Modele telewizorów LCD firmy Philips w 2011 r.

accu

New member
Bez reklam
Jestem odmiennego zdania, dla Philipsa topowym modelem w tym roku jest Cinema 21:9 Platinum i ich zdaniem jak ktoś chce większy TV niż 47" to ma kupić właśnie ten. Nie wiem czy to właściwa polityka, ale Philips pewnie uważa że 55" byłby za dużą konkurencją dla Cinema, a widać zależy im na wypromowaniu TV w tym formacie.
Teoria o mocy obliczeniowej się nie broni, bo w Cinema musi być większa niż by było potrzeba do zwykłej 55tki (trzeba przeskalować dodatkowo obraz do trochę wyższej rozdzielczości matrycy i jeszcze większa przekątna).

Pozdrawiam

Witam,
Trochę racji masz , lecz nie do końca.Top to jednak 46PFL9706. W modelu tym zastosowano niezwykle cienką folię z mikroskopijnych nano-soczewek,które są stosowane przed pełnym panelem LED , światło jest równomiernie i efektywnie rozprowadzone , dając niezwykle czysty obraz.
Tak moc obliczeniowa jest bardzo duża w telewizorze cinema 21:9 , co do tego nie mam żadnych
wątpliwości.(czy cinema 21:9 ma technologię nano struktur-pozwalam sobie w to wątpić)
Brawo Japonia- butne i pewne Amerykanki dostały za swoją pewność siebie, choć grały znakomicie co muszę obiektywnie przyznać.
To tak nawiasem - nie mogłem się powstrzymać od tej aluzji-przepraszam za krótkie zdanie nie na
temat.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jest juz opis na stronie philipsa 46 cali 9706 i bylem przekonany ze w philipsie tak jak i w innych firmach w topowych modelach bedzie w komplecie 2x okulary niestety pomylilem sie ;-( czyms philips musi sie roznic od innych topowych modeli. Oczywiscie brak ich nie powoduje ze tv jest do bani tylko poprostu fajnie by bylo jakby te okularki dodali tak jak inni to robia. Pozdrawiam
Lolek
 

Biork

New member
Witam jest juz opis na stronie philipsa 46 cali 9706 i bylem przekonany ze w philipsie tak jak i w innych firmach w topowych modelach bedzie w komplecie 2x okulary niestety pomylilem sie ;-( czyms philips musi sie roznic od innych topowych modeli. Oczywiscie brak ich nie powoduje ze tv jest do bani tylko poprostu fajnie by bylo jakby te okularki dodali tak jak inni to robia. Pozdrawiam
Lolek

no cóż doją nas:(, w sumie w topowej serii 9xxx powinny być okulary i trochę nie rozumiem tej polityki
dobry przykład daje Panasonic gdzie w flagowej plazmie vt30 są okulary ale za to brak ambilight:-D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam wiesz to nie tylko panasonic to takze daje soniak czy inne firmy tez daja a przynajmniej jedna pare. sle philips ma swoja polityke sprzedazy i widac jak im to schodzi skoro Chinczycy kupili bo inaczej pewnie w wogole philips by zbankrutowal, sprzeadz mizerna a nic nie robia zeby po pierwsze bylo wiecej tych modeli w sklepach, a druga sprawa zeby byly cenowo konkurencyjne. Nikt nie da 1500 powiedzmy zloty za sam ambilight czy tez troszke lepszy obraz np w stosunku do hx 920 - chyba ze kogos stac na taki gest to co innego :) ale wtedy ja bym patrzyl na inne tv innej firmy. Pozdrawiam.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Na razie jeszcze nie ma topowego modelu na rynku , gdy się pojawi , może dodadzą jedną parę
okularów w ramach promocji , a i cena spadnie do przyzwoitej tak mniemam.(tj. do 8500 zł)

Pozdrawiam ,
accu
:kom:
 

Biork

New member
to by było już coś jedna para okularów i 8K PLN :)
dobrze rozumuję, że nowa seria 9xxx nie będzie już potrzebowała zakupu transmitera, prawda ?
jeśli tak to 130 PLN do przodu w porównaniu z 9705 :)
 

accu

New member
Bez reklam
to by było już coś jedna para okularów i 8K PLN :)
dobrze rozumuję, że nowa seria 9xxx nie będzie już potrzebowała zakupu transmitera, prawda ?
jeśli tak to 130 PLN do przodu w porównaniu z 9705 :)

Witam,
Jak najbardziej dobrze rozumujesz , nowa seria 9xxx nie będzie potrzebowała transmitera.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jakby faktycznie kosztowal cos okolo 8500 i jedna para okularow to mozna sie zastanawiac, apropo transmitera to i seria 8 juz nie musi poasiadac go,,,,, Accu orientujesz sie gdzie sa robione te tv philipsa z tego roku? to sa ostatnie egz. z europy czy juz sa robione w Chinach? Pozdrawiam.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

U naszych bratanków i do wybitki i do wypitki.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

largoon

New member
40pfl9706

Ciekawe kiedy zawita do nas Philips 40PFL9706. Cena nie tylko powinna być niższa w stosunku do 46 calowego brata, ale powinna również uwzględniać brak filtru [FONT=&quot]Moth Eye. Czy nie macie wrażenia, że pozostałe modele z serii 9706 to kastraty:)? Zapewne czas pokaże czy "oko ćmy" ma znaczący wpływ na jakość wyświetlanego obrazu.
[/FONT]
 

accu

New member
Bez reklam
Ciekawe kiedy zawita do nas Philips 40PFL9706. Cena nie tylko powinna być niższa w stosunku do 46 calowego brata, ale powinna również uwzględniać brak filtru [FONT=&quot]Moth Eye. Czy nie macie wrażenia, że pozostałe modele z serii 9706 to kastraty:)? Zapewne czas pokaże czy "oko ćmy" ma znaczący wpływ na jakość wyświetlanego obrazu.
[/FONT]

Witam.
Takiego modelu nie ma w ofercie firmy Philips. Jest , ale 40PFL9606K/02 , 52PFL9606K/02 ,
37PFL9606K/02 , 32PFL9606K/02 no i topowy 46PFL9706K/02.

Dokończę temat nagrywania programów cyfrowych na dysk twardy USB w tej serii telewizorów.Początek patrz post #635 wątek :philips 9705 wszystko o serii.
Instalacja dysku twardego USB zanim będzie możliwe wstrzymanie odtwarzania lub nagrywanie programu konieczne jest sformatowanie podłączonego dysku twardego.
Należy podłączyć dysk twardy USB do jednego z dwóch portów USB. Podczas formatowania nie należy
podłączać do drugiego portu innych urządzeń USB. Dalej , włącz urządzenie i telewizor.
Po wybraniu w telewizorze kanału cyfrowego należy wcisnąć przycisk Wstrzymania , aby rozpocząć proces formatowania. Formatowanie powoduje usunięcie wszelkich danych z podłączonego dysku twardego USB. Dalej należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po zakończeniu procesu formatowania dysku twardego USB należy pozostawić urządzenie trwale podłączone do telewizora.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

tomalax

New member
Witam
mam model philipsa 32PF9986 (ambilight a jakze :-D) z roku 2005 i chyba najwyzszy czas dokonac zmiany. Szukam telewizora 52/55 cali i przyznam, ze najchetniej kolejnego philipsa (w moim subiektywnym odczuciu jest to jeden z najlepszych telewizorow na rynku).
Serdecznie prosze o pomoc w wyborze modelu - ewentualnie rade, jaka inna firme i model brac pod uwage - przy zalozeniu, ze nie jestem wielbicielem 3D :evil:.
Gdyby ktos pokusil sie polecic reszte sprzetu bylbym wdzieczny.
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam
mam model philipsa 32PF9986 (ambilight a jakze :-D) z roku 2005 i chyba najwyzszy czas dokonac zmiany. Szukam telewizora 52/55 cali i przyznam, ze najchetniej kolejnego philipsa (w moim subiektywnym odczuciu jest to jeden z najlepszych telewizorow na rynku).
Serdecznie prosze o pomoc w wyborze modelu - ewentualnie rade, jaka inna firme i model brac pod uwage - przy zalozeniu, ze nie jestem wielbicielem 3D :evil:.
Gdyby ktos pokusil sie polecic reszte sprzetu bylbym wdzieczny.

Ja miałem (i mam nadal) model 32PFL9966, więc chyba podobny do Twojego i niedawno kupiłem 47Pfl7606. Jestem zadowolony z zakupu. Widzę dużą różnicę na plus w jakości obrazu choć nie jest to TV z górnej półki. Początkowo przymierzałem się do czegoś z serii 9000, ale doszedłem do wniosku (żona pomogła ;)) że nie ma co przepłacać za TV przy tak szybko "starzejącym" się sprzęcie elektronicznym, za parę lat znów trzeba będzie coś kupić...
Jedynie co mogę zarzuć nowemu TV to to że czerń jest zadowalająca tylko na wprost, ale i tak jest dużo lepsza niż w starym modelu. Tutaj na pewno seria 9000 ma dużą przewagę.
Mimo że też miałem już TV z ambilightem, ale w pierwszej wersji, to i tak Spectra 2 zaskoczyła mnie swoimi możliwościami, czasami patrzę na efekty świetne na ścianie a nie na ekran :-D.

pozdrawiam
 

largoon

New member
Czyli jeżeli dobrze rozumiem tegorocznym odpowiednikiem 40PFL9705 jest właśnie 40PFL9606K/02?:???: Czy możesz Accu napisać który z tych modeli bardziej opłaca się kupić oraz czy w modelu 40PFL9606K/02 firma Philips poczyniła jakieś ukryte cięcia względem serii 9705?:-D
 

accu

New member
Bez reklam
Czyli jeżeli dobrze rozumiem tegorocznym odpowiednikiem 40PFL9705 jest właśnie 40PFL9606K/02?:???: Czy możesz Accu napisać który z tych modeli bardziej opłaca się kupić oraz czy w modelu 40PFL9606K/02 firma Philips poczyniła jakieś ukryte cięcia względem serii 9705?:-D

Witam,

Krótko.
Firma Philips w modelu 40PFL9606K/02 zastosowała 112 segmentów podświetlenia lokalnego ( w 40PFL9705H/12 jest 224 segmentów podświetlenia lokalnego ) , jest możliwość nagrywania programów
cyfrowych , gdy sformatowany jest dysk twardy USB i telewizor podłączony jest do szerokopasmowego
internetu ,(tej opcji 40PFL9705H/12 nie ma ), głośniki są umieszczone w podstawie telewizora, transmiter
wbudowany jest w telewizor 40PFL9606K/02 , ( 40PFL9705H/12 ma transmiter zewnętrzny,który trzeba dokupić wraz okularami ) możliwość kalibracji obrazu ISF w modelu 40PFL9606K/02 (brak tej opcji w 40PFL9705H/12 ) wbudowany tuner satelitarny DVB-S2 w modelu 40PFL9606K/02 , ( model 40PFL9705H/12 tego tunera satelitarnego wbudowanego nie ma ) Ambilight Spectra XL nowy zastosowany w 40PFL9606K/02 , możliwość sterowania za pomocą podłączonego smartfona , klawiatury czy tabletu w modelu 40PFL9606K/02, zastosowana technologia PMR(Perfect Motion Rate) o częstotliwości
1000Hz w 40PFL9606K/02, Pilot w stosunku do pilota zastosowanego w modelu 40PFL9705H/12 został
zmodernizowany i jest już bardziej przyjazny dla użytkownika. Niestety nadal trzeba stosować baterie do zegarków CR 2032 zamiast baterii alkalicznych. Co ciekawe w serii 7XXX są zastosowane baterie alkaliczne.
To tak w skrócie.
Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam

Witam,
Proszę abyś pisał konkretnie, nie jest do końca prawdą co napisałeś , gdyż seria 9606 składa się z 4 modeli tj.52PFL9606K/02 - LED PRO -112 segmentów podświetlenia lokalnego
40PFL9606K/02 - LED PRO -112 segmentów podświetlenia lokalnego
37PFL9606K/02 - LED EDGE
32PFL9606K/02 - LED EDGE
Jak byś zapoznał się z szczegółowo z linkiem , który nam przesłałeś to byś na pewno rzeczowo napisał.Link bardzo dobry.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Witam,
Proszę abyś pisał konkretnie, nie jest do końca prawdą co napisałeś , gdyż seria 9606 składa się z 4 modeli tj.52PFL9606K/02 - LED PRO -112 segmentów podświetlenia lokalnego
40PFL9606K/02 - LED PRO -112 segmentów podświetlenia lokalnego
37PFL9606K/02 - LED EDGE
32PFL9606K/02 - LED EDGE
Jak byś zapoznał się z szczegółowo z linkiem , który nam przesłałeś to byś na pewno rzeczowo napisał.Link bardzo dobry.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Oczywiście ACCU MASZ RACJĘ.Nie chciałem wprowadzać w błąd i za pomyłkę przepraszam.
 
Do góry