Multimedialne odtwarzacze Tvix HD

treumatic

New member
AKaa napisał:
Czy istnieje jakiś sensowny odtwarzacz i nagrywarka z HDD (najlepiej z NTFS) i z interfejsem sieciowym Ethernet lub WiFi z wbudowaną SAMBĄ (czemu TVIX, TOMACRO, POPCORN czy MVIX) nie posiadają wejść audio i video?

PS.
Nie pytam o nagrywarki DVD z HDD.

Ciezko zrozumiec co napisales.

do czego Ci wejscie audio i video potrzebne ? Chyba wyjscie na mysli miales.

Nbox'a masz :-D
 

johnwoo

New member
Wyczytałem w tym artykule

http://www.ecoustics.com/secrets/volume_14_4/dvico-tvix-4100-streamer-12-2007.html

że Tvix "haczy" przy odtwarzaniu przez sieć formatów HD skompresowanych H264

While MPEG-2 files played flawlessly over Ethernet at rates of 25 Mbps and upwards, 20 Mbps H264 stuttered repeatedly over the network and even USB-2 external drive. However, on the internal drive, they played just fine. DViCO should really address this if they can, unless it is a hardware limitation of some kind.

Czy mógłby ktoś kto posiada ten sprzęt to potwierdzić lub temu zaprzeczyć? Przyznam że wypaczało by to sens stosowania tego "network media playera" do HD i mocno mnie zastanowiło. Wydaje mi się, że artykuł (będący z grudnia 2007) opisuje tvixa z juz najnowszym software'm.
 

Fantom

New member
jarwisz napisał:
dobrze powiemy :)
właśnie na to czekam :p
197$ + ewentualne cło

Ehhh .... ja czekam na zaproszenie do zakupu :)
Mój numerek 4037 .... może już niedługo.
Ale koszt przysłania do polski to 179$+44$+VAT+(oby nie)cło
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Niestety zmartwię Cię. Cło trzeba zapłacić.
Szeroka dyskusja o cle na kukurydzę, ile % itp znajduje się na innym polskim forum poświęconym hdtv więc nie będę się rozpisywał.
 

Fantom

New member
Fatman_1 napisał:
Niestety zmartwię Cię. Cło trzeba zapłacić.
Szeroka dyskusja o cle na kukurydzę, ile % itp znajduje się na innym polskim forum poświęconym hdtv więc nie będę się rozpisywał.

Również czytuję inne fora HD ........ i muszę cię .... pocieszyć ......
cło można obejść o ile poda się odpowiednią stawkę celną (0%) i oczywiście jeśli celnicy nie będą zbyt dociekliwi :)
 

dgawlow

New member
Fantom napisał:
A co powiecie na to? www.popcornhour.com
Koszty sprowadzenia to (sumarycznie) około 700 zł
Najnowsza Sigma 8635 ..... odtwarza niemal wszystko.

:)

No i szlag by to trafil. Juz sie nastawilem na tvixa 5130, a tu nie dosc ze pokazal sie nowy tvix M6500A to jeszcze jest ten link powyzej. Czy ktos jest na bierzaco i moze mi powiedziec co teraz najlepiej kupic?

pozdrawiam

Domel
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Niestety... popcorn to na chwilę obecmą wydaje się być najlepsze rozwiązanie ale... ealy adopters.... kto lubi niech wchodzi.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nie byłbym tego taki pewny
prawdopodobnie Tvix tego napędu nie rozpozna - więc nici z oglądania
aby być pewny wyślij maila do suppotu Tvixa a dostaniesz odpowiedz
 

pithorr

New member
dgawlow napisał:
No i szlag by to trafil. Juz sie nastawilem na tvixa 5130, a tu nie dosc ze pokazal sie nowy tvix M6500A to jeszcze jest ten link powyzej. Czy ktos jest na bierzaco i moze mi powiedziec co teraz najlepiej kupic?

pozdrawiam

Domel

No właśnie!!!
Mamy już Tviksa 6500, czym się różni od 4100/5100 poza ceną :)


Edit: no sam zrobiłem mały research...

http://www.tvix.co.kr/Eng/products/HDM6500A.aspx

Przede wszystkim SIGMA SMP8635 i HDMI 1.3...

Tabelka porównawcza SIGM mówi wszystko:
http://www.sigmadesigns.com/public/Products/selection_guide/selection_guide.html
 
Ostatnia edycja:

Geezer

New member
jarwisz napisał:
prawdopodobnie Tvix tego napędu nie rozpozna - więc nici z oglądania aby być pewny wyślij maila do suppotu Tvixa a dostaniesz odpowiedz

Za to DUNE HD Ultra wszystko rozpozna...
http://dune***/product_224.html

To Popcorn w wypasionej skórze z supportem Syabas i rosyjskich developerów (z polotem :) więc zawsze beda na niego min. 2 softy.
Gdy okaże sie jaki standard HD wygra (BR czy HD DVD) wystarczy kupić napęd jak do kompa i włożyć sobie do Dune w miejsce DVD.

Support dla WLAN n
Wg mnie bije na głowe TVIX 6500 mającego problemy z przegrzewaniem sie lub/i hałasem wiatraka (ciasna obudowa)
 

teach

New member
Czy można takie cacko w Polsce kupić. Poszukuję czegoś takiego z HDMI i HDD pracującego w sieci. Może ktoś ma namiar na sklep lub podobne urządzenie ?
 

dgawlow

New member
teach napisał:
Czy można takie cacko w Polsce kupić. Poszukuję czegoś takiego z HDMI i HDD pracującego w sieci. Może ktoś ma namiar na sklep lub podobne urządzenie ?

NIe wiem, czy to w ogole mozna gdziekolwiek kupic. Przeszukuje net od kilku dni i jeszcze nie znalazlem sklpu ktory by to sprzedawal.

pozdrawiam

Domel
 

teach

New member
Szukam czegoś takiego mamy Blue-Ray i HDTV. Dzisiaj widziałem w Realu (super hiper market) odtwarzacz Blue-Ray Panasonic za 1700 zł. Ale mamy dostęp do Netu może dyski multimedialne coś zmienią???:(
 

dgawlow

New member
teach napisał:
Czy można takie cacko w Polsce kupić. Poszukuję czegoś takiego z HDMI i HDD pracującego w sieci. Może ktoś ma namiar na sklep lub podobne urządzenie ?

No i znalazlem, za jedyne 18700 rubli u naszych wschodnich sasiadow :)
 
Do góry