n i 32W4000 - problem

herkules19

New member
znalazłem, że ktoś mnie uprzedził z wątkiem odnośnie n-ki i telewizorem sony bravia kdl-32w4000 więc żeby nie śmiecić podłączam się - mam problem z zapamiętaniem usług i kanałów z n-ki. Telewizor po połączeniu kablem hdmi z nbox-recorderem i po włączeniu wykrywania urządzeń cyfrowych (hdmi) nic nie znajduje - zarówno urządzeń jak i kanałów. Może wiecie gdzie tkwi problem albo co źle robię.
ps. powyższe dzieje się zarówno podczas przeszukiwania szybkiego jak i pełnego. Podłączyłem tunerek pod wejście hdmi1 w telewizorze oczywiście kablem hdmi.
 

jkfish

New member
Nie mam tego typu TV ale czytając Twój opis mam wrażenie, że mocno przekombinowałeś.

Skoro podłączyłeś nbox do wejścia oznaczonego jako HDMI 1,
to niczego nie przeszukujesz tylko na telewizorze wybierasz po prostu to wejście.

Znajdź na pilocie przycisk "Wyboru wejścia dla urządzenia zewnętrznego" (w TV Sony jest on przeważnie oznaczony strzałką skierowaną do wnętrza prostokącika - sprawdź w instrukcji) i naciskaj go tak długo aż znajdziesz wejście oznaczone HDMI 1.
Jeżeli nboxa masz włączonego i prawidłowo skonfigurowanego (podłączona antena sat. itd.) to wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

herkules19

New member
tak też zrobiłem - wyszukałem w telewizorze "wtyczki" hdmi1 i pojawia się obraz n-ki jak najbardziej. Ale chodzi mi o to, że jeśli przez pomyłkę nacisnę na pilocie telewizora obojętnie jaki przycisk to muszę go wyłączyć i ponownie włączyć. Jak miałem cyfrę to pod kanałem "1" miałem jakby ją przyporządkowaną i gdy przez pomyłkę nacisnąłem inny kanał zawsze mogłem powrócić wybierając "1". Czy można i czy jest to w ogóle możliwe żeby zrobić coś takiego.
 

jkfish

New member
Dekoder n-ki nie ma modulatora więc nie możesz tak zrobić.
Sygnał wysokiej rozdzielczości można uzyskać tylko przez wejście komponent lub jeszcze lepiej HDMI (tak jak to robisz),
więc ten modulator i tak do niczego by się nie przydał (przynajmniej jeśli chodzi o HD).

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale po co wyłączasz i włączasz TV po przypadkowym wybraniu innego przycisku?
Przecież wystarczy ponownie wybrać wejście HDMI 1.
 

herkules19

New member
ja to wiem - ale żonka wolałaby wrócić na wizję poprzez przyciśnięcie np kanału "1" :) - ale cóż - w takim razie będzie musiała przyzwyczaić się do takiego wyboru - dzięki za informacje i cierpliwość
 
Do góry