N-ka i slaba sila sygnalu.

cureman

Active member
Bez reklam
Witam od trzech tyg.jestem posiadaczem N-ki.z dyskiem 1Tb .Moj problem polega na tym ze sila syg. jest na planszy startowej caly czas 29-33.Jakosc 70.Myslalem ze mam uszkodzony kabel ale dekoder brata pokazal (na tych samych ustaw.65 procent sila a jakosc 100) Czy moj dekoder jest uszkodzony?.Dekoder dostalem nowy .Co robic?
 

buczo81

New member
Nic, ciesz się oglądaniem,
parametr siły świadczy tylko o poprawności podłączena, gdybyś sam konwerter położył w pokoju również była by jakaś tam siła.
Ważna jest JAKOŚĆ i ten parametr aby był jak najwyższy.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Nic, ciesz się oglądaniem,
parametr siły świadczy tylko o poprawności podłączena, gdybyś sam konwerter położył w pokoju również była by jakaś tam siła.
Ważna jest JAKOŚĆ i ten parametr aby był jak najwyższy.

Niby ok tylko czemu u brata dekoder z dyskiem 500 giga ma sile 65 jakosc 100 a moj z 1tb mniej?.Boje sie zimy,deszczu itd.przy tak malej sile syg.W czym jest problem???
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niby ok tylko czemu u brata dekoder z dyskiem 500 giga ma sile 65 jakosc 100 a moj z 1tb mniej?.Boje sie zimy,deszczu itd.przy tak malej sile syg.W czym jest problem???

Nie przejmuj się tym. Jeśli nie zrywa czy klatkuje podczas złej pogody jest ok. Ja też tak miałem. Wcześniej dekoder 250 GB i wskazywało siła/jakość po ok. 86%. Dekoder padł i wymieniłem w punkcie na taki sam i teraz siła/jakość mam po 100%. Więc sam nie wiem w czym jest przyczyna.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Prawdopodobnie uszkodzona głowica tunera ,gdyby na prawdę siła sygnału wynosiła 29% to by w ogóle obrazu nie było
W przypadku kolegi wyżej - podobna sytuacja albo źle ustawiona antena ,albo uszkodzona głowica ,gdyż nie jest możliwe uzyskanie siła /jakość na poziomie 100% (to tak jakby napisać że odtwarzacz CD ma zniekształcenia THB 0%)
 

cureman

Active member
Bez reklam
<cyt uszkodzona głowica tunera .Czyli co mam robic dalej z tym problemem?

TVP HD sila - 33
Jakosc -60.

Npremium hd sila 47

jakosc -70.


Filmbox -sila 50

jakosc-100

A na ekranie startowym 33 i 65.

Tuner do wymiany?
 

digitalus

Banned
<cyt uszkodzona głowica tunera .Czyli co mam robic dalej z tym problemem?

TVP HD sila - 33
Jakosc -60.

Npremium hd sila 47

jakosc -70.


Filmbox -sila 50

jakosc-100

A na ekranie startowym 33 i 65.

Tuner do wymiany?
Zabierz dekoder do brata i sprawdz jaki uzyskasz poziom i jakosc sygnalu.Byc moze tuner jest uszkodzony.Powodow niskiego poziomu i jakosci sygnalu moze wiele np zle ustawiona antena, uszkodzenie konwertera lub tunera.Aby uzyskac mozliwie najwyzsza jakosc sygnalu najlepiej kupic wiekszy talerz czyli 90 lub 100cm. Jakosc sygnalu zawsze wzrasta bardzo wyraznie jesli np zmieniamy antene z 60 cm na 100 cm. Jesli kupisz antene firmowa np portugalska famaval 90 cm lub 100 cm to na pewno uzyskasz wysoki poziom sygnalu.
np taka
http://allegro.pl/antena-satelitarna-famaval-100-lh-biala-i2390563383.html
http://allegro.pl/antena-famaval-110cm-lh-zgierz-lodz-w-wa-i2377378127.html
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Zabierz dekoder do brata i sprawdz jaki uzyskasz poziom i jakosc sygnalu.Byc moze tuner jest uszkodzony.Powodow niskiego poziomu i jakosci sygnalu moze wiele np zle ustawiona antena, uszkodzenie konwertera lub tunera.Aby uzyskac mozliwie najwyzsza jakosc sygnalu najlepiej kupic wiekszy talerz czyli 90 lub 100cm. Jakosc sygnalu zawsze wzrasta bardzo wyraznie jesli np zmieniamy antene z 60 cm na 100 cm. Jesli kupisz antene firmowa np portugalska famaval 90 cm lub 100 cm to na pewno uzyskasz wysoki poziom sygnalu.
np taka
Antena satelitarna Famaval 100 LH - Biała (2390563383) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Antena FAMAVAL 110cm LH! Zgierz/Łódź/W-Wa (2377378127) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Na mojej antenie dekoder brata ma inny sygnal 65 sila ,80 jakosc.Ja mam 33- 65.Takie same ustawienia dekodera .Ta sama antena itd.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Niby tak tylko nie mieszam w Polsce :(
Nie patrz na to ,w zaleznosci od modelu dekodera roznie pokazywany jest sygnal,druga sprawa rozne kanaly maja nie zawsze ten sam sygnal nadawania,u mnie na turbodekoderze lapalo programy nawet przy jakosci ponizej 10.
Na TVN turbo mam 65 jakosc sila 100, na TVP1 i TVP2 HD mam 22 jakosc sila 100 ale sa i takie gdzie jakosc wynosi 13 a sila 90 .
Jak nic nie zrywa to nie ma czym sie przejmowac

Na planszy startowej (ta sama czestotliwosc co TVP 1 HD) sila 17-18,jakosc 100 wiec jak ty masz u siebie sile 33 a jakosc 90 czy jak tam podawales to nie masz co narzekac.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Na mojej antenie dekoder brata ma inny sygnal 65 sila ,80 jakosc.Ja mam 33- 65.Takie same ustawienia dekodera .Ta sama antena itd.
Jest jeszcze inna mozliwosc
czulosc glowicy twojego tunera jest nizsza.Jesli wymienisz antene na wieksza np 100 cm , jakosc i poziom sygnalu wzrosnie na pewno.Tak jest w kazdym przypadku. Wieksza antena to wyzsza jakosc i poziom sygnalu.Instalowalem kilka razy anteny 100 cm famaval.Jakosc i poziom sygnalu w n-box 100 na 100%.Zwykly konwerter golden interstar 0,2db
Oczywiscie mam antene famaval.Poziom sygnalu 109 % z przelacznikiem diseqc.
Foto0140j_rspaawr.jpg

Bez przelacznika 128%
 
Ostatnia edycja:

buczo81

New member
Ja mam na jednej antenie 3 dekodery każdy pokazuje inaczej parametry. Podczas gdy na polsatowskim jest siła 60 to na turbo 80.
Ważna jest jakośća nie siła.
ps, jaką masz antene do tej nki ? tzn średnica.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja mam na jednej antenie 3 dekodery każdy pokazuje inaczej parametry. Podczas gdy na polsatowskim jest siła 60 to na turbo 80.
Ważna jest jakośća nie siła.
ps, jaką masz antene do tej nki ? tzn średnica.

Dzieki za pomoc ale co ma antena do tego? Jesli na brata dekoder 500 giga opokazal 65 sile i 80 jakosc?

a u mnie 33 i 65 .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Właśnie taka jest zaleta dużych anten ,średnica wpływa na stabilność sygnału ,co oznacza że przy mniejszej antenie sygnał prędzej się urwie w przypadku niekorzystnych warunków zewnętrznych
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Właśnie taka jest zaleta dużych anten ,średnica wpływa na stabilność sygnału ,co oznacza że przy mniejszej antenie sygnał prędzej się urwie w przypadku niekorzystnych warunków zewnętrznych

Tylko z drugiej strony im większa antena tym bardziej podatna na podmuchy wiatru. Ja mam 80 - tkę tylko na 4 piętrze i przed moim blokiem już nie ma żadnych zabudowań, więc nic nie stoi na drodze sygnału.
 
Do góry