MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

fostex

New member
Spokojnie o fotkach już myślałem. W przyszłym miesiącu startuje z remontem więc dopiero po nim strzele foto żeby była opcja "full" :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaraz, zaraz, to wzmak NAD'a był porównywany do najtańszego mini ampli Marantza i tylko _lekko_ lepiej wypadł? To ja nie wiem czy jest sie z czego cieszyć. :D
 

fostex

New member
Odsłuchu (1-szy na Marantz oraz 2-go na NAD (i Yamaha) były podyktowane ramami finansowymi....przy pierwszym jeszcze byłem przekonany do KD i wcale nie słuchałem wzmacniaczy stereo. Przy drugim odsłuchu wzmacniacz niemal wciśnięto mi na siłę (dzięki dzięki, dzięki :) ), po czym mając w pamięci odsłuch z przed 2 tygodni nawet na chwilę nie wórciłem do Marantza czy też innego ampli. W zasadzie pierwszym wzmacniaczem odsłuchowym była Yamaha (modelu uleciał z pamięci), która potem została zbita przez NAD-a. No i nie jest tak że NAD wypadł lekko lepiej od Marantza (oczywiście) :)
 

fostex

New member
Porównywales może rx6 z zensor7?


Dali odpadły ze względów estetycznych. Szorstka dyspozycja żony "Kolor brązowym, wygląd klasyczny żeby do mebli posowało". Pozostało mi tylko suknąć obcasami i żwawo odpowiedzieć "tak jest". Ale wracając do MA...rozkręcają się..naprawdę polecam "wszystko gra" a basu napewno nie zabraknie. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dali odpadły ze względów estetycznych. Szorstka dyspozycja żony "Kolor brązowym, wygląd klasyczny żeby do mebli posowało". Pozostało mi tylko suknąć obcasami i żwawo odpowiedzieć "tak jest".

Co za czasy, kobieta wybiera sprzęt audio, facet chodzi w obcasach... ehh nie ogarniam :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oooo, klub Marantza sie wzburzyl ze zostal pokonany przez NAD'a :-D :p
Witt, w takim porównaniu wszyscy wiemy, ze każdy wzmak zagra lepiej, da basy, vs słaby ampli. Chodziło mi o to , że mało sensowne było to porównanie i raczej ze względu na BX5, gdzie kolega wspominal, że mało basu mają. Wiekszość wybiera teraz amplitunery, taki trend, i narzekają, że brak im basu ;)
Co za czasy, kobieta wybiera sprzęt audio, facet chodzi w obcasach... ehh nie ogarniam :)
To chyba też kwestia trendu :D
 

piter38

New member
Moje bx6,bxc,bx1 graja z yamaha rx-v1071.Na poczatku okolo 7 miesiecy temu za nim kolumny sie wygrzaly z basami tez nie bylo za ciekawie.Teraz na amplitunerze mam potkrecone tony na -0 i bas fajnie schodzi bardzo nisko.Raczej slucham muzyki z dekodera mediabox nc+.Co do kina to zbieram na subwoofer bo niestety nie jest bardzo dobrze, tylko dobrze.Dawniej mialem wzmacniacz diora 504.Niestety bez korektora nie bylo za ciekawie.Metaliczny dzwiek i basy szybkie nie za mocne.Korektor to nadrobil i dzwiek basowy mnie wypychal z pokoju.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Uuuuuhuhu, ale Marantz się wzburzyl ;-)

PS: to byl tak sobotnio wieczorny mini sarkazm :p toć wiadomo ze kazdy wzmak pokona budzetowy ampli, zwlaszcza w zakresie stereo :)
PS2: jeden NAD pokonal kilku Marantzow :-D
 

woytaski

New member
Bez reklam
Witt, w takim porównaniu wszyscy wiemy, ze każdy wzmak zagra lepiej, da basy, vs słaby ampli. Chodziło mi o to , że mało sensowne było to porównanie i raczej ze względu na BX5, gdzie kolega wspominal, że mało basu mają. Wiekszość wybiera teraz amplitunery, taki trend, i narzekają, że brak im basu ;)

To chyba też kwestia trendu :D


Ja tam nie narzekam. Basu i dynamiki jest wystarczająco dużo, na tyle dużo, że muzyki słucham wyłącznie w trybie "direct".
Mam ochotę porównać sobie jakość stereo w zestawieniu X4000 vs wzmak 1510/1520.
Jak z Waszego doświadczenia wygląda sprawa wypożyczenia klocka do domu? Jakie to koszty?


Wysłane przez Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podejrzewam że podobnie jak z kablami, czyli musiałbyś zostawić równowartość wzmaka w salonie. Chyba że jakiś zaprzyjaźniony salon?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To jest w sumie logiczne, bo jakby ktoś uszkodził sprzet albo zniknął z nim:) Dlatego ja mam problem z odsłuchem kabli w domu. Do porządnego salonu mam ok. 40km, do tego kable które salony wyporzyczają są przewaznie konfekcjonowane, a te wiemy ile kosztują. Nie mam kasy żeby zostawiać w salonie ze 3k porzyczając chociaż 3 pary do porównania. A jeździć po jedną parę tyle kilometrów w obie strony mija się z celem, bo całośc bez konfekcji mnie mniej wyniesie niż paliwo za drogę. To jest tak właśnie, jak nie mieszka się w dużym mieście.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To kup przetestuj i odeslij, mamy przeciez taka mozliwosc. Powiem Ci ze u nas to strasznie dziwnie funkcjonuje i sie w sumie nie dziwie, czesto sprzedawcy robia problemy, dlugie oczekiwanie na zwrot gotowki itp.
Na zagranicznych forach, na kazdy kroku czytam o zwrotach. Komus cos sie nie podoba, zwraca i kupuje inny. Ty chcesz przeciez kupic, wiec tak czy inaczej sklep zarobi ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko jak piszesz, jest z tym trochę zabawy. Przed swiętami kupiłem lampki choinkowe, wpłacilem kasę po czym Pan 3 dni przed Wigilią mnie poinformował że nie ma białych tylko niebieskie. Oczywiście odmowiłem i kupilem na innej aukcji. Na zwrot kasy czekałem prawie miesiąc.
 
Do góry