Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

WPPP

Member
A mógłbyś sprawdzić to co pisałem o wyłączeniu oszczędaniu energii? Ciekawi mnie czy coś się polepszy w kwestii tych rogów.

Podpisuję się pod te pytanie, bo jest to ważna kwestia, ale raczej nie oczekuję dobrych informacji, gdyż według mnie opcja oszczędzania energii jest wyłączona w każdym TV LB w momencie zakupu, w ramach ustawień fabrycznych. Tak jest w TV z serii LA i wydaje mi się, że tak jest w każdym TV (nie tylko LG) z taką opcją, bo to jest w pełni zrozumiałe i zgodne z lepszą logiką ustawień fabrycznych. Zatem osoby, które opisywały i skarżyły się na te przyciemnione rogi najpewniej patrzyły na swoje TV mając wyłączone oszczędzanie energii.

Poza tym, też zacząłem już uważać, że o ile te przyciemnione rogi są ograniczone do bardzo małego fragmentu, a tak to widziałem w salonach sprzedaży oglądając LB730V, to nie stanowi to problemu. Oglądałem kilka włączonych egzemplarzy LB730V i te przyciemnienia były bardzo małe i normalnie nie widoczne w ogóle lub widoczne minimalnie przy jasnym obrazie w rogach.
O wiele ważniejsze jest to, czy poza tymi rogami, na całej pozostałej części ekranu występuje równomierne podświetlenie oraz sytuacja ze zjawiskiem cloudingu i bandingu. W salonie sprzedaży nie można tego dobrze sprawdzić (znaczy cloudingu i bandingu), chociaż wchodziłem na strony internetowe z obrazami kontrolnymi i wyglądało to bardzo dobrze. Nie potrafiłem ani odrobinę dostrzec tych fatalnych zjawisk.

Ponadto, przeglądarka internetowa działa bardzo dobrze. Pod tym względem szczególnie mocno się ucieszyłem, ponieważ jest duża poprawa/różnica względem TV z serii LA. W zasadzie działa to już tak, że można komfortowo przeglądać i czytać zawartość internetu w TV.

I w PL od wczoraj są dostarczane TV LB730V po dużej obniżce cen. Dzisiaj pojawiły się tez pierwsze oferty z wyraźnie obniżoną ceną w Czechach i w Słowacji, a w Europie Zachodniej (szczególnie we Francji) znacznie obniżone ceny LB730V figurują nawet już od około dwóch tygodni.
 
Ostatnia edycja:

Valerius777

New member
W moim LG LB650V wygląda to następująco:

-Clounding: nie występuje

-Banding: korzystając z tego materiału (youtube.com/watch?v=NxWeH-M3O6M]Banding TV TEST - YouTube) na zielonym tle nie występuje na na niebieskim po obejrzeniu kilkukrotnym występuje minimalny

-DSE, płynność przy dynamicznych scenach: jak narzazie nie zauważyłem występowania z tym problemów

Wszystkie "ulepszacze" wyłączone poza kontrastem dynamicznym w teście cloudingu ponieważ inaczej obraz automatycznie się przyciemniał.

Na razie jestem zadowolony z zakupu kolory ładne dla niektórych mogą być trochę przejaskrawione ale mi takie właśnie odpowiadają, niski input-lag , jedynie do czego się mogę przyczepić to przeglądarka a dokładniej brak reakcji po kliknięciu kursorem na niektóre odnośniki.
 
Ostatnia edycja:

Rafik_

New member
Podpisuję się pod te pytanie, bo jest to ważna kwestia, ale raczej nie oczekuję dobrych informacji, gdyż według mnie opcja oszczędzania energii jest wyłączona w każdym TV LB w momencie zakupu, w ramach ustawień fabrycznych. Tak jest w TV z serii LA i wydaje mi się, że tak jest w każdym TV (nie tylko LG) z taką opcją, bo to jest w pełni zrozumiałe i zgodne z lepszą logiką ustawień fabrycznych. Zatem osoby, które opisywały i skarżyły się na te przyciemnione rogi najpewniej patrzyły na swoje TV mając wyłączone oszczędzanie energii.

Poza tym, też zacząłem już uważać, że o ile te przyciemnione rogi są ograniczone do bardzo małego fragmentu, a tak to widziałem w salonach sprzedaży oglądając LB730V, to nie stanowi to problemu. Oglądałem kilka włączonych egzemplarzy LB730V i te przyciemnienia były bardzo małe i normalnie nie widoczne w ogóle lub widoczne minimalnie przy jasnym obrazie w rogach.
O wiele ważniejsze jest to, czy poza tymi rogami, na całej pozostałej części ekranu występuje równomierne podświetlenie oraz sytuacja ze zjawiskiem cloudingu i bandingu. W salonie sprzedaży nie można tego dobrze sprawdzić (znaczy cloudingu i bandingu), chociaż wchodziłem na strony internetowe z obrazami kontrolnymi i wyglądało to bardzo dobrze. Nie potrafiłem ani odrobinę dostrzec tych fatalnych zjawisk.

Ponadto, przeglądarka internetowa działa bardzo dobrze. Pod tym względem szczególnie mocno się ucieszyłem, ponieważ jest duża poprawa/różnica względem TV z serii LA. W zasadzie działa to już tak, że można komfortowo przeglądać i czytać zawartość internetu w TV.

I w PL od wczoraj są dostarczane TV LB730V po dużej obniżce cen. Dzisiaj pojawiły się tez pierwsze oferty z wyraźnie obniżoną ceną w Czechach i w Słowacji, a w Europie Zachodniej (szczególnie we Francji) znacznie obniżone ceny LB730V figurują nawet już od około dwóch tygodni.

Pierwsze co zrobiłem to włączyłem właśnie oszczędzanie energii i zjechałem z podświetleniem (strasznie daje po oczach), niedoświetlone rogi nieznacznie na jasnych tłach się powiększyły, ale wydają się mniej rzucać w oczy, jak dla mnie nie ma tragedii, efekt jest widoczny po promieniu (gradient w szarość do rogu) na około 1 do 2 cm co przy moich 47 cali modelu lb670v nie ma większego wpływu na wrażenia normalnego odbioru.
Co do cloudingu nie zauważyłem, a mam porównanie do starego samsunga 32" f5000, gdzie było to widoczne już przy tych rozmiarach.
Banding- hmm z filmiku na YT "Banding TV TEST" kolegi Adama z forum, nie potrafię zauważyć tego efektu na zieleni i chmurach, albo nie wiem na co patrzeć, płynność ruchu jest przyzwoita, odtwarzając filmik da się zauważyć jakby nierównomierność (niejednorodność) wykonania całej matrycy, widać jakby brud na matrycy o różnych szarawych miejscami różowawych odcieniach które są statyczne jeśli "patrzę globalnie" na obraz, gdy staram się podążać oczami za obrazem, efekt jest mniej widoczny. Jeśli banding to widoczne kreski (pola) i brak płynnego przejścia przy statycznym obrazie gradientowym poszczególnych kolorów to tylko na niebieskiej gradientowej planszy testowej przy średnim rozjaśnianiu jest to widoczne, ale tylko kilka tonów rozjaśnienia.
Efektu mory nie zauważyłem na tym filmiku.
Zaraz po zakupie telewizor sprawiał wrażenie mułowatego, ale po kilku dniach złapał aktualizację i jakby "dostał kopa" chodzi dużo płynniej, nie wiem co wniosła wczorajsza aktualizacja, poza dołożonymi obrazkami jak klika się w menu, i tym że każda aplikacja chciała się zaktualizować przy uruchomieniu.
Co mnie wkurza, to zacinanie albo jakby zwieszanie tv przy zmianie np filmu przez dlna, czy z dysku zewnętrznego, telewizor potrafi się wyłożyć i wyjść z odtwarzania, potem przy próbie odpalenia tego samego nawet albo czegoś innego, robi podobnie, odtwarza klika sekund i wywala, dopiero ponowne uruchomienie pomaga, jednak jest to męczące, gdy np z dysku 1T wczytuje znowu zawartość, albo odnajduje się w sieci dlna, jednak to chwilę trwa (stary samsung dużo lepiej sobie z tym radził).
Co jeszcze mnie drażni, brak możliwość usunięcia kanałów z listy po zaprogramowaniu (gdy np nie chcę TRWAM) i nie chodzi mi o ulubione, to samo z satelity, jak fajnie się wyszukuje po poszczególnych transponderach i łatwo je modyfikuje to tak samo na liście głównej nie widzę usuń dany kanał. No chyba że nie wiem jak i gdzie szukać :razz:, jestem za tępy i w ogóle :hihi:.
Co więcej ogólne wrażenia jak najbardziej pozytywne, 3D już nie jest takie "kreskowe" jak ja je nazywam w porównaniu ze starszymi modelami, okulary pasują z kina Real3D czy z multikina co się kupuje, konwersja z 2d do 3d fajnie działa, ale dopiero po zabawie w menu, głębia i kąt, nawet nie spodziewałem się tak fajnego efektu.
Z funkcji smart ja najbardziej jestem szczęśliwy z tuby, eski hbb (wszystko w jednym miejscu, chociaż czasem niektóre stacje radiowe tną i nie jest to kwestia netu), YT i parowania np telefonu czy kompa (jak to kumpel stwierdził teraz ja mam władzę ;) ), aplikacji pilot (na androidzie na razie tylko testowałem jak żonce zabiorę "ifona" ;) to potestuję) super zastępuje pilot nawet magic bo ekran jest jako mousepad również.
Czego jeszcze nie przetestowałem to nagrywania na dysku, nie mam żadnego na zbyciu do sformatowania.
Na razie to chyba tyle jeśli ktoś ma pytania to walcie śmiało jeśli tylko tu zajrzę i zobaczę i będę miał chwilkę, to postaram się coś potestować i napisać.
Pozdro.
 

firekage

New member
Bez reklam
Miałem okazję***pobawić się***670, 671, 700 oraz 730 - jestem pod dużym wrażeniem. Menu nie jest tak szybkie jak w serii H Samsunga, ale za to imho obraz jest lepszy - równomierność podświetlania stoi na wyższym poziomie niż***w serii H. Nie widziałem w ogóle bandingu, brak DSE, a jeśli był, to praktycznie w minimalnym stopniu, gdy na Samsungach H (a sprawdzałem kilka) banding był widoczny, ale przede wszystkim, ten DSE. DSE widziałem po prostu wszędzie, bez względu na filmik, plansze, test, materiał.

Zaskoczony jestem jeszcze z jednego względu - IPS, a kolor czarny wygląda bardzo dobrze, sądziłem że będzie typowe "srebro" bądź szrość, a tutaj niespodzianka mimo niższego niż***na VA kontrastu. Ciekawe.
 

-balrog-

New member
Witam, czy ktoś z Was miał do czynienia z modelem 47LB650V i powie mi coś o jakości czerni? Bo byłem w sklepie popatrzeć na ten TV i kolory miał ładne, podświetlenie wydawało mi się równomierne, ale czerń jak dla mnie była najgorsza spośród wszystkich stojących obok TV, to był po prostu ciemnoszary- czy ten LG tak ma czy po prostu była to kwestia zbyt jasnego podświetlenia czy jakichś złych ustawień?
 

pykaman

New member
Witam wszystkich. Od wczoraj jestem posiadaczem modelu 55lb650V. Nie było zbyt wiele czasu na pobawienie sie telewizorem ale ogólnie wydaje sie ok. Najwazniejsze dla mnie że współpracuje z modułem CP, choć kanały przełączaja się bardzo wolno(może udate softu pomoże). Na razie przeraża mnie jedna rzecz a mianowicie lista kanałów z satelity. Czy idzie ją zgrać na pena i posortować w kompie i wgrać spowrotem do TV?? Sortowanie w telewizorze to zajęcie na kilka godzin. W sumie można jakoś to przeboleć ale najgorsze jak sie pozmieniają częstotliwości jakichś kanałów to trzeba będzie robić od nowa. Początkowo kanałów z oferty CP nie szło przesunąc na liście ale doszedłem już jak to zrobić. Może to się komuś przyda. Początkowo skanowałem niebo wg operatora, drugie skanowanie zrobiłem "bez operatora" i wszystkie kanały idzie poprzestawiać. Z tym że jak wcześniej pisałem będzie to trwało długo, bo np TVP1 HD jest na kanale sto ileśtam a TVP 2 HD na pięćset ileśtam. Mam fergusona arivę 200 i tam jest opcja zgrania listy i posortowania jej w PC na w programie ArivaEditor. Znalazłem jakiś program Channel Editor for LG ale na moje nieszczęście jest po niemiecku. Poza tym są jakieś ostrzeżenia że robi sie to na swoją odpowiedzialność. Czy ktoś przerabiał może kwestię sortowania listy kanałów w tv LG?? Pozdrawiam
 

MariuszG.

New member
Witam wszystkich.
Niedawno stałem się posiadaczem Tv 47LB650v.
Ogólnie byłem zadowolony z zakupu.
Nie przerażał mnie nowy syste, brak jakiś aplikacji.
Ponieważ nie oglądam też zbyt wiele TV (raczej filmy w wysokiej rozdzielczości) wiec obraz ze zwykłej naziemnej akceptowałem.
Jednak zauważyłem dziwnie doświetlone rogi mojego TV.(chyba tkz. Clouding)
Przeczytałem już cale te forum od pierwszej strony i jeśli ktoś już pisał to o przyciemnionych rogach.
Moja "wada" jest widoczna jedynie w momencie gdy ekran jest ciemny np. gdy przeskakuje po kanałach.
Ponieważ nie dawało mi to spokoju postanowiłem pojechać do sklepu i wymienić TV. Zrobiłem to bez problemu. Ale nowa sztuka ma podobny problem.

Dlatego chciałem zapytać posiadaczy tego modelu 47LB650v o ich telewizory.
Czy dostrzegają taki objaw?
Zastanawiam się czy mam się z tym pogodzić czy wymieniać aż do skutku.
W zasadzie jakoś mega to nie przeszkadza w oglądaniu nawet wieczorem TV.
Ale przecież zapłaciłem za nowy i sprawny telewizor.

Bardzo proszę o sugestie, rady, opinie.
Za wszystko będę bardzo wdzięczny.
ps. to mój pierwszy post.
 

MariuszG.

New member
Witam, czy ktoś z Was miał do czynienia z modelem 47LB650V i powie mi coś o jakości czerni? Bo byłem w sklepie popatrzeć na ten TV i kolory miał ładne, podświetlenie wydawało mi się równomierne, ale czerń jak dla mnie była najgorsza spośród wszystkich stojących obok TV, to był po prostu ciemnoszary- czy ten LG tak ma czy po prostu była to kwestia zbyt jasnego podświetlenia czy jakichś złych ustawień?
Ja nie mogę się doczepić do jakości obrazu i czerni.
Pasuje mi w tym TV wszystko oprócz tego doświetlenia rogów.
W telewizorze jest funkcja Picture Wizard II która pomaga w ustawieniach tego TV.
 

laminat2

New member
ciach...
Przeczytałem już cale te forum od pierwszej strony i jeśli ktoś już pisał to o przyciemnionych rogach.
Moja "wada" jest widoczna jedynie w momencie gdy ekran jest ciemny np. gdy przeskakuje po kanałach.
Ponieważ nie dawało mi to spokoju postanowiłem pojechać do sklepu i wymienić TV. Zrobiłem to bez problemu. Ale nowa sztuka ma podobny problem.

Dlatego chciałem zapytać posiadaczy tego modelu 47LB650v o ich telewizory.
Czy dostrzegają taki objaw?
Zastanawiam się czy mam się z tym pogodzić czy wymieniać aż do skutku.
W zasadzie jakoś mega to nie przeszkadza w oglądaniu nawet wieczorem TV.
Ale przecież zapłaciłem za nowy i sprawny telewizor.

Bardzo proszę o sugestie, rady, opinie.
Za wszystko będę bardzo wdzięczny.
ps. to mój pierwszy post.

coś słabo czytałeś ten dział, bo objawów przyciemnionych rogów jest pełno.
I musisz się z tym pogodzić bo ta seria LB już tak ma.

Dlatego też się przypatrywałem i trochę mnie to dziwi bo seria 4k od LG ma podobną ramkę a efektu ciemnych rogów nie ma. Choć aż nie przeszkadzało mi to w podejmowaniu decyzji o kupnie, bo byłem już przekonany do póki jak się dowiedziałem że super nowoczesny system OS bo jest fajny to nie ma głupiego PIPA tak jak prawie w każdym samsungu jest SPLIT SCREEN. Druga wada to że nie ma dwóch tunerów DVB-t co też jest w każdym samsungu. Więc nie nagram TVP2 gdy oglądam TVP1 to paranoja w nowoczesnym TV smart za duże pieniądze. Nie rozumiem te oszczędności LG.

Pytanie mam do pykaman bo też mam fergusona i szukałem teraz tv aby miał podobne funkcje-informacje. Dlatego LG odrazu mi się spodobał, że ma szybą informacje o kanałach. To czego brakuje w samsungu czy sony i innych. Przełączasz kanał i nic nie wiesz o kanale trzeba wchodzić w EPG. W LG jest super pasek postępu tytuł co leci. TYlko brak dwóch tunerów i pipa mnie wstrzymuje od zakupu.

Pytanie pykaman, powiedz mi skoro seria LB ma jeden tuner dvb-t czy po włączeniu tv odrazu ma wczytane EPG dla wszystkich muxów czy trzeba jak w fergusonie przejść na inny mux aby odczytało dane programowe EPG.
 

pykaman

New member
do laminat2 sprawdziłem epg po włączeniu tv pokazuje epg tylko z aktualnego muxa aby pokazywał cały guide trzeba przełączyć na jakiś inny kanał z innego muxa i łapie pozostałe kanały i tak na wszystkie muxy i potem już ma cały przewodnik. Co do mojego problemu to znalazłem program chansort podobno działatylko trzeba wyciągnąć listę z tva wg instrukcji do programu da się to zrobić w menu hotelowym. Podobno aby wejść do menu hotelowego trzeba przytrzymać qmenu przez 8 sec i potem wklepać kod 1105 i dać ok. Może ktoś już próbował wejść do menu hotelowego i mu się udało bo ja trzymam ten qmenu i klepie ten kod i nic. Może jakiś inny pilot potrzeba. Jakieś sugesteje??
 

pykaman

New member
Sory że post pod postem. Kolejna dziwna sprawa w nowym tv. Do tej pory miałem samsunga B650 i podłączony był do amplitunera za pomocą kabla optycznego. Sygnał na gniazdo optyczne w samsungu był podawany cały czas tzn jak chciałem posłuchać w głośnikach to co leciało w tv to włączałem ampli i słuchałem, jedynie trzeba było zciszyć tv do zera zeby nie było pogłosu. Wczoraj podłączyłem lg do ampli optykiem i w pierwszej chwili nic nie było słychac, pogrzebałem w menu i znalazłem ustawienia wyjścia audio i ku mojemu zdziwieniu trzeba ręcznie włączyć sygnał na optyka ale jednocześnie wyłącza się wbudowane głośniki telewizora. Trochę męczące będzie przełączanie tego, tym bardziej że trzeba jednak w to menu głebiej wejść. Jest jakiś sposób na podłączenie ampli tak żeby sygnał audio był podawany jednocześnie na głośniki i na ampli?? A tak na marginesie to obraz w tv jest super. Wczorajszy meczyk POL-AUS miodzio, US Open również, tylko te kwiatki z ustawieniami trochę zaczynają mnie denerwować...
 

spetial

New member
Debilny pomysł by dźwięk leciał tu i tu.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Dlaczego? Ja tam kolegę rozumiem, czemu wiadomości czy tam jakaś zwykła telewizja ma ciągle lecieć przez amplituner? Dźwięk moim zdaniem powinien być zawsze na wyjściu optycznym w przypadku gdy jakaś fajna muza leci włączam sobie wzmaka, daje tv na mute i już jest milej a po muzyce unmute i amplituner off.

Edit: żeby nie odbiegać od tematu to wie ktoś może dlaczego LG 55LB671V podrożały? Parę dni temu cena trzymała się w okolicach 879€ a teraz 1187€ :(

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

-balrog-

New member
Dzięki za odpowiedź odnośnie czerni, ale zaniepokoiły mnie te problemy z kanałami z satelity. Czy jeszcze ktoś z Was podpina ten TV pod satelitę i wszystko ma ustawione dobrze? Nie musi się przedzierać przez setki kanałów za każdym razem? Przyznam, że tuner satelitarny jak dla mnie był jednym z większych plusów tego LG, nie musiałbym kupować oddzielnego.
 

pykaman

New member
mam podpięty moduł CP i śmiga ok tylko musze się przymierzyć jeszcze do posortowania kanałów jak nie pódzie przez ten program chansort to niestety będe musiał poświęcic ze dwa wieczory zeby poustawiać wszystko
 
Do góry