MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

gospelyo

New member
Załozyłem ten temac z ciekawosci jakie są wasze opinie na temat wyżej wymienionych kolumn Monitora,
niech odpowiedzą tylko ci którzy mieli z nimi do czynienia, słuchali ich i podzielą sie ze mną swoimi spostrzeżeniami


Prosze o opinie.... i ewentualne porady dotyczace okablowania do nich


POZDRAWIAM!!!!!!!

Dawać mi tutaj z bużliwą dyskusją ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy wyniknie tu burzliwa dyskusja, z racji tego, ze aby dyskutowac, to musza byc co najmniej 2 strony, za i przeciw. Obawiam się, ze przeciw nie będzie wielu ;)
Miałem okazję posłuchać tych kolumn dość długo na jednym z odsłuchów.

Na początek cos mniej waznego czyli wygląd. Bardzo dobra jakosć wykonania, przewyższająca polecane inne konkurencje na tym forum. Ciekawy patent z maskownicą na magnesy. Pewne elementy zapozyczone z wyższej klasy RX. Nie słuchałem RX, ale experci twierdzą, ze nie warto dopłacać za RX, Bo BX grają równie dobrze.

Odnosnie odsłuchu. Do dziś jestem w nich zakochany. Dla mnie to glosniki o co najmniej o klase wyżej od JBL ES80 , Klipsch F2, Dali Concept 6, Wharfedale 10.7, Kef C7, Canton GLE 470. Są szalenie melodyjne, grają wg mnie w miarę równowmiernie w całym pasmie. Basu maja mniej niż typówki do kina, czyli np. JBL ale nie brakuje go absolutnie. Dają niesamowitą przestrzeń, scenę. Wokale są tam gdzie mają być, a dźwiek odrywa się od głośników i wypełnia całą przestrzeń pomieszcznia. Wg mnie to najlepsze głosniki ze wszsytkich wyzej przeze mnie wymienionych, ale tez nieco droższe. Słuchanie muzyki na nich to czysta przyjemność, nie męczące. Słuchałem ich na sprzecie do kina czyli Onkyo 608, a co dopiero gdyby podłączyć je do ampka stereo :) Mysle, ze dopiero od nich wzwyż mozna mówić o niskiej klasie audiofilskiej.

Nie jestem znawcą, specjalistą czy sprzedawcą. Poprostu Takie sa moje wrażenia po odsłuchu. Szczerze polecam. Grunt to odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

gospelyo

New member
Widze ze coś ruszyło. dziekuje wielce za opinie i czekam na kolejne jesli ktos moze dodac swoje 3 grosze
Są to dla mnie cenne informacje dzieki jeszcz raz!! ;)
 

melis

New member
blackninja dasz jakąś fajną cene na zestawik Monitor Audio Seria Bronze BX2 + BX6 + BXCentre + BXW-10 ? bedzie to grało z AVR 4308 jak jest możliwość to w miarę szybko bo czas decyzj juz zapadł jeno cena waży gdzie kupię:)
 

jacko21

New member
To ja się odezwę jeszcze, chociaż pewnie już kupione, ale dla potomnych zostanie. Kupiłem u blackninja zestaw MA BX6 5.1 + Onkyo 608... Zestaw wymiata... ciężko to opisać słowami - najlepszy zakup jaki mogłem zrobić - a pomyśleć że na początku myślałem o zestawie Jamo 606/608 :)
ceny u niego również wymiatają :D

Jeszcze raz dzięki Black'y :) Zestaw rewelacyjny, w kinie domowym się sprawdza w 120%, w audio również.
 

Olkar

New member
Mam okazje kupic uzywane RS6. Mam maly problem, bo troszke mi kolor nie pasuje i nie moge sie zdecydowac. Wczesniej rozpatrywalem serie BX6. Wtedy wiadomo moglbym kupic kolor jaki mi pasuje.

Roznica w cenie miedzy jednymi, a drugimi biorac pod uwage za ile je moge kupic to 700 zl, na korzysc RS6.
Czyli za BX6 musialbym dac 700 zl wiecej, duza jest roznica miedzy tymi kolumnami?
 

don111

Banned
trudno powiedzieć nie porównując bezpośrednio, jaka jest różnica
seria RS na pewno jest lepiej wykonana natomiast brzmienie pewnie jest ciut inne, ludzie nieco narzekają w serii Silver na ostrość brzmienia choć pewnie grają nieco dokładniej
podstawowa różnica jest taka że RS6 są mniejsze i do mniejszego pokoju, BX6 poradzą sobie w większym pomieszczeniu, będą też dysponowały lepszym basem i mocą
jak masz pokój >25m to tylko BX6
 

Olkar

New member
Pokoj mam ok. 25 m2.
Akurat na bas licze przy tych kolumnach. Sluchalem Dali, tez tego modelu za ok 5 tys. no i w nich dla mnie brak basu to mankament nie do przeskoczenia. Wykonane sa super, graja tez fajnie, ale ten brak basu.
Sluchalem tez Canton, dla mnie tez slabo, JBL to w ogole dla mnie blado wypadaja.

Super graly dla mnie Avance, ale wiadomo :) Nie ta polka cenowa, no i wygladaja kosmicznie, jakosc wykonania jest imponujaca.

Dzieki za odpowiedz, naczytalem sie i juz nic nie wiem, szkoda bo dlugo polowalem na RS6, ale ten jasny kolor :-(
 
Do góry