MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

fostex

New member
No i dziś byłem na odsłuchu. Ponownie BX 5 bardzo ładnie ale potwierdził się brak basu. RX6 podobny charakter ale już bas daje o sobie znać. jak dla mnie jest wyraźny i wystarczający....nie zadusza cię w pomieszczeniu (hihiii) fajna sprawa....nie słuchałem ale jestem pewnien że rx 8 były by jeszcze lepsze ale nie słuchałem ich bo są za głębokie (o ile pamietam 33cm) co dyskwalifikuje je w moim przypadku. Odsłuch na wzmacniaczu yamahy (niski model nie pamietam jaki), następnei na ampli yamahy "slim 600", ostatecznie na wzmaku NAD c316 i NAD-owskim CD (najniższy model). Mój wybór pada na RX (obecnie ok 3,1k...szkoda że kolega Blackninja już ich nie ma...zapewne cena ze względu na "wyprzedażową" nie była by niższa ale lepiej neich zarobi ktoś z forum niż z zewnątrz).....oddalam się od wizji kina domowego ze względu na związane z tym koszty...obecnie ok 7,5k przy moim limicie 5,5 iprzybliżam do wizji stereo....wspomniane RX6 i NAD 316 wraz z jego CD (5,5k).....co myślicie?
P.S. No i odsłuchałem Paradigm 7.7 --- odczucia ---- :) ---- przyjemny lekko mięsisty bas (łądniejszy niż RX 6 ale cała reszta ładniejsza w Monitorach Audio)
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Fajne, ale pozostaje przy swoich BX-ach ;)

Bardzo zadowolony jestem, chociaz czasami przypadlby mi sie sub, ale miejsca na niego brak.

A testowal ktos moze serie shadow, bo brat sie zastanawia nad glosnikami sciennymi.
 

fostex

New member
Jestem po zakupie RX6 napędzanych NAD C326 BEE. Jestem bardzo zadowolony z siły basu których znacznie mi brakowało w niemal identycznym gabarytowo BX5. Polecam zwłaszcza ze względu na opadającą cenę tego kompletu :) Trzeci dzień oszczędzam je na maks 25% mocy wzmacniacza ale zaczynam się rozkręcać :)
 

fostex

New member
Dla mnie podobne granie...moze nieco słabszy środek ale myślę że może to być różnica w "dawcy energii" BX5 słuchałem na marantzu RX6 już na NAD. na NAD słuchałem też Paradigm 7.7 ..bas bardziej miesisty ale środek już słabszy (jakby mniej dzwięków z niego płynęło)..ale Paradigm też fajna sprawa
 

waldi198

Member
No ja byłem bardzo ciekaw jak gra paradigm z serii 9.7 i niestety nie mam gdzie odsłuchać:) zawsze mnie ta firma ciekawiła:)
Też porównywałem bx5 z rx6 no tym samych sprzęcie i w rx6 zdecydowanie więcej basu do bx5 koniecznie musi być sub chyba że ktoś słucha klasycznej muzyki :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fostex

New member
Różnica w cenie BX5 a RX6 to obecnie jakieś 300 zł (z pamięci).....a siła basu naprawdę jest okazała przy zachowaniu reszty plusów BX5. Przypadkowo został dziś kliknięty utwór Byonce (pisownia???) jakas ballada niestety tytułu nie pamiętam....z kuchni musiałem przyjść do salonu bo nie wierzyłem....niski ton wypychał mnie z pokoju ....piękny był :) (polecam z NADem)
 

waldi198

Member
Porównywales może rx6 z zensor7?


Różnica w cenie BX5 a RX6 to obecnie jakieś 300 zł (z pamięci).....a siła basu naprawdę jest okazała przy zachowaniu reszty plusów BX5. Przypadkowo został dziś kliknięty utwór Byonce (pisownia???) jakas ballada niestety tytułu nie pamiętam....z kuchni musiałem przyjść do salonu bo nie wierzyłem....niski ton wypychał mnie z pokoju ....piękny był :) (polecam z NADem)
 
Do góry