Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

mdma

Member
Skąd nasz taką wersję softu? Czym się różni od poprzedniego oficjalnego?

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Ten firmware można ściągnąć TUTAJ. Sporo ludzi ma zainstalowany ten soft i bardzo sobie chwalą szybkość działania. Również na forum lgwebos.com zbiera pozytywne opinie.
 

mdma

Member
Na pustym pendrive tworzysz katalog o nazwie LG_DTV i tam wrzucasz pobrany firmware. Podpinasz pod wyłączony TV. Włącz telewizor, włóż pendrive do portu USB. Pojawi się komunikat "Otwórz w inteligentnej cośtam :)", wybierz "Nie", a następnie pojawi się monit, aby uaktualnić. Klikasz Tak. Postęp instalacji można zobaczyć w zakładce General-Information-na telewizorze. Nie należy wyłączać telewizora ani odłączać pamięci flash USB do końca procesu aktualizacji.

Z tego co wyczytałem to jest firmware bardzo zbliżone do WebOS 2.0. Prędkość działania TV znacznie wzrasta. Niektórzy też zauważyli poprawę wyświetlanego obrazu ale nie wiem czy to jest prawda.
 

xrc100

New member
Jakieś ryzyko uwalenia TV istnieje ( nieodwracalne ) czy coś ?

@edit
Który mam wybrać nie ma tam dla Polski chyba że ślepy jestem ;d
 

mdma

Member
Ryzyko uwalenia jest takie samo jak przy standardowej instalacji, czyli chyba tylko nagłe odcięcie zasilania może coś zepsuć. Wersja dla Polski to wersja dla GB (modele ZA) - KLIK aczkolwiek na forum WebOS koleżka z UK zainstalował sobie wersję dla modeli ZB i też mu działa - KLIK.

Poniżej przetłumaczony tekst z rosyjskiego forum:
xx napisał:
W tych dwóch krajach oznaczało warunkowo kraju Białoruś (BY), Niemcy (DE), Hiszpania (ES), Wielka Brytania (GB), Estonia (EE), Polska (PL), Rosja (RU), Ukraina (UA), Włochy (IT) dla nich być wydany w tej samej kategorii i wersji webOS. Dla Australia (AU), Chiny (CN), Kolumbii (CO), Hong Kong (HK), Filipiny (PH), Singapur (SG), Tajwan (TW), Republika Południowej Afryki (ZA) ( Republika Południowej Afryki, podobnie jak w kraju ) jest zwykle uwalniane z wersją oprogramowania inne kategorie i webOS wersja. Widać to w samych nazwach: 32.arches - dla naszych krajów i 39.arches - do RPA i tych krajów.

Dla krajów Europejskich plik z firmware zawiera w nazwie "-m14tv-32" dla pozostałych "-m14tv-39".
 
Ostatnia edycja:

xrc100

New member
Jest gdzieś jakieś info co ta konkretnie się zmieniło, mam wrażenie że działa trochę szybciej ale może to efekt placebo
 

xrc100

New member
Pisałem wyżej że mi się wydaję że działa szybciej ale może to tylko efekt placebo a innych widocznych zmian nie widziałem na razie.
 

mdma

Member
Ale czy warto? ;)

Wychodzi na to, że skok prędkości był duży wyłącznie w stosunku do poprzedniego firmware :(

Oglądam dużo filmów z HDD i czasem przy większej ilości tytułów potrafi mielić dane przez długi czas. Szkoda, że ten TV tak okrutnie zamula bo po kalibracji wyświetlany obraz jest bardzo fajnej jakości.
 

xrc100

New member
Dodam że poprzednia wersja jaką miałem to 04.45.25. Gdzieś kto pisał że po instalacji przywrócić ustawienia fabryczne spróbuje może to coś zmieni ;)
 

mdma

Member
A no właśnie to dość ważne. Potestuj trochę i daj znać jak się sprawuje. Sprawdź też proszę czy TV szybciej się "rozkręca". ja muszę czekać ponad minutę zanim funkcja Smart zacznie płynnie działać.
 

xrc100

New member
Po wciśnięciu "power" do pojawienia się obrazu to 8s
potem wcisnąłem SmartTV i było gotowe do korzystania w 30 sekundzie ( czas liczony od wciśnięcia "Power" ) jednak przełączanie na liście między aplikacjami było płynne po jakieś kolejnych ~5s. Nie wiem jak było na poprzednich wersjach ale mam wrażenie że dłużej to trwało.
 

mdma

Member
Mam 04.45.25. Po odpaleniu TV trzeba czekać ~20 sek. na włączenie Smart, wcześniej pojawia się komunikat, że jest niedostępny. Po najechaniu na ikony i tak widać, że jeszcze się rozgrzewa bo animacja klatkuje, trwa to kolejne ~15 sek. Wchodzę w menu, wchodzę w ustawienia i tak dalej muli. Także TV dopiero po ok. 60 sek. tak naprawdę dobrze działa. To i tak lepiej niż kilka miesięcy temu gdzie dopiero po ok. 2 minutach można było zmieniać kanały :D

Jutro załaduję ten soft, mam nadzieję, że funkcja Smart Share też będzie lepiej chodzić!

Dzięki za pomoc!
 

Przemek22tex

New member
Daj znać czy zauważyłeś jakieś zmiany. Mnie wkuża jak złącze tv i chce zmienić wejście hdmi to tak muli. Za największą wadę w tych telewizorach uważam brak dźwięku jednocześnie przez głośniki i wyjście optyczne a menu jest dość głęboko i strasznie wolne.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
 

mdma

Member
Jutro wieczorem to ogarnę albo w piątek. Niestety delegacja mi się przedłużyła.

Jak Cię denerwuje przełączanie złącza na starcie to od razu możesz instalować! Wg. kolegi wyżej TV "rozgrzewa" się dużo szybciej. Ja najbardziej liczę na poprawę szybkości działania SmartShare.

Dla mnie największa wada to jedno wejście HDMI za mało. A czemu chciałbyś mieć dźwięk jednocześnie z dwóch źródeł? Głośniki w tym TV są dobre jak na płaski TV ale bez porównania do jakiegokolwiek kina domowego.
 

Przemek22tex

New member
Właśnie o kino chodzi. Często dziecko ogląda bajki więc dźwięk jest z telewizora ale gdy przełączam kanał np na muzykę to jednym kliknięciem pilota złącze kino domowe lub gdy chce włączyć film HD 5.1 z dysku.


Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
 

mdma

Member
Czyli wciskasz mute na kinie i dźwięk płynie z TV a jak chcesz z kina to odwrotnie? Na pilocie Magic masz przycisk "123/Input", klikasz i tam wybierasz źródło dźwięku. Cały proces zajmuje 3 kliknięcia :)
 

Przemek22tex

New member
Nie mute. Po prostu na pilocie od kina naciskam power i powinno grać a tu muszę jeszcze po menu grzebać. Miałem wcześniej telewizor samsung z tych pierwszych i tam jednocześnie był dźwięk tu i tu. Trudno taki urok LG.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
 

mdma

Member
Próbowałeś włączyć SIMPLINK w TV i podłączyć kino przez kreator urządzeń? Mi wszystko działa tak jak to opisałeś powyżej, tylko, że mam podłączone przez kabel HDMI. A gdy chcę zmienić na głośniki w TV to korzystam z pilota.

Ale wciąż nie wiem jak to się ma do "jednoczesnego odtwarzania dźwieku przez głośniki i wyjście optyczne"? Chyba, że chcesz by TV grał zawsze a w miarę potrzeb dołączasz dźwięk z kina ale moim zdaniem jak dochodzi do kina dźwięk z TV to psuje to efekt.
 
Do góry