[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Informacyjnie dla osób które zastanawiają się czy kupić kabel do subwoofera pojedynczy cz typu ,,Y":
Test:
a) oba suby ustawione na godz 12
b) ta sama głosność w ampli, ta sama odległość i odcięcia
c) różne kable:
- pojedynczy kabel Profigold PGD481
- kabel pojedynczy Hama
- podwójny kabel Oehlbach NF Y-1
- podwójny Prolink exlusive typ Y
Zaczynamy test włączam tylko suby i nic po za tym.
Puszczony zostaje jednostajny bas powtarzający w kółko ten sam rytm.
Słychać ewidentnie, że sub z kablem pojedyniczym gra ciszej i troszkę słabiej.
Podchodzę bliżej i sprawdzam przykładając ucho. Na kablu podwójnym słychać wyraźny bas, na kablu pojedynczym już z daleka nie słychać tak dobrze a przykładając głowę tylko to potwierdzam.
Oddalając się od subów słychać dominującą stronę z kablem podwójnym.
Szybka zamiana kabli i to samo, wszystko się potwierdza tam gdzie kabel był pojedynczy teraz gra głośniej na podwójnym a sub co grał głośniej gra ciszej.

Wnioski :
1. Polecam od siebie stosowanie kabli typu Y, ewidentnie słychać że jest lepiej, na pojedynczym gra słabiej i ciszej
2. Nie kupujcie kabla do suba Prolink exlusive typ Y- ja kupiłem i :
- siedzi słabo na wtykach,
- słychać niekiedy buczenie tak jak by kabel był źle ekranowany. Poruszenie kablem zwiększa lub zmniejsza buczenie. Pozostajemnica tylko wywalić to g..o lub zwrócić do sklepu
Do obu subów polecam dwa takie same kable. W moim przypadku Oehlbach wygrał:
-siedzi dobrze na stykach
- - jest bardzo dobrze ekranowany, nic nie buczy kompletna cisza
- jest bardzo giętki dla osób co chcą go schować i sobie ułożyć tak jak im pasuje.

Porównując dwa pojedyncze:
- kompletnie żadnej różnicy nie słychać.

Dziękuję za uwagę.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Mały ale wariat... :)
SVS: 500 W RMS/1100W (szczytowej).. :)
Velo: 220W RMS/450W (szczytowa)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bipo, co do kabli:
1. Kablek pojedyńczy, kalibracja, sprawdzenie wyników.
2. Kabel Y, skoro gra głośniej to kalibracja i porównanie wyników.
3. Następnie znów test na ucho, czy sub z kabelkiem Y, ale PO KALIBRACJI nadal gra głośniej?
Jak to jest u Ciebie?
Zadzwonię jutro ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja dla subów wszystko mam na 0, bez kalibracji.
Dla pewności podłączyłem przed chwilą oba suby pod wzmacniacz pod pre aut i odłączyłem kolumny.
Potwierdzam to co wyżej napisałem. Podwójny gra glosniej. Prostszego testu nie da się zrobić.. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Czekam 100h ciągłej pracy (tak sobie zakładam zawsze na nowy sprzęt ) potem przeprowadze dopiero kalibracje.. :) Są ustawione oba na godzinę 11ta i grają od rana do wieczora po 10 godzin non stop.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Już sie bałem, że w ogóle nie robisz... :)
To normalne, że Y gra głośniej.
Pytanie; czy kalibracja zetnie suba bardziej i czy w tedy, gdy będziesz porównywać nie głośność (bo ta powinna być po kalibracji jednakowa), a jakość basu po kablu pojedynczym vs Y coś to da...?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem kalibracja powinna tą różnicę wyrównać, ale to już nie moje zmartwienie bo zamówiłem sobie drugi kabel taki sam ma być w przyszłym tygodniu bo nie mają go od ręki...;-)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Drunk:
O widzisz nic się nie odzywasz a przecież, Ty też uderzyłeś w SVSy…;-) Napisz jak tam się u Ciebie teraz one sprawują i czy poradziłeś sobie z ich dostrojeniem bo miałeś z tym trochę pracy?
Moje dwie sztuki sprawują się bardzo dobrze, były problemy z kalibracją przy ampli Onkyo, ale po szybkiej zmianie na Arcam'a jest już wszystko na swoim miejscu, DIRAC robi świetną robotę i tak naprawdę DSP w subach jest teraz zbędne.

Mały ale wariat... :)
SVS: 500 W RMS/1100W (szczytowej).. :)
Velo: 220W RMS/450W (szczytowa)
To tak jak silnik mpi vs fsi, czyli coś za coś i póki jest gwarancja to spoko, bo wsparcie ze strony dystrybutora i producenta jest wzorowe, więc co ma się zepsuć niech się lepiej psuje teraz ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo musisz zobaczyć w swoim velo bo wg mnie z tego co ja pamiętam , moc w RMS jest o 5 wat większa , bo Velo do serii SPL włącznie moc szczytową podaje o 100% większą w stosunku do RMS. Dopiero w serii DD+ tam jest deko więcej..
Najlepiej jest w SVS w modelu (nie pamiętam literek) ale w symbolu jest liczba 4000 i tam w RMS jest 1200 W, a szczytową podali 4000 W :) o ile dobrze pamiętam.. chłopaki musieli sobie chyba troszkę dopalaczy zażyć z RP, które to są tak „modne” teraz w naszym Państwie. Jak kiedyś Kolega zadzwonił i spytał się w jakimś sklepie o ten fakt o którym napisałem, to Pan stwierdził , że marketing jest dźwignią reklamy w każdej branży, więc i subów też to nie omija. Zresztą kto się patrzy na moc szczytową… od tego trzeba by było zacząć..

Bipo gratuluję determinacji w dążeniu do celu .. coraz mniej do wymiany zostaje jeśli chodzi o kino domowe :) czas drugie hobby znaleźć …. Chociaż są tacy co namawiają Cię na zmianę projektora, jak dla mnie jeszcze trochę możesz z nim pożyć… warty grzechu i jak już przesiadać się to naprawdę już na odpowiedni klocek, aby poczuć różnicę w obrazie, a nie tylko w kieszeni.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie Lolek, kino jak dla mnie obecnie jest to zamknięty temat. Mam już kino na poziomie, który mnie w 100% satysfakcjonuje- sprawia dużą frajdę z seansu, cieszy zarówno obraz jak i dźwięk, czego chcieć więcej. .. :)
Co do proja mam poziom który mnie satysfakcjonuje a przejście na level wyżej jak dla mnie pomysł mało opłacalny...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mój znajomy ma taki set tylko czarne na około 30 m. mu grają i jest spoko jak ktoś właśnie lubi mieć dwa suby w kinie. Ale miał u siebie DD+ 12 i powiedział, że jak wyluka dobrą okazję to te dwa idą na sprzedaż, a kupuje jeden z serii DD+...Osobiście tak jak zawsze pisałem w salonie użytkowym też wolałbym jednego DD+ niż dwa Spl... Tak jak wolałbym jednego SPL niż dwa EQ Max.
Lolo zawsze będzie jakiś inny wybór tutaj kupiłby dwa za 8 tysi i używane, a tam kupił 2 za 8 tys wyjściowo - rabat i nowe... kto co lubi..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo takie dwie 8ki też by dały radę w Twoim salonie :) na spokojnie - oczywiście mając na uwadze pomieszczenia w przeciętnym mieszkaniu. Ja myślę , że to bardziej chodzi o to co człowiekowi bardziej pasuje i jakiego szuka basu w KD.. bo co innego pokaże Velo, Rel, a co innego pokażą suby od Paradigma czy też Klipscha. Nie wiem jak gra SVS i do których mu bliżej, ale niewątpliwie cenowo są to atrakcyjne suby na rynku.
 
Do góry