[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamiętasz jak pisałem, żebyśmy kupili urządzenie do kalibracji i przeprowadzali pomiary? No. Już pewnie by się 10x zwróciło :)
Btw. Ile Kolega sobie liczy za kalibracje?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Musisz pisać na maila, lub priv do Magog (CinemaPro). Każda kalibracja jest inna i zależy od metrażu, pokój zamknięty czy otwarty złożoności systemu oraz wielu innych rzeczy. Prosił mnie abym kierował do źródła wiec tak robię ze wszystkimi zainteresowanymi.. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja wiem jak się przeprowadza kalibracje, pytam tylko ile Kolega sobie liczy.
Nie ma tu żadnych podtekstów, a nawet uważam, że bardzo ok usługa.
Ot, zwyczajna ciekawość ; ) a Kolegę "znam z widzenia" z forum obok, ta nasza społeczność bardzo mała, zresztą sam wiesz.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie jak się siedzi kupę lat na forach ja chyba ok 13 lat to wiele osób już kojarzę po nikach a także wile osób znam w realu..... kurcze Armaning poczułem się jak dziadek forumowy. ..:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pocieszenie można dodać, że jednak kilku z nich przetrwa, więc kilku z Nas również ma taką szansę:p:p
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, myślałem, że maksa to już osiągnąłeś, ale widzę, że nadal chcesz wyciskać wszystko,co możliwe ze swojego kina. Wiem, że każdy nawet najmniejszy progres cieszy niesamowicie. Musisz wiedzieć, że Twoje zaparcie chyba co najmniej połowę z nas napędza do dalszych zmian klocków, skrzynek, kabelków itp.
Więc, pewnie, gdyby nie Ty to mało kto z nas miałby to co ma.
Dziękujemy :)

Nie bardzo zrozumiałem, gdzie teraz masz idealne miejsca dla suba. Możesz wrzucić jakiś szkic?

Dziękuję, kurcze aż nie wiem co powiedzieć. ...t:cry:
Tak się teraz zastanawiam czy coś jeszcze wklejąć i pisać bo się znowu zacznie w niektórych głowach mętlik i nowe pomysły...:D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No i veloś znalazł nowego właściciela a w jego miejsce wejdzie nowy nabytek i będzie go godnie zastępował...:) c.d.n.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, coś w temacie cicho to przedstawiam Wam moje dwa bliźniaki rasy białej..;-) SVS SB2000

obrazek html

obrazy allegro

url=https://postimg.cc/image/rrms5f4kx/]
20180728_091559.jpg
[/url]
Długo się zastanawiałem co może zastąpić mojego poczciwego a zarazem bardzo dobrego velo… a zarazem nie chciałem się cofać z jakością bo osiągnąłem pewien poziom na basie, który mi się bardzo podobał. Dlatego po wielu dniach wertowania, zbierania informacji oraz przeczytaniu setek opinii i wielu for zagranicznych wybór padł na firmę SVS, która tak samo jak velodyne siedzi w subwooferach.
Ponadto od dawna chciałem spróbować duala z uwagi na dużo wyczytanych pozytywnych opinii o systemach zbudowanych na dwóch subwooferach. Po ostatniej kalibracji i z uwagi na ciągłe przenoszenie suba na czas seansu oraz również długą rozmowę o zaletach dwóch subwooferów z kolegą od kalibracji podjąłem decyzje o zakupie..;-) Przez moment myślałem ponownie o jednym ale z dużo wyżej półki ale to znowu liczba pojedyncza a chciałbym pójść level wyżej. W cenie do 10tyś jest kilka bardzo dobrych subów a ja chcę dwa. Ktoś powie kup drugi za jakiś czas taki sam, można ale mam też inne przyjemności na które można wydać kasę. Dlatego w założonym budżecie zakupiłem dwa SVS, które mam nadzieje spełnią zakładane kryteria..
Po wyjęcia z pudełka, zawsze mnie cieszy ten zapach nowości i nie pewności czy produkt dotarł w całości oraz co oferuje swoją osobą. Aby wyjąć suba trzeba wyjąć go z podwójnego kartonu oraz folii zabezpieczających ze styropianem. Po czym okazuję się nam jak dla mnie przepiękny sześcian w białym lakierze w wysokim połysku. Kostka nie jest bardzo duża co mnie bardzo cieszy z uwagi, iż byłem ograniczony wolnym miejscem tak aby pomieścić dwa suby. Kryterium spełnia z nawiązką iż ma wymiar niespełna 40cm. Jest dużo lżejszy od velo co mojej żonie bardzo się spodobało. Doszły dwa elementy dodatkowe w salonie a wtapiają się pięknie w resztę wyposażenia i o to chodziło…;-)
Dobra…
Nie wytrzymałem 100h, i zrobiłem wstępną kalibrację po około 50h i umieszczeniu subów tam gdzie mają stanąć. Puściłem kilka moich stałych scen do testów i wnioski wstępne są bardzo pozytywne. Oba suby pomimo, iż mają gabarytowo mniejszą kubaturę od velo wypełniły pięknie pokój basem. Udało się uzyskać efekt uderzenia tak samo potężny jak na velo ale ten bas jest nie co inny. Na pewno nie jest tak rozciągnięty jak na velo, jest bardzo kontrolowany, jeszcze bardziej precyzyjny, ultra szybki i bardzo mocny. Jest fajna scena w Godzilli jak przechodzi pod mostem potworek a nad nim jedzie pociąg. Potwór wydaje z siebie bardzo dużo subsonicznych ultraszybkich dźwięków które suby wygenerowały wzorowo. W scenach gdzie jest uderzenie dynamiczne i w punkt np. Jony Wick, Need For Speed , bas jest bardzo szybki i kontrolowany tzw.w punkt -czuć go na sobie. W momencie kiedy efekt w filmie się kończy sub również bardzo szybko kończy grać i czeka na następną informację którą ma przekazać. To jest wielka zaleta właśnie subów zamkniętych…. Na szybko tyle, niech się bliźniaki wygrzewają a po ok.100h przetestujemy dokładniej… ;-)

free photo hosting




Ps. Chyba na forum nikogo nie ma z subami od SVS w dualu wiec trzeba przetrzeć szlaki.... oj znowu się zacznie..... :)
Ps.2 Sorki za jakość zdjęć, są robione telefonem....
 
Ostatnia edycja:
Do góry