[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Armanig nie znajdzie się stolarza co zrobi na wzór, ja byłem u trzech i jak pokazałem zdjęcia to tylko się uśmiechali, dla nich za dużo roboty plus nie mają maszyn aby pewne rzeczy zrobić, już samo fornirowanie to dla nich zabawa nie do przyjęcia, bo oni kupują gotowe blaty, a tutaj trzeba się bawić w malowanie i to kilkukrotne, po jednym malowaniu 24 h i tak kolejny raz, warunki muszą być do suszenia blatów. Im się to nie opłaca tak po ludzku pisząc. Tutaj się płaci, piszesz to co chcesz, plus wymiary i gościu wszystko wie, plus pełna obsługa, przywiezie, złoży, wypoziomuje...nic nie interesuje mnie. Święty spokój, aczkolwiek muszę zrobić na głośnik centralny taki ala podest, bo nie używany będzie mi stał za tv, bo muszę uważać na wys., a następny tv będzie większy, więc stolik nie może być wyższy niż jest to obecnie, bo kręgosłup mi jeszcze bardziej poleci.A miejsca muszę dać od góry co by Integra się nie "usmażyła" cdik też potrzebuje że 3 cm luzu, a nie tak jak to było przy marantzu, że na styk było...Ten cdik jest 10 krotnie droższy od tamtego , trzeba dbać aby ciepło gdzieś się uwalniało, streamer też się grzeje, ale jest niższy, więc tu jest luzik.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pewnie, że by zrobił. Tylko weź znajdź porządnego, wytłumacz mu co konkretnie chcesz, niech znajdzie odpowiednie materiały (nóżki, nakrętki itp.) następnie oczekuj, że to wszystko będzie faktycznie wyglądać perfekto i stricte "audiofilsko", bo to, że stolik nie gra doskonale wiemy. Jak się uda, to masz za ułamek ceny, a jak nie masz, a chcesz mieć pewność, to idziesz do kogoś kto się w tym specjalizuje. Widz polega na tym, że specjalizacja w danej dziedzinie zawsze kosztuje więcej, a że producent (czyli mądry stolarz) trafił w odpowiednią branże, to doi kasę. Biznesowo strzał w 10.

Tutaj liczy się pomysł i kompleksowa obsługa, a dla klienta święty spokój i m.in za to się placi tą nadwyżkę.

Patrz ASO, jak ktoś nie ma zaufanego mechanika, a chcesz przyoszczędzić, to zaczyna się tułaczka i poszukiwania, siedzisz w jakiś obskurnych poczekalniach i łazisz po błocie obok serwisu, w ASO bulisz więcej, ale w zamian dostajesz jakiś standard, nawet jeżeli pozorny, ale siedzisz na skórzanej sofie, a kawusie podaję elegancka uśmiechnięta dziunia ; )



PS. Ja wiem, że niektórzy wolą latać po błocie obok serwisu, mieć tak samo dobrze naprawione auto, a za zaoszczędzone pieniądze pójść do klubu go go i finalnie więcej ugrać, ale nie każdy lubi/potrafi, czy nawet chce kombinować. Lolek płaci i ma święty spokój, czyli coś za coś ; )
Mam jednego, mogę polecić ;)

Wszystko sprowadza się i tak do tego, żeby właściciel był zadowolony :D Mi tam ten stolik w ogóle się nie podoba, ale nie ja go kupuje więc mi to lotto.

Sam lubię płacić za jakość gdy ma to sens, ale dla każdego sens ma coś innego więc jest to temat rzeka :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To możesz dać mi namiar na priva jak fajny gość i chciałoby mu się robić na wzór to chętnie go polecę ludziom, ale też wtedy cena nie będzie 1/3 stolika od tych producentów u których ja się pytałem, Ja dawałem 2 tys. mniej i żaden z tych trzech stolarzy nie chciał się bawić w stoliczki dla"dziwaków" :) dokładnie każdy kupuje to co jemu pasuje, a te stoliki audio to jest ich powiedzmy kilka rodzajów, bo tak są one do siebie podobne, ale to też nie są stoliki z kosmosu.. Najpierw miał być tzw. Stelażowy, ale nie przeszedł kontroli wyglądu, wiadomo u płci pięknej, więc trzeba było się rozejrzeć nad innym rodzajem stolika.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To u Ciebie w drugim pokoju ? ;)
cac8c50bf4d2c737eeaa93fcb45dd2f3.png
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
O kurde grubo :D Myślałem, że serio z 6k zł kosztuje. Ostatnio kupowałem biurko. Prawie 140kg wagi, kosztowało trochę ponad 2k zł. Parę zmian + odpowiednia nazwa mp. Audio Desk High Line 3H Epic Sound to pewnie by za 24k zł lekko chodziło.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem tak, ceny nie podam, bo to umowa, pomiędzy mną, a sprzedawcą i takich rzeczy się nie pisze po forach. Ale żeby coś odpowiedzieć to w przypadku tego sprzedawcy bardzo dużo się nie zmieniło, tak jak u innych, którymi byłem zainteresowany. U tych innych było zdecydowanie taniej, a teraz już jest porównywalnie. Ale to zaraz się zmieni, bo zapewne i ten Producent podniesie ceny pytanie, zaraz, czy od stycznia.... Plus w tym cenniku jest tylko mdf, nie ma sklejki, gdzie każdy blat to większą jest cena niż mdf. I kolejna sprawa fornir, bo cena jego jest różna, więc jak sobie ktoś wymyśli jakiś droższy to cena jego wzrasta o 15%. To tak po krótce... :) najtaniej wychodzą blaty malowane na pół mat czy połysk i też to fajnie wygląda i na początku byłem i taką opcją zainteresowany, ale potem fornir był górą. :) Ale jest drożej.
A co masz pod pojęciem fornir kozak? :)
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
To teraz sklejka to chyba jak płyta osb przełamuje kolejne rekordy cenowe, skoro tak podwyższa cenę. Nie prosił cię***o podanie konkretnej ceny tylko o aktualny cennik.
Kozak czyli fajny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tym kozakiem to tak myślałem, ale ja jestem po 40tce :) to sobie pomyślałem, że to może cosik innego oznaczać w chwili obecnej. Ten fornir u pewnego producenta stolików audio itp dosyć często wysyła do Azji i do Europy Zach., ale to kwestia gustu , akurat Tobie i mnie się podoba, a innym niekoniecznie.:) Ale to mi ma się podobać. A co do cennika to powiem Ci uczciwie, że nie mam pojęcia jaki on jest w chwili obecnej, ja wszystko tel i mailowo załatwiałem, nie wspominając, że pierwsza wersja to miałbyć inny model, a potem zdecydowałem się na ten co zamówiłem. Patrząc co się dzieje i na jaki okres jest wysyłana wycena danego stolika to teraz z tych firm nikt nie ma ścisłego cennika, bo ceny się zmieniają i nie wszystko jest w stanie taki producent tam nanieść, bo ludzie mają też swoje pomysły na dany model stolika. U mnie też deczko zmieniony. Sklejka podnosi cenę, ale generalnie przez rok troszkę pozło wsxystko do góry, aczkolwiek AF jest jeszcze przed tymi poważnymi podwyżkami, patrząc na innych, którzy kiedyś byli tańsi , niż właśnie ten producent.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To wszystko zależy co kto chce np. jak ktoś chce stolik na mdfie to może zamówić coś takiego

A jak ktoś zamawia na sklejce co kosztuje więcej, ale ona pracuje to można standardowy blat, a do tego np zamawia się granit pod elektronikę i jak ktoś jeszcze chce to może jakieś absorbery pod granit zafundować.
Ale dla jeszcze innych ważny jest sam stolik, aby był wykonany na odpowiednim poziomie, z fornirem, który Ci się podoba i z odpowiednią wagą, aby zapewnił bezpieczeństwo dla sprzętu i cieszył oko. Więc ludzie różne opcje zamawiają. Niektórzy mówią, że jak stolik swoje waży to o wibracje raczej ciężko, a tym bardziej jak będzie tam jeszcze włożona elektronika.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe są meble polskiego producenta z litego dębu - poniżej link
https://kunsst.com/sklep/

Sam poluję na coś fajnego. Kupiłem w Jysk stolik RTV ma półki z czarnego szkła hartowanego ,nawet fajnie to wygląda na dodatek tanie było tylko 150zł ale jest niezbyt funkcjonalny .Postawiłem gramofon i się przykleił (przyssał) nie wiem czy w innych jest tak samo
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety szkło hartowane tak ma, ja też mam obecnie jeszcze stolik, gdzie blaty są z czarnego szkła hartowanego i stopki (np od cdika marantza, który miałem) się przyklejały , to jest kwestia materiału z jakiego zostały wykonane stopki. Bo od Onkyo nie przyklejają się.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mój stoliczek nabiera rozpędu, dostałem info, że blaty z nałożonym fornirem poszły do lakierni i to samo już z wałkami i nóżkami poszły do pomalowania na czarno.. do połowy listopada powinno być po zawodach. :)******
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przyszedł mi drugi kabelek AQ USB, tym razem o połowę tańszy od Carbona, który kupiłem jakiś czas temu, ten będzie służył do podłączenia kompa, jak będę chciał sobie posłuchać muzyki z Deezera. I jedno trzeba powiedzieć, ze kabelek można by rzecz budżetowy, bo gdzieś tam w okolicach 550-600 złoty, więc tańszy o 100% od Carbona, a wykonanie jego naprawdę nie odbiega jakościowo od tego droższego. AQ pod tym względem naprawdę się stara, aby potencjalny użytkownik był zadowolony.



 
Ostatnia edycja:
Do góry