[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Savron

Well-known member
Bez reklam
:popcorn::popcorn::popcorn: Nu to GRATULACJE, szanowny Panie Bipo. :grin: Zrobiłeś Sobie niezły prezent na Święta. :wink: Pozdrawiam.
Nie przesadzaj z tym "wyglądem". Jest piękny. Monster musi "brzydko" wyglądać. Mały "tuning" i będzie prawdziwy "brzydal". Płyta granitowa 5-6 cm, chrom, biały lakier i będzie nie do pobicia. Ave Cezar.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ładna wieża, tylko ten ampli nie pasuje ;-)
Innych kolorow suba nie było, np. Biały?

Niestety ale białego nie ma z serii eq-max. :(
Spokojnie, nie wszystko od razu, najpierw proj + ekran, następnie kolumny a na koniec elektronika. Nie wszystko od razu, na chwilę obecną mam na czym oglądać i czego słuchać...;-)
Odnośnie suba jbl to z tego co pamiętam był to 260p...
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Bomba Bipo! :) Tak przypuszczałem, że weźmiesz EQ-MAX12 ;-)
Po opisie wrażeń z testów 10 w domu wydawał się być najlepszym wyborem :)
P.s. gdyby skurczybyk był biały...
Plan na ten rok zrealizowany. Gratulacje! :)
W przyszłym rozumiem konkretny ampli i jakiś bluray? ;-) :-D
Pozdrawiam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wygrała jakość dźwięku a kolorek zawsze można zmienić ..;-) na pewno nie pozostanie w tym kolorze..;-)
 

werf

Active member
Bez reklam
Bipo a jak ma się do tego Rel T7 ,chodzi mi raczej o jakość basu a nie ciśnienie w tej kwestii nie ma co porównywać
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie suby rel zarówno te z niższej serii rel t7/t9 są skierowane bardziej do słuchania muzyki i uzupełniania nie doboru basu z kolumn. Do kina ewidentnie im brakuję zejścia i głębokiego basu. Po załączeniu velo od razu słychać tą głębie o której rel tylko może pomarzyć. Warto sobie zapuścić ulubioną scenę z głębokim zejściem a później puścić na relu a następnie od razu np.velo. Jeden kolega kupił rel 538 który kosztuje ponad 6tyś, pograł na nim chwilę a po odsłuchu suba z bas refleksem rel na drugi dzień poszedł na sprzedaż. Wiem że to kwestia gustu ale jak dla mnie do kina w tej niższej półce cenowej suby zamknięte nie oddadzą tego basu co z bas refleksem. Warto posłuchać o czym piszę bo różnica jest nie mała a wręcz kolosalna.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
mówisz trzy cyfrowy budżet to mialeś 999 zł ale wyszło 4 cyfrowy to nawet 9999 ?? Jeśli możesz zdradź na pw :) how much
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jak dla mnie suby rel zarówno te z niższej serii rel t7/t9 są skierowane bardziej do słuchania muzyki i uzupełniania nie doboru basu z kolumn. Do kina ewidentnie im brakuję zejścia i głębokiego basu. Po załączeniu velo od razu słychać tą głębie o której rel tylko może pomarzyć. Warto sobie zapuścić ulubioną scenę z głębokim zejściem a później puścić na relu a następnie od razu np.velo. Jeden kolega kupił rel 538 który kosztuje ponad 6tyś, pograł na nim chwilę a po odsłuchu suba z bas refleksem rel na drugi dzień poszedł na sprzedaż. Wiem że to kwestia gustu ale jak dla mnie do kina w tej niższej półce cenowej suby zamknięte nie oddadzą tego basu co z bas refleksem. Warto posłuchać o czym piszę bo różnica jest nie mała a wręcz kolosalna.
Bipo, jak sie już ze wszystkim ogarniesz, to zrób sobie taką próbę, zatkaj br, skręć suba na 40/50 hz, podkręć wzmocnienie na subie i zapodaj ulubioną muzę. Ja zaliczyłem opad szczęki jak bass punktuje w muzie. To taki dwa w jednym, może trochę zachodu ale od czasu do czasu można zaszaleć [emoji1]
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No wlasnie.
Przeczytaj jeszcze raz. Albo nie. Czytaj tutaj, bo sie znowu zgubisz ;)
Skoro Bipo finalnie stawia na bass refleks, to mnie, zwolennikowi zamknietych pudel (dlatego z zalem), przyszlo polecic model z BR, ktory zje to Velo, w tym samym budzecie i do tego bialy.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
mówisz trzy cyfrowy budżet to mialeś 999 zł ale wyszło 4 cyfrowy to nawet 9999 ?? Jeśli możesz zdradź na pw :) how much

Mały bubelek się wkradł, oczywiście że chodziło mi o czterocyfrową kwotę a przekroczyło za całość pięciocyfrową....;-) :razz:

Bipo, jak sie już ze wszystkim ogarniesz, to zrób sobie taką próbę, zatkaj br, skręć suba na 40/50 hz, podkręć wzmocnienie na subie i zapodaj ulubioną muzę. Ja zaliczyłem opad szczęki jak bass punktuje w muzie. To taki dwa w jednym, może trochę zachodu ale od czasu do czasu można zaszaleć [emoji1]

Oczywiście z chęcią wypróbuję ten myk kiedyś bo mnie nim zaciekawiłeś..:D

Kolego Bipo możesz napisać jak ten sub veld. Wypadł w porównaniu do klipsch 115. Możesz coś więcej napisać o odsłuchu klipsch 115?

Nie wiem czy czytałeś mój wątek ale pisałem o porównaniu do klipscha 112 jak dobrze pamiętam.

Bipo
Ja jestem zwolenikiem konstrukcji zamknietych dlatego z pewnym zalem wskaze Ci innego kandydata do rozwazenie, ktory dla odmiany istnieje w bialej wersji(takze gloss white)
Monolith-DF
Na ebayu ceny nowek tansze niz na www.

No niestety Bubafat ale już jestem po zakupie suba więc teraz to za późno mi wklejasz propozycję..:sad: Ciekaw jestem gdzie w Warszawie lub okolicach mógłbym tego suba odsłuchać bo bez tego bym go nie kupił...:sad:
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Chyba tylko u jakiegos uzytkownika.
W Polsce lobbuje sie produkty, na ktorych sprzedazy mozna zarobic,dzieki sporej marzy, tak wiec produkty, ktore mozna sobie zaimportowoac samemu, nawet kupic bezposrednio u producenta, nie maja szans zaistniec w sieci sklepow branzowych i nie sa tez polecane. Jest to natomiast, od lat, dosyc popularna marka na wyspach i mozna o niej sporo poczytac na avforums.
Tymczasem ciesz sie z nabytku, a jak sie trafi okazja do odsluchu, czy porownania, to moze akurat najdzie Cie ochota na upgrade. Ktorys z sasiadow z pewnoscia bedzie chcial Ci zrobic to samo, co Ty jemu, wiec moze odkupi Velodynke ;).
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Chyba tylko u jakiegos uzytkownika.
W Polsce lobbuje sie produkty, na ktorych sprzedazy mozna zarobic,dzieki sporej marzy, tak wiec produkty, ktore mozna sobie zaimportowoac samemu, nawet kupic bezposrednio u producenta, nie maja szans zaistniec w sieci sklepow branzowych i nie sa tez polecane. Jest to natomiast, od lat, dosyc popularna marka na wyspach i mozna o niej sporo poczytac na avforums.
Tymczasem ciesz sie z nabytku, a jak sie trafi okazja do odsluchu, czy porownania, to moze akurat najdzie Cie ochota na upgrade. Ktorys z sasiadow z pewnoscia bedzie chcial Ci zrobic to samo, co Ty jemu, wiec moze odkupi Velodynke ;).

Jestem po kilku filmach i nie było nikogo z dołu więc chyba jeszcze mnie lubią...:D. Ale jeśli miałbym okazję posłuchać tego suba z wielką chęcią bym to zrobił....:smile:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Polsce lobbuje sie produkty, na ktorych sprzedazy mozna zarobic,dzieki sporej marzy, tak wiec produkty, ktore mozna sobie zaimportowoac samemu, nawet kupic bezposrednio u producenta, nie maja szans zaistniec w sieci sklepow branzowych i nie sa tez polecane.

Otóż to. Pisałem o tym wiele razy.
Jest "paczka" która u nas króluje i nic nie poradzisz.

Bipo, gratki.
Kiedy oklejanie? ;)
 
Do góry