtedy nie było kompatybilnego kina domowego. Gdy wyjmowałem zworki i wpinałem się do preout w NAD to działał jako końcówka mocy i wtedy było pełne sterowanie volume ale brakowało tego dźwięku stereo.
Nie wiem czy to wyjaśniłem?

Dyziu ograniczeniem jest przedwzmacniacz Yamhay i praktycznie wszystkich amplitunerów
musiał byś wymienić amplituner na procesor dźwięku wtedy będzie odczuwalnie na plus
 
Do góry