Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

firekage

New member
Bez reklam
To jest zle podane ale oczywiscie mi nie uwierzysz:)

Dostałem odpowiedź z supportu LG.

LG 671 = 700V. Jest to dokładnie ten sam telewizor, w innej ramce i 700MCI. Szczerze mówiąc, zrobiło się śmiesznie bo za inny stelaż liczą sobie pare "stówek" więcej...671 można mieć w cenie około 2700, a 700V kosztuje już w granicy 3000.
 

bhn92

New member
Bez reklam
To samo Ci pisalem lb670 to odpowiednik la660s a 700 la690 a wiec te same flaki w lepszej obudowie tak jak rok temu tylko teraz zeby bardziej nabrac Kowalskich ze kupuja cos lepszego i drozszego dali tv do 7 serii ehh cale lg:)
 
Ostatnia edycja:

krzys1301

New member
Dostałem odpowiedź z supportu LG.

LG 671 = 700V. Jest to dokładnie ten sam telewizor, w innej ramce i 700MCI. Szczerze mówiąc, zrobiło się śmiesznie bo za inny stelaż liczą sobie pare "stówek" więcej...671 można mieć w cenie około 2700, a 700V kosztuje już w granicy 3000.

Dobrze wiedzieć bo z tego co czytałem na stronie lg w specyfikacji obu tv mozna zrozumieć błędnie że 671v ma technologie LED PLUS a 700v ma FULL LED.chyba że to jest jakas różnica?:niewiem:
 

firekage

New member
Bez reklam
Według konsultanta jednego ze sklepów z elektroniką, to LG obecnie nie ma full-ledów, ponoć ostatnim był LA 69x, a reszta to i tak krawędziówki. Tak odpowiedział mi pracownik tej firmy, mówiąc o szkoleniach jakie przechodzili z produktów tej firmy.

Imho zakup 700V to całkowita bzdura skoro to ten sam telewizor co 671, a droższy o 300 zł. Zresztą, 730V ma tylko MCI wyższe o 100 względem 671 oraz 700V, a wiec 700MCI vs 800MCI i ewentualnie chyba głośniki mocniejsze. Też szkoda kasy bo 730V jest już znacznie droższy od tych obu.
 

piłsudski

New member
la690 i la691 ma podświetlenie full led, bo pytałem i potwierdzili mi na 100%. Zapomniałem tylko zapytać czy są przeglądarki z adobe i czy aktualizowali te modele do webosa, bo bez webosa śmiga aż miło. Zaraz poszukam.
 
Ostatnia edycja:

piłsudski

New member
La69x tez nie ma full ledow ,a lb730 drozszy bo na 99 % bedzie mial matryce nie 120 a 240 hz

Skąd wiesz? Masz odpowiedź na maila? Coś przeczuwałem, że jak gadam z kobietą, to będzie mi przytakiwać. Widzę, że jak ktoś na piśmie nie poda to mówi co chce.

A orientujesz się czy dodali webos i zostawili flasha?

Znajomy uparł się na lg 42la660s, ma wbudowany tuner satelitarny i 40h6400 odpadł. Są aktualnie w tej samej cenie w sklepie internetowym. 1899zł za jeden i drugi.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Po prostu to wiem to sa wszystko krawedziowki z doprowadzonymi systemami wygaszania ale nie polega to na tym ze za matryca na calej calosci sa obok siebie diody.

Co do webosa to napisz w temacie o la690 czy mieli aktualizacje do tego systemu ale cos mi sie nie wydaje:p
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
La69x tez nie ma full ledow ,a lb730 drozszy bo na 99 % bedzie mial matryce nie 120 a 240 hz

Pisałem co odpowiedziała osoba po szkoleniach produktowych. LB730V jest droższy, ale matryca 240Hz jest w modelach wyższych, a ten różni się jedynie 100MCI, więc nie sądze by miał natywnie 240Hz. Różnica w cenie jest zbyt mała względem konkurencji. Sprawdź Samsunga H7000. On ma matryce 240Hz. Względem H6400 jest prawie 2x droższy (H6400 kosztuje mniej więcej 3500 za model 50 calowy, a 55H7000 ma ceny od 5500), zaś 730V jest tylko o 300 zł droższa od 700V, a ten kolejne 300 od 671, a więc nie do końca wierzę w jego 240Hz. Raczej lepsze głośniki...
 

WPPP

Member
Jeden nieduży kraj, a jak widać "różne" szkolenia w tym samym zakresie i prowadzone, zasadniczo, przez tych samych szkolących lub też są jeszcze inne powody, niż "różne" szkolenia, opowiadania nieprawd, a nawet bzdur przez obsługę niektórych sklepów RTV AGD.

Mnie akurat obsługa w MM i Saturnie powiedziała, że ubiegłoroczna oraz tegoroczna seria 7 TV LG Smart posiada 200 Hz natywną matrycę. Można też te informacje znaleźć na zagranicznych stronach internetowych, w tym na stronach niektórych sklepów.
Sam w styczniu znalazłem na stronie któregoś bałkańskiego kraju bardzo dokładną i mocno rozbudowaną rozpiskę o nadchodzących (na 2014 rok) TV LG Smart. Na tej stronie był multum szczegółowych informacji. Wyglądało to tak, jakby portal (autor) miał prywatny dostęp do informacji z pierwszej ręki (np. kogoś z biura projektowego lub z fabryki). I tam również było potwierdzenie, ze seria 7 (również z 2013 roku) ma wyższą natywną częstotliwość odświeżania niż seria 6. Chociaż przyznaję, że nie mam pewności, co do pełnej zgodności tych danych z prawdą, ponieważ przykładowo gdy chodzi o procesor główny, to na tej stronie widniała informacja, że modele z 2013 roku (w serii 6 i 7) mają dwurdzeniowy proces o taktowaniu 1,0 Ghz, a modele na 2014 rok (w serii 6 i 7) mają mieć 1,1 Ghz, a wiadomo przecież - chociażby z różnych polskich, oficjalnych źródeł - że te taktowania są mniejsze o 0,1 Ghz. Nie zmienia to faktu, że źródeł o wyższym natywnym odświeżaniu w serii 7 w stosunku do serii 6 (zarówno gdy chodzi o TV LA, jak i LB) jest na tyle dużo, że trudno je uznać za błędne.

Natomiast, gdy chodzi o kwestię krawędziowego i pełnego podświetlania, to pytałem o to w czerwcu LG. Zadałem kilka pytań, nie tylko o TV, więc wkleję tutaj tylko odpowiedzi dotyczące LA740S i LB730V.

Najpierw otrzymałem informacje:

1. Model LA740S oferuje podświetlenie w technologii LED PLUS, natomiast model LB730V w technologii Full LED.

2. Oba modele - LA740S oraz LB730V oferują lokalne przyciemnianie LED (strefowe wygaszanie). Nie jest specyfikowany rodzaj wygaszenia.

3. Nie jest specyfikowana częstotliwość odświeżania matrycy. Specyfikowane wartości dotyczące obrazu to współczynnik MCI oraz obsługiwana rozdzielczość.


Nie byłem w pełni usatysfakcjonowany szczegółowością odpowiedzi, wiec poprosiłem o to w kolejnym zapytaniu.
Otrzymałem odpowiedź:

1. Podświetlenie LED PLUS jest to podświetlenie krawędziwowe z podzałem na strefy co zapewnia np. lepszą czerń obrazu w stosunku to podświetlenia LED EDGE bez podziału na strefy. Podświetlenie Full LED jest to pełne tylne podświetlenie za pomocą diod.

2. Zjawisko nierównomiernego podświetlenia matrycy jest normalne i związane z technologią wykonywania paneli LCD, gdzie ekran jest podświetlany świetlówkami bądź diodami LED. W każdym telewizorze na ciemnym tle nierównomierne podświetlenie może być mniej lub bardziej widoczne. Zjawisko to może wystąpić zarówno przy podświetleniu LED EDGE/ LED PLUS jak i Full LED. Powyższa informacja odnosi się również do zjawiska Bandingu.


Odnosząc się do tej drugiej nr 2 odpowiedzi ze strony LG, to mimo powyższej takowej jej treści, akurat w profesjonalnych charakterystykach i opisach wyjaśniających działanie podświetlenia krawędziowego i pełnego, tylnego (Full LED) można przeczytać, że jednak pełne, tylne podświetlenie przyczynia się do znacznego pomniejszenia zjawisk nierównomiernego podświetlenia ekranu oraz bandingu i cloudingu. Nawet w najstarszych (czyli sprzed 5-6 lat) tego rodzaju opisach wielu znawców tematu uważało, że technologia Full LED stosowana w TV LCD daje niemalże idealny rezultat wyświetlanego obrazu. Jak wiemy po kilku latach, gdy Full LED przestało być nowością i prawie nigdzie nie wdzianym zastosowaniem, to wciąż samo tylko pełne podświetlenie nie daje idealnego rezultatu, ale i tak wyświetlane obrazy są raczej dużo lepsze niż w przypadku obrazów wyświetlanych w TV z podświetlaniem krawędziowym.

Chciałbym jeszcze dodać, że na zastosowanie w TV LB podświetlenia Full LED, w przeciwieństwie do TV LA, przemawia większa ich grubość. TV LA (od wyższej serii 6) mają grubość zaledwie 3,5 cm! LA691 i LA740 są zatem bardzo cienkie. Natomiast LB 670/671, jak również 700 i 730 mają 5,5 cm, co jeszcze nie czyni je grubymi, ale nie można już o nich powiedzieć, ze są bardzo cienkie. A wiadomo, że "wadą" podświetlenia pełnego, tylnego jest właśnie zauważalnie grubsza obudowa. Więc tym bardziej śmieszą mnie wpisy niektórych, że LA mają Full LED, a LB krawędziowe. Poza tym, parę stron wcześniej jest zdjęcie pochodzące z oficjalnych źródeł dystrybucyjnych LG z opisem podstawowych cech nowych TV.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Poza tym, parę stron wcześniej jest zdjęcie pochodzące z oficjalnych źródeł dystrybucyjnych LG z opisem podstawowych cech nowych TV.

Na planszach też było opisane, że LB650V ma local dimming, którego w rzeczywistości w ogóle nie ma...więc te plansze można sobie traktować z przymróżeniem oka, gdy strona źródłowa potrafi zawierać błędy (ot, wspomniane 800MCI dla modelu 700V, o który dopytałem).
 

SSN774

New member
Witam wszystkich,

czytam czytam i nic nie wiem ;) Powiedzcie czy dobrze chcę uczynić kupując model 55lb650v, który ma służyć głównie do współpracy z komputerem i konsolą. TV (NC+) oglądam od święta. Moje wymagania nie są wygórowane, gdyż obecnie korzystam z 32" Sharpa.

Pomieszczenie ~24m2, odległość od tv ok 4m.
-HDMI minimum 3szt
-Full HD
- minimum 100Hz, pytanie ile powinnobyć natywnie do konsoli?
- mniejszego niż 55" nie chcę aby wygodnie dało się grać z tej odległości.
Kapitał do 4k pln.

Smart jest mi zbędny ale chyba już nie ma żadnych możliwości aby kupić sprzęt bez takich dodatków.
3D - j/w

Jeśli macie koledzy/koleżanki lepszą propozycję proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za poświęcony czas
 

firekage

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz LG to bierz minimum 670/671 - local dimming mają, a pamiętaj, że to IPS, a więc imho powinien się***przydać z racji niskiego kontrastu i słabej czerni (względem VA).
 

spetial

New member
Witam,
Sam zastanawiam się nad modelem 55LB671V, brałem pod uwagę nieco droższy model samsunga UE55H6600 ale odstrasza mnie te aktywne 3D którego niestety nie mogę oglądać :/ z pozytywów natomiast w Samsungu kusi mnie Dual TV funkcja ( youtube com/watch?v=px2qmFqUAaQ ) czy podobna funkcja jest w LG?

Niestety nie miałem jeszcze możliwości porównania obrazu między nimi, niemniej jednak sprawdzałem z modelem UE55H6500 i na tym samym obrazie Samsung wypadał przy LG sporo gorzej.

Jedyne co mnie od tego LG odrzuca to te ciemniejsze rogi obrazu, wyczytałem w necie, że podobno wyłączenie funkcji oszczędzania energii (prawie) likwiduje tą niedoskonałość, czy ktoś z posiadaczy mógłby to przetestować?


Ponawiam pytanie odnośnie tej funkcji Dual TV, ma to któryś z telewizorów LG?
 

bhn92

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,

czytam czytam i nic nie wiem ;) Powiedzcie czy dobrze chcę uczynić kupując model 55lb650v, który ma służyć głównie do współpracy z komputerem i konsolą. TV (NC+) oglądam od święta. Moje wymagania nie są wygórowane, gdyż obecnie korzystam z 32" Sharpa.

Pomieszczenie ~24m2, odległość od tv ok 4m.
-HDMI minimum 3szt
-Full HD
- minimum 100Hz, pytanie ile powinnobyć natywnie do konsoli?
- mniejszego niż 55" nie chcę aby wygodnie dało się grać z tej odległości.
Kapitał do 4k pln.

Smart jest mi zbędny ale chyba już nie ma żadnych możliwości aby kupić sprzęt bez takich dodatków.
3D - j/w

Jeśli macie koledzy/koleżanki lepszą propozycję proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za poświęcony czas

Model wyzej jak pisze firekage a wiec 670/1 jesli uparles sie na lg.
 

SSN774

New member
Jeśli chcesz LG to bierz minimum 670/671 - local dimming mają, a pamiętaj, że to IPS, a więc imho powinien się***przydać z racji niskiego kontrastu i słabej czerni (względem VA).

Model wyzej jak pisze firekage a wiec 670/1 jesli uparles sie na lg.

Dzięki koledzy, jednak żonka dała się namówić na Sony`ego ( nie lubie przepłacać za markę, ale chyba to jednak lepszy wybór w moim przypadku) 50W829. W środę będzie u mnie, ocenie jak to lata i mam nadzieję że posłuży tak długo jak mój Sharp.
Pozdro
 

firekage

New member
Bez reklam
To którego kupić?

LG 47LB671V
Panasonic 47AS650

Cena identyczna jakieś realne duże różnice są?

LG ma local dimming. Panasonic nie ma w ogóle. LG ma szybszego smarta/menu telewizora, a Panas ma imho wolniejsze, do tego przycina. Imho pilot smartTV od LG również jest wygodniejszy. Oba są na IPSach, oba mają upłynniacze i oba są natywnie 100Hz z pasywnym 3D.
 

kamar59

New member
LG ma local dimming. Panasonic nie ma w ogóle. LG ma szybszego smarta/menu telewizora, a Panas ma imho wolniejsze, do tego przycina. Imho pilot smartTV od LG również jest wygodniejszy. Oba są na IPSach, oba mają upłynniacze i oba są natywnie 100Hz z pasywnym 3D.

W smarcie nie będę siedział codziennie. Mam PC do neta itp i nie będę korzystał z tego raz ustawie tak jak potrzeba opcje i tyle. TV ma być do oglądania filmów i programów z kablówki. A jak panas nie ma local dimming to wybieram jego.
 
Do góry