[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
W końcu i u mnie zabrałem się za zasilanie i wymiane okablowania na coś lepszego niż firmowe dołączane do sprzętu a przy okazji do listwy doszła dedykowana podstawa granitowa wg.mojego projektu... :)


Okablowanie postanowiłem zrobić na Furutech:
Obecnie posiadam kable:
- Furutech Fp-314AgII (AVR)
- Furutech Fp-3TS20 (CD)
- Furutech Fp-3TS762 x2 (PMA+listwa)

Ps.kiedyś było tak dla porównania na starej audiofilskiej listwie i audiofilskich kablach. .. :)

 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak tomanek tap8, nie chce aby każdy kabel wyglądał tak samo bo każdy jest inny... :)
Zastanawiałem się nad ubraniem ich w oploty i wtyki takie same a na to ewentualnie dać termokurczliwe koszulki z opisem jaki kabelek jest w środku.... tak sobie gdybam ewentualnie coś możecie podpowiedzieć... :)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Pasowałoby coś więcej o tych kablach napisać :) Wtyczki robią jakąś różnicę? Ja mam te same i biznes z tą od Furutecha słabo się opłacił.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Powiem tak, z uwagi na to iż każdy kabel jest inny to ciężko jest co kolwiek napisać. Odnośnie kabli pisałem w innym wątku. Trzeba by zrobić test tego samego kabla na różnych wtyk ach i porównać.
Mam jedne org.wtyki furutech i jak dla mnie totalnie nie opłacalny interes. Są to najtańsze ok 400 zł, teraz za ta cene wole sobie kupić te chromowane viborg lub w&m które mi się bardziej podobają. .. :)

Tutaj pisałem o porównaniu poszczególnych kabli:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1453814-post1.html
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo tak patrzę na tą Twoją starą listwę i jak sobie zerknę do pamięci co kiedyś pisałeś o tym, a co teraz to zmiana jakbyś z innej galaktyki powrócił na Ziemię. :) Jeszcze trochę i dożyję jak kupisz sobie stolik na te swoje zabawki :)
A teraz już tak na 100 % poważnie.. fajne jest to, że ludzie potrafią sią przekonać do pewnych rzeczy jeśli sięgną po te "inne zabawki" i faktycznie usłyszą różnicę na tym w stosunku do tego co mieli wcześniej.. A czasem jak np taka podkładka pod listwę najzwyczajniej w świecie cieszy oko i o to chyba też chodzi w tym hobby. Bo najgorsze jeśli człowiek sam nie sprawdzi, a wszem i wobec sieje, że pewne rzeczy to generalnie nic nie są warte. Tak jak najprościej i przede wszystkim najtaniej..

Tak trzymać Bipo.. bo grunt to samemu się przekonać i usłyszeć..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie, człowiek jak się sam do czegoś nie przekona to potem tylko żałuję, że nie spróbował. Ja spróbowałem i uważam że warto.... Bo oczy i uszy się cieszą.... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I to jest najważniejsze w tym wszystkim zadowolenie z wydanych pieniędzy.. bo wydać pieniądze to nie sztuka, sztuka jest wydać rozsądnie piniądze tak aby potem powiedzieć sobie, że to co wydało się było warte tych pieniędzy bez względu ile poszło na taką czy inną zabawkę. A że nie wszyscy to rozumieją to już problem tych osób, bo przecież właściciel i tak ma fan z tego co kupił..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mój celanek który pracuje jako centralny aby nie był pokrzywdzony dostał również lepszy kabelek niż był wczesniej: Chord odyssey 4... :) Ps. Przecież on tak dużo gada... :) od siebie polecam również spróbować zabawy z lepszym okablowaniem dla centralnej kolumny można być mile zaskoczonym... :)
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Sądzisz że np. w moim zestawie (yamaha RXA-2070+Klipsch RP) warto by było spróbować innych kabelków niż zwykłe OFC które posiadam obecnie?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo trzeba szukać i czekać aż się pokażą bo jest też dostępny ze szpuli w sklepie Albatros w Gdynii- utna i zrobią w konfekcji orginalnnej tyle ile Ci potrzeba.
Ja kupiłem używke za 250zł za 1m w org.konfekcji, mam centrala obok avr i więcej mi nie potrzeba. W tym Albatrosie krzyknęli mi cenę 480zl za 1m z przesyłką. Stwierdziłem że tyle nie dam za 1m kabla i połowa em na używke aż się trafiła.

Intenso: taki mały..... :)

Donsalieri :
Musisz wypożyczyć i posłuchać bo klipsch to specyficzna kolumna. Na twoim miejscu wypożyczyłbym dwa kabelki:
- chord oddysey 2 i tellurium q ultra blue. Dwa przeciwnie brzmiące kabelki. Albo usłyszysz zmianę albo nie. Jeśli nie usłyszysz to masz zaoszczędzoną kasę jeśli coś usłyszysz na plus to oba kabelki dostępne ze szpuli na metry... :) Możesz wypożyczyć je oba w jednym sklepie przez internet i kosztuje cie tylko to kuriera tj.30zł.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak to ten, ja kupowałem przez allegro... :) widze, że na olx też wystawia swoje rzeczy. Czekaj a Ty na frontach też masz chord?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Lolo, sprawdź na frontach, czy będziesz widział różnicę. Według mnie, będzie znacząca, ale nie chcę zapeszać. Nie wiem co chcesz wydobyć ze swoich kolumn, ale jak mocne wysokie, to polecam Wireworlda (tani i ciekawy kabelek). Większy bas, to raczej Kimber. Nie wiem jak Chord, bo nie miałem przyjemności obcowania z tą marką. U mnie najlepiej sprawdził się Equlibrium, ponieważ połączył ładnie górę z dołem (dzięki Borixon :) ). Szkoda kasy na centrala, bo to już taka wisienka na torcie. Oczywiście dla purysty, takiego jak kolega Bipo, zastanawiałem się kiedy, a nie czy, ten moment nastąpi. :) Jak zawsze Bipo, jestem pełen podziwu, dla Twojego dążenia do perfekcji. Tak trzymaj. Pozdro
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dziękuję Rabit, od kilku lat już mam system z którego jestem zadowolony wiec na chwilę obecną są podmieniane mniejsze drobiazgi. Jest na czym obejrzeć film i posłuchać muzyki teraz pozostaje tylko kupować płyty... :)
 
Do góry