[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

castel

Member
Pytanie do czego będzie wykorzystywany, bo cena nie jest mała.
Jeżeli też do muzyki, bo rozumiem, że może służyć jako player bez załączania tv - co wydaje się oczywiste przy tej cenie, to u mnie jest Malinka z całym majdanem "HiFi", a do filmów Shield.

I też super.
Oczywiście Z1000Pro użytkuje jako player bez włączania TV.
Dodatkowo posiada zgodność z Roon.(nie korzystam)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Miałem kilka rożnych odtwarzaczy i działały tak sobie. Fakt Zidoo tani nie jest, ale bez problemu odtwarza duże pliki z bardzo wysokim bitrate. Do tego praktycznie wszystkie kodeki obrazu i dźwięku (4K60Hz 12bit 4:4:4, HDR, HDR10+, Dolby Vision VS10, H.264, H.265, 3D, BD-ISO UHD/DVD ISO, 3D ISO/MKV;HD-Audio passthrough z Dolby Atmos, DTS:X).
Dlatego mam już kolejny odtwarzacz Zidoo, aktualnie Z10 pro. Kodi też oczywiście można na nim zainstalować jakby ktoś pytał.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pytanie do czego będzie wykorzystywany, bo cena nie jest mała.
Jeżeli też do muzyki, bo rozumiem, że może służyć jako player bez załączania tv - co wydaje się oczywiste przy tej cenie, to u mnie jest Malinka z całym majdanem "HiFi", a do filmów Shield.

A co masz wgrane na malince?
Mialem Volumino, cos tam jeszcze i teraz przeszedlem na picoreplayera narazie chyba najlepszy.

Roone chyba jest na abonament wiec nie instalowalem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem wszystko, zostało na Volumio, ale nie dlatego, że najlepsze, a dlatego, że nie chce mi się już w to bawić. Włożyłem w malinkę kilka tysi, kupiłem wzmacniacz (tak aby pasowało pod Onkyo), wyrzuciłem środek, wykroilem dziurę na dotykowy ekran i ponoć, mam streameara który może stawać w szranki ze sprzętami po kilkanaście tyś. Nie wnikam, chciałem i mam.
Chociaż nie wiele takich projektów na świecie z tego widziałem, a siedziałem na forach audio-malinkowych długo. Co najlepsze, gdybym miał dziś budować od zera, to musiałbym od początku wchodzić w temat, nie wiele już z tego pamiętam, a jeszcze rok temu wiedziałem wszystko. Wyrzuciłem to z pamięci, za dużo informacji (nerwów) i zabawy. Generalnie, nie lubię malinki, taki paradoks ; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Miałem wszystko, zostało na Volumio, ale nie dlatego, że najlepsze, a dlatego, że nie chce mi się już w to bawić. Włożyłem w malinkę kilka tysi, kupiłem wzmacniacz (tak aby pasowało pod Onkyo), wyrzuciłem środek, wykroilem dziurę na dotykowy ekran i ponoć, mam streameara który może stawać w szranki ze sprzętami po kilkanaście tyś. Nie wnikam, chciałem i mam.
Chociaż nie wiele takich projektów na świecie z tego widziałem, a siedziałem na forach audio-malinkowych długo. Co najlepsze, gdybym miał dziś budować od zera, to musiałbym od początku wchodzić w temat, nie wiele już z tego pamiętam, a jeszcze rok temu wiedziałem wszystko. Wyrzuciłem to z pamięci, za dużo informacji (nerwów) i zabawy. Generalnie, nie lubię malinki, taki paradoks ; )
Tylko co z tego jak nie ma prestiżu? ;D;D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie rozumiem, masz w ogóle pojęcie o budowaniu komponentów audio na bazie RPi?
Sama malinka jest tylko bazą, reszta jest dedykowana konkretnym zastosowaniom (czesto audiofilskim) m.in do transportu plików i zdziwiłbyś się jakiej klasy są to dodatki i z czym są zestawiane, takiego Lumina jesteś w stanie wciągnąć, a zresztą co ja będę się produkował, psu na budę od dawna dyskusje na tym forum. Kto ma wiedzieć, ten wie ; )
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mikołaj w tym roku przywiózł mi piękne wydanie Gry o Tron na które czaiłem się od grudnia zeszłego roku. Powiem, krótko to wydanie jest wydane przepięknie, metalowa obudowa z wygrawerowanymi rysunkami robią efekt wow. Całość wydania jest oczywiście z napisami i lektorem. Dźwięk Dolby atmos.
Jak na razie obejrzałem 3 sezony i stwierdzam, że dźwięk i obraz to taki top off top. Obraz czysciutki, zero ziarna i szumu, widać każdy detal i szczegulik.
Co do dźwięku również oceniam bardzo wysoko. Jest wszystko tak jak trzeba. Dynamika, dociążenie na basie, dialogi brzmią niesamowicie wyraźnie bez zamulenia, słychać każdy szczegół. Teraz oglądam drugi raz ten serial na dużym ekranie i tak jakbym go pierwszy raz widział...:)
Polecam każdemu fanowi GoT do kolekcji..:)





 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja ponad pół roku oglądałem wszystkie sezony :) po tym jak już wszystko obejrzałem na HBO. Spoko ten serial, ale to nie dla mnie.. Ja Ciebie strasznie podziwiam, że Ty potrafisz tak rok czasu czekać aż kupisz coś co Ci się bardzo podoba.. Masz cierpliwość. Ja nawet jak w kinie jestem na filmie to jak tylko wychodzi film, a mi się spodobał to od razu kupuje, teraz np Bonda muszę kupić.. ale jeszcze chwila. Chociaż od bodajże 3ech lat obiecuje sobie, ze już kończę z kupowaniem, bo np w tym roku całe dwie powtórki obejrzałem :) to jak coś mi się spodoba to jakoś korci, aby kupić i choćby ten raz obejrzeć.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No cóż, jedni zbierają znaczki, których nigdy nie wyślą, a inni kupują specjalne wydania filmów.
Trzeba wydawać kasę na głupoty, bo bynajmniej jest mobilizacja aby zbierać $$$.

No cóż Bipo, gratulacje, wygląda to epicko i na pewno cieszy niezmiernie. Sam bym się po ślinił nad tymi pudełkami.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z tym, że jakość audio-video w tym wydaniu, które Mikołaj przyniósł koledze to top of the top. Nasze HBO...hmm ciężko porównywać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę, że nie będzie osoby, która by chciała porównywać obrazu z HBO do 4k. JA powtórkę oglądałem na BR, dzisiaj seriale inaczej ludzie już kupują, zbiera się np trzech kumpli i kupują po 3 sezony w normalnym wydaniu i między sobą się wymieniają takie osoby. Biorąc pod uwagę, że to się raz obejrzy na x lat to jest to całkiem spoko wyjście, oczywiście dla tych, dla których film/serial jest czymś co nie ma zbyt wielkiego znaczenia, a chce się obejrzeć w dobrej jakości. Ja tam jednych jak i drugich rozumiem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak. Pożyczyłem koledze serial Kompania Braci na BD. O dziwo nigdy go nie oglądał. Stwierdził, obejrzy na HBO. Powiedziałem mu poczekaj, zobaczysz na plycie. Jak zaczął oglądać to tak się wkręcił, że moment caly obejrzał. Aż mnie nakręcił i wczoraj też trzy odcinki sobie przypomniałem ..Co prawda nie 4K, ale i tak jakościo bardzo dobrze.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolek ja chyba tej cierpliwości nauczyłem się od mojej żony bo wcześniej pewnie bym tyle nie czekał...:)
Jest to mój kolejny serial HBO, który dla mnie zasługuje na bycie w mojej kolekcji i zdobić półeczkę a nie jednokrotnie wrócę ponownie do niego...
Mówisz, że pół roku ja za pierwszym razem w niecałe 3tygodnie 8 sezonów zaliczyłem...:)
Co do powtórek seriali to nadal kompania braci i Pacyfik są na pierwszym miejscu X5 razy, Czarnobyl 3x, GoT 2x :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie mam czasu, aby w taki okres obejrzeć tyle odcinków to raz , a dwa dla mnie takie szybkie oglądanie zabija radość z oglądania. Plus powtórki przestają mnie interesować, ostatni sezon GOT na BR jak oglądałem to na tyle pamiętałem z HBO, że jakoś średnio mi się oglądało.
 
Do góry