Montaż anteny do N , opis praktyczny

EMEM

New member
wzorcu napisał:
Mam pytanie dość błahe [....]
Drodzy forumowicze czy potwierdzacie, że przy tej sile sygnału to nie ma związku, ami się tylko "wydaje" że mam gorszy obraz?

Nie jestem profesjonalnym "ustawiaczem anten" i mogę sie mylić, ale z tego co widze u siebie, to siła sygnału ma znaczenie tylko w tym sensie że przy mniejszej sile i gorszych warunkach atmosferycznych szybciej zniknie obraz. Dopóki jest, to jest taki sam.

Czy zmiana konwertera moze mieć wpływ na obraz. Myślę ze tak. Może to nie najlepszy przykład, ale porównywałem dwa dekodery przy tym samym konwerterze i tych samych kablach. Dekoder n-ki dawał nieco ostrzejszy ale jednocześnie nieco bardziej spikselowany obraz niż dekoder polsatu (ten sam kanał sd, ten sam kabel scart). Różnica była minimalna. Może tak jest u ciebie, że strary konwerter dawał nieco rozmyty obraz, a nowy daje trochę ostrzejszy ale przez to bardziej widać pikselozę. To przemawia raczej na jego korzyść bo ostrość można wyregulować przy nowszych telewizorach z poziomu menu, czyli nowszy konwerter daje ci "większe pole manewru". Ale to takie gdybanie. Wpływ na jakość sygnału ma też wsunięcie lub wysunięcie konwertera do przodu lub do tyłu. U mnie jakość sygnału znacznie się poprawiła gdy przesunąłem go dalej od lustra anteny. Poprostu lepiej się "wstrzelił" w jej ognisko.
 

dejot

New member
Zanim zacznie się marudzić i robić zamieszanie z reklamacjami sprzętu, to najpierw pasowałoby zastosować zasadę, że niech piekarz piecze chleb, mechanik naprawia samochód, malarz maluje ściany mieszkania a hydraulik wymienia kran. W Polsce każdu musi wszystko zrobić sam.;)
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
no bo pewnie, pokręcenie anteną w prawo-lewo, góra-dół jest tak skomplikowaną czynnością, że nie dość że trzeba wynająć fachowca, to jeszcze zapłacić mu 150 zeta... Do wiercenia dziur w ścianie też wynajmujesz fachowców???
 

EMEM

New member
Hawkmoon napisał:
no bo pewnie, pokręcenie anteną w prawo-lewo, góra-dół jest tak skomplikowaną czynnością, że nie dość że trzeba wynająć fachowca, to jeszcze zapłacić mu 150 zeta... Do wiercenia dziur w ścianie też wynajmujesz fachowców???

Dejot napisal swój komentarz pod wplywem poprzednich postów z których jasno wynika, że nie dla wszystkich pokręcenie anteną w górę i w dół jest takie proste. Poza tym jak kogoś stać to po co ma marznąć na dachu, balkonie czy na drabinie? Niektórzy wolą marznąć dla satysfakcji, że "sam zrobiłem" a inni nie :)
 

myszorek3

New member
No to już jest wszystko jasne.
Wspomniany przeze mnie monter był czwarty i ostatni raz i poddał się, a warunki są idealne. Na chwilę udało się złapać sygnał (jakość 15 %) na antenie sąsiada - ale tylko przez chwilę.
Poprosiliśmy drugiego instalatora - antena była dobrze wykierowana (miał też swoją antenę - 100kę) - zmieniał częstotliwosci i pokazywał na ekranie serwisowym jak niektóre częstotliwości działają ok. 90% jakości inne na 0%. Okazuje się, że pewnej częstotliwości u nas nie daje się złapac i akurat to jest ta częstotliwośc n-ki i z konkurencyjnych platform tez nie wszystkie kanały będą działac, więc właściwie nic z żadnej tv sat nie wyjdzie, no i trzeba będzie niestety oddac cały sprzęt. Prawdopodobnie jest to spowodowane antenkami do internetu zainstalowanymi na dachu (mieszkam na 3-cim i ostatnim piętrze) - i są zakłócenia w tej częstotliwości, choc mój blok i inne 2 są oblepione antenami do C+ i CP. Można jedynie spróbowac na dachu. Ale niestety już mnie na to nie stac - straciliśmy sporo czasu. nerwów i pieniędzy na fachowców, kabelki, wtyczki (ok 200zł). Więc w następnym tygodniu trzeba to oddac. A jak widac kręcenie anteną w moim przypadku nic nie dało.
Pozdrawiam.
 

autorus

New member
Konwerter quad, jaki?

No przyszedł chyba czas na zakup konwertera, jaką firmę polecacie? A może to wszystko jedno? Byle tylko miał ten współczynnik 0.2

Widziałem konwerterki inverto, triax, interstar .

Autorus
 

mystic

New member
Osobiście używam konwerterów Quad firmy Globo - mam 2 szt po zezie HB + A.

Polecam ze względu na bardzo dobrą cenę w porównaniu do takich samych od innych producentów. Zapłaciłem za wersję GoldEdition 0,2dB - coś ok. 60 zł/szt (dokładnie ile sprawdzę na fakturze i dam znać). Mam to szczęście, że przedstawiciel Globo na Polskę jest w moim mieście więc kupuję u źródła. Widzę że na allegro kroją za niego 94 zł.

Możesz jeszcze nabyć wersję PearlEdition - cena taka sama.
 
Ostatnia edycja:

wlodek1001

New member
antena N -ki

dojrzałem do zakupu n, u sprzedawcy dowiedziałem się ,że antena/czasza/powinna być skierowana na zachód,Mam problem bo mój blok jest w położeniu północ-południe/ balkon/ a tam ma byc antena, do tego dochodzi I piętro i usytowanie bloku w tzw studni blokowej,proszę o pomoc i odpowedź jak ma być usytowana antena N-ki i czy wyśięgnik coś pomoże,z góry dziękuję
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Satki nie mam ale z tego co sie orientuje i widze z okna to razcej powinienes kierowac na poludnie tak wiec moze nie bedzie tak źle.
 

mystic

New member
Dokładnie sprawdziłem cenę na fakturze, niestety konwerter kosztował 72 zł, ale to i tak dużo mniej niż innych firm. Kupowałem dwie szt więc oszczędność min. 40 zł.

Z tego co mówił sprzedawca wersja Gold od Pearl różni się tylko kolorem osłony konwertera, która w wersji Gold jest zółta a w Pearl jest "perłowa" - jeśli tak ją można nazwać. W środku siedzą te same podzespoły. Cena za oba była taka sama, z tym że tych drugich akurat nie było na magazynie.

Jeśli byś chciał to mogę pomóc w zakupie. Możesz przesłać mi kwotę na sprzet + przesyłkę to Ci kupię z pierwszej ręki ;).

pozdrawiam
 

iqpablo

New member
a ja mam takie pytanie. jak chce wymienic konwerter to po prostu wyciagam ten co mam na talerzu od c+ i przykrecam ten quad??? to bedzie dzialac normalnie tak??? czy moze cos jeszcze trzeba pokombinowac zeby dzialala mi i c+ i n???
 

cryptek

New member
Polecam Quad Digitaly Maximum z serii Gold Class - 0,2dB. Na allegro u sprawdzonego sprzedawcy 89zł +7zł wpłata na konto. Trochę trzeba się kierować wielkością czaszy . Do większych (80-120cm) czasz Golden Interstar i Maximum. Są testy konwererów w Sat Kurier 4/06, dotyczą Single, ale promienniki są te same dla Quad.
 

autorus

New member
POnieważ jescze nic nie iadomo o pocji multuroom wstrzymuję się z konwerterem.

Na podstawie tego co napisałe GMERU na drugim forum : Cytuję

"Dzisiaj wyszła na światło dzienne oficjalna instrukcja od nbox HDTV recordera w której znajduje się poprawiona wkładka dotycząca obsługi kanałów z Astry przez nboxa! W końcu! Nie mam skanu ale jak wrócę do Warszawy w czwartek to mam nadzieję to zamieszcze oraz odpowiem na pytania o recorderze. Piszą w instrukcji, że aby nagrywać coś z Astry potrzebne są oczywiście dwa kable zatem mamy do kolekcji 4 kable ; ) a jak do tego dojdzie jeszcze Cyfrowy Polsat oraz Cyfra+ to już sześć kabli http://**********.com/style_emoticons/default/biggrin.gif Fajnie http://**********.com/style_emoticons/default/laugh.gif Najważniejsze, że kanały z Astry będą w końcu dostępne ( w tym HD!). Czyli zapewne razem z premierą recordera czeka nas update zwykłego nboxa skoro tak jest napisane w instrukcji."


myslę już raczej o takim sprzecie:

http://www.skymedia.pl/sklep/product_info.php/cPath/21/products_id/335

Autorus
 

Kasiunia22

New member
my własnie wczoraj zakupilismy profesjonalną czaszę, a nie takie g.. jak daje oryginalnie n-ka (moze ktos chce odpukic za 20 zeta???). Przez te perforacje uciekąło nam praowe wszytsko, na większosci kanałów były kwadraciki itp. teraz mamy nowa antenę (kolejne 100 zł: antena 50 i monter 50 :cry: ), ale za to obraz jest suuuper. szczegolnie sie ciesze ze mam Diskowery dobrej jakości, bo poprzednio rozmywało sie poprostu w 90 %. No i po co siedzielismy z mężem na zmianę na drabinie i kręciliśmy w lewo i prawo, góra dół??? tylko czemu oni takie badziewie sprzedają?? słyszłam ze anteny bez perforacji tylko sa dostepne przy zakupie n-boxa z twardym dyskiem (czyli droższego):hihi:
 

arragorn

New member
Dziwne ... może ktoś wie dlaczego?

Od kilku dni nie moge oglądać TVP1 i TVP2. Sprawdzając w diagnostyce moc i jakość sygnału zauwazylem coś takiego: Na niektórych programach jakość sygnału mam niską 10-20%, na innych 80-99%. Nie wiem jak to wytłumaczyć.
Na TVP1 moc sygnału 86%, jakość sygnału ok 10% (zamiast obrazu kwadraty :-( ). Na TVN moc sygnału 86%, jakość sygnału 100%. Wszystkie trzy programy HD chodzą pięknie jakość ok 80%. O co chodzi??

Dzieki za pomoc.
 

EMEM

New member
arragorn napisał:
Od kilku dni nie moge oglądać TVP1 i TVP2. Sprawdzając w diagnostyce moc i jakość sygnału zauwazylem coś takiego: Na niektórych programach jakość sygnału mam niską 10-20%, na innych 80-99%. Nie wiem jak to wytłumaczyć.
Na TVP1 moc sygnału 86%, jakość sygnału ok 10% (zamiast obrazu kwadraty :-( ). Na TVN moc sygnału 86%, jakość sygnału 100%. Wszystkie trzy programy HD chodzą pięknie jakość ok 80%. O co chodzi??

Dzieki za pomoc.

Trochę ci się antena przestawiła. Te programy są na innych transponderach i jedne są jeszcze ok a inne już nie. Trzeba lekko przestawić antenę.
 

EMEM

New member
Kasiunia22 napisał:
Przez te perforacje uciekąło nam praowe wszytsko
EMEM napisał:
No to ja policzę v/f = (300 mln m/s) / (13 mld 1/s) = 0,023 m = 2,3 cm

Długość fali jest większa od dziurek czyli jeśli dobrze pamiętam ze szkoły to się "nie przeciśnie".:kom:
To nie perforacja jest winna tylko inne prametry tych anten. Może są poprostu za małe w niektórych rejonach Polski. Może są jakieś krzywe albo ognisko dla konwertera mają źle ustawione. Faktem jest ze u wielu źle działają czyli coś jest nie tak, ale nie jest to perforacja.
 

diefek

New member
witam, przegladalem ten temat i widze ze, ta n-ke wszyscy chwala i jest cenowo przystepna, wiec mam pytanie czy bedzie dobrze chodzilo na talerzu orginalnym cyfry ?
 
Do góry