MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

Valdez_555

New member
Generalnie Harman nie interesuje mnie wcale, to był tylko sprzęt porównawczy jak ma się plastik do drewna właściwie płyty, i niema się :D. Więc decyzja zapadła co do głośników, waham się co do amplitunera bo budżet ograniczony, a dobrych kabli za friko nie dostanę. Myślę że może jeszcze model Marantz NR1601 starszy trochę i 5.1 w zupełności mi starczy, bo i tak na razie zakupię tylko fronty. Bardzo by mi spasował któryś z tych modeli Marantza bo są gabarytowo niewielkie Yamaha RX-V471 jest większa no i nie wiem jak Marantz zagra bo odsłuch był właśnie na sprzęcie Yamahy, ale podejrzewam że lepiej. Pomóżcie bo mam straszny kocioł w głowie.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Skunek83

New member
Ostatnio czytałem test i Marantz NR1602 przy obciążeniu 5 końcówek dysponuje mocą zaledwie 30 wat na kanał przy 8 om tak że nie zaszalejesz z wyborem kolumn
Jak by były tylko frontowe to 55 wat i wtedy Bx5 jak najbardziej
Pozdrawiam
 

don111

Banned
I jeszcze jedna rzecz, ale to są moje odczucia i ktoś oczywiście może się z tym nie zgadzać: do napędzania BX6 wcale nie potrzeba wzmacniacza z pułapu cenowego tych głośników.
Mój niski model Yamaha KD przełączony w tryb "2CH STEREO" wcale nie gra gorzej niż wzmacniacze z obecnego przedziału do 2 tys zł. zarówno te stereo jak i KD.
Teraz nie poptrzebuję załączać żadnych ulepszaczy, wszystkie tony mam ustawione na "0" i dzwięk jest soczysty w całym paśmie.
Wcześniej nie wiedziałem, że tak przyjemnie słucha się jazzu. A ten kontrabas .........:D
z pierwszym zdaniem się zgodzę, te kolumny (choć piszę nt BX6 w tym momencie, nie BX5) nie różnicują tak bardzo wzmacniaczy jak większość innych, jednak bez przesady z tą Yamahą... druga sprawa że zbyt wielu dobrych tych wzmacniaczy do 2k (z nowych) faktycznie nie ma
 

Valdez_555

New member
Ostatnio czytałem test i Marantz NR1602 przy obciążeniu 5 końcówek dysponuje mocą zaledwie 30 wat na kanał przy 8 om tak że nie zaszalejesz z wyborem kolumn
Jak by były tylko frontowe to 55 wat i wtedy Bx5 jak najbardziej
Pozdrawiam

W przyszłości mam zamiar rozbudować o głośnik centralny i statelity więc może być kłopot z tego co piszesz. Może ktoś ma ten amplituner i podzieli się swoim doświadczeniem bo jeśli nie to jak nie będą mieli w sklepie do odsłuchu, to jednak zostanę przy ampli Yamahy bo grał zacnie z MA BX5.
 

aba107

New member
z pierwszym zdaniem się zgodzę, te kolumny (choć piszę nt BX6 w tym momencie, nie BX5) nie różnicują tak bardzo wzmacniaczy jak większość innych, jednak bez przesady z tą Yamahą... druga sprawa że zbyt wielu dobrych tych wzmacniaczy do 2k (z nowych) faktycznie nie ma

Być może jeszcze w tym roku uda mi się napędzić BX6'tki Nad'em C325BEE w moim mieszkaniu.
Wówczas będę mógł realnie porównać jak wypada Yamaha.
Sam jestem bardzo ciekaw jak to zagra w moim pomieszczeniu ok. 26m2 i czy będzie "namacalna" różnica w dźwięku.
 

aba107

New member
Być może jeszcze w tym roku uda mi się napędzić BX6'tki Nad'em C325BEE w moim mieszkaniu.
Wówczas będę mógł realnie porównać jak wypada Yamaha.
Sam jestem bardzo ciekaw jak to zagra w moim pomieszczeniu ok. 26m2 i czy będzie "namacalna" różnica w dźwięku.

No i podłączyłem NAD C325BEE i YAMAHA RX-V457 do MA BX6. Kolumienki podpięte są do obu wzmacniaczy poprzez układ przekaźnika, który jest sterowany wyjściem "12V Trigger Output" z NAD'a, dzięki czemu siedząc na kanapie mogę szybko pilotem przełączać głośniki między wzmacniaczami.

Jakie wrażenia z odsłuchu ???
Powiem krótko: "Stawiam piwo temu kto bez zastanowienia wskaże, który wzmacniacz gra w danym momencie"

Mam zamiar zaprosić jeszcze kilku znajomych, może oni wyłapią wyraźną różnicę. Jak dla mnie mity o wyższości wzmacniaczy stereo nad wzmacniaczami KD z podobnego przedziału cenowego są lekko przesadzone.
Uważam, że w większym stopniu na jakość dźwięku mają wpływ właśnie kolumny głośnikowe a wzmacniacz to tylko rzecz gustu.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

szakul4

New member
Był bym wdzieczny za Waszą opinie, bo w tej kwestii nie ma mi kto doradzic. Mam do wyboru pod HK AVR 265 lub 365 : Elac-i 68.2 za super promocyjną cenę 999zl a w sklepach internetowych najtaniej mozna je kupic za 1500/szt, Monitor Audio seria bronze BX6 za ok 1500/szt lub wyższa, lepiej wykonana, piekniejsza (czern lub biel fortepianowa) seria Silver RX6 za 2500/szt. Elac-i słyszałem tylko w MM wiec nie słyszałem;-) ale wydały się bardziej interesujace niz JBL o ktorych najpierw myślałem. BX6 są genialne zagraly najlepiej z tych co słuchałem w studiu odsłuchowym i praktycznie miałem je brac. RX6 mam dopiero odsluchiwac liczac ze zagraja jeszcze lepiej niz BX bo to wyższy model a wyglądają (co dla mnie tez ważne) znacznie lepiej.
Ponieważ już mnie skręca by kupić nowe zabaweczki;-) bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo Wam dziękuje!
 

kwasior21

New member
Odpowiedz jest prosta.Kup te , ktore zagrly najlepiej wedlug Ciebie .... przeskok jakosciowy pomiedzy bx6 a rx6 nie jest az tak wielki ... Moim zdaniem nie warto doplacac do rx6 ....

Pozdrawiam.
 

szakul4

New member
Odpowiedz jest prosta.Kup te , ktore zagrly najlepiej wedlug Ciebie .... przeskok jakosciowy pomiedzy bx6 a rx6 nie jest az tak wielki ... Moim zdaniem nie warto doplacac do rx6 ....

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź. Dziś słuchałem RX6 i zrozumiałem, że nie mogę ich porównywać z BX6. Mimo że to niższy model BX6 pasują mi bardziej. w RX6 może przez ich mniejszy rozmiar, nie udało się osiągnąć takiej sceny muzycznej i ich charakterystyka mniej mi się podobała. Uświadomiono mnie że odpowiednikiem BX6 w serii silver jest RX8 na które budżetu na pewno nie starczy, wiec nawet nie chce na nie patrzyć;-).
Jak już wspomniałem myślałem o serii Silver ze względu na stanowczo ładniejsze wykonanie i opcje w drewnie fortepianowym ale cóż. W tej sytuacji chyba podjąłem decyzje. Wybrany zestaw to HK AVR 365 i Monitor Audio BX6, BX central oraz BXFX za ok 7000-7400 po rabatach.
Co myślicie? Ja mam wrażenie że w tym budżecie trudno będzie znaleźć coś lepszego.
Jeszcze jedno pytanie;-) Czy ktoś wie coś o różnicach poza tymi widocznymi (dodatkowe HDMI i 15W więcej) w Harmanie AVR 265 a AVR 365. W sklepie dostałem informacje że elektronika w 365 jest zupełnie inna i na pewno warto dołożyć 500zł do wyższego modeli. Był bym wdzięczny za komentarz.
Pozdrawiam i z góry dziękuje!
 

Raul1975

New member
3 miesiące temu kupiłem RX 8 + RX FX oraz HK AVR 460, niestety mimo zakupu w systemie ratalnym nie wystarczyło na centralny. Do muzyki jest OK niestety do filmów bez centralnego ani rusz. Mam teraz 3 warianty:
a) kupić używkę na Allegro w okolicy 150 zł innej firmy i dozbierać kasy
b) zejść z centralnym do serii BX
c) zbierać kasę i jednak kupić za rok RX center
Każda opcja ma swoje plusy i minusy. zastanawiam się tylko czy jest sens dać tyle kasy za RX center tylko dla utrzymania zestawu z jednej serii i pewnie tylko odrobinę lepszego dźwięku w dialogach.
Co zrobilibyście na moim miejscu?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wybrany zestaw to HK AVR 365 i Monitor Audio BX6, BX central oraz BXFX za ok 7000-7400 po rabatach.
Co myślicie? Ja mam wrażenie że w tym budżecie trudno będzie znaleźć coś lepszego.
Jeszcze jedno pytanie;-) Czy ktoś wie coś o różnicach poza tymi widocznymi (dodatkowe HDMI i 15W więcej) w Harmanie AVR 265 a AVR 365. W sklepie dostałem informacje że elektronika w 365 jest zupełnie inna i na pewno warto dołożyć 500zł do wyższego modeli. Był bym wdzięczny za komentarz.
Pozdrawiam i z góry dziękuje!
Warto dołożyć do AVR365 to prawda, z ceną można jeszcze powalczyć, pisz na priv i działamy.

3 miesiące temu kupiłem RX 8 + RX FX oraz HK AVR 460, niestety mimo zakupu w systemie ratalnym nie wystarczyło na centralny. Do muzyki jest OK niestety do filmów bez centralnego ani rusz. Mam teraz 3 warianty:
a) kupić używkę na Allegro w okolicy 150 zł innej firmy i dozbierać kasy
b) zejść z centralnym do serii BX
c) zbierać kasę i jednak kupić za rok RX center
Każda opcja ma swoje plusy i minusy. zastanawiam się tylko czy jest sens dać tyle kasy za RX center tylko dla utrzymania zestawu z jednej serii i pewnie tylko odrobinę lepszego dźwięku w dialogach.
Co zrobilibyście na moim miejscu?
Dozbieraj do RXC to świetny centralny.
 

Raul1975

New member
blackninja, dzięki za info! Po analizie budżetu domowego to może coś na raty jeszcze da się z portfela wycisnąć ;-)
Pytanie też mam dot. subwoofera. RXW-12 to koszt ok 4,5 tyś (na ceneo).
Po lekturze tematu zastanawiam się nad chwalonym Velodyne CHT-10Q (2,8 tyś) lub coś z stajni firmy Rel.
Obie firmy to jednak okolica połowy tego co RXW-12 więc zastanawiam się czy warto dać za MA 4 tyś. zł?
 

kampers

Member
Ja wlasnie stoje terz przed wyborem suba, mysle nad Velodyne EQ-MAX12 lub Retl T9. kwota ponad 3 tys za oba :D , nie sluchalem jeszcze ale z lektury wyszloz e oba sa dobre :p i malo tego zastanawia mnie jedno Rel T9 jest dobry ma 300RMS ale ma 10" membrane Velodyne ma 12" i tez ale ma 225RMS :> swojego czasu naglosnienia samochodu mialem suba 15" to robi miazge (mowimy o lepszej klasie sprzetu) i wydaje mi sie ze srednica suba tez ma znaczenie:> moze REL R-328 ale to kollo 4 tys :p
Czekamy na odp wysluchanych forumowiczow :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry