NAD C356 NA C375 czy warto

bartfine

Member
Witam,jak w tytule czy ktos porównał sobie te dwa wzmacniacze bo nachodzi mnie ochota na wiekszego braciszka:), tak sie zastanawiam jaka by była różnica in plus a poza tym dawno juz nic niekombinowałem :) a jakos się złożyło ze mam teraz troszke czasu żeby sie znowu pobawić :)).
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj!
Jeśli korci cię zmiana to może taniej wyjdzie modyfikacja Twojej 356 i okaże się że to jest to czego szukałeś? Jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią posiadaczy tuningowanych nadów.
 

bartfine

Member
Hej, mam taką przypadłość że nie lubię grzebać i mój sprzęt musi być fabrycznie nowy bez kombinowania,więc odpada:) dzięki za zainteresowanie bo coś widze ze to forum zaczyna kuleć chyba.:))
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No zaczyna kulec, pustki jak nic. Moze przez ta wiosne wiekszosc w polu robi hehehe. xD

Rozumiem ze sprawdza ci sie ten nad356? Mnie wlasnie salon namawial na tego nada ale jakos zrezygnowalem, porownywales nada z denonem pma 1500 lub roksanami? Bo co opinie slyszalem to nad najslabszy wzmak.

Na olx jest roksan k2 za 2000zl, tylko piorun z jakas imitacja drzewa.
 

bartfine

Member
Z nada jestem zadowolony ale tak już mam ze Lubie sobie poprawić i nie chce innego wzmaka mi nad naprawdę odpowiada i nie uważam ze jest słaby wiec następny będzie ten 375. Tylko chciałem zasięgnąć opinii od kogoś kto go ma od dłuższego czasu.
 

nadal

New member
Witam,
ja ogrywałem Roksan'y, Marantz'e i też wybrałem Nada. Wszystko zależy od indywidualnych doznań a przede wszystkim od pełnej konfiguracji - wzmacniacz/cd/kolumny/kable i rodzaju muzyki, którą preferujemy.

Co do zamiany C356 na C375 = kiedyś też to kombinowałem, ale po odsłuchach uważam, że różnica jest zdecydowanie za mała w odniesieniu do środków finansowych, które trzeba zainwestować, by kupić nowego C375. Przeskok o jedną półkę, to zbyt mało !, a za używanego C356 nikt za wiele nie da. Pozdrawiam.
 

bartfine

Member
na dzisiaj pieniądze nie graja roli stac mnie na 375 wiec nie mam problemu natury finansowej ale raczej psychicznej:) a jak chce zostac przy nad to sądze że 375 zaspokoi mnie już na długo.
 
Ostatnia edycja:

venom200

Member
Nie warto C 375 jest troszkę lepszy od C356 jeżeli chodzi o wersję fabryczne.
C356 który masz jest kiepski i tyle, jednak po modzie gra wręcz wybitnie.
Jeżeli chcesz dużej poprawy wręcz o kilka klas na plus oddaj go na modyfikacje .
Ja już mam drugiego Nada po modzie, koleś który ogłasza się na Allegro robi NAD y już od prawie10 lat i nikt nie reklamować jego roboty.
Spróbuj to tylko400 zł a efekt powala. Będziesz na pewno zadowolony
 

nadal

New member
ja bardziej zastanawiam się nad końcówką mocy albo....... nad wysokiej klasy subem (wbrew pozorom daje świetny efekt w stereo, zwłaszcza przy cichym słuchaniu np. w nocy) - ale to tylko moje doświadczenia - pozdrawiam.
 

bartfine

Member
Nie jest słaby.MYLISZ SIE venom,jest ok ale pisałem wczesniej ze ja grzebalcem nie jestem i nie lubie ingerencji i basta jak ktos chce niech sobie kupuje co chce ale nie o tym ten wątek ja skupiam się na zaletach 375 i jak do tej pory nikt nie napisał żetelnej swojej opini o tym nadzie.
 

venom200

Member
Pisząc że fabryczny C356 jest ok to widać że bardzo mało sprzętów słuchałeś[emoji1]
Jak już chcesz lepiej to kup porządne pre i swojego NAD a zostaw jako końcówkę mocy.
Każde takie połączenie zagra lepiej niż integra NAD a bez znaczenia czy to C356 czy C375.
A jeszcze lepiej porządne pre plus C375 jako końcówka mocy.
Powiedz czy masz jakiegoś DAC a ???
Jak masz jakiegoś z regulacją głośności to podłącz pod niego swojego NAD a jako końcówka zobaczysz dużą różnicę
 
Ostatnia edycja:

venom200

Member
To kup jak nie masz kabel rca na wtyk sluchawkowy podłącz pod laptopa i z foobara reguluj głośność tylko scisz na maxa na poczatek i podłącz go pod NAD jako końcówka zobaczysz jaka będzie różnica
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bartfine przede wszystkim nie kupuj w ciemno. Znam brzmienie tylko C356 więc nie odniosę się do C375. Opinie są różne. Z nich wynika, że C356 jest równiejszy niż C375, który ma wg opinii przeładowany bas. Co do brzmienie C356 to uważam, że nie jest zły w tym budżecie, a słyszałem sporo wzmacniaczy w tego pułapu cenowego. Trzeba pamiętać, że bardzo dużo zależy od kolumn. Co do modyfikacji to się nie wypowiem bo nie słyszałem tego wzmacniacza po zmianach. Ale jest to loteria bo nie masz możliwości wcześniejszego odsłuchu. Chyba, że coś się zmieniło. Ostatnio czytałem opinie Mudy (ta osoba je modyfikuję), że ten Nad bez modyfikacji gra technicznie i sucho z czym się nie zgadzam. Ile osób tyle opinie. Nie ma jak własne ucho.
 

bartfine

Member
Dzięki Paweł za opinie co do basu zawsze można odjąć a ja raczej wole dodać przy mocniejszym graniu jak np. slayer nie wyobrażam sobie za mało basu.☺modyfikacji nie znoszę wiec odpada. Ja oczekuje bardziej tego żeby jak słucham ciszej było lepiej niż teraz tzn. Więcej dynamiki właśnie w dole pasma bo cała przestrzeń którą teraz mam mi odpowiada. Wiec nie szukam innej marki. Z odsłuchem jest tak ze dopiero u siebie w swoich warunkach człowiek przekonuje się jak jest naprawdę więc będę musiał gdzieś wypożyczyć i zobaczyć.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Wiem że troszkę odjechałem ale musiałem :) Fajnie było by jakbyś mógł wypożyczyć sobie c375 do domu i porównać go ze swoim 356. Wtedy decyzja była by dużo prostsza. A jak już byś się zdecydował na c375 to ja odkupie od Ciebie 356 za tysiaka (taki mały żarcik) :)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Tak jakoś wieczorem mnie na głupoty wzięło. A tak na poważnie to fajnie jakby się znalazł jakiś właściciel c356 po modzie mieszkający niedaleko Ciebie, a nóż-widelec przekonałbyś się do przeróbek. Na innym forum był podobny temat do Twojego i tam w większości polecali przesiadkę na c375.
 
Do góry