N-ka i slaba sila sygnalu.

cureman

Active member
Bez reklam
Sprawdzilem dzis ustawienie na dwie anteny w tunerze i w 2 gniazdo pokazalo sygnal sila 45 (w pierwszym jest 33 wacha sie) podpiety mam jeden kabel do tunera (odbieram hot birda i astre ) Mam pytanie czy da cos gdybym z tej anteny (jest tam disek na astre i hot bird) ten jeden kabel rozdzielil na dwa kable rozdzielnikiem syg.i podpiol do wejscia 1 i 2 i dal ustawienie na dwie anteny.Jestem zielony w temacie dla tego pytam czy to by poprawilo sile sygnalu ?.Na 2 wejsciu pokazalo 45 przy ustawieniu na dwie anteny.Dziekuje za pomoc.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Sprawdzilem dzis ustawienie na dwie anteny w tunerze i w 2 gniazdo pokazalo sygnal sila 45 (w pierwszym jest 33 wacha sie) podpiety mam jeden kabel do tunera (odbieram hot birda i astre ) Mam pytanie czy da cos gdybym z tej anteny (jest tam disek na astre i hot bird) ten jeden kabel rozdzielil na dwa kable rozdzielnikiem syg.i podpiol do wejscia 1 i 2 i dal ustawienie na dwie anteny.Jestem zielony w temacie dla tego pytam czy to by poprawilo sile sygnalu ?.Na 2 wejsciu pokazalo 45 przy ustawieniu na dwie anteny.Dziekuje za pomoc.

Czy jest sens na takie ustawienie?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Takie coś Ci nie zadziała w ten sposób można rozdzielać sygnału.
Jeżeli Twój dekoder u brata pokazuje inne wartości i to wszystko chodzi na jednej antenie to może coś z konwerterem. Konwerter to twin, i jeden kabel do Ciebie i jeden do brata ?

Nie .Jedna antena jest na caly 3 p.dom .Wszyscy maja w domu po kablu Antena posiadaDiSEqC .U mnie w domu (moj kabel :) ) moj dekoder jakosc 33 ,dekoder brata na moim kablu (te same nastawy ) ma 65 .Gdy dalem ustawienie tunera na dwie anteny i kabel do wejscia nr 2 to pokazalu sile 45 i jakosc 80.hot-bird a astre 65-sila a jakosc 100 .Gdy dam rozdzielnik na dwa kable to bede mial troche wiekszy sygnal. N.P

Ustawienie na dwie anteny

Antena nr 1

sila 33 jakosc 65 Hot-bird LBN 1
sila 55 jakosc 70 LBN 2

Antena nr 2


sila 45 jakosc 75-80 plus minus hot bird LBN 3
sila 65 jakosc 100, LBN 4

czyli rozdzielam 1 antene na dwa sygnaly i ustawiam tuner na dwie anteny.
 

bblleennoo

New member
Witam, podepnę się pod temat
Czy siła i jakość w granicy 80% ma wpływ na jakość obrazu w HD i zwykłego?
u mnie na n-ce siła waha się w granicy 80 a jakość 80 do 100 i gość co instalował powiedział mi ze nie ma to wpływu na obraz, że albo nie odbiera w ogóle albo odbiera tak jak ma być (lepiej nie da się u mnie osiągnąć bo mam po drodze trochę przeszkód)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam, podepnę się pod temat
Czy siła i jakość w granicy 80% ma wpływ na jakość obrazu w HD i zwykłego?
u mnie na n-ce siła waha się w granicy 80 a jakość 80 do 100 i gość co instalował powiedział mi ze nie ma to wpływu na obraz, że albo nie odbiera w ogóle albo odbiera tak jak ma być (lepiej nie da się u mnie osiągnąć bo mam po drodze trochę przeszkód)

Wydaje mi się że masz nieźle ustawione. Te wartości wzupełności wystarczają do poprawnego odbioru. A właśnie wartość jakości sygnału ma wpływ na obraz bo jak jest zła pogoda (śnieg, deszcz) to wartości te jeszcze spadają i można zauważyc klatkowanie, zatrzymywanie, zrywanie obrazu. Ogólnie to wartości te zależą jeszcze od nadawanego kanału. Dość mocny sygnał z tego co pamiętam jest np. na TVN HD.
 
Do góry