MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie mam ani kolekcji cd audio ani dvd ani do blu-ray, ale od kupna planuję kompletować nałogowo cd, a blu-ray to tak bardziej przyszłościowo, bo wiadomo, że czasem może jakiś film tam w postaci dvd wrzucę, a może i blu-ray.

To może kup blu-ray z lepsza sekcją audio jak choćby Oppo ,albo coś tańszego Philips BDP 9600/9700 ,Panasonic DMP 700/770
 

harlesden

New member
Philips bdp9600 ok 1800 zł
To chyba lepiej teraz tani bluray za np 300 zł, a jak zabraknie z czasem tego czegoś podczas odsłuchu, to wtedy jakiś odtwarzacz za 1500 zł i cena ta sama wyjdzie łącznie, a chyba sensowniej.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do tej pory z komputera i na creative 5.1 pod kompa podłączanego. Też nie będę wspominał skąd muzyka :) także jakość mp3 na tym "sprzęcie" delikatnie mówiąc - bez rewelacji.

Także ja nawet jeszcze nie raczkuję w audio ;-)
W tym co kupuję, to jak dla mnie pewnie pominę etapy raczkowania i będę od razu chodził lub nawet biegał...:D

Nawet te mp3 zagrają lepiej za zakupionym przez Ciebie sprzęcie. Tylko dobrze by było jakbyś miał chociaż 320 kbps. Dlatego sugeruje na początek blu bo czułem, że na początku będą mp3. Przecież czegoś trzeba słuchać. Kupisz odtwarzacz CD i kupisz na początek 2-3 płyty i będziesz słuchał w kółko? Płyty swoje kosztują. Oczywiście namawiam do zakupu, ale zanim trochę uzbierasz sporo czasu minie. Wiem bo sam to przechodziłem i nadal przechodzę. Są jeszcze dziesiątki płyt, które chciałbym mieć w swojej kolekcji. Ta cały czas się powiększa, ale to trwa.
 

harlesden

New member
Przy tych pionkach to DAC jest lepszy niż w moim wzmacniaczu?
Kolega Bipo pisał mi, że w tych tanich bd można z nich zrobić sprzęt do odczytu cd (podłączając go kablem optycznym do wzmacniacza), a korzystać z DAC we wzmacniaczu.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A te tanie to mają? Nie śledzę teraz rynku blu. Mój Panas ma tylko cyfrowe.

Jeżeli blu-ray ma wbudowane dekodery to analogowe wyjścia będzie mieć .Kiedyś miałem BD Sony to miał wyjścia analogowe stereo i 5.1 ,mój stary DVD Philipsa też tak miał ,z tym że w przypadku Philipsa sam producent zalecał w przypadku stereo używać gniazd front L/P z wyjścia 5.1 (a nie stereo) chodziło prawdopodobnie o to że sygnał przechodził przez kość Crystala i następowała poprawa dźwięku szczególnie pod względem rozdzielczości i stereofonii - to tylko taka ciekawostka
 

harlesden

New member
Rozumiem, że dla mnie (laika audio) powinien być wystarczający i zagra lepiej niż Blu w cenie powiedzmy 500-700 za nowy?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Na początek dobry wybór, a kiedyś jak zacznie ci czegoś brakować, to możesz szukać, dużo nie kosztuje, więc przy ewentualnej odsprzedaży nie stracisz ;)
 

harlesden

New member
Okazało się, że jest błąd na olx i ten odtwarzacz cd jest z Krakowa, czyli 350km ode mnie, więc sobie darowałem :)
Nowy Denon DCD+520AE kosztuje na al.eg.o 799zł. Do Świąt nie zdążę nabyć używki, więc pewnie posłucham z Blu który kupię - jakiegoś taniego.

Ma ktoś na sprzedaż odtwarzacz cd w kolorze czarnym? Priv
 
Ostatnia edycja:

Trinity

New member
Fajny wątek,.. poczytałem bo myslę o wymianie BX5 na BX6. Ale zastanawiam się jeszcze nad RX8. Można je uzywane gdzieś nabyć ale i tak ok. 1.500,- drożej niż nowe BX6. Konstrukcyjnie to podobne kolumny ( układ głośników ). Czy różnica w graniu jest warta tej dopłaty ?
 
Do góry