N-ka i fullHD

boncio1

New member
Od dziś po aktualizacji oprogramowania n-box akceptuje sygnał full HD 1920x1080 progresive (w opcji 50Hz, 60Hz i 24Hz), a także dźwięk 8 kanałowy (DTS HD, DD+ itp.), ciekawe od kiedy będzie mógł taki wysyłać na HDMI, bo póki co przycisk res pozwala tylko na 1080i? Ale krok w dobrym kierunku :)
 

bluray

Banned
Mam regułę: nie podejmuję i nie rezonuję z nieukami HD.
To jest wyjąte.
Bo się nudzę.

N-ka nadaje zgodnie ze standardem HD TV SAT.
A więc 1080i i nic więcej nie jest dosyłane.

Przemyśł więc swoje wypowiedzi, zanim ciś napiszesz.

Największ frajda to będzie jak się przyznasz do błądu.
Bo nuby w jaki sposób mierzysz parametry sygnału przychodzącego z kosmosu ?

pozdro.
 

boncio1

New member
Zanim obrazisz kogoś naucz się czytać (zwłaszcza ze zrozumieniem)!
Napisałem, że n-box akceptuje (sprawdź diagnostykę), a nie N-ka nadaje. To zasadnicza i istotna różnica. Coś czego Ty nie zauważyłeś. To oznacza tylko tyle, że kiedyś w przyszłości na tym sprzęcie to będzie możliwe. Mam nadzieję. A o testach 1080p już się mówi. Widać nie podszkoliłeś się... A nie zapomniałem, nie umiesz czytać za zrozumieniem choćby tego forum.
Ograniczenia HDTV (1080i) są tylko dla DVB-T, ze względu na szerokość dostępnego pasma. W DVB-S ograniczeniem są koszty za przesłane dane.
Nie muszę się przyznawać do, jak napisałeś, "błądu", bo żadnego nie zrobiłem. Za to Tobie proponuję powrót do zerówki (ja tam nauczyłem się czytać).
p.s. Nie muszę mierzyć sygnału z kosmosu, no chyba, że promieniowanie kosmiczne lub UV ;)

pzdr
 
Ostatnia edycja:

Szczupaczek

New member
bluray napisał:
Mam regułę: nie podejmuję i nie rezonuję z nieukami HD.
To jest wyjąte.
Bo się nudzę.

N-ka nadaje zgodnie ze standardem HD TV SAT.
A więc 1080i i nic więcej nie jest dosyłane.

Przemyśł więc swoje wypowiedzi, zanim ciś napiszesz.

Największ frajda to będzie jak się przyznasz do błądu.
Bo nuby w jaki sposób mierzysz parametry sygnału przychodzącego z kosmosu ?

pozdro.

Aż oczy bolą kiedy się czyta to co napisałeś...Więcej szacunku do innych podczas pisania postów...I czytaj ze zrozumieniem co ludzie piszą.
 

ra74

New member
boncio1 napisał:
Zanim obrazisz kogoś naucz się czytać (zwłaszcza ze zrozumieniem)!
Napisałem, że n-box akceptuje (sprawdź diagnostykę), a nie N-ka nadaje. To zasadnicza i istotna różnica. Coś czego Ty nie zauważyłeś. To oznacza tylko tyle, że kiedyś w przyszłości na tym sprzęcie to będzie możliwe. Mam nadzieję. A o testach 1080p już się mówi. Widać nie podszkoliłeś się... A nie zapomniałem, nie umiesz czytać za zrozumieniem choćby tego forum.
Ograniczenia HDTV (1080i) są tylko dla DVB-T, ze względu na szerokość dostępnego pasma. W DVB-S ograniczeniem są koszty za przesłane dane.
Nie muszę się przyznawać do, jak napisałeś, "błądu", bo żadnego nie zrobiłem. Za to Tobie proponuję powrót do zerówki (ja tam nauczyłem się czytać).
p.s. Nie muszę mierzyć sygnału z kosmosu, no chyba, że promieniowanie kosmiczne lub UV ;)

pzdr

a w sumie niemogli by nadawać i w 1080i ale żeby kolejne półobrazy były tworzone po stronie nadawcy z tej samej klatki, tak jak jest to chyba w niektórych br. Wtedy tv składałby to do 1080p. Tylko wyświetalnie obrazu było by de facto 25klatek/s ale do filmów powinno być ok
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
boncio1 napisał:
proponuję powrót do zerówki (ja tam nauczyłem się czytać)
Setup, Diagnostyka, Informacja HDMI -> Przyjmowane rozdzielczości (TV)
Jakoś nie mogę doszukać się informacji o sygnałach akceptowanych przez n-box ;)

Pozdrowienia!
 

slavOK

New member
Poruszmy taką kwestię, że całe HD w TV n to trochę taki mit jest, bo moim zdaniem HD zaczyna się od bitrate rzędu 20mb/s (fajna jakość od 11-12 mb w górę) a to co nam posyła en to jakieś kuriozum a nie HD wystarczy spojrzeć na średni bitrate HBOHD http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi?01300029000001055454-v 7mb/s .... z taką kompresją nie można nazwać tego sygnałem HD, czasami nawet odniechciewa się oglądać te programy, zdarza się, że sygnał audio rozjeżdża się z sygnałem video hehe. Discovery HD traci cały urok przez taki badziewny przekaz.

w formacie full hd czyli 1080p z tego co wiem nie nadaje jeszcze żadna tv na świecie, gdzieś tam były jakieś próbne przekazy ale to tyle.
 

pspot

Member
Nowy soft naprawił problem "odwróconego stereo" jaki występował przy dzwięku stereo puszczonym przez HDMI.
To dobry znak na drodze do dzwięku ośmiokanałowego :grin:
 

royalmichael

New member
slavOK napisał:
Poruszmy taką kwestię, że całe HD w TV n to trochę taki mit jest, bo moim zdaniem HD zaczyna się od bitrate rzędu 20mb/s (fajna jakość od 11-12 mb w górę) a to co nam posyła en to jakieś kuriozum a nie HD wystarczy spojrzeć na średni bitrate HBOHD http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi?01300029000001055454-v 7mb/s .... z taką kompresją nie można nazwać tego sygnałem HD, czasami nawet odniechciewa się oglądać te programy, zdarza się, że sygnał audio rozjeżdża się z sygnałem video hehe. Discovery HD traci cały urok przez taki badziewny przekaz.

w formacie full hd czyli 1080p z tego co wiem nie nadaje jeszcze żadna tv na świecie, gdzieś tam były jakieś próbne przekazy ale to tyle.

To interesujące.. ciekawe jak spraw wygląda w cyfrze+ i cyfrowym polsacie
 

Nordell

New member
Eurosport - wszystkie platformy mają chyba z tego samego TP:

tsbitrate.cgi

Średnio 12.05
 

slavOK

New member
bitrate zależy od tego ile miejsca mają platformy cyfrowe wykupione na transponderach w przypadku en tv jak widać tego miejsca jest mało, bo z tego co widzę wygląda to tak, że podnosząc jakość np. programu n sport (puścili dźwięk w 5.1) spadł bitrate hbo hd i tvp hd, to samo dzieje się przy każdym dodaniu nowego kanału do oferty - obniżana jest jakość przesyłu pozostałych kanałów, więc można powiedzieć, że n robi troche abonentów w ciula z tym HD.
jak macie enke porównajcie sobie kanał z hd z fta jakim jest bbc hd, porównajcie ten kanał np z jakością Discovery HD, aż oczy bolą...
 

royalmichael

New member
A tak w ogóle to na stałe już jest dźwięk 5.1 w nSport? Czy tylko czasami wrzucają i wtedy spada bitrate innych kanałów HD? I jakie jest bitrate w nSport?
A bbcHD jaki ma bitrate w porównaniu do Discovery HD?
 
Do góry