MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

kubajvc

New member
Miałem ten sam problem jednak wybrałem MA i jestem mega zadowolony. Na początku stały przy ścianie a teraz mam je odsuniete jakieś 20 cm. Grają rewelacyjnie ż. Poza tym wszystkie kolumny nawet te bez BR z tyłu muszą stać odstawione od ściany. Kupuj MA :)
 

phoba

New member
@kubajvc
Dzieki za info. U mnie 20cm to absolutny max bylby bo dodajac ok.30cm samej kolumny to juz pol metra, a jedna z kolumn stoi tuz przy drzwiach do salonu i zwyczajnie nie da sie wiecej. Wiem, ze wszystkie kolumny musza byc odstawione. Chodzi o to zeby nie bylo to wiecej jak rzeczone 20cm. Wiec mowisz, ze u Ciebie przy 20cm jest OK. A na jaka szerokosc masz rozstawione kolumny i na jakiej powierzchni graja?

@ikar1975
Wiem, ze potrzebuja, znam teorie. Niestety w praktyce jestem ograniczony mozliwosciami lokalowymi. 20cm to max i tyle wygospodaruje. Jesli MA beda potrzebowaly wiekszego odstawienia to w moim przypadku klapa. Ten tylny BR jednak chyba i tak daje jakies odbicia dzwieku od sciany, a na moje rozumowanie zeby dzwiek sie dobrze odbijal i nie byl przyduszony potrzebne jest wlasnie odstawienie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do tej muzyki bardziej JBL Studio 280, Klipsch RF62, Paradigm monitor 9 v.7. Całkiem dobrze przy tej muzyce sprawdza się również Melodika BL40.
 

Geronimo zx

New member
też się zastanawiam nad Dali Zensor 7 lub Monitor Audio BX6 - szukam kolumn do Denona PMA720AE (czysty dźwięk i fajny Bas)

do Muzyki - RNB , Trance , Rap , Hip-Hop

pomieszczenie jakieś 20m

z góry dziękuję

Polecam bx-6.U mnie grały w 22m.Podpięte miałem do dwóch ampków denona i wzmaka.Sądze że z Twoim też się dobrze zgrają i to czego oczekujesz będzie jak najbardziej słyszalne.Najlepiej jak sam ocenisz ;-)
 

radane

New member
Rejestracja produktu

Czy rejestracja produktu na stronie monitoradio.pl powoduje przedłużenie gwarancji do lat pięciu, chodzi o kolumny głośnikowe BX6?
 

radane

New member
I owszem. W odpowiedzi dostaniesz na maila kartę gwarancyjną do wydruku i voilla!
Jeszcze nic nie przyszlo. Problem mam z prawą kolumną. Przy głośniejszym słuchaniu jeden z wooferów trzeszczy. Nie wiem czy serwis zakwalifikuje do naprawy gwarancyjnej czy czeka mnie zakup nowego głośnika. Czy ktoś zna cennik części zamiennych?
 

harlesden

New member
Panowie krótkie pytanko...salon 25m2, muzyka dynamiczna typu d&b, alev tez pop, house, rock, prawie wszystko z wyjątkiem ciężkiego metalu i klasycznej..

Ustawcie kolejność od najlepszych
1. Heco music style 500
2. Heco music style 900
3. Monitor audio mr4
4. Monitor audio bx6

Pod Advance acoustic xi60
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Heco nie słuchałem, ale Monitor Audio bym wykreslił przy tych gatunkach. To świetne kolumny ale o nienarzucającym się wyrównanym brzmieniu. Do takiej muzyki wolałbym coś z Klipsch RF, Paradigm Monitor czy JBL Studio. Są dynamiczniejsze, z mocniejszym basem i zaznaczonymi skrajami pasm.
 

harlesden

New member
No i rozbiłeś mi całą konstrukcję...nie słuchałem ani Klipsch RF ani JBL Studio i teraz dylemat co robić, bo jechać znowu na odsłuch 140km to trochę sporo...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To jest moja opinia, a Twoja może być calkiem inna:grin: To też nie jest tak, że na Monitor Audio nie posłuchasz szybszych gatunków, ale są do tego typu muzyki lepsze konstrukcje. Osobiście bardzo mi się podobały kolumny Paradigm, zwłaszcza z elektroniką NAD. Jeżeli lubisz wyeksponowany bas i górę pasma, do tego dynamikę to Monitor audio mogą Cię lekko rozczarować. Mnie by przypasowały bo bardzo ładnie graja, ale ja poza rockiem słucham jeszcze spokojniejszych klimatów. Dla młodej osoby co lubi głośniej w muzyce przywalić i szybsze bity bym celował w te co podałem wyżej. 140 kolometrów to nie tak dużo, jak auto na gaz czy diesel to wydasz te 100zł ale pewność że kupujesz to co chcesz. Do Twojego metrażu to Paradigm Monitor 9V.7, Klipsch RF 62 (teraz nowsza seria RP) lub trochę niższa Klipsch R-26F, JBL Studio 280 (chyba weszła też nowsza seria).
 

harlesden

New member
Słucham wszystkiego od klubowej, przez polski rock, po muzykę "dla dwojga "
Heco sporo droższe od mr6 a blackninja nie dysponuje heco.



Zamówiłem
Advance Acoustic X-i60
Heco Music Style 500


Dziękuję wszystkim za pomoc.

Teraz czeka mnie kupno odtwarzacza cd/dvd/blu. Starczy na początek taki za 200zł?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Odtwarzacz to kup sobie tylko do filmow, a i tutaj bym dołożył te 150-200zł, bo masz pewne udogodnienia w postaci wi-fi, większej ilości złaczy czy funkcjonalności. Do muzyki to trochę profanacja podpinac odtwarzacz BD za 200 zł do kolumn za prawie 3k i wzmacniacza za niecale 2k. W tym wypadku albo jakiś CD albo odtwarzacz sieciowy/strumieniowy w proporcjonalnej cenie do reszty zestawu.
 
Do góry