[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

kaminskakl

Active member
Bez reklam
:D:D:D Kaminskakl, Twój angielski to cud:D:D

Wy to naprawdę, tak chodzi cie po pokoju i głosem steruje cie urządzenia? :D:D:D

Dobrze że u Was sedesy jeszcze nie zablokowało jakimś wirusem. :blagam::)

Masz śra...kę , a tutaj "goooglu" Ci sedes zablokował. Miodzio. ;-)
Mało rozumiesz. Te filmiki to tylko odpowiedź na pytanie Armaniego ;)

To się przydaje jak moja robi coś w kuchni i zamiast brać telefon, włączać Spotify itd. powie tylko jedną komendę. Przydaje się też jak sobie leżysz i mowisz, żeby zapaliła światła za telewizorem, a zgasiło światło w przedpokoju. Zanim położę się na kanapę i wezmę pilot to też odpalam głosowo Shielda.
Nawet nie wiesz jak to przyzwyczaja. Ostatnio byliśmy u teściów sami w pokoju i złapałem się na tym, że chciałem podać komendę zgaszenia świateł zamiast wstać i je wyłączyć ręcznie. To tyle i aż tyle. Póki nie spróbujesz ciężko to zrozumieć i można się jedynie nabijać ;)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
kto,kto używa alexy i posiada spotify wypowiada wykonawce i utwór ? bo wydaje mi się że na alexie i spotify działa tylko wykonawca bez możliwości wyboru utworu

kto potwierdza ?
 

wucash

Active member
Bez reklam
bynajmniej nie bierzcie tego jako krytykę :) też lubię gadżety ale to głosowe włączanie czegokolwiek jest dla mnie absolutnie zbędne i trochę śmieszne :p jeszcze muzykę na spotify, żeby nie grzebać w telefonie czy tablecie może.... ale światła i inne duperele :D pewnie za 5 lat powiem - nie miałem racji to jest super :D ale od razu mi się kojarzy scena z Wall-e z ludźmi z przyszłości :D :D :D
 

adamo_

New member
Bez reklam
Smart dom jest dobry gdy jest automatyka ustawiona. U mnie chodzi broadlink i włączniki ścienne, rolety lampki od roku. Mam to poustawiane na określone pory dnia określone elementy. Myślałem że Google Asystent jakoś mnie zachwyci ale już mi się znudziło po jednym dniu gadać włącz lampki, zaslon zasłony.. Skoro mogę to zaprogramować w automat. Budżetowy Smart ale robi to co trzeba.

9644a8e13e635.jpg


2245527750ca9.jpg
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
wucash ale ja jedna komendą włączam sobie jak przychodze z pracy,xboxa,telewizor,glosniki,lampe(zanim ściągnę kurtkę to już mam np to włączone)

i mam takich scen bardzo dużo,albo jedną komendą wyłączam wszystko w domu.
 

wucash

Active member
Bez reklam
dlatego podkreślam, że to nie krytyka tylko pewnie JESZCZE to do mnie nie przemawia, znając życie w końcu nomen omen przemówi :D
 

buldoggg

Member
Bez reklam
wole to robić na spokojnie,kupić jedną rzecz-przemyśleć co dalej i znowu jedna-dwie sztuki czegoś i znowu przemyśleć,dzięki temu wiem dokładnie czego potrzebuje i nie wydaje xxx kasy na sam start,dzięki temu przerodziło się to w mini hobby



tutaj mój leaving room i parę scen+inne filmy tam zamieszczone jak np grill elektryczny inteligentny :)

https://www.youtube.com/watch?v=M-rnAs_fkO0&t=0

dochodzą już czujniki ruchu,drzwi,okien itp (mówię teraz nie o samym pokoju tylko że system się rozrasta o kolejne pomieszczenia)
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
@up
Jakie masz czujniki w domu? U mnie jest to już kilkanaście sztuk różnego rodzaju.

Co do Grilla to jedzenie z niego jest okropne. Miałem go na weekend i zwróciłem. Tak samo jak frytownice beztłuszczową. Badziewie jakich mało.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak samo jak frytownice beztłuszczową. Badziewie jakich mało.

Ja mam frytkownice beztluszczowa i jest super.

No... i to jest przykład, jak skrajne mogą być opinie.
To teraz wyobrażmy sobie zakup sprzętu audio :D

Napiszcie co jest w niej takiego badziewnego, a co jest "super"?
Akurat jestem na kupnie, ale się waham. Jakie modele itp?
Pomijając kwestie zdrowotne, bo to wiadomo.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
No... i to jest przykład, jak skrajne mogą być opinie.
To teraz wyobrażmy sobie zakup sprzętu audio :D

Napiszcie co jest w niej takiego badziewnego, a co jest "super"?
Akurat jestem na kupnie, ale się waham. Jakie modele itp?
Pomijając kwestie zdrowotne, bo to wiadomo.

Jak Ci chodzi o zdrowie, to żadna frytkownica nie powinna być w domu. Beztłuszczowa , to badziewie takie samo jak grill lawowy. Zapomni o smaku w tym przypadku.
Polecam:
https://www.jula.pl/catalog/gospoda...kowanie-prozniowe/pakowarka-prozniowa-802559/
https://ngastro.pl/cyrkulatory-sous...GfQT2LNXTwThkATvLS5zPX-BaC_znJyoaAgBDEALw_wcB
Kiedyś to kosztowało fortunę, teraz to stać każdego. Smacznie, zdrowo, milion możliwości.:smile:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gotowanie próżniowe to ja znam ;) ale frytek z tego nie zrobię, a właśnie mam ochotę, tyle, że nie z jakiegoś głębokiego oleju po którym za 20 lat będę warzywem, jeszcze raz na jakiś czas ok, a nie co kilka dni ; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
No... i to jest przykład, jak skrajne mogą być opinie.
To teraz wyobrażmy sobie zakup sprzętu audio :D

Napiszcie co jest w niej takiego badziewnego, a co jest "super"?
Akurat jestem na kupnie, ale się waham. Jakie modele itp?
Pomijając kwestie zdrowotne, bo to wiadomo.
Miałem tą Frytownica niskotłuszczowa PHILIPS AirFryer XL HD9240/90. Kupiona w Media Markt. Testowane na frytkach z ziemniaków. Odmiana do frytek (zapomniałem nazwy). Robione według instrukcji, typu moczenie ziemniaków i osuszanie frytek z wody plus wstrząsane w połowie smażenia. Wyszły częściowo miękkie i mało smaczne. Drugie podejście to udka z kurczaka (pałeczki). Tu już dużo lepiej. Smakowały prawie jak te z piekarnika. Nie widziałem jednak sensu trzymania urządzenia, które ma robić tylko mięso skoro w piekarniku można też je przygotować. Miała to być frytownica, a tu się nie sprawdza. Jak komuś smakuje to nie ma problemu, ja przekonałem się osobiście i nie polecam. Wolę nie jeść wcale frytek niż takie badziewie i udawać, że są prawie tak samo dobre jak te z oleju.

Grill z Tefala to samo. Mięso było gumowe i niesmaczne. Jak coś jest warte chwalenia to to robię i zawsze na własnym przykładzie, a nie opiniach z forum. Lubię dobre jedzenie zarówno te przygotowane w domu i na mieście. Z doświadczenia wiem, że często dobre opinie pochodzą od ludzi z małą wiedzą i doświadczeniem. Coś jak byś całe życie pił Cole marki Tesco i pisał wszędzie, że jest pyszna. Potem ktoś kupi Ci Coca Cole i jednak okaże się, że ta z Tesco jest słaba. To jest prosty przykład, ale pokazuje o co chodzi.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jak Ci chodzi o zdrowie, to żadna frytkownica nie powinna być w domu. Beztłuszczowa , to badziewie takie samo jak grill lawowy. Zapomni o smaku w tym przypadku.
Polecam:
https://www.jula.pl/catalog/gospoda...kowanie-prozniowe/pakowarka-prozniowa-802559/
https://ngastro.pl/cyrkulatory-sous...GfQT2LNXTwThkATvLS5zPX-BaC_znJyoaAgBDEALw_wcB
Kiedyś to kosztowało fortunę, teraz to stać każdego. Smacznie, zdrowo, milion możliwości.[emoji2]
Tylko jak w tym frytki zrobić, albo kurczaka z chrupiącą skórką? :D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No... i to jest przykład, jak skrajne mogą być opinie.
To teraz wyobrażmy sobie zakup sprzętu audio :D

Napiszcie co jest w niej takiego badziewnego, a co jest "super"?
Akurat jestem na kupnie, ale się waham. Jakie modele itp?
Pomijając kwestie zdrowotne, bo to wiadomo.

Dobra, mnie moja zona w bambucho robi.
Co prawda frytkownice beztluszczowa ma i ja uzywamy. Ale frytki kupuje gotowe i odgrzewa w niej. A chyba nie o to w tym chodzi :confused::confused:

Co do smaku i jakosci to zgodze sie w 100% z Kaminskim. Frytki z McDolanda to to nie beda, ale majac na uwadze ze ma byc zdrowo to jestes w stanie isc na "kompromis" i zjesc cos mniej smacznego. No i zona leniwa jest.
Wyciagnie z zamrazarki worek frytasow wsypie do maszynki i za kilkanascie minut wyciaga gotowe. Przez rok przybylo mi 8kg wiec chyba ta metoda nie dziala dobze heheheh
 

buldoggg

Member
Bez reklam
@up
Jakie masz czujniki w domu? U mnie jest to już kilkanaście sztuk różnego rodzaju.

Co do Grilla to jedzenie z niego jest okropne. Miałem go na weekend i zwróciłem. Tak samo jak frytownice beztłuszczową. Badziewie jakich mało.

to chyba nie mówisz o tym samym grilu,bo w moim odczucie i paru osób które z niego jadły jest KOZAKIEM na maxa !!!! czujnik grubości mięsa robi robotę jak również programy automatyczne.

prawdziwy stek ? żaden problem robi to idealnie rare ? medium ? well done ? proszę bardzo samo bez zaglądania i pilnowania.

piersi ? warzywa ? rybę owoce morza ? to samo,robi to mega zajebiście i mega smacznie

ps:zaraz napiszesz że nie jadłem w dobrej knajpie-może nie ale CONCEPT 13 to mój 2 dom jak i inne knajpy mam obeznane.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
to chyba nie mówisz o tym samym grilu,bo w moim odczucie i paru osób które z niego jadły jest KOZAKIEM na maxa !!!! czujnik grubości mięsa robi robotę jak również programy automatyczne.

prawdziwy stek ? żaden problem robi to idealnie rare ? medium ? well done ? proszę bardzo samo bez zaglądania i pilnowania.

piersi ? warzywa ? rybę owoce morza ? to samo,robi to mega zajebiście i mega smacznie

ps:zaraz napiszesz że nie jadłem w dobrej knajpie-może nie ale CONCEPT 13 to mój 2 dom jak i inne knajpy mam obeznane.
Raczej ten sam. Zobacz zdjęcia.
b3bbb579a5c494008a96109c89030b82.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kącik kulinarny trzeba założyć :D
Mnie interesują frytki z własnych ziemniaków na beztłuszczowej, nie mrożone.
Żeby nie wyszły jakieś suchary.

Wracając do Google home, to dziś miałem wziąć, ale zauważyłem, że jest wersja Google home HUB, czyli z ekranem.

Jak dla mnie, niebo a ziemia w porównaniu do standardowych asystentów google. Wszystkie informacje widzimy dodatkowo na ekranie, można postawić przy łóżku, na biurku, w kuchni, a nawet na sprzęcie.
Głównie interesuje mnie wyświetlenie np. Spotify na ekranie, po wywołaniu programu, wówczas dodatkowo będziemy widzieć playliste na bieżąco.
Chyba wezmę tą wersje.

[youtube]Ncv2NNYb_Uk[/youtube]
 
Do góry