[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Obejrzałem Pearl Harbor.
Takie filmy mogę oglądać godzinami...:)
Muzyka Hanza Zimmera i Michael Bay robią swoje. Efekty nalotów zrobione niesamowicie realnie. Film ma swoje lata a broni się pod każdym względem.
Dzisiaj na wieczór Tora Tora Tora...:)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
JVC RS2000 skalibrowany... :) teraz tylko oglądać...
W stosunku do poprzednika jasność wyszła praktycznie na tym samym poziomie oraz minimalnie mniejszy kontrast. Widoczny głównie w trakcie wyłączenia sceny. Kiedy w pomieszczeniu jest całkowicie czarno. W scenie filmu praktycznie nie do wychwycenia różnica w kontraście.
Jeśli nie mamy przygotowanego pomieszczenia totalnie na czarno nie wychwycimy różnicy w kontraście.
Teraz co na plus:
Mapowanie tonów w HDR, tutaj DTM zrobił swoje. Obrazy zyskały na jasności i szczegółach.
Druga sprawa to ostrość to czego mi brakowało po przejściu z Sony270 na JVC540. Tutaj mamy komplet...:)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
No to chociaż coś lepsze. Bo już się bałem, że nie było warto. [emoji106]
Ale dla mnie i tak to trochę za mało. Na moje szczęście. Ja nie zmieniam. [emoji16]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To czy warto było kupić dane urządzenie było jest i będzie subiektywną opinią użytkownika i ilością $ w portfelu. Dla kogoś kto w tym przypadku taki projektor kupuje bez spinki to pewne czynniki powodują w odczuciu takiej osoby, ze warto było wydać te pieniądze, a dla kogoś kto miałby ujmijmy to delikatny problem z uzbieraniem takiej kwoty to będzie to pewnie za mało , aby wydać taką różnicę w cenie w stosunku do tego co zobaczy.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
To czy warto było kupić dane urządzenie było jest i będzie subiektywną opinią użytkownika i ilością $ w portfelu. Dla kogoś kto w tym przypadku taki projektor kupuje bez spinki to pewne czynniki powodują w odczuciu takiej osoby, ze warto było wydać te pieniądze, a dla kogoś kto miałby ujmijmy to delikatny problem z uzbieraniem takiej kwoty to będzie to pewnie za mało , aby wydać taką różnicę w cenie w stosunku do tego co zobaczy.
Lepiej bym tego nie ujął. [emoji6]
 
M

Marcinos89

Guest
Bipo moje gratulacje, JVC RS2000 pięknie się prezentuje :) Ty wybrałeś dzięki własnemu testowi, ja RS1000 kupiłem w Ciemno nie widząc jak świeci… tylko YT i decyzja podjęta…
 
M

Marcinos89

Guest
O co kolegą chodzi? Nie znam żadnego Martina… pomyliliście mnie ewidentnie z kimś innym :(
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ostatnio dzięki koledze z naszego forum pojawił się u mnie w kolekcji długo szukany Ostatni Samuraj.. :) Jeszcze raz serdecznie dziękuję Ci za ten film.


Podsumowując miesiąc kwiecień to do kolekcji trafiła cała saga Underworld. Zawsze chciałem mieć je w wersji min.blu ray. Ponownie obejrzałem te filmy z wielkim wypiekiem na twarzy. Jest tam niesamowita ścieżka dźwiękowa, która ma dynamit i uderzenie dźwięku który wbija w fotel..:) . Wszystkie efekty są oddane perfekcyjnie. Moja ulubiona seria o wampirach.



Na 4k : Chwała, Mulan oraz Nowi mutanci. Seria X MEN w komplecie ;-)


Ostatni zakup to nasza rodzima klasyka, którą pierwszy raz będę oglądał na dużym ekranie...:)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Underworld te pierwsze były fajniejsze... te ostanie dwa to już takie se...:) i bardzo krótkie, jeśli mnie pamięć nie myli, ale też mam to wszystko na BR, dla potomnych zostanie, dawno już ich nie oglądałem.. Za to ostatni samuraj bardzo mi się podobał, choć też dawno już nie oglądałem, ale warto mieć na BR , a miałem i na dvd najpierw ten film.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W sumie underworld moznaby obejzec. Gdzies tam moze ogladalem ktorys z filmow lub wszystkie ale kompletnie nie przypominam sobie ich.

Obejzenie od pierwszego do ostatniego wydaje sie dobrym pomyslem.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dobrze widać na przykładzie Underworld, jak technika poszła do przodu. Pierwsza część niby na BR, a obraz w porównaniu do ostatniej kiepściutki...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Też to zauważyłem w Underworld jak duża różnica jest pomiędzy 1 a 5 częścią. Sage raz na 2-3lata można sobie przypomnieć...:) W ciągu tygodnia obejrzałem całość i z każdą częścią był coraz większy banan na twarzy...:) zrobiłem updeate z dvd i w końcu obejrzałem na dużym ekranie to tak jak bym oglądał na nowo...
Jestem bardzo ciekaw tych naszych polskich jak wypadną..
 
Do góry