[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nagrywa jak pytamy, wszystkie nasze komendy są na telefonie w ustawieniach. Trzyma to google jak się domyślam na serwerach.
Wystarczy wejść na komórce lub jak teraz sprawdziłem psia jego mać na PC pod:
myactivity.gooogle com
Tam mamy nasze pytania i również nagrany nasz głos.
"Świetne" uczucie odsłuchiwać siebie, nie ma co...

Oczywiście nie nagrywa cały czas, a tylko nasze komendy od momentu jak powiemy "ok guugylll", a jak podczas naszego pytania ktoś obok (lub) sami strzelimy petardę, to oczywiście sie nagra w tle i będzie sobie tak wisieć gdzieś w internecie (czyt. w google).

Oczywiście, to jest wersja o której my klienci wiemy.
Asystent generalnie cały czas nasłuchuje i czeka na komendę wywołania.

Ciekawe są przypadki, w których popełniono morderstwo, a w domu była np. Alexa, wówczas sąd się zwracał do Amazona o udostępnienie nagrań.
Jeden człowiek został uniewinniony dzięki temu, bo ponoć coś się nagrało.
Ja się pytam co konkretnie, skoro rzekomo nagrywa tylko jak ją wywołamy.
Chyba nikt w trakcie morderstwa nie rozmawiał z Alexą?
Wszystko to grubymi nićmi szyte.

Zresztą jak ktoś nie ma kapy na oczach i widzi coś więcej - po za tymi "przyjaznymi technologiami", to chyba interesuje się też materiałami (nie mam tu na myśli teorii spiskowych) które mówią w jak popieprzonym świecie żyjemy.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wystarczy wejść w "Zarządzanie aktywnością" i wyłączyć wszystkie opcje. Nie będą się już zapisywały.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tyle to ja wiem i oczywiście, mamy 100% pewność, że "nie będą" się zapisywały.
Wszak żyjemy w bananowym, pięknym świecie.
Tak jak Chiny nie stają się Orwellowskim społeczeństwem.
Zwie się to "system zaufania społecznego" i to się już dzieje.
Podział na klasy społeczne, przyznawane punkty itp.
Totalna inwigilacja, system ocen w zależności od zachowania.
Super.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Źle się wyraziłem. Nie będą się zapisywały na tej stronie myactivity.gooogle.com :E Co z tym robi Google to już inna sprawa. Morele też nie powinno trzymać danych klientów w tym skanów dowodów (raty) itd., a jak było każdy widział.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armanig znasz historię Snowdena, w dzisiejszych czasach wszystko co łączy się z netem czy siecią gsm może Cię inwigilować. Ja tam jestem w sumie szarakiem więc mam to w d.... czy mnie ktoś podsłuchuje, a jak ma to pomóc wyłapywać terrorystów, pedofili, morderców to niech słucha i wyłapuje słowa klucze. Mi właśnie znajomy będzie montował ip kamerki dookoła domu, może nikt mnie nie będzie podglądać przy zakrapianych grillach:)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie tez narazie tak do tego podchodze.
Zwyklych szarakow jak ja nie maja po co podsluchiwac.

Aczkolwiek nie bylbys zadowolony tym ze w kinie podczas przerwy kupujesz Cole albo inny napoj bo cie do tego zmusili. "przekaz podprogowy". Albo dodaja narkotyki do pozywienia aby cie uzaleznic od danego produktu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak to nie mają po co? Dla określenia potrzeb, spersonalizowania reklam i ofert, a nawet cen na produkty.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka


W sumie tak.
Zmanipuluja cie i sprzedadza to co niekoniecznie chcesz.
Mialem kiedys przygode z sekta (nic powaznego) , a pozniej jeszcze z kursami psychologi. Mam sie za normalnego i uwazalem sie za czlowieka ktorego nie da sie zmanipulowac ale te podstawy, podstaw z jakimi mialem do czynienia zrobily mi opad szczeny.
Nie wiezylem ze dam sie zmanipulowac jak dziecko obcym osoba, a jednak...

Jak to mowia. Dzisiaj INFORMACJA to najcenniejsza rzecz na swiecie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie takie same akcje były, kiedy wprowadzano kilka lat temu kamerki, do konsol, itp.Kamerka po kadrze widzi co masz w pomieszczeniu i potem pojawiają Ci się celowane reklamy, itp.

Dziwi mnie podejście do Huaweia - że niby szpiegostwo. Mieli słabe plecy, bo przecież Amazon, Google, Samsung, Microsoft, czy inni robią to od dawna i wtedy to już nie szpiegostwo... choc sam nie gonię do Big Brothera

Arni,
Tu namiastka Google Home Hub od Lenovo, słaba, bo to raczej głównie zegar i nijak sie to ma do możliwości Huba

[youtube]EBgj60i-y88[/youtube]

Ale skoro Alexa, to czemu nie Amazon Echo Dot 2...?

[youtube]QTbHoZ7Zq_c[/youtube]


Denerwuje mnie w tych wszystkich urządzeniach, głównie z ekranem jedna sprawa; (zapewne w kolejenych generacjach zostanie to dodane), one przecież mają zasilenie sieciowe. Nie mają chyba baterii? Skoro tak, to trochę kicha.

Rozumiem taki głośnik (głośniczek), stawiasz gdzieś pod ścianą, mówisz do niego, on do Ciebie, i gra. OK
Ale taki ekranik to chce się od czasu do czasu dotknąć, pooglądać, jak tablet. A tu zonk. Też trzeba trzymać go gdzieś blisko gniazdka, czyli zazwyczaj gdzieś przy ścianie. Na kolana go nie dasz, ani nie postawisz na stoliku kawowym na środku pokoju... Trzeba ruszyć 4 litery ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tych ekranach z tyłu są spore głośniki, więc mobilność jako taka średnio.
Nie zmienia to faktu, że jest miejsce na baterię i na pewno byłby to plus.
Nawet jako przenośne radio czy player, tym bardziej, że ma nieograniczony dostęp do muzyki.

To nie jest tablet, a raczej gotowiec.
Funkcjonalnością nie dorównuję tabletom, ale może i tu jest klucz.
Ta prostota ma swoje zalety i urządzenie jest mocno skoncentrowane na funkcjach asystenta.
Jak to mówią, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
Tu tego problemu nie ma.

U mnie pełni obecnie jedną podstawową funkcje, mianowicie przed snem zawsze mu mówię "play sleep music", dobiera na prawdę świetną wyciszająca muzykę.

Świetnie się zapewne sprawdza jako obsługa wielu urządzeń, tak jak tu Koledzy mają.
Na ekranie mamy wygodny pogląd na te urządzenia, nie potrzebna nam komórka.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
że będzie współpracować,ale od pewnego czasu dopiero to działa z xiaomi gateway,inne gwinty nie działają z gateway'em tylko gu10
 

Henry

Active member
Bez reklam
Roborock (xiaomi gen2) to obecnie najlepszy wybór w kategorii cena/jakość. Nie ma się co oszukiwać, że taki robocik zastąpi pełnoprawny odkurzacz, zwłaszcza na gęstym i/lub długim runie. Zbyt mocno odstaje siłą ssania od tradycyjnych odkurzaczy.
Zgubić się raczej nie zgubi, bo bardzo dokładnie mapuje przestrzeń ale zawsze może się na czymś zawiesić, wplątać w kable, firanki, etc.
Od kilku dni kręci się To po moim domu, generalnie fajny gadget, żona odpala go sobie siedząc w pracy i wie co się z nim w danej chwili dzieje, ale zauważyłem jedną poważną wadę- mianowicie nie "wjeżdża" na ciemny dywan w salonie.
Podobno dzieje się tak z ciemnymi polami, ponieważ widzi je jako potencjalną pustą przestrzeń i jest to zabezpieczenie przed spadnięciem z wysokości.
Może uda się jakoś to obejść... ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy i koleżanki,
od kilku dni konwersuję z Alexą.
Duszynie urawło, ale źle nie jest. Na razie traktuję to jako nieśmiałą zabawę.
Stety niestety chciałbym rozwinąć, gdyż jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Stąd pytania:

- jakie gniazdka typu Smart Plug polecacie, tak, by były rozpoznawane przez Alexę? Na początek powiedzmy 3-4sztuki.

Zniosę kolejną aplikację, konta, rejestrację, itp,ale chodzi mi o to, by by nie pruć kabli, dlatego gniazdka typu Smart Plug. Dlaczego pytam tu? Dlatego, że w sklepach pełno tego, ale nie każde współpracuje z Alexą, nie każde współpracuje z Androidem, nie każde pozwala na podpięcie bardziej prądożernych urządzeń, a na Allegro każdy poleca swoje, leczw praktyceczęsto jest inaczej.

- czy jest już coś na rynku innego typu Broadlink? Broadlink jak najbardziej może być, ale może jeszcze cosik innego polacacie? Mój leciwy tv nie jest smart, więc trzeba dodać mu ten potencjał ;)

Dzięki!
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Koledzy i koleżanki,
od kilku dni konwersuję z Alexą.
Duszynie urawło, ale źle nie jest. Na razie traktuję to jako nieśmiałą zabawę.
Stety niestety chciałbym rozwinąć, gdyż jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Stąd pytania:

- jakie gniazdka typu Smart Plug polecacie, tak, by były rozpoznawane przez Alexę? Na początek powiedzmy 3-4sztuki.

Zniosę kolejną aplikację, konta, rejestrację, itp,ale chodzi mi o to, by by nie pruć kabli, dlatego gniazdka typu Smart Plug. Dlaczego pytam tu? Dlatego, że w sklepach pełno tego, ale nie każde współpracuje z Alexą, nie każde współpracuje z Androidem, nie każde pozwala na podpięcie bardziej prądożernych urządzeń, a na Allegro każdy poleca swoje, leczw praktyceczęsto jest inaczej.

- czy jest już coś na rynku innego typu Broadlink? Broadlink jak najbardziej może być, ale może jeszcze cosik innego polacacie? Mój leciwy tv nie jest smart, więc trzeba dodać mu ten potencjał ;)

Dzięki!
Ja polecam Blitzwolf. Ma fajną funkcję mierzenia zużycia prądu. Mam też sonoff, ale nawet nie podłączyłem :D Współpracuje z Google Home i Alexa. Testowałem tylko z GH.

12828def99b0bce403438e473bcbd743.jpg
0fba123bcd1a7e5048319a26dc22e8eb.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja ci zaproponuje sonoff.

Masz inteligentne gniazdka, czujniki temperatury, wilgotnosci, przekazniki, Mierniki pradu, czy nawet wlaczniki swiatel.
Wszystko dziala bezawaryjnie, moim zdaniem duze obciazenia pradow - srednio do 2000w, sa tez funkja zarowno WiFi jak i RF.

Jezeli chodzi o swiatlo to yeelight. Nie znam lepszych zarowek :)


ps.
Ooo niedawno musial sonoff wypuscic czujniki alarmowe na ruch i otwarcia okien/drzwi. Bo nir kojaze aby wczesniej byly.

ps2
Widze kolejna nowosc.



Kurna.. juz zara kabli nie bedzie trzeba prowadzic do wlacznikow swiatel. Wkrecasz inteligentna zarowke np. yeelight a na sciane przyklejasz wlacznik - - - dobre.

PLN 15.89 20%OFF | SONOFF Bezprzewodowy Nadajnik Zdalnego 1 Kanałowy Lepkie RF TX Smart For strona główna Salon Sypialnia 433 MHZ 86 Paneli Ściennych dla Inteligentnego Domu
https://s.click.aliexpress.com/e/co02skZb
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
ja polecam ci sonoff basic do włączenia i wyłączenia przez aplikacje czy amazon alexe,ja tak mam i wszystko działa pięknie(robisz sobie sceny itp)

mój filmik np tutaj z sonoff basic itp

https://www.youtube.com/watch?v=M-rnAs_fkO0(na chwile obecną sonoffa mam podłączonego pod głośniki,kamere,lampkę nocną,komodę pod tv,i witrynę.

"juz zaraz kabli nie trzeba prowadzić)-hehe ja mam tak zrobione że:mam nocną lampkę i wyłącznikiem na dole na kablu i nie chce mi się nigdy jej wyłączać(uciążliwe) dlatego kupiłem xiaomi smart whireless(przycisk) który mam 3 funkcję,jeden przycisk włącza,dwa kliki wylączą 3 kliki wyłącza mi światło w przedpokoju(może służyć jako nawet dzwonek do drzwi,lub jako pilot to uzbrajania alarmu/wyłączenia
 
Ostatnia edycja:
Do góry