Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

ibotto

Member
Przyczyną wyłączenia telewizora może być .......... lodówka lub odkurzacz a nawet zasilacz od laptopa. Prawdopodobnie telewizor ma zabezpieczenie przepięciowe, więc gdy w(y)łączasz coś z wymienionych i zaiskrzy w gniazdku, to odbiornik się wyłączy nawet gdy jest zasilany przez listwę. Wyjście jest proste - podłączyć tv do innej fazy na której nie masz iskrzących urządzeń
Zobacz też -->Drzemka, jest w szybkich ustawieniach, ustaw na "wył".
 

panczos

New member
tylko że przez tydzień było dobrze i wczoraj w nocy zaczeły się takie kwiatki dziać a drzemkę miałem wyłączoną , a przedstawia się to tak telewizor gra i nagle gdzieś wyłącza się gzdieś na około 2 sekundy gra około minuty i tak kilka razy przełączyłem na inny kanał i objawy trochę się poprawiły
 

ibotto

Member
Spróbuj zaktualizować oprogramowanie (jest 04.41.32), jak nie pomoże to serwis. Po przepięciu (zaiskrzeniu) chyba sam się nie włączy.
 

xmalpa18

New member
u mnie np bezruch dekodera powoduje wylaczenie tv , ale to kwestia ustawien dekoderka chodz zdzwiwienie bylo dosc duze u mnie na poczatku :)
 

ibotto

Member
Na ADB: setup - ustawienia - oszczędzanie energii -auto wyłączanie - gdy jest na "tak" - wyłączenie nastąpi : wybierasz -> po 1,2,3,4,5,6,7,8 godzinach. Ustaw np. na 4 godziny.
 

gadzeciarz

New member
Mógłbyś podać namiary tej nowej wersji oprog. link? Z góry wielkie dzięki. Tak zamula ten tv lg lb 670 V że masakra! Nagrzewa się chyba dłużej niż mój stary Rubin z lat 80-tych!...
 

gadzeciarz

New member
Jest nowa wersja oprogramowania 04.41.32. Pierwsze wrażenie na plus, ogólnie TV przyspieszył. Ściągnąć, rozpakować, wrzucić na pendrive do folderu LG_DTV, i gotowe. Oczywiście wszystko na własną odpowiedzialność. Dotyczy LB670V, ale chyba inne z tej serii też.

Mógłbyś podpowiedzieć gdzie dokładnie jest do ściągnięcia ta nowa wersja? Obecna wersja strasznie spowalnia tv. Po włączeniu trzeba odczekać dłużej niż kineskopowy tv za komuny...Dzięki!!!
 

gadzeciarz

New member
Mógłbyś podpowiedzieć gdzie dokładnie jest do ściągnięcia ta nowa wersja? Obecna wersja strasznie spowalnia tv. Po włączeniu trzeba odczekać dłużej niż kineskopowy tv za komuny...Dzięki!!!

Zainstalowałem...Dużej różnicy nie ma. W porównaniu do Samsunga, nawet serii ES, to nadal żółw. Żałuję że nie kupiłem ponownie Samsunga. Seria H 6500 i wzwyż to bajka...Cóż...Człowiek uczy się na błędach....
 

rusek007

New member
Ponawiam pytanie:
Czy w 55LB671V zastosowanie HDD USB pozwala na nagrywanie z DVB-S z Cam CI (Aston w NC+)? Bo ktoś tu wcześniej pisał że jest możliwość nagrywania tylko z DVB-T.
Mam zamiar kupić twardziela i nie chcę zostać z ręką w nocniku :)

Nocnik gwarantowany. Lepiej podłącz pendriva (pustego !!!) po USB i spróbuj aktywować TimeMachine, to bedzie test. Z pewnością negatywny.

Oświadczam, że nie zostałem z ręką w nocniku :D
Kupiłem używany HDD USB 2,5" 500GB podłączyłem do 1USB działa idealnie, nagrywanie, pauza, przewijanie, wszystko jest OK. Działa znacznie sprawniej niż dysk w tunerze PVR Philips 250GB od nc+ Różnica jest olbrzymia, żadnych zawiech, czy zacięć. Nie wiem jak z innymi modułami dostępu, ale NC+ w telewizorku LB671V z Astonem 2,26 działa bezproblemowo.:cool:
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
Czy mógłbyś opisać co i jak z tym dostępem CI w LB 671? Też mam nc+ i nosze się z zamiarem oddania dekodera bo mam dość jego działania...
 

rusek007

New member
Wystarczy kupić moduł Cam CI Aston Ver 2.26, koszt to ok 260PLN na alle... Nic nie trzeba instalować, wsadzasz moduł i do niego kartę i jest OK. Ja używam splitter więc wkładam kartę abonencką przewodową, oczywiście mam kartę Kameleon.
 

muzyk219

New member
z modułem to zrozumiałem ale karta? Mówisz o tym by wyjąć kartę ze slotu w dekoderze? Bo czytałem że można zamówić w nc+ samą kartę?
 

rusek007

New member
Karta nie może być sparowana z tunerem, jeśli masz tuner nie dedykowany od NC+ a jeszcze po Cyfrze to będzie działać w module, nie wiem czy NC+ daje teraz karty nieparowane ze sprzętem, musisz się ich zapytać czy dana karta będzie działała na dowolnym tunerze.
 

rusek007

New member
Jak najbardziej na temat, chodzi o tuner Sat w LG 55LB671V i współpracę modułu Aston z złączem Cam CI. Radzę czytać uważnie.
 

Przemek22tex

New member
Witam. Odnośnie do wcześniejszego pytania. Czy zna ktoś jakaś aplikacje żeby bezprzewodowo w TV był wyświetlany obraz z telefonu LG. TEL. LG 4XHD.
 

mak777

New member
Podepne sie, Panowie, czy oprocz wygladu, sa jakies roznice pomiedzy LB670/LB671V a LB730/LB731V? Obydwa sa na matrycy 100Hz? Czy 730tka ma 200? Dosyc pilne te pytania sa, wiec bede mega wdzieczny za pomoc. Chce go kupic w prezencie dla rodzicow, sam mam LA660s, wiec wole dopytac :)
 
Do góry