Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Loganus

New member
Witam.
Mam pytanie o model lb650v, czy odtwarza on dzwiek dts? Mam starszy model i niestety nie obsluguje dts'u przy odtwarzaniu z usb czy dlna. Z tego co czytalem na zagranicznych forach to poprostu LG nie wykupil licencji ale mialo sie to zmienic w nowszych modelach.
 

chris69

New member
LG 47LB730V
Witam.
Po długim studiowaniu lektury na temat wyboru odpowiedniego TV, odwiedzeniu setek stron i wielu sklepów mój wybór padł na LG. Potem zastanawiałem się co do modelu czy 47LB 650v 670v 700v i 730v. Biorąc pod uwagę stosunek parametrów i ceny wybrałem 47LB730V ( BARDZO WAŻNE BYŁO DLA MNIE Rodzaj wyświetlacza LED PLUS i Technologia podświetlenia FULL LED).
Można go już nabyć w necie za 2699 zł. więc cena jest już do zaakceptowania.
Mam go już kilka dni więc śmiało mogę odpowiedzieć na wasze pytania.....
1.Na początek podam link do ustawienia ( kalibracji ), które moim zdaniem najlepiej oddają kolory itp. UWAGA JEST TO USTAWIENIE DO 42LB730V

youtube.com/watch?v=1yzGlRMsLps Jeżeli ma ktoś inne chętnie sprawdzę.

- ja zmieniłem tylko jasność i kontrast na wyższy i temp. barw na Worm 1. te ustawienia stosuje do oglądania telewizji wieczorem.
Do oglądania w dzień kilka modyfikacji i mam ustawienia swoje ( dla zainteresowanych wyśle później).
2. Co do WEBOS-a : tak jest trochę wolny (szczególnie zaraz po uruchomieniu ) ale do wytrzymania.
Myślę ze to rozwojowy program i ma przyszłość.
3. Czerń moim zdaniem bardzo ładna jak i dźwięk ze standardowych głośników (choć i tak używam kina domowego)
4. Żadnego problemu z clauding-iem czy niedoświetlaniem
5. 3D po dodatkowej regulacji w ustawieniu ręcznym godna podziwu. System CINEMA 3D idealnie dał mi to co chciałem a moje dziecko jest zachwycone.
6. Pilot LG MAGIC rewelacja odsługuje min nawet dekoder VECTRY
7. Łączenie tv z telefonem ,laptopem i XBOX-EM nie sprawia problemów.
8. WIFI szybkie i proste w ustawieniu.
9. Podstawka telewizora po przykręceniu okazała się krzywa i tv jest odchylony kilka stopni od pionu do tyłu. I tu miłe zaskoczenie. Wystarczył jeden telefon do serwisu i przesłanie zdjęcia. Odpowiedz już po godzinie a w następnym tygodniu przyjeżdża serwisant i wymienia podstawę na nową.
10. Wizualnie tv bardzo ładnie wykonany (solidnie i dokładnie)
11. Czekam jeszcze na okulary DUAL PLAY więc jeszcze nie wiem jak działa ten system.

Może są i lepsze tv jak SONY który miałem zamiar kupić wcześniej, ale pod względem jakości i ceny LG wypada najlepiej. Myślę, że za taki obraz i funkcje musiał bym dołożyć dobre 1500 zł do tv SONY. ( A TROCHĘ TYCH TV OGLĄDAŁEM )

W razie pytań piszcie postaram się odpowiedzieć jak najszybciej.

POZDRAWIAM.
 

chris69

New member
Zapomniałem wspomnieć jeszcze o niedoświetlonych rogach. Niedoświetlenia są praktycznie niezauważalne i bardzo małe ( same koniuszki :) ) widać tylko na białym ekranie i tylko wtedy kiedy patrzymy się w rogi.
Ja patrzę na środek ekranu :) wiec nie przeszkadza mi to.
 

kostek8

New member
Poproszę o info w jaki sposób po automatycznych ostatnich aktualizacjach firmware pozbyć się reklam na Youtube które zaczęły się pojawiać.
Czy jest też jakiś sposób aby skrócić czas od wciśnięcia przycisku z domkiem na pilocie do momentu pojawienia się planszy z wyborem funkcji min funkcji oglądania Youtube czy po prostu ten model tak ma że trwa to kilkanaście sekund ?
 

Rian

New member
Witam wszystkich.
Mam pytanie czy w modelu LG 55LB671 stopki wystają ponad boczne ramy tv ?
Mam szafkę 120 cm i chciałbym aby on tam wszedł, a ze zdjęć produktu na to wygląda.
 

tomekm9

New member
Mnie interesuje czy seria lb730 (oficjalnie nie wspierająca flasha) uruchamia go w ogóle czy wyświetla się komunikat o braku wtyczki?
 

matekdb

New member
Witam, kupiłem lg42lb670v przyszedł wczoraj i mam trochę mieszane uczucia. Jak wyświetla się biały pasek w menu to często na zakończeniu paska jest jakby przedłużenie jego trochę ciemniejsze jakby cień? Dodatkowo slad po takim pasku zostaje przez 30 sekund minute. I nie wiem czy to jest normalne w tej serii czy trzeba reklamować. W fife 15 na ps4 zaobserwowalem tez clouding spory przy przerzutach piłki. W innych grach ok. Filtr w trybie film jest jakiś pożulkły raczej się do filmów tez nie nadaje. Reklamować? W necie raczej nic się o tych rzeczach nie pisze. .:/
 

firekage

New member
Bez reklam
Jak nie...nie czytałeś tego tematu. Pisano o niedoświetlonych rogac (wada każdego większego telewizora), pisano o smużeniu matryc IPS, wreszcie pisano również o tym, że zostają na nim powidoki...
 

matekdb

New member
Jak nie...nie czytałeś tego tematu. Pisano o niedoświetlonych rogac (wada każdego większego telewizora), pisano o smużeniu matryc IPS, wreszcie pisano również o tym, że zostają na nim powidoki...
czytałem wybiórczo, nie miałem czasu przewertować 100 stron, mam przed świętami dużo pracy...teraz znalazłem:
"
Ja: Na forach niektórzy użytkownicy zgłaszają, np w 42LB67* że po wyświetlaniu statycznego obrazu z jasnymi elementami przez parę minut, pozostaje przez kolejne parę minut dobrze widoczny ślad tych białych elementów. Czy to nadaje się do reklamacji? Czy to normalne w LB*? Czy słyszała Pani o takim problemie?
Konsultantka LG: Pojawiały się jednostkowe zgłoszenia tego rodzaju, ale wszystkie były kierowane do serwisu.
"
oddać go do serwisu? do sklepu? czy nowy tv jeśli dostanę to będzie miał taką samą przypadłość, czy może oddać do sklepu definitywnie i kupić inny model ewentualnie innej firmy? co mi doradzacie?
 

matekdb

New member
czytałem wybiórczo, o rogach wiedzialem nie przeszkadzają mi ....nie miałem czasu przewertować 100 stron, mam przed świętami dużo pracy...teraz znalazłem:
"
Ja: Na forach niektórzy użytkownicy zgłaszają, np w 42LB67* że po wyświetlaniu statycznego obrazu z jasnymi elementami przez parę minut, pozostaje przez kolejne parę minut dobrze widoczny ślad tych białych elementów. Czy to nadaje się do reklamacji? Czy to normalne w LB*? Czy słyszała Pani o takim problemie?
Konsultantka LG: Pojawiały się jednostkowe zgłoszenia tego rodzaju, ale wszystkie były kierowane do serwisu.
"
oddać go do serwisu? do sklepu? czy nowy tv jeśli dostanę to będzie miał taką samą przypadłość, czy może oddać do sklepu definitywnie i kupić inny model ewentualnie innej firmy? co mi doradzacie? tak jak napisałem, zaraz święta, mam dużo pracy mało czasu wolnego żeby załatwić tę sprawę i szukam porady osób które się znają w tym temacie
 

fernand

New member
Do matekdb, użytkuje 42LB670v i nic takiego co opisujesz u mnie nie występuje, żadnych poświat ani cieni obraz idealny, żadnego cloudingu przy oglądaniu piłki nożnej czy siatkówki, chyba trafiłeś na jakiś walnięty egzemplarz, masz możliwość to wymień albo oddaj.
 
Ostatnia edycja:

Tomek P

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość : ) Od kilku dni jestem posiadaczem 47lb670v i testuję poszczególne sprawy. Mam także pierwsze pytanie do posiadaczy tego lub podobnych modeli z głośnikami 2.1. Pobawiłem się trochę balansem dźwięku i zaobserwowałem, że przesuwając suwak na lewo, dźwięk stawał się mniej basowy a kierując suwak w prawo - bardziej basowy i głośniejszy. To oczywiście sprawka głośnika niskotonowego, który umieszczono po prawej stronie obudowy (patrząc od strony ekranu). Z mojego nasłuchu wynika, że balans skierowany maksymalnie na lewo sprawia oczywiście, że działa lewy głośnik na dole obudowy, natomiast przesuwając suwak na prawo dźwięk przesuwa się na prawy głośnik na dole obudowy i równocześnie wzrasta głośność niskotonowego (tak jakby prawy na dole i niskotonowy były podłączone pod jeden przewód). To oczywiście nie zmienia moich pozytywnych wrażeń dot. dźwięku w tym modelu, ale tak z ciekawości chciałbym wiedzieć czy też tak macie w swoich egzemplarzach?
 

SAMKS

New member
No cóż ja męczyłem się z ustawieniami w lb70v aż musiałem zamówić pana do kalibracji ekranu i teraz to dopiero jest obraz!!
 

Przemek22tex

New member
lg store w modelu 42lb731

Witam wszystkich. Od paru dni posiadam telewizor LG serii LB731V. Mam kilka pytań: Czy u was też nie działa LG STORE? mam konto w LG ale jest komunikat "spróbuj później" - czy ktoś podłączał dysk przenośny? NA pendriwie działa ok a jak wepnę dysk to go nie wykrywa. Po każdym wyjęciu dysku z telewizora muszę go niestety formatować ponieważ nawet na kompie nie mogę go otworzyć.Jak już sformatuje i nagram jakiś film to po ponownym włożeniu do tv dysk do formatowania (uszkodzony dysk)? czy tv coś odwala?
 

gadzeciarz

New member
LG store musi zadziałać bo działa. Min. Ipla, tvn player, Tvp vod itp. Dysk też musi wykryć bo u mnie wykrywa, nie ma nawet potrzeby formatowania. Pewnie należy zaktualizować...:bober:
 
Do góry