Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

bhn92

New member
Bez reklam
Do rafaell68:
rok temu kupiles 50 ln a teraz chcesz tylko 55 lb kupic? chodzi tu o cos takiego ze tamten dasz komus z rodziny i przy okazji kupisz nowy czy jak ? bo troche to dla mnie dziwne szczerze Ci powiem zeby po roku kupowac tylko o 5 cali wiekszy tv gdy jest sie zadowolony z tamtego co sie ma;p;p

Do PrometeuszQ:
Ktos tu pisal kiedys ze lg nie ma flasha zeby mozna bylo ogladac dajmy na to weeb.tv gdy napisalem ze moj samsung odtwarza to ktos napisal bo lg mysli przyszlosciowo html5 a prawda jest taka ze samsung od 2011 roku daje telewizora flasha jak i html5 ,tak wiec uzytkownicy z serii lb zostali wydymani przez to ze lg usunela im flasha wzgledem serii LA i chyba nizszych ale nie che mi sie sprawdzac.
 
Ostatnia edycja:

rafaell68

Member
50LN5400 idzie do sypialni.
Chodziło mi tylko o jakieś opinie osób, które mają lub widziały ten TV. Ze specyfikacją potrafię się zapoznać, natomiast chodzi mi o takie trywialne porównanie. Czy ten LN do LB to jakaś różnica w jakości itp. Mało jest informacji na jego temat.
Wczoraj nawet przy chwili czasu potestowałem swojego 50LN5400 planszami testowymi BUROSCH oraz swoimi (białe, czarne tło) i powiem szczerze żadnych problemów typu blending, clouding nie zauważyłem. Możliwe że jestem mało wymagający w tym temacie.
 

bhn92

New member
Bez reklam
bedzie zapewne bardzo podobnie jak ln tylko inna obudowa,to bedzie najwieksza roznica skoro nie widzisz bandingu i cloudingu w swoim ln i jesli naprawde nie masz tych rzeczy to przygotuj sie ze w nowym moga one wystepowac bo lnka w takim razie Ci sie udala;p ;p
 

Goompie

New member
Czym się różni:
47lb700v od 47lb731v i który lepiej kupić?
47lb730V i 47lb731V to pewno tylko różne oznakowanie dla różnych sieci RTV ale TV taki sam?
 

Goompie

New member
No to kupiłem LG 47lb670
I bardzo żałuję.
Czarne plamy w rogach to jakieś nieporozumienie.
Mam nadzieje, że będę mógł jutro zwrócić ten TV.
Kupowałem w media expert - odbiorą?

I co kupić w zamian??
Pozostać przy LG tylko wziąć 47lb730 (47lb731)?
Czy może spróbować Sony.
Za 3999 można kupić Sony nowy model 50w828 (50w829) albo starszy ale z wyższej półki 46w905
Może ktoś rzuci pare słów na temat wyboru pomiędzy Sony 50w829 a Sony 46w905 - można je dostać w podobnej cenie.

A może Samsung? 50HU6900 to juz UHD za 4000

Poradźcie proszę
 
Ostatnia edycja:

Andet

New member
A kiedy widzisz te przyciemnione rogi? Bo ja mam ten TV od miesiąca i jestem zadowolony. A te rogi to widzę tylko NA NIEKTÓRYCH obrazach kontrolnych.
Oglądam TV i filmy z dysku i jest ok.
Dlatego nie przeszkadza mi to w ogóle, bo jednak wolę oglądać TV niż kontrolne obrazy. Naprawdę wszystko fajnie się ogląda.
Miałem możliwość zwrócić TV bez kosztów i bez podania przyczyny, a tego nie zrobiłem.
To najlepiej obrazuje, czy żałuję, że kupiłem ten TV.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Jak bedziesz mogl spokojnie oddac to wez tego sonego w829 w 50 calach bedzie lepiej niz na lb670 bo kontrasr na sonym jest minimum 3x wyzszy i impuls robi swoje jesli chodzi o plynnosc,samsung uhd tylko od 7 serii.
 

firekage

New member
Bez reklam
A kiedy widzisz te przyciemnione rogi? Bo ja mam ten TV od miesiąca i jestem zadowolony. A te rogi to widzę tylko NA NIEKTÓRYCH obrazach kontrolnych.
.
Tak na marginesie, większość dużych telewizorów ma dokładnie to samo, bez względu na producenta. Zobaczysz to na LG, Samsungu, Panasonicu w rozmiarach >42 cale...

BTW - nie zauważyłeś, że w sklepach te odbiorniki mają na rogach reklamy, ulotki i inne duperele? Na każdym...
 

celius

New member
Mam pytanko. Czy u Was też kasują się ustawienia ?? Np ustawię sobie obraz i zapisany jest pod Expert1. Po kilku dniach ustawienia te wracają do standardowych. Tak samo jak podgłaszanie inteligentne - ustawiam na Wł, a po kilku dniach jest Wył.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Najpierw myslalem ze chwilach potem przeczytalem ze dniach bo odpisalem ze moze masz tryb sklepowy wlaczony a ze postow usuwac sie nie da to napisalem to :p
 
Ostatnia edycja:

Big-Apple

New member
Witam

posiadam zabytkową Toshibe 37DG słynny model na konkurencyjnym forum nazywano król płynności ale to był rok +-2008

teraz chodząc po salonach dominuje LG paliłem się na model 630 następnie dowiedziałem się że 660S ma Suwboofer [ moja Toshiba też ma]

co mnie cieszyło

następnie pewien właściciel 690S mowił że po 2 miesiącach matryca mu padła obraz podzielił się na 2 obrazy i 2 kolorach i LG wymieniło mu na model LB671

No ale naczytałem się tutaj o powidokach sprawdziłem też tego link rating.com

wg nich naj jest Samsung

Szkoda że samsung nie ma subwoofera tzn miał w kilku plazmach
że 3d jest migawkowe . Desing też mi się nie widzi te nóżki


Ja mam samsunga 32 jako TV serwisowy tzw w razie jak któryś z TV mi padnie. Toshiba poszła do serwisu właśnie na 3tyg wymiana zasilania i wtedy właśnie do testu wziąłem sobie tego samsa

Płynność obrazu doskonała czerń nie istniała oczywiście clouding i tzw ghosting też fonie pomijam tragedia.

Jak to się ma do LG do modelu LA i LB jeśli chodzi o płynność czytam że LG jest widoczny Judder że Sams ma silniejszy proc.

Moja Toshiba jest 37 i paliłem się w ogóle na początku na Panasia 42 bo mniejszych nie było LG39 nie ma Suba

Co mi zostało
prosiłbym o wypowiedz fanów LG i Samsa bo po przeczytaniu tego art sie monco skrzywiłem a desing modeli LB z nożkami po bokach mi się bardzo widzi.
 
Ostatnia edycja:

malin_f1

New member
to ja dorzucę jeszcze pytanie czy wszystkie serie LB mają tą wadę w postaci wypalania statycznych widoków które znikają dopiero po kilku minutach ? Jak to sprawdzić w warunkach sklepowych ?
 

ajonaszek

New member
Cześć Wszystkim,
jestem tu nowy i kompletnie nie znam się na TV.
Od 3h siedzę i czytam prawie od pierwszej strony ten watek i im dalej tym bardziej durnieję :p

przymierzam się do kupna TV LG 47LB671v
wiem, jak czytam, są jakieś mankamenty, nie działa lg store, zaś z drugiej strony piszecie, że rewelacyjne ma podświetlanie całej matrycy, cz też ten kodek do 4K

Jak wspomniałem nie znam się, chcę kupić dobry TV, który będzie służył mi przynajmniej przez parę lat. mam do dyspozycji te przysłowiowe 3,5 tyś
Znajomi są zadowolenia LG, stąd mój wybór w tym kierunku.

Stąd moje pytanie, czy ktoś może tak jak krowie na rowie wytłumaczyć zalety tv lg 47LB671v, na co mam zwrócić uwagę w sklepie, ewentualnie co sprawdzić zaraz po przywiezieniu do domu. czy może zamiast tego modelu warto zastanowić się nad innym, od innego producenta.
W zasadzie zależy mi na dobrym oglądani, dobrym obrazie, w domu dużo się ogląda. Myślę, że TV będzie chodził min 10 - 12h/dobę (zona pracuje tak, że ogląda dużo telewizji)

proszę o podpowiedź i radę
 

patryykw

New member
Witam.
Zastanawiam się nad 42lb650v mam tylko pytanie czy w tym modelu występują powidoki bo trochę o tym czytałem ale dotyczyło to modelu 670v?
 
Do góry