[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Otóż to, trzeba korzystać z życia. Standard którego doczekaliśmy się obecnie, w pełni pozwala czerpać radość z życia. Czasy w których dążyliśmy do polepszenia jakości są już w zasięgu ręki, a to co się dzieje teraz (np.4K) to już wisienka na torcie. To samo jest z KD. Mamy już doskonałą baze.

Dzisiaj po przyjściu z pracy włączyłem płytkę ,,Dire straits communique". Włączyłem pierwszy utwór i odpłynąłem..... Jak to pięknie zagrało, nawet kawy nie popijałem tylko słuchałem do ostatniego utworu.....:cry: - tak się chciałem komuś wygadać...:cry:
Już się nie mogę doczekać kiedy reszta kolumienek dojdzie i obejrzę pierwszy film na nowym nabytkach...:-D
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Można, w takim przypadku zawsze wybieram tv, pytanie po co?
Śmigaj na projektorze tak jak ustawa przewiduje, a tv zostaw do innych zastosowań :wink:

Ogólnie mogę zrobić praktycznie ciemno...(podgumowane rolety) ale bardziej jestem ciekawy żylety i ruchu...
Sam muszę się przekonać....;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
...zsunąłem się z kanapy przy kilku materiałach 3D, ale o tym napiszę w innym wątku ;)

No widzisz. O tym pisałem. Wiele osób skreśla 3d, mimo że problemem nie jest sam obraz ale wymogi sprzętowe/lokalowe.

Ale ja jeszcze doleje oliwy do ognia. Ostatnio mniej pisałem na forum, bo przez filmy 3d wsiaklem w temat kalibracji tv. Rozgryzalem głównie temat CMS (color management system), tj. trójwymiarowe opisywanie barw (odcień, nasycenie, wartość/jasność). To co osiagnalem (bez zadnych fotospektrometrów!) po 2 tygodniach walki, jest nie do opisania. Siedzę teraz po nocach i oglądam ulubione sceny z filmów 3d. A mam ich sporo. Miód!!! Także armanig, lista z innego tematu jest już trochę nieaktualna. Ddodam też, że Transy w 3d są.... WOW!
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Coś tu ostatnio cicho w tematach naszych zestawów, więc może cosik wkleje.
W tym roku założyłem sobie jako cel zmodernizowanie i polepszenie dźwięku zarówno w kinie jak i w stereo. Pomalutku sobie ten cel realizuję…. ;-)
Aktualnie udało mi się dostać korzystny rabacik i pojawiło się dużo lepsze źródło dźwięku w stosunku to tego co było tj. przesiadka z cd dcd500ae na dcd1510ae…;-) Porównywałem 1520 z 1510 i dla mnie nie było żadnej różnicy w dźwięku. Do 1520 dodali wejście z usb na tylnej ściance w celu np. podłączenia kompa i wykorzystania tego cd jako daca. Mnie to w żadnym wypadku jest nie potrzebne bo słucham tylko krążków cd więc nie miałem sensu brać i dopłacać do1520. Wracając do samego cd to szukając kolumn przez kilka miesięcy odsłuchiwałem i zwracałem uwagę również na źródła dźwięku w stereo a dokładnie cd, ponieważ w planach miałem zmianę na coś z wyższej półki…
Odnośnie różnicy to nie ma nawet co porównywać bo to inna klasa sprzętu i nie ten przedział cenowy. Po włączeniu i przesłuchaniu kilku płyt, dźwięk nabrał jeszcze bardziej szczegółowości, precyzja z jaką ten cd podzielił dany kawałek muzyki na czynniki pierwsze jest jak dla mnie fenomenalna. Odseparowanie poszczególnych instrumentów od siebie jest na bardzo wysokim poziomie. Wielką i główną zaletą tego cd jest to, że można idealnie wsłuchać się w dany kawałek muzyczny i wyłapać wszystkie szczegóły nagrania, każdy detal, instrument, efekt dźwiękowy. Natomiast minusem tego jest, że złe wydane płyty od razu wyłapiemy i możemy od razu odłożyć na półkę…
Na chwilę obecną stereo to:
-cd dcd1510ae + pma1500ae
-kolumny heco music style 900
-interconect: monster cable m250i
-głośnikowy: miedziany ofc profigold PGC7404 2,5m x 4mm2
Czas teraz troszkę podciągnąć kino....;-)

images upload

image sharing sites
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Fajnie się to u Ciebie prezentuje i za pewne jeszcze lepiej gra ;-)
Tylko ten ampli taki najmniejszy przygnieciony na samym dole ;-)
Jakiś nowszy z Atoms i bardziej muskularny by się przydał ;-) hehe!
Jeszcze tylko central ten o którym wspominałeś, tyły do kompletu i konkretny sub np. Velodyne EQ-MAX12 ;-) i nie musisz chodzić do kina ;-) :-D
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Powiem ci szczerze kolego myślałem, że masz w domu sprzęt za grubą forse który zajebiście gra, a masz w domu sprzęt który zajebiście gra i jest w cenach powiedzmy przystępnych nie ??

A powiedz mi czy nie jest tak z odsłuchem na kilku kolumnach, że jeżeli słuchasz tej ulubionej muzyki i kilku płyt które już przerabiałeś i znasz ta muzykę, to słuchając ją na następnym zestawie czy nie podnieca cię ( w pozytywnym znaczeniu, czyli np dreszcze kiedy słuchasz to co lubisz ) dany utwór tak, że ci si tylko wydaje że lepiej gra ?? Bo rozumiem że testowałeś kolumny w podobnym przedziale cenowym więc czy jest aż taka różnica w dźwięku w sprżęcie tej klasy ? rozumiesz o co mi chodzi ? ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Gratulacje :)
Zestawik jak się patrzy
To kiedy wymiana ampli, na nowszy model, bardziej komponujący sie z całością? :D
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
To kiedy wymiana ampli, na nowszy model, bardziej komponujący sie z całością? :D
Ja bym bardziej pokusił o jakiś winyl [emoji41]

Ampli z preout teraz ze świecą szukać w niższych modelach, a jakiś specjalnie wysoki nie jest myślę tutaj potrzebny (fronty zasila b. dobry wzmak) byle miał nowsze standardy i odczyt audio z HDMI gdzie obecny pozwala na max po optyku.
Poza tym, dolar teraz drogi i od lutego poszło wszystko o dobre 20% więcej. Choć z drugiej strony w tym msc i lipcu wchodzi nowa seria. Wiec dalej dobre (pomijając brak raczej zbytecznego atmos w warunkach domowych) zeszłoroczne modele mocno stanieją. Rok temu w tym okresie można było tak wyrwać nawet o tysiąc i więcej taniej w przypadku wyższych modeli.
A niestety trzeba w wysoki celować nie tylko z uwagi na preout ale też co dziwne modelach poniżej x4100 nie ma wersji srebrnej/szampańskiej.

Dzisiaj po przyjściu z pracy włączyłem płytkę ,,Dire straits communique". Włączyłem pierwszy utwór i odpłynąłem.....

Na deser polecam Brothers In Arms w wersji SACD wydajnej z okazji 20 rocznicy.
Nowy danonek obsługuje juz ten format więc jakość i przede wszystkim mastering powinny Ci się spodobać [emoji6]
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Fajnie się to u Ciebie prezentuje i za pewne jeszcze lepiej gra ;-)
Tylko ten ampli taki najmniejszy przygnieciony na samym dole ;-)
Jakiś nowszy z Atoms i bardziej muskularny by się przydał ;-) hehe!
Jeszcze tylko central ten o którym wspominałeś, tyły do kompletu i konkretny sub np. Velodyne EQ-MAX12 ;-) i nie musisz chodzić do kina ;-) :-D

Wszystko jest w planach, pomalutku do celu...;-)

Powiem ci szczerze kolego myślałem, że masz w domu sprzęt za grubą forse który zajebiście gra, a masz w domu sprzęt który zajebiście gra i jest w cenach powiedzmy przystępnych nie ??

A powiedz mi czy nie jest tak z odsłuchem na kilku kolumnach, że jeżeli słuchasz tej ulubionej muzyki i kilku płyt które już przerabiałeś i znasz ta muzykę, to słuchając ją na następnym zestawie czy nie podnieca cię ( w pozytywnym znaczeniu, czyli np dreszcze kiedy słuchasz to co lubisz ) dany utwór tak, że ci si tylko wydaje że lepiej gra ?? Bo rozumiem że testowałeś kolumny w podobnym przedziale cenowym więc czy jest aż taka różnica w dźwięku w sprżęcie tej klasy ? rozumiesz o co mi chodzi ? ;)

Moim zdaniem nie sztuką jest wydać kupę kasy i kupić gotowca a potem może będę zadowolony lub nie, lecz tak dobierać poszczególne elementy systemu aby spróbować chociaż dostrzec różnice i zobaczyć czy zmiana danego elementu wogóle ma wpływ. Jeśli nowy element nie wnosi nic do systemu po za tym że jest nowy to ja go nie kupuję...;-) Dlatego wyszedłem z założeniem, że będę zmieniał pomału poszczególne elementy tak aby odczuć po wymianie ich wpływ.
Odnośnie testu kolumn, to jeździłem na odsłuchy przez kilka miesięcy i testowałem kilkanaście par kolumn. Miałem założony określony budżet, w którym miałem kupić kolumny. I nie ważne czy one kosztują 2 czy 7tyś, mają grać barwą dźwięku odpowiadającą mi najbardziej.

Gratulacje :)
Zestawik jak się patrzy
To kiedy wymiana ampli, na nowszy model, bardziej komponujący sie z całością? :D

Na chwilę obecną ampli spełnia swoje zadanie, ma radio i rozdziela dźwięk, ponadto dźwięk hd mam puszczony do niego po analogu z Blu raya. Przód jest zasilany ze wzmaka, tył i środek jest odciążony więc na razie pozosaję tak jak jest...;-)

Ja bym bardziej pokusił o jakiś winyl [emoji41]

Ampli z preout teraz ze świecą szukać w niższych modelach, a jakiś specjalnie wysoki nie jest myślę tutaj potrzebny (fronty zasila b. dobry wzmak) byle miał nowsze standardy i odczyt audio z HDMI gdzie obecny pozwala na max po optyku.
Poza tym, dolar teraz drogi i od lutego poszło wszystko o dobre 20% więcej. Choć z drugiej strony w tym msc i lipcu wchodzi nowa seria. Wiec dalej dobre (pomijając brak raczej zbytecznego atmos w warunkach domowych) zeszłoroczne modele mocno stanieją. Rok temu w tym okresie można było tak wyrwać nawet o tysiąc i więcej taniej w przypadku wyższych modeli.
A niestety trzeba w wysoki celować nie tylko z uwagi na preout ale też co dziwne modelach poniżej x4100 nie ma wersji srebrnej/szampańskiej.



Na deser polecam Brothers In Arms w wersji SACD wydajnej z okazji 20 rocznicy.
Nowy danonek obsługuje juz ten format więc jakość i przede wszystkim mastering powinny Ci się spodobać [emoji6]

Vinyl, może kiedyś....:grin: pomyślimy, pomyślimy...:-D
Na dzień dzisiejszy uzupełnienie do końca kina...
Odnośnie albumu mam go tylko w wersji zwykłej cd, ale i tak chyba jest najlepiej wydany ze wszystkich albumów Dire streits, które wydali pod względem właśnie jakości dźwięku...;-)
 

lycone

Banned
Wszystko jest w planach, pomalutku do celu...;-)



Moim zdaniem nie sztuką jest wydać kupę kasy i kupić gotowca a potem może będę zadowolony lub nie, lecz tak dobierać poszczególne elementy systemu aby spróbować chociaż dostrzec różnice i zobaczyć czy zmiana danego elementu wogóle ma wpływ. Jeśli nowy element nie wnosi nic do systemu po za tym że jest nowy to ja go nie kupuję...;-) Dlatego wyszedłem z założeniem, że będę zmieniał pomału poszczególne elementy tak aby odczuć po wymianie ich wpływ.
Odnośnie testu kolumn, to jeździłem na odsłuchy przez kilka miesięcy i testowałem kilkanaście par kolumn. Miałem założony określony budżet, w którym miałem kupić kolumny. I nie ważne czy one kosztują 2 czy 7tyś, mają grać barwą dźwięku odpowiadającą mi najbardziej.



Na chwilę obecną ampli spełnia swoje zadanie, ma radio i rozdziela dźwięk, ponadto dźwięk hd mam puszczony do niego po analogu z Blu raya. Przód jest zasilany ze wzmaka, tył i środek jest odciążony więc na razie pozosaję tak jak jest...;-)



Vinyl, może kiedyś....:grin: pomyślimy, pomyślimy...:-D
Na dzień dzisiejszy uzupełnienie do końca kina...
Odnośnie albumu mam go tylko w wersji zwykłej cd, ale i tak chyba jest najlepiej wydany ze wszystkich albumów Dire streits, które wydali pod względem właśnie jakości dźwięku...;-)
Da się po analogu uzyskać DTS HD MA czy TrueHD?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak, ten problem dotyczył ludzi, którzy chcieli mieć nowe kodeki dźwięku a mieli starsze amplitunery w momencie kiedy dopiero wchodziło hd. Wystarczy mieć model blu ray z wyjściem analogowym 7.1 tak, że każdy kanał puszczasz osobno i podpinasz te kabelki do amplitunera który musi posiadać wejście 7.1. (ext.in) i po sprawie....;-)
Wbrew pozorom starsze ampli miały dużo lepsze możliwości podpięcia różnych urządzeń, które nie posiadają wejścia hdmi. A dzisiaj, z tyłu ampli to tylko hdmi i praktycznie nic po za tym...;-)
 
Ostatnia edycja:

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie jeszcze z jakiego roku / producenta jest ta płytka Straits'ów.

Tak na szybko żeby pokazać o co chodzi:
gufWnE.png


Przy tworzeniu wersji SACD producent wykorzystał oryginalne pliki cyfrowe ze studia (to był w ogóle jeden z pierwszych albumów nie tylko tej grupy nagrany na cyfrówce) co daje naprawdę duży efekt. Porównywalny z płytą z roku 1985, która obecnie kosztuje majątek na aukcjach.

Nawet "magiczne" kosztujące nie mało i naciągające "audiofilów" edycję płyt SHM czy xrcd są znacznie gorsze bo albo zepsuli na etapie masteringu albo mieli słaba kopie do późniejszej obróbki.

Dlatego tez pisałem wyżej o vinylu bo tutaj po prostu nie da się fizycznie nagrać używając limitra i kompresora (jak to robią ostatnio notorycznie na cd) bo igła chyba by wyskoczyła z naszego układu słonecznego [emoji39] wiec większość wydań jest od strzału minimum dobra, a często lepsza niż cd. Tylko boli to, że płyty się zużywają [emoji22]
Choć jest na to rada ale żony by nas wyrzuciły stawiając to w salonie, a mianowicie chodzi o np duplicator JVC 7000era

71228a.jpg


W pełni analogowy, jakość jest identyczna jak z winyla po przegraniu (technicznie ma nawet lepsze parametry niż najlepsze szpulowce).
Nie mylić ze zwykłymi magnetowidami HiFi VHS, gdzie wykorzystane są tylko dwie małe ścieżki do stereo, tutaj zapisuje na całej szerokości taśmy!
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Super, dzięki za dokładne info. Chciałem właśnie sobie kupić sacd dla porównania ze zwykłą cd i usłyszeć różnicę...;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, w końcu po kilku tygodniach przyszły kolumny w dwóch paczkach. Cieszyłem się do momentu kiedy nie otworzyłem ostatniej paczki. Pierwszą otworzyłem i pojawiły się 2 piękne białe kolumienki, otwieram drugą a tam…… w sumie sami zobaczcie…



20mb image hosting

upload images free

Tylne głośniki (heco music style 200), na szczęście są w takim kolorze jak chciałem..;-)


free image uploading

Odnośnie samego głośnika Heco celan gt 42, to zgłosiłem reklamację powiedzieli mi że musiał się walnąć ktoś od dystrybutora, bo nawet na opakowaniu nie jest zaznaczony kolor głośnika jaki jest w środku. Postarają mi się jak najszybciej go wymienić, ale wiedząc że już czekałem i tak na tego długo dali mi go do testów abym znowu nie został bez możliwości oglądania kina..;-)
Więc mam już w domu komplet, z tym że jak przyjdzie biały to sobie pod mienie.

Wracając do samego głośnika centralnego jest central z najwyżej serii Heco Celat GT i jest on wykonany przepięknie, jest masywny z możliwością podwyższenia o 2db głośności za pomocą przepięcia zworek. Wyliczyłem go praktycznie na styk, tak aby mi nie wchodził w ekran – jest idealnie…;-) W porównaniu z moim poprzednim centralnym to ten jest kolos...;-) Zarówno waga jak i wielkość na żywo robi wrażenie...


image post

image hoster

Jutro testy, dzisiaj odpaliłem tylko tylne + centralny aby sobie przez kilka godzin pograły. Jutro sprawdzę co potrafią w kinie…;-) PS. przez tą zmianę to od 1,5 miesiąca nic nie oglądam w swoim kinie, jutro będzie seans na nowych kolumnach. Zapodam sobie hobbita i transów które znam jak własną kieszeń i zobaczymy co potrafi nowy nabytek heco 5,0...;-)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ale jaja...! Ten brązowy to idealny do mnie ;-)
Kurcze tylko odpowiednika Espresso nie zrobili większego :-(
Dobrze, że masz go chociaż i możesz już robić testy ;-)
Faktycznie kawał głośnika. W kinie powinna być bomba! :)
Tyły prezentują się super! Rzeczywiście dość głębokie są. Na foto mają te 277mm jak w specyfikacji ;-)
Central faktycznie na milimetry pod ekranem ;-)
Gratuluję i czekam na opis wrażeń z seansów :-D
 
Do góry