Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

grzesion

New member
Witam
Jestem zainteresowany zakupem LG 42 LB650, ale polecają mi też panasonica AS650 i teraz mam dylemat , który wybrać!

Panasonic wychodzi o 200 zł drożej, ale ma ponoć lepszą obróbkę sygnału, lepsze skalowanie i lepszą powłokę antyrefleksową
W panasonicu jest 100Hz natywna matryca, co do LG jedni mówia , ze jest 50 Hz inni ze 100Hz na jednej z chyba holenderskich stron jest podane, ze ten model ma 100Hz natywna matryce.
Jednak jak napisałem do LG, to nie otrzymałem odpowiedzi, napisali, że oni nie określają natywnej wartości tylko samo MCI.

Prosze o pomoc w wyborze czy warto dołożyć te 200 zł i kupić panasa, czy wybrać tego LG
 

firekage

New member
Bez reklam
Nie brałbym pod uwagę w ogóle modeli 650, a co najwyżej 670/671 lub wyżej, przy czym, szczerze mówiąc, imho IPS do oglądania, zwłaszcza w nocy, średnio się nadaje, stąd Panas AS650 też***nie byłby tym, co kupiłbym, prędzej AS640 na VA lub H6400 Samsunga.
 

Daria_

New member
Nie brałbym pod uwagę w ogóle modeli 650, a co najwyżej 670/671 lub wyżej, przy czym, szczerze mówiąc, imho IPS do oglądania, zwłaszcza w nocy, średnio się nadaje, stąd Panas AS650 też***nie byłby tym, co kupiłbym, prędzej AS640 na VA lub H6400 Samsunga.
Masz jakieś konkretne argumenty które przemawiają na korzyść 670/671, czy tylko gołe słowa?
 

Johny188

New member
Witam od dzis mam dziwny problem z lg lb671 wchodzac w youtuba ipla itp oprucz www wlacza mi sie ekran z lg store i calyczas tak i nic sie niedzieje wie ktos co morze byc przyczyna ??
 

Daniel_IL

New member
Mam model 650 i jest idealny. Nie mam na co narzekać. Zanim kupiłem naczytałem się tak wiele dziwnych opinii, że można było dostać biegunki ;)
W końcu w sklepie sprawdziłem kilka modeli organoleptycznie. Dla mnie 650 ma bardzo dobry (jeśli nie najlepszy) stosunek ceny do możliwości. Wad jak na razie nie stwierdziłem.
 

spiner112

New member
Witam od dzis mam dziwny problem z lg lb671 wchodzac w youtuba ipla itp oprucz www wlacza mi sie ekran z lg store i calyczas tak i nic sie niedzieje wie ktos co morze byc przyczyna ??

Witam,
U mnie ten sam problem, myślałem ze z moim tv coś nie tak ponieważ zrobiłem aktualizacje do najnowszego softu, więc zrobiłem reset ale nadal to samo :/
 

dogi77

New member
na początek przywitanie: Dzień Dobry Wszystkim !

jeden z moich I-wszych postów tutaj i już chciałbym "włożyć kij w mrowisko". Od czerwca przymierzałem się do zakupu TV do nowego mieszkania i wybór padł na 47LB730V czekałem aż cena spadnie do mojego budżetu i o to kilka dni temu stałem się posiadaczem tego TV. Podczas zabawy w oczy rzuciła mi się dziwna sprawa tak jakby ekran był brudny, odpaliłem neta i okazało się, że mój ekran ma (DSE dirty screen effect - najbardziej widoczny podczas przesuwania kamery horyzontalnie na w miare jednorodnym tle np. mecz piłki nożnej). Sprawdziłem w sklepie kolejna sztukę i to samo. I teraz pytanie do Was szanowni forumowicze i posiadacze LB730 jak i 670V/671V. Czy u kogoś z Was występuje taki problem bo nie wiem czy oddawać TV czy szukać innego modelu LB wolnego od tej wady? Za odp będę wdzięczny i link do testu: youtu.be/on_jB7XjGzg lub youtu.be/12ZqE54jCqk

Pozdrawiam
 

WPPP

Member
dogi77, podejmujesz bardzo ważną kwestię, ale źle podałeś adres do strony z filmikiem, więc trudno coś napisać pod Twoim wpisem.
Nawet próbując samemu poprawić ten widoczny zły adres, to i tak żadna strona nie wchodzi. Dziwne, że sam tego jeszcze nie zauważyłeś.
 

dogi77

New member
dogi77, podejmujesz bardzo ważną kwestię, ale źle podałeś adres do strony z filmikiem, więc trudno coś napisać pod Twoim wpisem.
Nawet próbując samemu poprawić ten widoczny zły adres, to i tak żadna strona nie wchodzi. Dziwne, że sam tego jeszcze nie zauważyłeś.

U mnie wchodzi po kopiuj wklej, nie moglem wstawic linka bo wedle regulaminu musze miec min 5 postow :-( w YT mozna wpisac DSE dirty screen effect i wyskocza filmiki takie z poprzecznymi pasami.

Wyslano z Xperia Z1
 

nortonex

New member
47LB700V czy 47LB670V

Jesteście ostatnia deska ratunku! ;)

Planuje kupić 47LB670V lub 47LB700V. Według strony LG i stron sprzedawców modele te technicznie niczym się nie różnią. Nawet na chacie z pracownikiem LG dowiedziałem się że różnią się tylko designem.
Ale coś mi do końca nie pasuje - no bo kto by wypuszczał inny model ze względu na podstawę. Proszę - powiedzcie mi czym różnią się te TV i czy warto dopłacić do LB700V 100zł.
Poza tym dziwne jest dla mnie że 47LB700V jest dostępne tylko w 2 sklepach, a 47LB670V chyba można kupić wszędzie. Google też prawie milczy o LB700V.
O co kaman?

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
 

dogi77

New member
Taka prawda to tylko zmiana obudowy, u mnie tylko taka ma prawo bytu wiec bralem po uwage 730 lub w ostatecznosci 700 czyli 670 na stopce 730. Co do obecnosci tylko w dwoch sklepach to tez mnie nie dziwi bo np za wschodnia granica jest model LB690 czyli nadal 670 ale w obudowie 730 :p tak to Lg sobie wymyslilo
 

WPPP

Member
dogi77, tylko, że jak dla mnie, należałoby zobaczyć zjawisko DSE w Twoim TV LG, bo tutaj większość osób wie, jak to wygląda.

Ja też mam zaplanowany zakup LG LB730V, ale dopiero na święta. Tak samo kupowałem rok temu. Dzięki temu płacę o wiele niższą cenę, tzn. o około 30-40%. I dzięki temu mogę sobie pozwolić na LG z serii 7, bo moim zdaniem warto kupować własnie 730. Dla mnie liczy się nie tylko specyfikacja, ale również wygląd i jakość wykonania.
I na tym forum jesteś chyba pierwszą osobą z wpisem, która kupiła LB730V.

A Twoja informacja o wyraźnym występowaniu zjawiska DSE w TV LG LBxxx jest tutaj raczej pierwszą. Zatem jest ona, przynajmniej dla mnie, niemiłą niespodzianką.

A tak w ogóle, to 25 grudnia wchodzą nowe regulacje o prawach konsumentów i zwłaszcza w zakresie produktów elektroniki użytkowej chyba warto wstrzymać się z zakupem do dnia wejścia ich w życie, ponieważ od tego czasu drugie zepsuje się sprzętu na gwarancji daje absolutne prawo do żądania nowego lub zwrotu całej ceny zakupu (wraz z kosztem przesyłki). Wobec czego, chyba jednak kupię LG LB730V tuż po świętach.
 

dogi77

New member
WPPP, jak najbardzie sie z Toba zgadzam dlatego wziolem 730 bo mi sie podoba zarowno wyglad, wykonanie jak i specyfikacja. Ja potrzebuje go na poczatek grudnia wiec pozniej to troche po nie w czasie ;-) kupilem go z 3000 razem z kamera vc500. Jak zanioslem go do sklepu i pokazalem o co mi chodzi to kierownik pol zalogi zawolal, zeby zobaczyli, przyniesli na wymianke drugi i to samo. Mial sie skontaktowac z Lg w sprawie problemu czy mam sobie szukac innego modelu z seri Lb czy zwrot kasy. Dzis bylem i poinformowano mnie od Lg, ze cos takiego w topowym modelu nie powinno miec miejsca i sklep ma mi udostepnic tyle sztuk dop nie znajde odpowiedniej :-D co do DSE to na avforum jest spora dysputa posiadaczy tego tv i tego problemu w naszym modelu.
 

WPPP

Member
dogi77, dzięki za powyższe informacje. Podałeś cenną wiedzę o tym, jaki LG ma stosunek do takiej sprawy. Miło się dowiedzieć, że LG nie powtórzyło tradycyjnej regułki, że tak może/musi być, bo mieści się to w (ich wewnętrznych i - głównie ekonomicznie - subiektywnych) granicach dopuszczalnych odchyleń od najlepszych możliwych norm.

Od siebie mogę dodać, że ja już wiele razy oglądałem w różnych salonach LB730V i w każdym przypadku byłem zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu, chociaż, jak wiadomo, możliwości sklepowego sprawdzania obrazu pod różnymi względami są dość mocno lub wręcz bardzo ograniczone. Nie mniej, jak na razie nie udało mi się niczego złego znaleźć, a bardzo dokładnie się wpatruję, również korzystając z możliwości przeglądarki internetowej (np. wchodząc na test strony). Odnoszę tez wrażenie, ze ciemniejsze narożniki w LB730 są na mniejszej powierzchni (czyli na bardzo małej) oraz po prostu są mniej ciemniejsze niż w modelach niższych. Jakkolwiek, uważam, że mam za mało za sobą tego rodzaju porównań, żeby móc głosić, że na pewno tak jest. Ale wrażenie posiadam;).

Prócz tego, podczas oficjalnej polskiej prezentacji Smart TV LG, podana została informacja, że od 730 zaczyna się klasa wyższa. Tak definiuje swoje TV samo LG.

I zauważam, śledząc zmieniające się ceny, że zmniejsza się różnica cenowa pomiędzy 730 a 670/671, co może jest zjawiskiem rokrocznie się powtarzającym albo 730 sprzedaje się gorzej, aniżeli LG sobie prognozowało. Co akurat ani trochę nie świadczyłoby żle o 730, a jedynie o charakterze polskiego konsumenta, dla którego czasem nawet zaledwie 200-300 złotych może decydować, że nie kupi produktu dużo lepszego. Dla mnie takie podejście jest irracjonalne, skoro chodzi o tak ważny produkt i mebel zarazem, jakim jest TV oraz, gdy kupuje się go na dobrych kilka lat (współcześnie, bo kiedyś było oczywiście zupełnie inaczej).
 
Ostatnia edycja:

dogi77

New member
WPPP, wczoraj zawitałem do salon gdzie zakupiłem Tv i kilka pudełek LB730V czekało na rozpakowanie (każdy z innej serii) :). Rozpakowałem I-wszy i już wiedziałem, że to ten ! Małe zaciemnienia w narożnikach brak DSE, dla świętego spokoju zerknołem na drugi ale okazało się, że narożniki ciut ciemniejsze i sprzedawca wypatrzył 3 takie śmieszne jasne plamki. Reasumując Tv jest jak najbardziej ok ale seria serii nie równa i trzeba szukać swojej sztuki :) Robiłem wczoraj aktualizacje i po dłuższym czasie w menu obraz zaraz po tym na ciemniejszym tle pozostawił lekki ślad ale po paru sekundach znikł (zapewne tryb sport, który był aktualnie ustawiony miał na to wpływ gdyż po własnych ustawianiach min. zdjęciu podświetlania problemu już nie zauważyłem). I to tyle na razie Tv idzie do pudełka i czeka na Mikołaja, który go podrzuci :)
 

WPPP

Member
dogi77, super, że się tutaj "odezwałeś" z powyższą kwestią. Podzieliłeś się cennym doświadczeniem.

I gratuluję Ci, że w końcu udało Ci się kupić bardzo dobry egzemplarz.

Niestety, tak to już jest ze współczesnymi TV LCD, że oprócz pieniędzy trzeba mieć jeszcze trochę losowego szczęścia, a jeśli się go nie ma, a jest się wymagającym konsumentem, to trzeba walczyć o swoje i całkiem sporo dodatkowo się napracować (czyli nachodzić, nanosić, nadyskutować lub czasem nakłucić oraz oczywiście naczekać). Ale jak już jest po wszystkim, to w zdecydowanej większości można się już cieszyć przez długi czas super produktem. Tym bardziej, jeśli cena jest (subiektywnie) uczciwa, a taką najbardziej oferuje LG (w przeciwieństwie do Samsunga), zwłaszcza po kilku miesiącach od premiery rynkowej.
 

firekage

New member
Bez reklam
Tym bardziej, jeśli cena jest (subiektywnie) uczciwa, a taką najbardziej oferuje LG (w przeciwieństwie do Samsunga), zwłaszcza po kilku miesiącach od premiery rynkowej.

Zapominasz o kilku faktach...LG ma matryce IPS, czyli słaby poziom kontrastu i czernii, gdy Sasung stosując matryce VA ma kontrast kilkukrotnie wyższy od telewizorów LG, przez co filmy w nocy po prostu lepiej się ogląda. Scena nie traci detali, gdy film jest "ciemny", ma masę ciemnych scen, do tego czarny wygląda jak czarny. Na IPS scena będzie srebrzyć, detale znikną więc z tą ceną można polemizować, a biorąc po uwagę to, że LG ma jednocześnie o 1 cal odbiornik mniejszy, to i cena niższa.


WPPP, wczoraj zawitałem do salon gdzie zakupiłem Tv i kilka pudełek LB730V czekało na rozpakowanie (każdy z innej serii) :). Rozpakowałem I-wszy i już wiedziałem, że to ten ! Małe zaciemnienia w narożnikach brak DSE, dla świętego spokoju zerknołem na drugi ale okazało się, że narożniki ciut ciemniejsze i sprzedawca wypatrzył 3 takie śmieszne jasne plamki. Reasumując Tv jest jak najbardziej ok ale seria serii nie równa i trzeba szukać swojej sztuki :) Robiłem wczoraj aktualizacje i po dłuższym czasie w menu obraz zaraz po tym na ciemniejszym tle pozostawił lekki ślad ale po paru sekundach znikł (zapewne tryb sport, który był aktualnie ustawiony miał na to wpływ gdyż po własnych ustawianiach min. zdjęciu podświetlania problemu już nie zauważyłem). I to tyle na razie Tv idzie do pudełka i czeka na Mikołaja, który go podrzuci :)

Imho potwierdziłeś, że na TV utrwala się obraz statyczny, o czym wspominano wcześniej.
 

dogi77

New member
Zapominasz o kilku faktach...LG ma matryce IPS, czyli słaby poziom kontrastu i czernii, gdy Sasung stosując matryce VA ma kontrast kilkukrotnie wyższy od telewizorów LG, przez co filmy w nocy po prostu lepiej się ogląda. Scena nie traci detali, gdy film jest "ciemny", ma masę ciemnych scen, do tego czarny wygląda jak czarny. Na IPS scena będzie srebrzyć, detale znikną więc z tą ceną można polemizować, a biorąc po uwagę to, że LG ma jednocześnie o 1 cal odbiornik mniejszy, to i cena niższa.




Imho potwierdziłeś, że na TV utrwala się obraz statyczny, o czym wspominano wcześniej.

Tak, zgadza się wypalił ale przy naprawdę dużej mocy podświetlenia matrycy co oczywiście nie jest tłumaczeniem występowania lub nie tego zjawiska ale ma już trochę dość latania i szukania. Przy normalnym oglądaniu to nie przeszkadza bo po prostu nie ma czasu na wypalenie się. Samsung może mieć lepsze matryce ale dla mnie priorytetem było Dual Play i radocha z gry w tytuły wyścigowe z synem oraz kupno 8 par okularów 3d w granicach 50 pln ;-) Sony Playstation też wola wszyscy a ja kupiłem Xboxa hihihi, pozdro
 
Ostatnia edycja:

WPPP

Member
Zapominasz o kilku faktach...LG ma matryce IPS, czyli słaby poziom kontrastu i czernii, gdy Sasung stosując matryce VA ma kontrast kilkukrotnie wyższy od telewizorów LG, przez co filmy w nocy po prostu lepiej się ogląda. Scena nie traci detali, gdy film jest "ciemny", ma masę ciemnych scen, do tego czarny wygląda jak czarny. Na IPS scena będzie srebrzyć, detale znikną więc z tą ceną można polemizować, a biorąc po uwagę to, że LG ma jednocześnie o 1 cal odbiornik mniejszy, to i cena niższa.

Oczywiście to prawda, że w matrycach IPS nie najlepiej jest z kontrastem i czernią, ale choć ja jestem wrażliwy na bardzo wiele elementów wyświetlanego obrazu, to to akurat mnie mało przeszkadza, a raczej prawie w ogóle. Oglądam TV LA740 wieczorami przy jednym małym źródle światła i dla mnie to o czym piszecie o tych wieczorach, to jest jakiś inny, nie interesująca mnie rzeczywistość, bo są to jakieś opowieści o rzeczach dla mnie nieistniejących.

Nie mniej jednak, zgadzam się, że szczególnie pod względem technicznych właściwości TV Samsunga mają pod tym jednym względem dosyć istotną przewagę nad TV LG. Do tego dochodzi jeszcze w Samsungu wyraźnie szybszy procesor główny. I tego akurat bardzo mi w LG brakuje. Cała reszta nie jest w Samsungu ani trochę lepsza od tego, co jest w LG, a część jest gorsza lub nawet bardzo dużo gorsza (aktywne 3D), ponieważ chociażby same tylko matryce IPS mają przewagę w innych elementach niż kontrast i czerń, a to nie jedyna przeważa LG nad Samsungiem.

Summa summarów, gdy mowa o subiektywnie uczciwych cenach, to ceny/marże Samsunga są o wiele dalej od tego poziomu niż ceny LG.
Najłatwiej chyba w tej kwestii podeprzeć się przykładami smartfonów obu producentów. LG G2 kontra Samsung Galaxy S4 i LG G3 kontra Samsung Galaxy S5. Jak dla mnie smartfony LG mają przewagę, głównie za sprawą cieńszych ramek, może też przycisków z tyłu obudowy (rzecz bardziej subiektywna), reszta jest bardzo podobna, na tak samo dość wysokim/przyzwoitym poziomie. A mimo to, G3 są o wiele tańsze, bo taka jest polityka cenowa LG i chwała im za to. I jak się okazuje, te niższe marże dają LG coraz większe zyski, a więc można, ma to sens, opłaca się.
 
Ostatnia edycja:
Do góry