MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

pankracy83

New member
Jaki model Dali słuchałeś ??? Bo właśnie w przyszłym tygodniu mam odsłuch i dużo się po nich spodziewam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Olkar

New member
Dali icon 6. Pozniej kumpel oddal je bratu, teraz graja podobno z NADem, jego zdaniem gra to duzo lepiej niz u niego. Twierdzi, ze z NADem z basem jest lepiej. Jak mial je u siebie to tez mu brakowalo basu.

Pozniej jeszcze u innego kumpla Dali concept 6 ale tutaj to ciezko stwierdzic, bo jak na razie u niego graja z amplitunerem kina domowego, jakims Denonem, wiec szalu nie ma.
Ostatnio mi mowil, ze pojechal do jakiegos kolesia z tymi kolumnami, podlaczyli pod jakis wzmac. stereo chyba tez denona i mowil, ze bylo ekstra, ale to tez mogla byc kwestia pomieszczenia, bo u niego jest aneks z pokojem i kolumny tez sa srednio rozstawione. Tamten koles ma klipsch synergy F2, mowil, ze jednak bas w tych klipschach mocniejszy, ale ponoc troszke rozlazly momentami.

Jak lubisz bas to ne pewno nie sa dobre kolumny ;)
 

pankracy83

New member
Zobaczymy jak to podłączą do Cambridge Audio... bo z tym to ma grać... Ale trochę załamka bo już myślałem, że to będzie to :) A to już druga taka opinia niestety o tych kolumnach. To przecież wyższa klasa niż BX6 a tu zaraz usłyszę, że BX lepsze :)
 

Olkar

New member
A może one nie były z serii Mk2 ???

To byly te. Pamietam, ze kumpel placil za nie 5 tys. Na pewno sa super wykonane. Ogolnie bardzo ladne kolumny.

W sumie sluchalo ich kilka osob i wszyscy mielismy takie odczucia, zreszta potem kolega z zacieciem audiofilskim tez :) Ja audiofilem nie jestem, ale wiem jakiego dzwieku szukam, na pewno to nie jest dzwiek Dali :) Nie wiem moze w polaczeniu z innym wzmacniaczem bedzie inaczej.

Super szczegoly, fajna sepracja, ale ze sprzetem jaki mial kumpel gralo to sucho jak dla mnie, ale tez zdecydowanie zalezy jakiej muzyki sluchasz.

Jak juz posluchasz to podziel sie wrazeniami. Opinie "smiertelnikow" jakos bardziej mnie przekonuja niz audiofili :)
 

pankracy83

New member
Poprosiłem o odsłuch BX6 i właśnie Dali Ikon 6 Mk2. Się gość zdziwił bo mówi, że to dwa światy... Zobaczymy. Ja bym chciał usłyszeć, że te Dali rzeczywiście grają lepiej skoro dużo droższe albo właśnie sam stwierdzić, że grają "profesjonalnie" ale nie tego szukam :)
 

mrosi

Member
Kurde.... A ja muszę czekać żeby rozpakować moje BX-y.... Dopóki nie sprzedam starych kolumn nie mam się gdzie pomieścić. A jak ktoś tak pisze o 6-tkach, to aż mnie nosi....;)
 

yahooo8

New member
Ja dziś właśnie te kolumny zamówiłem wraz z BX2 oraz BXc. Co do BX6 dziś odsłuchałem ich i musze powiedziec ze wrazenie bardzo pozytywne, graja cieplo wszystko naturalnie rownomiernie nic sie nie wybijało, ladnie czysto naprawde bardzo fajna sprawa. Sluchalem na AVR 265 ustawionym wszystko na 0 i troszke basu jednak brakowalo, ale jako ze HK sobie naprawde fajnie radzi z tymi kolumnami to wystarczylo troche podbic basy i brzmialo naprawde swietnie, o dziwo slyszalem ze sobie kiepsko radzi z mocniejsza muza dlatego dodatkowo na odsluch wzialem sobie metallice i po podbiciu basow troszke mocniej bylo naprawde swietnie, natomiast w jazzie itp radza sobie super, bardzo fajna scena.

Czekam na zestaw a bedzie gral u mnie z Harmanem AVR 365
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam,o kurde a myślałem że black ma najtaniej,a tu proszę jeszcze taniej kolega wyrwał,ale to kwestia negocjacji.A co do MA BX6 to oczywiście że grają super ,byłem na odsłuchu bo miałem dylemat,Klipsch rf 62II lub BX6 ,tylko że ja mam pokój 26m2 i słucham muzy klubowej ,słucham też polskich wykonawców z lat 80-tych-90-tych,sporo italo disco i mi potrzeba była większego basu,po odsłuchu na HK3490 bo jego kupiłem wcześniej nie miałem wątpliwości że Klipsch to jest to czego szukałem,MA bx6 grają inaczej,cieplej,może bardziej z detalami,ale bas na pewno nie jest porównywalny do Klipsch 62,byłem z 3 osobami i wszyscy stwierdzili że bas jest piękny w Klipsch,a poza tym to zależy kto czego słucha,i przede wszystkim na odsłuchy nie zabierajcie płyt mp3,a nawet cd wypalanych na kompie,to totalna pomyłka,a wiem że niektórzy tak robili,tylko płytki oryginalne-wtedy wszystko można wyłapać co na ścieżce jest zapisane,ja jestem zadowolony z zestawu HK 3490+HD980+KLIPSCH RF62II -może żaden wypas ale mi i moim domownikom bardzo odbiór się podoba,pozdro
 

jarzombek

New member
Witam.
Ja swego czasu (luty br) zakupiłem zestaw MA M6+MCenter+M1+MSW-10. Teraz jak czytam to żałuję, że poskąpiłem na BX bo o nich też myślałem. Moje eM-ki grają ładnie czysto, ale bas niestety twardy. Suba trudno ustawić, albo go mało słychać, albo buczy. A może źle ustawiłem? Gra to na Onkyo 608 na automatycznych ustawieniach korektora.
Zakup - na gorąco, bez wcześniejszego odsłuchu.
 

don111

Banned
twardy bas zależy często od akustyki pomieszczenia, np goła podłoga, płytki, panele albo brak dywanu temu sprzyjają
równie ważne jest ustawienie kolumn, odstawienie od ścian, rogów pokoju... na koniec zostają podkładki pod kolumny, kolce czy gumki, podstawy granitowe itd - wszystko ma słyszalny wpływ na bas :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W/w maja wpływ na średnie i wysokie. Bas to kształt pomieszczenia i rodzaj materiały z jakiego mamy wykonane ściany. Spróbuj je trochę odstawić od ściany i posłuchaj.
 

don111

Banned
podłoga (wytłumienie) na pewno ma duży wpływ na bas, przerabiałem to u siebie :)
na ścianach porozwieszać jak najwięcej przeszkadzajek/rozpraszaczy dźwięku, im bardziej gołe ściany tym większy pogłos, przestrzenność, krzykliwość na górze
 

aba107

New member
Nie wiem czy wyniknie tu burzliwa dyskusja, z racji tego, ze aby dyskutowac, to musza byc co najmniej 2 strony, za i przeciw. Obawiam się, ze przeciw nie będzie wielu ;)
Miałem okazję posłuchać tych kolumn dość długo na jednym z odsłuchów.

Na początek cos mniej waznego czyli wygląd. Bardzo dobra jakosć wykonania, przewyższająca polecane inne konkurencje na tym forum. Ciekawy patent z maskownicą na magnesy. Pewne elementy zapozyczone z wyższej klasy RX. Nie słuchałem RX, ale experci twierdzą, ze nie warto dopłacać za RX, Bo BX grają równie dobrze.

Odnosnie odsłuchu. Do dziś jestem w nich zakochany. Dla mnie to glosniki o co najmniej o klase wyżej od JBL ES80 , Klipsch F2, Dali Concept 6, Wharfedale 10.7, Kef C7, Canton GLE 470. Są szalenie melodyjne, grają wg mnie w miarę równowmiernie w całym pasmie. Basu maja mniej niż typówki do kina, czyli np. JBL ale nie brakuje go absolutnie. Dają niesamowitą przestrzeń, scenę. Wokale są tam gdzie mają być, a dźwiek odrywa się od głośników i wypełnia całą przestrzeń pomieszcznia. Wg mnie to najlepsze głosniki ze wszsytkich wyzej przeze mnie wymienionych, ale tez nieco droższe. Słuchanie muzyki na nich to czysta przyjemność, nie męczące. Słuchałem ich na sprzecie do kina czyli Onkyo 608, a co dopiero gdyby podłączyć je do ampka stereo :) Mysle, ze dopiero od nich wzwyż mozna mówić o niskiej klasie audiofilskiej.

Nie jestem znawcą, specjalistą czy sprzedawcą. Poprostu Takie sa moje wrażenia po odsłuchu. Szczerze polecam. Grunt to odsłuch.

Ja ze swojej strony mogę tylko potwierdzić to co napisał "krzysztofradio" dokładnie "wyjął" mi to z ust co chiałbym napisać na ich temat.
Ta scena i przestrzeń - to naprawdę słychać. Mam je dopiero od wczoraj i zachochałem się w nich od pierwszego usłyszenia ;-)
Do sklepu wybrałem sie z zamiarem odsłuchu nowej serii MR6, ale po przełączeniu na BX6 to było takie wrażenie jakby została zdjęta przed nami jakaś niewidzialna kurtyna. Otwiera się scena i dźwięk zaczyna wypełniać całe pomieszczenie. Niestety na MR6 tego nie ma, więc nie żałujcie dopłaty do BX6, takiego sprzętu nie kupuje się na rok czy 2.
I jeszcze jedna rzecz, ale to są moje odczucia i ktoś oczywiście może się z tym nie zgadzać: do napędzania BX6 wcale nie potrzeba wzmacniacza z pułapu cenowego tych głośników.
Mój niski model Yamaha KD przełączony w tryb "2CH STEREO" wcale nie gra gorzej niż wzmacniacze z obecnego przedziału do 2 tys zł. zarówno te stereo jak i KD.
Teraz nie poptrzebuję załączać żadnych ulepszaczy, wszystkie tony mam ustawione na "0" i dzwięk jest soczysty w całym paśmie.
Wcześniej nie wiedziałem, że tak przyjemnie słucha się jazzu. A ten kontrabas .........:D
 
Ostatnia edycja:

Valdez_555

New member
Witam to może ja rozszerzę wątek rodzinny o fronty BX5 od Monitor Audio, bo noszę się z zamiarem kupna nie jestem jakimś wielkim znawcą tematu sprzętu na razie się uczę ;P. Otóż chcę kupić sprzęt do domu w granicy 4000 pln miałby to być amplituner i głośniki przednie reszta w przyszłości, pokój to 20m2 i sporo mebli, ale niema tragedii,TV Samsung LE46 C650 do słuchania muzyki stare DVD Pioneera, a do filmów PS3 na razie musi starczyć. Natrafiłem na fachowy sklep zaproponowali mi konkretny sprzęt i umówiliśmy się na odsłuch. Żona uparła się na plastikowy zestaw Samsunga D5550 to trzeba było coś przygotować do porównania sprzęt Harman Kardon BDS 800, moje preferencje to był amplituner niższej serii Yamaha RX-V471 i głośniki Monitor Audio BX5. Nie będę opisywał całości ale wygrała moja koncepcja HK odpadł w przedbiegach, głośniki MA dawały miodek na uszy brzmienie coś pięknego. I tu moje pytanie a zarazem dylemat bo spoglądam jeszcze w stronę amplitunera Marantz NR1602 za trochę więcej niż 4000 pln za komplet, chcę się po prostu poradzić czy zostać przy sprzęcie Yamahy czy wybrać Marantza, bo nie wiem jak zagra nie słuchałem go. Głośniki bez zmian bardzo nam z żoną spasowały niewielkie wymiary kolor spasowany do mebli wykonanie no i dźwięk. Proszę o pomoc z góry wielkie dzięki.
 
Do góry