MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli nie bez powodu przyjmuje sie minimum 50 cm odleglosci od scian (w warunkach domowych, bo w dedykowanych salonach to i metr za mało)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie też zależy od wielkości kolumn, bo w moim przypadku jak bym miał wysunąć te 50cm + doliczyć głębokość kolumny, to chyba zestaw by stał na 1/3 długości pokoju:) Jak bym się wtedy dobrze wyciągnął na kanapie, to mółbym nogi sobie położyć na kolumnie:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pewnie, ze tak. U mnie tez nie stoją zgodnie z teorią, ale kompromisem miedzy wygoda i akustyką, jest very goodnie ;)
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
ok w koncu dostalem swoje audio :)
podlaczone mam na razie 3 przednie glosniki, bo stojaki jeszcze do satelit nie dotarly.
Jak sprawa wyglada z wygrzewaniem kolumn?
Gosciu z sklepu mowil, aby nie sluchac za glosno, tylko bardziej niskich, srednich poziomach glosnosci. Niby do 100 lub 300h teraz nie pamietam ile mowil.

Czy gosciu mowil prawde?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie wiem jak to jest z tym czy nie można głośno, bardzo głośno to i tak się nie da słuchać hehe, ja tam czasami rozwaliłem bardzo głośno i nic się nie stało, wiem jedno po wygrzaniu kolumny grają lepiej u mnie trwało to coś pół roku
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
ale po tym pol roku byl nagle taki bum i zaraz lepsza jakosc, czy stopniowo bylo slychac ta roznice?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
stopniowo były momenty w tym okresie że bas był raz lepszy raz gorszy, podobnie jak by chłopak przechodził mutacje hehe. Nie wiem czy tak u wszystkich i na wszystkich kolumnach jest zauważalne, ale ja u siebie to zaobserwowałem i z tego co wyczytałem jest to normalny objaw:)
 

fenix79

Member
A jaką macie odległość między jedną a drugą kolumną? Ja mam 150 cm i pewnie jeszcze jakbym zwiększył to miałbym szerszą scenę w stereo no ale chyba i tak nie jest źle a póki co miejsca brak.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli chodzi o wygrzewanie to nie zaleca sie robic tego na wysokich poziomach glosnosci. Z czasem bywa roznie, jest on zalezny od samych kolumn, rodzajow "resorow" glosnikow, ale rowniez od tego jakiej muzy sluchasz (ciezkim metalem napewno wygrzejesz szybciej niz ariami operowymi) i od tego ile dziennie sluchaz, jednym wygrzeją sie za tydzien, jesli sluchają 24h, innym po pol roku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
150cm to troszke malo, zalezy jaka przyjmiesz odleglosc przy odlsuchu. Ja mam 120cm na biurku przy komputerze i jest fajna scena, ale jak nie ma miejsca to coz zrobic. Kiedys mialem pokoj 2m i potezne kolumny bo bokach i tez sie zylo, fakt ze scena troche na tym tracila.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie ma konkretnej recepty na rozstawienie kolumn. U mnie na 15 mkw stoją oddalone od siebie ok 2m. Ja mam pokój w kształcie prostokąta.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Temat jest bardzo rozlegly, czesto bagatelizowany. Zly dobor kolumn do pomieszczenia, zle ustawienie, skrecenie w odpowiednim kierunku, odleglosc od scian, miejsce odsluchu itp. Najlepszy zestaw polegnie w pomieszczeniu w ktorym nie uzyskami fali akustycznej. Dla mnie to sa podstawy - bardzo istotne, testowane na sobie. Sporo tez publikacji na ten temat. Dyskusja na osobny watek.
 

Jacekartur

New member
A jaką macie odległość między jedną a drugą kolumną? Ja mam 150 cm i pewnie jeszcze jakbym zwiększył to miałbym szerszą scenę w stereo no ale chyba i tak nie jest źle a póki co miejsca brak.
Witam,u mnie moje bx6 stoją 50cm od tylnej sciany,50cm od bocznej ściany,a rozstaw miedzy nimi wynosi 260 cm.Są lekko zwrócone do siebie. W moim przypadku wyrazna poprawe w brzmieniu basu usłyszałem po około pół roku.Teraz brzmią fenomenalnie i po roku słuchania nadal robią na mnie duże wrażenie,kiedy wracam z pracy i włączam sprzęt.:wink:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja posiadam znacznie słabsze MR6 i nadal jestem nimi podjarany a iem że w większym pomieszczeniu gdzie będą stały od ściany dalej będzie jeszcze lepiej:).
armanig zgadzam się z Tobą w 100%:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
W niedziele?, czy Bóg Cię nie opuścił hehe :D;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Słuchaj, czasami facet ma tylko niedzielę dla siebie:) W sobotę jak mi kobieta listę zakupów wywali, to jestem w domu po południu. Ale jakoś nad tym nie ubolewam. Przynajmniej się wyjdzie do ludzi. ...Żartowałem z tym kuciem. Jak teraz jest dzieciak to 3 pokoje się przydadzą:), chociaż zamiast 15 mkw przydałoby się ze 25 mkw. Całkiem inaczej dźwięk się rozchodzi. Ale to wymuszałoby wymianę kolumn, a nie chce mi się znowu wystawiać na aukcję i tracić na sprzedaży.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem coś o tym hehe :) i tylko się zaśmiałem z tą niedzielą, sam wielokrotnie robiłem pewne rzeczy w pokoju, niedziela jest często jedynym wolnym dniem w tygodniu hehe:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry