Multimedialne odtwarzacze Tvix HD

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ponieważ w Polsce już są dostępne nowe multimedialne odtwarzacze Tvix HD M-4100SH i M-5100SH więc na forum nie może zabraknąć informacji na ten temat i zapewne będzie wielu zainteresowanych. Podstawowe informacje można znaleźć oczywiście na stronie producenta ( www.tvix.co.kr ) a indywidualne opinie min. na AVS forum gdzie już istnieje 40 stron postów na ten temat ( http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=825089&page=40&pp=30 ). Wstępne informacje o użytkowaniu odtwarzacza Tvix podałem w rozdziale o Kamerach HD (http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=101812#post101812) ponieważ jest to pierwszy player odtwarzający pliki AVCHD. Tutaj jest jednak właściwsze miejsce aby rozwijać szerzej temat Tvix'ów. Ze swej strony dodam, że po wgraniu najnowszego oprogramowania zniknął problem z wysuwaniem szuflady z dołączonego przez USB zewnętrznego napędu DVD - co dotychczas było niemożliwe. Tvix staje się przy okazji więc wysokiej klasy odtwarzaczem (obok formatów HD) zwykłych płyt DVD (na pilocie jest kompletna obsługa menu) oraz wszelkiego rodzaju plików video SD. W każdym przypadku obraz jest skalowany do full HD a jego jakość wydaje się być znacząco lepsza niż ze znanych mi odtwarzaczy DVD z upskalowaniem.
Oczywiście można się spodziewać totalnej krytyki od niektórych fanów HD, że Tvix nie obsługuje matroski. To prawda choć ma technologię h.264 to matroski nie obsługuje - ale też nie ma innego playera, który to robi. Dla mnie spośród wszystkich playerów HD (Snazio, Kiss, Netgear, PS3, Xbox) aktualnie dostępnych na rynku Tvix jest najlepszy - ale to tylko moja osobista opinia.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie będzie to recenzja ale raczej zebranie informacji i kilka własnych uzupełniających uwag.
Nie ma sensu pisać tego co już raz napisano w języku polskim więc cytuję za dystrybutorem (pixmania)
"TVIX M-4100SH Dvico zawiera technologię H264, format kompresji High Definition do rozdzielczości Full HD o 1080p. To nowoczesne urządzenie. Posiada wyjście HDMi.
To obudowa mediaplayer pozwoli na obejrzenie w telewizorze wielu godzin video, setek foto JPEG. Rozpoznaje dużą ilość codec i formatόw, w tym MPEG4, Dvix, Xvid lub MP3. TVIX M-4100SH to kompletny cyfrowy juke-box.
Ponadto twardy dysk mediaplayer wychodzi naprzeciw wymaganiom użytkownikόw odnośnie przechowania dzięki 2 portom USB i technologii Serial ATA do łatwego przyłączenia na komputer.
Do TVIX M-4100SH Dvico wystarczy dołączyć twardy dysk a multimedialna obudowa przyniesie wiele godzin filmόw w high definition.
Informacje Ogólne Pojemność Multimedialna obudowa bez twardego dysku
Interfejs 2 x USB 2.0,
1 x LAN (10/100Mbps),
1 składowe wyjście video,
1 wyjście S-video,
1 kompozytowe wyjście video,
1 wyjscie HDMI
1 cyfrowe wspόłosiowe wyjście dźwiękowe audio,
1 cyfrowe optyczne wyjście dźwiękowe audio,
1 analogowe wyjście dźwiękowe stereo
Możliwości Video : WMV9 (sans DRM, sauf WMV9 pro & WMV9 poszerzony profil), WMV HD (bez DRM), AVI, MPG, VOB, MP4, ASF, TR, TRP
Codecs : MPEG 1 / 2 / 4, XVID, H-264, AVCHD camcoder, DVIX
Foto : JPEG
Dźwięk : MP3, WMA (jedynie typ lossy), AAC, FLAC, Ogg, PCM, M4A (sbez DRM), dźwięk
multimedia DTS bezpośredni transfer i miksowanie
Buffer storage 128 MB i 16 MB w pamięci flash
Wymiary 183 x 139 x 75mm
Ciężar 1,3 kg (z dyskiem - dopisek mój)
Zawartość Pilot, kabel AV, kabel zasilania, kabel USB"

Model M-5100 ma jedynie inną obudowę.
Tvix nie musi być podłączony do komputera i może wyświetlać na TV materiał zgromadzony na jego wewnętrznym dysku lub na dysku zewnętrznym czy też na płytce czytanej z napędu zewnętrznego. Bez konieczności użycia komputera pliki można kopiować, wycinać, usuwać i wklejać między udostępnionymi nośnikami danych posługując się pilotem (przycisk function - brak informacji o tym w instrukcji). Tvix przystosowany jest do odbioru obrazów zarówno PAL jak i NTSC (inter auto). Na złączu HDMI/DVI i component dostępne są rozdzielczości: 480i/576i, 480p/570p, 720p, 1080i, 1080p. Tvix sprzętowo wspiera zwykły JPEG ale progresywnego nie czyta ( w mojej instrukcji tego nie zaznaczono). Obsługuje pliki subtitle: smi, sub, srt, txt - po uruchomieniu filmu plik taki można wskazać jeżeli nie znajduje się on w tej samej kartotece co film. Narazie brak polskich znaków. Opcjonalnie Tvix ma możliwość pracy w sieci bezprzewodowej (WLAN 802.11g). A oto zdjęcia dostępne w sieci:

M-4100+Front.jpg

M-4100+Rear.jpg

M-5100+Front.jpg

M-5100+rear+small.jpg
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Powracam do odtwarzaczy Tvix bo w tej chwili można pobrać najnowsze oprogramowanie i Tvix-y 4100/5100 potrafią już odtwarzać matroskę.
Sprawdziłem kilka tytułów tego formatu i odtwarzanie jest bezproblemowe choć oprogramowanie doraźnie ma charakter Beta.
Czego więc jeszcze potrzeba aby zainteresować się tym sprzętem? Czy jest coś lepszego?
 

wabo

New member
Polskie znaki w divix?

Sydon777 napisał:
Powracam do odtwarzaczy Tvix bo w tej chwili można pobrać najnowsze oprogramowanie i Tvix-y 4100/5100 potrafią już odtwarzać matroskę.
Sprawdziłem kilka tytułów tego formatu i odtwarzanie jest bezproblemowe choć oprogramowanie doraźnie ma charakter Beta.
Czego więc jeszcze potrzeba aby zainteresować się tym sprzętem? Czy jest coś lepszego?

A jak z polskimi znakami w napisach w tej wersji FW?
 

Bartholomeo

New member
rozumiem ze pliki *.mkv w 1080p odtwarza bez problemu? Juz od dawna zastanawialem sie nad tymi playerami, a matrioszka jest kolejnym "ZA".

Gdyby jeszcze gralo *.rmvb to juz bym nie czekal
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
wabo napisał:
A jak z polskimi znakami w napisach w tej wersji FW?

Jeżeli staniemy się masowym importerem tych pudełek to może producent pomyśli o polskich "ogonkach" - teraz trzeba je poprostu usunąć co nie stanowi żadnego problemu.
 

wabo

New member
Ten sam problem maja też inni. Na ich forum mocno sie udzielali w sprawie fontów Grecy. Tvix się tłumaczy że jest za mało pamięci na pokładzie ale są po prostu kiepscy w programowaniu :D Mogli od razy pomyśleć o jakimś uniwersalnym rozwiązaniu. Np. samodzielne załadowanie odpowiednich fontów do firmwaru albo kilka wersji FW z różnym kodowaniem albo UTF-8 i z bani.

Pocieszeniem jest to że jest nowy chip i juz niedługo pojawi się konkurencja:
http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13331
 

rojter

New member
Jestem szczęsliwym posiadaczem TVIX'a 4100 i nie mam najmniejszych problemów z polskim znakami. Wystarczy poczytać odpowiednie FAQ'u na stronie producenta i polskie znaki działają.

pozdrawiam

ROJTER
 

hubertc

New member
Bardzo dobrze, że coś się wreszcie rusza w tym temacie.

Tvix y faktycznie są bardzo ciekawe, tylko pozostaje cena.
2000zł - za taką kwotę można zbudować już komputer.
Zalety Tvixa: oczywiście wygoda użytkowania (tak podejżewam, nie mam :)

Zalety PC'ta: łatwość rozbudowy o napędy DVD, HD-DVD, Blue-Ray..
 

Geezer

New member
rojter napisał:
Jestem szczęsliwym posiadaczem TVIX'a 4100 i nie mam najmniejszych problemów z polskim znakami. Wystarczy poczytać odpowiednie FAQ'u na stronie producenta i polskie znaki działają.

pozdrawiam

ROJTER
A jak jest z przewijaniem DIVXów w tym odtwarzaczu lub czy ma funkcje GOTO / RESUME ?? Linksys-KISS 1600 przy tym zalicza zwiechę. O przerwaniu filmu w 1600 można zapomnieć - zostaje tylko PAUZA - bo inaczej trzeba przymusowo oglądać od nowa... :(
 

Geezer

New member
hubertc napisał:
Bardzo dobrze, że coś się wreszcie rusza w tym temacie.

Tvix y faktycznie są bardzo ciekawe, tylko pozostaje cena.
2000zł - za taką kwotę można zbudować już komputer.
Skąd wziąłeś te 2k PLN ??
Na ebay.de kosztuje 420 Eurosów z przesyłką do PL co daje 1600 PLN.
I tak słono za coś co nie ma WiFi (dochodzi koszt karty WLAN USB)
 

hubertc

New member
Geezer napisał:
Skąd wziąłeś te 2k PLN ??
Na ebay.de kosztuje 420 Eurosów z przesyłką do PL co daje 1600 PLN.
I tak słono za coś co nie ma WiFi (dochodzi koszt karty WLAN USB)

Fakt - mój błąd. Cenę wziąłem z jakiegoś (widocznie drogiego) sklepu internetowego. Teraz widzę, że można dostać dużo taniej, ale nadal całkiem sporo.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
wabo napisał:
OK czyli rozumiem że ustawiając ten tryb
0609/ENGLISH/CP1250/PAL
mam język angielski i polską stronę kodową?

Dokładnie tak. Wpisujesz tylko 0609 a pozostałe elementy wyświetlają się jako przynależne. I rzeczywiście mamy polskie literki. Oczywiście wszystkie ustawienia trzeba robić od nowa także dla sieci. Ale to tylko raz. Dzięki rojter za tę informację. Super!
 
Do góry