Moniotr 3D do kompa

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam;

Muszę kupić w najbliższym czasie monitor do komputera i zastanawiam się czy nie kupić sobie od razu monitora w 3D. Czy ma to jakiś sens? Dotychczas używam Samsunga 27 cali i jestem w pełni zadowolony (zwykły monitor fullhd).

Interesuje mnie monitor 16:9, do gier czyli reakcja co najwyżej 5ms, żeby nie był gorszy od mojego 3 letniego samsunga (modelu nie pamiętam - a piszę z pracy :p - napiszę model później). Wielkość matrycy 27 cali bo chyba taka jest najbardziej optymalna, za duża to grając będę się męczył. No i kwestia 3D w monitorze, jak to się sprawdza, czy jest dobry efekt? Ktoś ogląda tak filmy 3d?

Do zwykłych filmów to mam zrobione minikino, dobry projektor Epsona, prześcieradło na ścianie :), amplituner i Jamo S608. Więc zwykłych filmów (NIE 3d) nie oglądam na monitorze.

Pozdrawiam.


PS.
O cenie na razie nie gadajmy :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prawda, mialem monitor 27" 3d i cena koncowa z uwagi na ten ficzer byla nie adekwatna. Szybko sie pozbylem. Do grania i sieci, pomysl o 21:9, ale bedzie mniejszy od 27" 16:9.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Prawda, mialem monitor 27" 3d i cena koncowa z uwagi na ten ficzer byla nie adekwatna. Szybko sie pozbylem. Do grania i sieci, pomysl o 21:9, ale bedzie mniejszy od 27" 16:9.



Tak też podejrzewałem że to lipa - 3D na monitorku 27 cali.

Zaskoczyłeś mnie jednak monitorem 21:9 nie słyszałem o czymś takim. 16:9 27 cali świetnie się sprawuje w podziale na 2 monitory (np. praca z wordem + przeglądarka). No i wkońcu 16:9 to jest FullHD 1920x1080 a te monitorki 21:9 mają jakąś dziwną rozdziałkę, nie ma z tym problemu?

Czy poleciłbyś mi jakiś konkretny monitor 21:9? Myślę że 29" będzie najbardziej optymalny (choć widzę że chyba nawet nie ma większych). tylko jakiej firmy i jaki model wybrać?

Wymagania obraz żyleta, nie męczący wzroku idealny do gier i pracy Office i 3d Cad oraz częstego oglądania anime przez neta.


PS.
Nie potrzebuję głośników w monitorze bo mam kino domowe.
DVBt mile widziany aczkolwiek nie konieczny.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolo, tylko pamietaj ze 21:9 moze byc dla Ciebie za maly, Ty juz jestes nastawiony na 27" (16:9), a dostepnte monitory w proporcjach 21:9 inaczej maja liczone przekatne, w sensie inaczej to wyglada w naturze jak sie wiekszosci wydaje.
Dla mnie 27" 16:9 jest za duzy, dla Ciebie 29" 21:9 moze byc za maly.
Przeczytaj spokojnie ponizszy watek, dodam ze po dzien dzisiejszy uwazam ze to jeden z najlepszych zakupow jakie dokonalem w ostatnich latach, praca w programach z uwagi na proporcje bajeczna, gry i filmy to samo.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ilips-21-9-stworzony-do-domowej-rozrywki.html
 
Do góry