NAD czy ARCAM

hadouken

New member
Szukam porzadnego amplitunera, cel: kino domowe+muzyka (czyli do wszystkiego ;) ). Sprzedawca polecil mi kilka wariantow:

1. NAD T753
2. NAD T763
3. ARCAM AV300

T753 sluchalem i gral wysmienicie. Dzisiaj ide przesluchac reszte i bede mial pojecie o jakosci. Mam tylko teraz pytanie do grona forumowiczow. Czy, pomijajac subiektywne wrazenie odsluchowe, amplitunery te cech_uja jakies specyficzne cechy (awaryjnosc, problemy z serwisami, zywotnosc, jak sprawuja sie w kinie domowym, itp.), na ktore trzeba zwrocic uwage? Krotko: czy jezeli roznica w dzwieku miedzy najtanszym T753 a najdrozszym AV300 bedzie dla mnie niewielka, czy warto jednak doplacac ze wzgledu, na jakies dodatkowe wlasciwosci, o ktorych laik nie mysli kupujac sprzet za niemala w koncu kase?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Amplitunery które wymieniłeś cieszą się uznaniem wśród nabywców. To co kupisz powinno być pokierowane twoim wyborem odsłuchowym. Możesz też sprawdzić serwis, i jego warunki.
 

mlb

New member
Muszę Cie zmartwić - nie uda Ci się uzyskać dobrego zestawu uniwersalnego, jeśli masz oczekiwanie co do stereo na wysokim poziomie. Niecałe 2 lata temu kupiłem NAD T732 - też miałem podobny pomysł połączenia KD i stereo. W kinie dmowym NAD sprawdza się znakomicie, ale do dobrego stereo jednak sporo mu brakuje. Tak naprawdę wielobitowe przetworniki nie podnoszą jakości dźwięku, są natomiast idelanym narzędziem dla marketingowców żeby sprzedać kolejny nowszy model. Obecnie NAD u mnie głównie zbiera kurz - włączam go rzadko do filmów, a do stereo kupiłem oddzielny wzmacniacz i odtwarzacz CD (14-bitowy!!!) i dopiero teraz jestem zadowolony. Wzmacniacz w NAD jest dość mocny i dynamiczny , ale nie przekłada się to na muzykalność - gra szorstkim dźwiękiem, po paru godzinach słuchania męczy. T753 różni się od T752 obsługą multiroom.
 

wlodek1001

New member
problem dobrego stereo tkwi nie tylko w sprzęcie ale i w żródle sygnału.od kilku lat mam SACD, czy to stereo czy multi dźwięk jest super. Zwykła płyta CD nie jest tak analityczna i pozycyjna.Do pieszczenia ucha polecam SACD lub ewentualnie dvd audio
 

mlb

New member
SACD daje niewielką poprawę, ale ....

wlodek1001 napisał:
problem dobrego stereo tkwi nie tylko w sprzęcie ale i w żródle sygnału.od kilku lat mam SACD, czy to stereo czy multi dźwięk jest super. Zwykła płyta CD nie jest tak analityczna i pozycyjna.Do pieszczenia ucha polecam SACD lub ewentualnie dvd audio
SACD daje niewielką poprawę, ale.... 90% problemów z dźwiękiem to wzmacniacz, kolumny, kable i pomieszczenie - a o tym producenci milczą.

Dobry odtwarzacz CD (lub transport+DAC) zagra lepiej niż SACD ze średniej półki - wystarczy posłuchać. Za dobry odtwarzacz SACD trzeba obecnie zapłacić 20-30 kzł, za dobry CD grający na podobnym poziomie 7-10kzł, więc racunek jest prosty...:) SACD potrafi grać bardziej analityczne, ale czy jest bardziej muzykalne?

Co więcej, wiele osób ceniących dobry dźwięk powraca do płyt analogowych, bo przy dobrym gramofonie i dobrej wkładce wkładce blask SACD blaknie przy 10-krotnie niższych kosztach.

A to wszystko dzięki producentom audio, którzy nie kierują się jakością dźwięku ale badaniami marketingowymi :!: Więcej bitów, więcej watów - to bardziej przemawia do Kowalskiego niż barwa, przestrzeń, kontrola basu, wieloplanowość. I lepiej się sprzedaje.
 

Yaro

New member
ja wybrałem Arcama

Ja porównałem, NAD 773 i Arcam AV350, wybrałem Arcama ma ma lepszy wzmacniacz, dzwięk stereo jest bardzo dobry lepszy niż w NAD 773 i nawet lepszy od zintegrowanego wzmacniacza NAD 372
pozdrawiam
Yaro
AV350 i DVD 79 - Arcam
 

Volvov

New member
Witam mam pytanie a jak w konie domowym sie sprawdza ten Arcam w porównaniu z Nad też planuję zakup amplitunera i mam dwa opatrzone i nie wiem który wybrać Nad t742 czy Arcam avr 200 głównie kino i kolumny mam Koda
 

Volvov

New member
Obecnie mam Onkyo stary model nie pamiętam jaki i ogólnie niezbyt mi się podoba szczególnie że za dużo bajerów potem coś się źle naciśnie i trzeba resetować i brzmieniowo też tak sobie kiedyś byłem audiofilem i mialem wzmacniacze NADa i bardzo mi się podobał dźwięk ich ale teraz nie mam czasu na odsluchy stereo więcej tv oglądam jakiś film i kompletuje kino i jakoś tak się napaliłem albo NAD albo Arcam tylko nie wiem który lepszy w kinie
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli mówilibyśmy o wzmacniaczach, to na pewno Nad lub Arcam byłby świetnym wyborem. Niestety amplituner służy do wszystkiego. Zastanów się jak podepniesz blu-ray/dvd, tv sat? Naprawdę, te klocki byłyby dobre przy starszych odbiornikach, lecz teraz już są przestarzałe. Tak więc jeżeli chcesz świetny dźwięk, to kup w tych pieniądzach wzmacniacz tych firm, ale jak ma to być ampli, to niestety nie jest to dobra droga.
 
Ostatnia edycja:

Volvov

New member
Ja amplituner mam podłączony do tv-sat i nic innego nie używam więc jeśli słucham muzyki to głównie z kanałów muzycznych na sat a głównie filmy a budżet mam max do 800 zl i w dodatku mam kolumny 4 ohm gdzie z tych starych amplitunerow to tylko nad i arcam obsługują taką impedencje i nikt inny nawet Marantz tak że wydaję mi się że jak do filmów to tylko amplituner muzyki stereo żadko słucham a jak już to z pendraiawa lub ze smartfona połączony kablem chich- jack no i budżet skromny dlatego wybór padł na te dwie firmy a czasem stary ale jary nie raz lepszy od dużo nowszych
 

Volvov

New member
Dzis bylem w sklepie ze sprzętem audiofilskim zaprzyjaźniony gdzie swojego czasu sporo kupowałem sprzętu od nad po cambridge audio, primare, rotel z kolumnami Acustic Energy, Esa vivace i polecili mi jak już to Arcama brzmieniowo ponoć troszkę lepszy od nada a NAD w starych modelach się często psuł i byly problemy z gwarancją i naprawą ale chętnie bym pogadał z kimś kto ma takiego Arcama i jak wygląda brzmienie w kinie
 

rabit

Active member
Bez reklam
Niestety nie wiem czy ma mikrofon. Ale w specyfikacji nic o tym nie wspominają, więc raczej nie.
Jeżeli znajomi polecają Ci Arcama, to nie ma się nad czym zastanawiać. Przy tym co chcesz podpiąć do tego ampli, to i tak najważniejszy jest wygląd i usterkowość.
 

Volvov

New member
Ponoć NAD jest bardziej awaryjny szczególnie te stare modele a lubię zmieniać co jakiś czas sprzęt na inny mialem amp Yamahe rx v630 i zamieniłem się na Onkyo i teraz mam drugi model bo ten pierwszy nie wspierał kolumn 4 ohm i ciągle mi się rozlaczal mam znajomego który ma Onkyo jakis wysoki model i nie podobają mi się ich brzmienia grają jakby samym basem środek pasma calkowicie cofnięty do tyłu góra też dlatego chcę zaryzykować i kupić Arcama wkońcu korzenie audiofilskie testy czytałem i niby go chwała i w kinie i w stereo zobaczymy jak się nie spodoba to zmienię na inny albo wpierw kolumny na 8 ohm i może skuszę się na Harman Kardona bo on tylko jest od 8 ohm albo jakiś Marantz i ewentualnie NAD
 
Do góry