[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o bass refleks to ja bym zrobił test. Mianowicie podłącz kolumnę pod ampli tuner i postaw ją przy ścianie tak jakby miała wisieć przy suficie i włącz tylko tą kolumnę. Posłuchaj kilka kawałków a następnie ją oddal od ściany i ponownie posłuchaj. Jeśli stwierdzisz kolosalną różnicę bedziemy kombinować dalej. Pamiętaj, ze jest to kolumna do której będą puszczane dźwięki efektowe uzupełniające resztę systemu. A większość basu i tak masz przekierowaną na suba oraz fronty..
Jeśli chodzi o rezonanse to u mnie nie ma bo mam wkręcone w sufit betonowy a nie k/g. Dodatkowo możesz okleić metalowe łączenia haczyków i śrubki filcem.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Bipo ja kiedyś słyszałem ze jak się zmienia materiał na maskownicy to można lutowanicą roztapiać plastik i raz przy raz wtapiać materiał.
Nie wiem tylko czy to prawda , i chyba do tego były by potrzebne dwie osoby.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A za rok będą szare... :)

@Bipo
Ta belka na środku faktycznie uratowała Ci dupsko na płaskim suficie nie było by już tak fajnie.
 

lobos

New member
Bez reklam
Bipo, miazga! Właśnie o taką fotkę mi chodziło ;-) Dzięki.
Super to wyszło. Faktycznie ta belka fajnie oddziela.
Ogólnie patrząc na fotkę to naprane tych kolumn ;-)
Od razu chce się usiąść i delektować dźwiękiem płynącym z każdej strony :)
P.s. mnie również ciekawi ta kolekcja pucharów :p
Ta figurka to siatkarz? Jeszcze napisz, że grasz w reprezentacji i oglądamy Cię często w TV :-D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gratulacje pokoju...klasa :) i żony, która się zgodziła na ten cały sprzęt :p ja swoją to tak stopniowo musze urabiac ;-) najgorzej jest jak wspominam o sufitowych :-D
Ja założyłem sufitowe gdy moja wyjechała na chwilę. Nic nie mówiłem. Zauważyła dopiero po kilku dniach :D i stwierdziła, że to jedyne głośniki, które jej nie przeszkadzają, bo ich nie widzi ;)
Pomyśl o takiej argumentacji ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Potem jeszcze poproś żonę aby po pracy podskoczyla po drobne zakupy do spozywczaka i masz kolejna godzinę dodatkowo na mody.... ;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie u mnie ciężko teraz z seansami ale udało się wreszcie coś obejrzeć i skonfigurować atmosa do końca bo co chciałem coś robić i potestować to mi się akurat mały budził i tak wkoło Macieju. Ale jestem po dwóch seansach: 13 Godzin w Bengazi oraz Everest.
Powiem, krótko efekt prac w pełni zadawalajacy musiałem troszkę się na męczyć, tu coś dodać tam gdzieś odjąć i coś po przestawiać ale w końcu się udało. ;-)
Filmy już co niektórym bardzo dobrze znane ale pierwszy raz je oglądałem w konfiguracji Dolby Atmos. Fabułę znam , wiec tym bardziej skupiłem się na efektach od Atmosa. To co na pierwszy plan się wysuwa to otaczający dźwięk w trakcie sceny, brak ewidentne dziury a płynne przejście od przodu do tyłu. Trzeba od razu wspomnieć, że atmos nie pracuje non stop, słychać go w tedy kiedy trzeba ale jak trzeba to pompuje, aż się sama gębą cieszy.. :)
Scena zamieci śnieżnej jest pięknie oddana, gra cały sufit oraz kolumny na dole. Bardzo fajna scenka jest jak osoba w trakcie zamieci wkładą tylko głowę do namiotu i rozmawia z osobą w środku. Idealnie słychać trzepoczacy sie namiot nad naszymi głowami.. :). Kolejna scena to strzał pioruna, który uderza w trakcie zamieci- odgłos zamieci jest słyszalny przez chwile w dolnych tylnych aż tu nagle jak nie je.....Ło nad głową to aż się wzdrygołem. . ;-)
Kolejna scena mistrzosko oddana to helikopter ratujący poszkodowanego na końcu filmu. Przejścia i zabawa dźwięku przechodzącego od przednich sufitowych do tylnych godna polecenia. Niewiem czy nie najleprza dla demo naszego systemu.. ;-)
Odnośnie 13 Godzin tu jest troszkę słabiej, sufit pracuje delikatnie w trakcie ataków ale jedna scena zapadła mi w pamięć mianowicie wysadzenie drzwi w placówce i przejście fali od przednich kolumn poprzez sufit a kończąc na tylnych... ;-)
Powiem, krótko polecam każdemu kto się waha jeszcze nad dolożeniem do swojego obecnego systemu sufitu z Dolby Atmos bo to są ponownie obejrzane te same filmy z nowymi wrażeniami i dźwiękami których fizycznie nie można usłyszęć na systemach opartych tylko na dolnych kolumnach... ;-)
Ps. W Weekend idą transy do blu reya . .. ;-)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Z uwagi na niski sufit 2.4m i mój wzrost 1.9m. Jak bym obniżył to strasznie by mi się pomieszczenie zmniejszyło. Taki motyw jest wskazany w wysokich pokojach. Dlatego wyjściem było robienie punktowych/liniowych zabudowań z k/g lub montaż calych skrzynek. ;-)
 

artiz_

New member
Bez reklam
A kable schowałes w suficie? Zrob zdjecie tylko sufitu. Fajnie miec takiego atmosa w pokoju.Ale zona bynie zabiła jak by wodziała głosniki na suficie ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kable udało mi się przepchnać poprzez istniejące zabudowy z k/g a dalej listwami przypodlogowymi jak pozostałe kable.. ;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli zależy nam aby wycisnąć z naszego obrazu 100% projektora czy z TV bez profesjonalnej kalibracji się nie obędzie. Profesjonalna aparatura pomiarowa da radę wycisnąć z obrazu ostatnie soki. Nawet człowiek sobie nie zdaje nie kiedy sprawy ile traci w ilości detali, głębi i odcieniach czerni i szarości a przede wszystkim widzimy nie naturalne odcienie kolorze skóry. Wisienka na torcie została położona..;-)
photo share
 
Do góry