Montaż anteny do N , opis praktyczny

EMEM

New member
Silo napisał:
No więc tak poczekam te "kilka dni ", jak powiedziała pani z n-lini i zobacze co dalej...chyba, że ktoś miał już taki problem i wie jak go rozwiązać?

Ktoś tu pisał, że pomogła powtórna aktywacja. Trzeba o to poprosić na infolinii.
 

EMEM

New member
tytus02 napisał:
Qrde mam n-ke i nie moge złapać sygnału :-( co robic juz 2 dni z tym walcze robie wszystko co tu napisali ludzie na forum :-(

Czy aby napewno wszystko? Czy wypróbowałeś już metodę 4 piw? W razie jej nieskuteczności ilość piw można podwoić :)
 

airjack

New member
Do przeprowadzenia przewodu przez okno mozna kupić płaski odcinek (20cm), jakie to będzie miało znaczenie jeśli chodzi o sygnał? duże są straty?
 

sitek

New member
Czy menu diagnostyka wystarczy do dobrego ustawienia anteny? Mam poziom sygnalu odpowiednio 85/100 (tak mniej wiecej, bo na roznych kanalach roznie to wyglada), ale czy nie powinno sie jeszcze czegos sprawdzic, obraz jest OK, ale moze cos sie jeszcze ustawia? Pytam, bo robiłem to pierwszy raz.
 

tytus02

New member
Jupi opanowalem antene zajelo mi to godzine ale dzieki mirnikowi do tego przystosowanemu moj wynik to jakos sila to 80-100% a sygnal 65-100% zalezy to na jakim kanale sprawdzam pozdrawiam wszystkich NSPORT RULEZZ!!!
 

Sivaldinho

New member
Witam

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem nboxa, ale drażni mnie jedna sprawa. Na samym początku nie miałem informacji w EPG (ani jednej). Pan z party-line powiedział, że trzeba albo zmienić troszkę ustawienie anteny na inny transponder lub zaktualizować oprogramowanie. Po aktualizaji info się pojawiło, ale nie na wszystkich kanałach, nie kompletne i pojawia sie dopiero po pewnym czasie od włączenia nboxa. Czy ktoś miał podobny problem? Może jednak trzeba przestawić antenę? Siłe mam około 90%, jakość 70%.
 

Harob

New member
Normalnie ręce opadają. 2 dni po 2 godziny kręcenia anteną i nic. Siła nawet 90 % a jakość ciągle 0. Antene mam od Cyfry, jednak z Cyfry nie kożystam już od 6 miesięcy a ostatnie wichury doprowadziły do obrócenia się anteny więc musiałem ustawiać od początku (wcześniej ustawiali monteży od Cyfry). Z dachu widze kilka anten sąsiadów i ustawilem w tym samym kierunku. Próbowałem różnych opcji. Najpierw kreciłem w poziomie a po uzyskaniu najwyzszej sily zaczalem w tej pozycji krecic w pionie (pozniej odwrotnie). Wczoraj (pierwszy dzień walki) zanim jeszcze przeczytalem porady z tego forum) uzyskalem link na poziomie 10-15% ale jakies 15 stopni bardziej na wschod niz spodziewam sie Hot Birda. Wystarczylo to do aktywacji ale gdy probowalem znalesc w tym polozeniu lepsze parametry jakosci to stracilem ja i do dzis nie uzyskalem nawet 1%. Sprobuje jeszcze metodą na słonce (po zmianie czasu to chyba o 11:58 trzeba ustawiac) ale to dopiero w sobote bo niestety w inne dni pracuje.

Jak to nie pomoze to wzywam w poniedzialek fachowca z miernikiem
 

myszorek3

New member
I ja dołączam do zdesperowanych uzytkowników (lub bardziej nieużytkownikow) enki. Umowa była podpisana po wielkich bólach w sobotę (5 dni temu) - a to system się zawieszał a to trzy razy wprowadzane były poprawne dane do komputera a wydruk bzdur, a to umowa nie chciała przejśc do głownego komputera przez półtorej doby. No i wreszcze montowanie anteny enki na balkonie - 2 dni chodziliśmy sami po balkonie i nic, tzn. siłła sygnału od 70 do 90% a jakośc 0% (sprawdzałam różne ustawienia w menu serwisowym). No i trzeba było wezwac fachowca z miernikiem - dzisiaj był już trzeci raz i ani drgnie. Monter - widac zna się na rzeczy - zmieniał konwerter, kabel na swój, dzisiaj nawet antenę na polsatowską - i dalej nic. Przyniósł nawet swój dekoder polsatu i pokazał, że działa na antenie enki jak i na tej jego. Stwierdził, że dekoder enki jest uszkodzony. Ustawił antenę i polecił wymienic dekoder (oczywiście wziął kasę). No to ja zadowolena, że mąż przywiózł nowy dekoder, pewni że zaraz wszystko ruszy - a tu znowu 0%. I co dajej? Pozostaje to oddac? W bloku sąsiedzi mają i cyfry i polsaty. A-ha monter wziął ten pierwszy dekoder do siebie do sprawdzenia czy u niego pójdzie - tylko przez ułamek sekundy coś innego się pokazało niż te dwa na zmianę denerwujace komunikaty (brak sygnału i wyszukiwanie listy kanałów). Dzisiaj znowu wziął ten drugi dekoder - zdążył już wysłac sms, że u niego działa.
Więc co to może byc - wszystko teraz jest sprawne, dobrze ustawione miernikiem na hot birda (zmieniony kabel, antena i konwerter na których polsat cyfrowy działa). Oczywiście były konsultacje z infolinią - dzisiaj 40 minut - nic odkrywczego nie wymyślili. Miałam dwie teorie na ten temat:
albo sprzęt uszkodzony (drugi z kolei - czyli może wadliwa seria z Karena w W-wie Wola Park) albo fachowiec jednak nie potrafi enki ustawic (mimo, że polsat na tym chodzi) ale teraz doszła mi trzecia teoria - chyba przy naszym balkonie jest czarna dziura dla enki - a balkon wychodzi mniej więcej na południe. Poradźcie co z tym fantem zrobic, czy jednak jakoś się da czy pozostaje to oddac?
Pozdrawiam.
 

SlawMax

New member
Jeśli mogę dodać swoje trzy grosze. Sam przeszedłem przez wymianę dwóch tunerów. Faktycznie były uwalone. Do tego jeszcze miałem problem z ustawieniem anteny. Tylko, że ja miałem siłę 100 i jakość 100, obraz widziałem ale się ciął. Po zmianie na trzeci tuner było lepiej ale jeszcze zacinania powstawały. Okazało się że konwerter zmiast w lewo (mniej więcej na 11-tą) był ustawiony w prawo (na 1-szą). Po przekręceniu w lewo sygnał poleciał mi na 40% ale od tego momentu wszystko mam już idealne.
Tak sobie teraz myślę, że może zerknijcie na konwerter, w którą stronę jest zwrócony. Mam wrażenie że samo ustawienia jakości było prostsze przy konwerterze w prawo, więc może najpierw spróbujcie przekręcić w prawo aby znaleźć najwyższą jakość, a potem w lewo aby zachować stabilność obrazu.

Aha pamiętajcie jeszcze o jednym. Skoro to już Wasz drugi tuner, przed ewentualną wymianą na trzeci, najpierw sprawdźcie czy pierwszy został już zdjęty z Waszego konta, ponieważ anulowanie może trwać do 7 dni. Inaczej nie wymienią Wam na trzeci.

Życzę wytrwałości. U mnie trwało to prawie 3 tygodnie.

Pzdr
 

EMEM

New member
myszorek3 napisał:
Miałam dwie teorie na ten temat:
albo sprzęt uszkodzony (drugi z kolei - czyli może wadliwa seria z Karena w W-wie Wola Park) albo fachowiec jednak nie potrafi enki ustawic (mimo, że polsat na tym chodzi) ale teraz doszła mi trzecia teoria - chyba przy naszym balkonie jest czarna dziura dla enki - a balkon wychodzi mniej więcej na południe. Poradźcie co z tym fantem zrobic, czy jednak jakoś się da czy pozostaje to oddac?
Pozdrawiam.

Teoria że fachowiec nie umie ustawic n-ki odpada, bo jak działa na polsacie to jest dobrze ustawione. Teoria o dziurze dla n-ki też odpada z tego samego powodu. Skoro fachowiec sprawdzil że drugi dekoder u niego działa to znaczy ze dekoder jest dobry. Moze trzeba jeszcze raz podłączyc i upewnic się że wiatr nie przesunął anteny.
 

myszorek3

New member
EMEM napisał:
T Moze trzeba jeszcze raz podłączyc i upewnic się że wiatr nie przesunął anteny.
Teoria o wietrze też odpada - wszystko jest mocno dokręcone - po zmianie dekodera na polsatowski - wszystko OK. Czy do enki jest dokładnie takie ustawienie co do polsatu? Jeszcze raz ma ten monter przyjechać w sobotę - podepniemy sie wtedy do anteny sąsiada - ma nieczynną po cyfrze.
Pozdrawiam.
 

majja

New member
podczas deszczu i wtaru...

na forum na stronie n wyczytałam ze anety podczas deszczu czy wiatru wychwytuja slabszy obraz i generalnie ze ludzie chca to reklamowac (nawet jak mieli instolowane przez fachowców) Mialam dzis zakupic zestaw ale teraz jestem w kropce... czy ktos jest zadowolony z "n" nawet podczas złej pogody ?
 

qbaneo

New member
Bzdura totalna wczoraj miałem taką ulewe i piździło tak wiatrem ze antene prawie wyrywało a jakosc spadła mi do 40-30 a przy tym da sie oglądac normalnie mam 50-60-70 i nie nazekam
 

wzorcu

New member
jakośc obrazu

Mam pytanie dość błahe i z innej beczki do osób związanych z instalowaniem anten.
Czy ustawienie konwretera wpływa w przpadku n-ki, CP czy też C+ (chodzi mi ogólnie o dekodery cyfrowe) na jakość obrazu? Moim zdaniem chyba nie bo obraz albo jest (1) albo go nie ma (0). Czy mam rację czy też się mylę.

Skąd moje pytanie. Dziś wymieniałem konwreter. Starego, wsyłużonego Alpsa 0,8dB (Twin) wymieniłem na Golden'a 0,2 dB (Quad), z myślą o kupnie n-box recoredera oczywiście. Po wymianie, w moim odczuciu (pewnie subiektywnym) obraz jest jakby troche bardziej spiksleowany. Dodam że siła sygnału na mediasacie C+ (dekodera n-ki jeszcze nie mam) jest na ok 4,7.

Drodzy forumowicze czy potwierdzacie, że przy tej sile sygnału to nie ma związku, ami się tylko "wydaje" że mam gorszy obraz?
 

Siemanh

New member
Za slaba antena???POMOCY

Witam. Wczoraj zakupilem w MM w Krk N-ke. dzisiaj ja podlaczylem, landie pociagnalem kabelki po domu i podlanczam a tu PADAKA...:( jakosc sygnaly 0. polaczenie z antena dziala bo mam 91%. dzwonilem na infolinie n i babki powiedzialy ze trzeba regulowac do skutku...to ja glupi 3 godziny regulowalem i nic nawet 1 % nie mialem:( pojechalem wymienic antene do MM wymienili mi i dalej to samo... jakas paranoja! mieszkam 10 pietrowym bloku na 7 pietrze przez soba jakies 50metrow mam taki sam blok...sasiedzi maja satelity i jakos u nich chodzi a u mnie jakos nie chce:( prosze o pomoc!!! moze pomoze wieksza antena??? i jeszcze jedno jak ktos wie to niech mi napisze czy jest mozliwosc oddania anteny do sklepu zeby kase zwrocili za to badziewie:) pozdrawiam
 

Brock_20

New member
ustawienie anteny do n

Witam ,tez mialem duze problemy z ustawieniem anteny na n ale:
Poszedlem za rade jednego z forumowiczow i pozyczylem dekoder cyfry + -rezultat :nici poprosilem o pomoc kumpla i w 30 min mialem ustwiana n po 5 dniach meczarni.Ale po koleji : przedewszystkim nalezy ustawic kat anteny -dla Lodzi jest to okolo 32 stopni potem podlaczamy dekoder n i ustawiamy menu serwisowe czyli zolty 7,2,8 paski sila sygnalu i jakosc sygnalu.Nastepnie ustawiamy antene wstepnie na poludnie i delikatnie przesywamy od lewej do prawej do momentu zlapania jakiejkolwiek jakosci. Nastepnie bardzo delikatnie przesuwamy antene (prawo-lewo) aby zwiekszyc jakosc sygnalu.Ewentualnie przekrecamy konwerter prawo lewo badz tez nieznacznie regulujemy kat anteny. Reasumujac najwazniejsze w ustawianiu anteny jest to aby kat anteny byl poprawnie ustawiony.
Obecnie mam 95% sily sygnalu i 89-92% jakosc sygnalu

Dodam ze mam antene i konwerter N.

Pozdrawiam
Brock_20
 

chocio

New member
qbaneo napisał:
Bzdura totalna wczoraj miałem taką ulewe i piździło tak wiatrem ze antene prawie wyrywało a jakosc spadła mi do 40-30 a przy tym da sie oglądac normalnie mam 50-60-70 i nie nazekam
Co to znaczy "przy tym da sie oglądac"?
Widać jakiekolwiek pogorszenie, przerywanie sygnału?
Jaki jest minimalny poziom jakości sygnału, przy którym nie występują jakiekolwiek negatywne efekty?
 

Siemanh

New member
po 2 dniach ustawniania nki przyszedl "fachowiec" i ustawil w 30min. sile mam ok 80% a jakos miedzy 40-46 i jest ok obraz ok i dzwiek tez. czasem zanika ale to nie tylko u mnie z tego co czytalem na forum.pozdrawiam
 
Do góry