Multimedialne odtwarzacze Tvix HD

Geezer

New member
Lech100 napisał:
Chodza pogloski ze nastepny model Tvix-a ma byc z chipem "EM8634". Czy ktos moze slyszal cos na ten temat?:?:

Raczej dopiero wiosna 2008.
Nawet SIGMA (producent chipseta) wypowiada się sceptycznie o jego rzekomo większych możliwościach. Pewnie dopiero EM8635 będzie wypasiony... tzn. full HD 1080p support z dzwiękiem 5.1 - czyli wiecznie czekać, czekac, czekac... a z drugiej strony poki co SKAD BRAC MATERIAL 1080p ?!
Na pewno zaden TVIX nie pociagnie zewn. napedu BR lub HD DVD - no bo niby jak - przez USB 2.0 ?! :)
TVIX to najlepszy odtwarzacz przejsciowy na 2 lata a potem trzeba bedzie kupic cos Full HD z wbud. napedem HD DVD...
 

bzyk74

New member
ceny TvIx-a

Panowie, jak ogladacie te cenki to warto sobie spojrzec, co sprzedaja dostawcy, owszem w digitalo.pl jest tanio w porownaniu do pixmanii, ale ten pierwszy jest goly(bez dysku)za 1699 a w pix... za 2111 z dyskiem 500GB, co calkowicie wyrownuje roznice w cenie (ok 450-500zl), wiec.... nie wszystko zloto co sie swieci... pozdrawiam,
bzyk
PS. Patrzac na to zdrugiej strony to dysk nie jest potrzebny, jesli pociagniemy wszystko z kompa :)

PYTANIE do uzytkownikow TViX-a, dzial to cos z Vista ?

PS. Wlasnie znalazlem i zamowilem na pixmani 4100 z dyskiem 320GB w cenie >>> 1725zl brutto z wysylka ! (wychodzi 25zl za dysk 320 w porownaniu do digitalo.pl, o ile oni sobie tez cos nie biora za wysylke)
Pozdrawiam jeszcze raz
bzyk
 
Ostatnia edycja:

karelmar

Member
Do tej pory miałem zamiar kupić Tvix`a 4100sh ,lecz okazuje się że firma Dvico ma zamiar na święta wypuścić nowy model oparty na najnowszym
chipie 8635. Odtwarzacz ma lepiej czytać pliki mkv . Możliwe że odczyta pliki subtitle zintegrowane ze strukturą mkv. Model ten bazuje na obudowie
takiej jak Tvix 5100sh. Dobrze by było żeby odczytywał również subtitle z innego folderu tak jak 4100 i 5100. Mam wiele divixów z polskimi i angielskimi napisami. Dla mnie to bomba.
 

jarek0z

New member
witam,
mam pytanie odnośnie współpracy TVIX z PC, jakie mósi spełniać wymogi komputer który ma służyc jako serwer dla odtwarzacza, oprócz oczywistych (karta sieciowa, HDD)?
pytam bo mam dosyc wiekowy sprzet i nie wiem czy on sie nada do tego celu, pozdrawiam
 

rojter

New member
jarek0z napisał:
witam,
mam pytanie odnośnie współpracy TVIX z PC, jakie mósi spełniać wymogi komputer który ma służyc jako serwer dla odtwarzacza, oprócz oczywistych (karta sieciowa, HDD)?
pytam bo mam dosyc wiekowy sprzet i nie wiem czy on sie nada do tego celu, pozdrawiam

Poza oczywistymi sprawami (siec i hdd) wymaganie jest jedyne - MA DZIAŁAĆ, reszta do woli. OS każdy który wspiera protokól SMB (windows, linux, nie wiem czy MacOS wsiepra SMB, ale chyba tez) lub NFS (jesli to Windowsy, to mamy programik, który za nas wszystko zrobi, jeśli linux - to trzeba trochę porzeźbić)

Pozdrawiam

ROJTER
 

premik

New member
Witam. Mam takie pytanie: Czy można tym urządzeniem nagrywać bezpośrednio program z telewizora? W opisie jest tylko rysunek pilota, a na nim przycisk z napisem record TV. Ale nic o funkcji nagrywania nie ma więcej.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Istnieje wersja Tvix z tunerem TV cyfrowej i wówczas można nagrywać. W naszym przypadku taki model nie ma jednak racji bytu bo jeszcze TV cyfrowej nie mamy.
 

Koperfild

New member
Geezer napisał:
Raczej dopiero wiosna 2008.
Nawet SIGMA (producent chipseta) wypowiada się sceptycznie o jego rzekomo większych możliwościach. Pewnie dopiero EM8635 będzie wypasiony... tzn. full HD 1080p support z dzwiękiem 5.1 - czyli wiecznie czekać, czekac, czekac... a z drugiej strony poki co SKAD BRAC MATERIAL 1080p ?!
Na pewno zaden TVIX nie pociagnie zewn. napedu BR lub HD DVD - no bo niby jak - przez USB 2.0 ?! :)
TVIX to najlepszy odtwarzacz przejsciowy na 2 lata a potem trzeba bedzie kupic cos Full HD z wbud. napedem HD DVD...
Materiał 1080p? Na każdym blu-ray i hd dvd się znajduje... Masz na forum temat "zaproszenia na hdbits.org" dopisz się tam, masz tam tyle stuffu, że będziesz sobie musiał kupić serwer pamięci masowej, żeby pomieścić

"Na pewno zaden TVIX nie pociagnie zewn. napedu BR lub HD DVD - no bo niby jak - przez USB 2.0 ?! :) "

No tego to już wogule nie rozumiem?! Pzecież filmy ważące po 44gb (dwu warstwowy blu-ray, a więc największe jakie się wydaje) mają bitrate na poziomie 40mb/s, a USB ma 480mb/s, czyli można by było przepychać 12 strumieni na raz!
 

lkemot

New member
Sydon777 napisał:
Jeżeli staniemy się masowym importerem tych pudełek to może producent pomyśli o polskich "ogonkach" - teraz trzeba je poprostu usunąć co nie stanowi żadnego problemu.

To niech się ugryzie, bo nie będzie miał wielu chętnych.
 

karelmar

Member
Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu tvix`a 4100(ver 1223) to samo co 5100 , lecz w innej obudowie.
Tvix 4100 doskonale czyta polskie napisy (trzeba zrobić małą modyfikację w setupe). Do napisów w formacie txt trzeba dodać w pierwszej linijce tylko ilość klatek na sekundę naprzykład 23,98 , 25 lub 29,97.
Napisy można też konvertować na format srt (np. programem subtitle workshop). Napisy nie muszą być w tym samym katalogu co plik filmowy, tak jak na przykład muszą być u konkurenta Tomacro limHD200i.
Można stworzyć własny katalog z plikami tekstowymi ( polskimi , angielskimi itd). Trzeba tylko najpierw wybrać plik filmowy a dopiero potem za pomocą klawisza title na pilocie (nie subtitle, co może być złudne)
katalog z plikami tekstowymi. Czyta doskonale pliki mkv i odtwarza napisy z katalogu z napisami. Nie
odtwarza napisów bezpośrednio wtopionych w mkv ( przecież nie wszystkie hdripy mają polskie napisy).
Najważniejsze że odtwarza pliki mkv a napisy mogę dobierać dowolnie z katalogu z napisami. Podobno
nowy firmware ma umożliwić wybierania napisów wtapianych w mkv ale czy to jest udogodnienie. Napisy
najważniejsze żeby miały tę samą ilość fps. Resztę załatwi sub synch, można regulować opóżnienia i wyprzedzenia .
 

Bartix

New member
TVix vs Rhapsody N35

Witam, czy miał ktoś możliwość porównania Tvix'a z Rhapsody N35?

Z tego co zdążyłem zauważyć to interfejs sieciowy N35 jest sprzętowy (chip Xmeta) a rzeczywiste transfery LAN zbliżają się do nominalnych 100mbit/s. W przypadku interfejsów software'owych transfer ma pozostawiać wiele do życzenia - szczególnie z transferem materiału HD online.

Problemem N35 jest brak HDMI i skalowanie "tylko" do 1080i. Póki jednak materiału FullHD jak na lekarstwo transfer sieciowy i przechowywanie materiału w innych zakamarkach LAN (np. massstorage) wydaje się być dla mnie ważniejsze.

Proszę o uwagi do N35.
 

pp56825

New member
karelmar napisał:
Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu tvix`a 4100(ver 1223) to samo co 5100 , lecz w innej obudowie.
Tvix 4100 doskonale czyta polskie napisy (trzeba zrobić małą modyfikację w setupe). Do napisów w formacie txt trzeba dodać w pierwszej linijce tylko ilość klatek na sekundę naprzykład 23,98 , 25 lub 29,97.
Napisy można też konvertować na format srt (np. programem subtitle workshop). Napisy nie muszą być w tym samym katalogu co plik filmowy, tak jak na przykład muszą być u konkurenta Tomacro limHD200i.
Można stworzyć własny katalog z plikami tekstowymi ( polskimi , angielskimi itd). Trzeba tylko najpierw wybrać plik filmowy a dopiero potem za pomocą klawisza title na pilocie (nie subtitle, co może być złudne)
katalog z plikami tekstowymi. Czyta doskonale pliki mkv i odtwarza napisy z katalogu z napisami. Nie
odtwarza napisów bezpośrednio wtopionych w mkv ( przecież nie wszystkie hdripy mają polskie napisy).
Najważniejsze że odtwarza pliki mkv a napisy mogę dobierać dowolnie z katalogu z napisami. Podobno
nowy firmware ma umożliwić wybierania napisów wtapianych w mkv ale czy to jest udogodnienie. Napisy
najważniejsze żeby miały tę samą ilość fps. Resztę załatwi sub synch, można regulować opóżnienia i wyprzedzenia .

Nie wiem czy to samo bo tansza wersja 4100 ma tylko 1080i a 5100 ma 1080p. wot co
 

Ru$lan

New member
4100 i 5100 to dokładnie to samo tylko w innej obudowie - 4xxx w obudowie z lipnego plastiku a 5xxx w obudowie z mniej lipnego aluminium
 

rojter

New member
pp56825 napisał:
Nie wiem czy to samo bo tansza wersja 4100 ma tylko 1080i a 5100 ma 1080p. wot co
Posiadasz 4100, czy swoje wypowiedzi piszesz na podstawie wróżeniu z fusów ? Muszę cię zmartwić 4100 ma 1080p i różni się nie tylko materiałem z jakiego jest wykonany (5100 jest wykonana z aluminium i przez to może być nieco "cichsza"), ale także kształtem i opcjonalnym tunerem DTV. Na stronie producenta możesz o tym poczytać. Dla mnie osobiście 4100 ma jeszcze jedna zaletę. W przeciwieństwie do 5100 gdzie dysk HDD umieszczony jest w pozycji "stojącej", w 4100 dysk HDD sobie spokojnie "leży" i ta pozycja wydaje mi sie jak najbardziej naturalna dla HDD.

Pozdrawiam

ROJTER
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ukazał się nowy soft do Tvix 4100/5100 oznaczony jako 1.3.15
Mamy więc dalsze ulepszenia dla już i tak znakomitego odtwarzacza multimedialnego.
Pobieranie i opis nowości na stronie producenta.
 

karelmar

Member
TVIX jest super

Właśnie pojawił się nowy Technisat Digicorder Hd , przypuszczam ,że będzie można nagrać pliki na nim. Z twardego dysku przerzucić na pendriva 4-5Gb
i oglądać na tvixie. Doskonale odtwarza pliki ts. Firma SENSOR z Wrocławia
podaje że pliki nagrywalne HD i SD na technisacie HD S2 mają rozszerzenie ts.
 

pithorr

New member
Sydon777 napisał:
Istnieje wersja Tvix z tunerem TV cyfrowej i wówczas można nagrywać. W naszym przypadku taki model nie ma jednak racji bytu bo jeszcze TV cyfrowej nie mamy.

A czy ma możliwość przechwytywania video, np. ze SCARTa?
 

AKaa

New member
Czy istnieje jakiś sensowny odtwarzacz i nagrywarka z HDD (najlepiej z NTFS) i z interfejsem sieciowym Ethernet lub WiFi z wbudowaną SAMBĄ (czemu TVIX, TOMACRO, POPCORN czy MVIX) nie posiadają wejść audio i video?

PS.
Nie pytam o nagrywarki DVD z HDD.
 
Do góry